Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Korfu-Sidari fórum

Korfu-Sidari (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 15. 13:36

Sziasztok!

Jön valaki június 24-én a Gela apartmanházba?

32. Iboly2
2017. jún. 2. 15:03
Sziasztok! Korfun a reptér közelében van lehetőség motor bérlésre?
31. Iboly2
2017. jún. 2. 14:42

S.o.S. Az idén szóba került,hogy Korfura mennénk nyaralni,de amennyire lehet felesleges költségek mmellőzésével tennénk.A terv a következő.Repülővel érkezés Korfura-motor bérlés-szállás keresés.Egy hét alatt bejárni a szigetet,minden nap más-más helyen ,öbölben fürödni,napozni.Kivitelezhető?

Előre is köszönünk minden jó indulatu tanácsot !

30. Bryti
2017. máj. 20. 19:08
Sziasztok! Mi ebben az évben tervezünk korfui nyaralást.Segítséget szeretnék kérni abban,hogy bizonyos elképzeléseinket, mely településen találnánk meg.Szeretjük Görögországot,Sartin,Stavroson többször​nyaraltunk,Sarti a nagy kedvenc.Most kifejezetten homokos tengerpartot keresünk Korfun, hajózási lehetőséggel és az esti tipikus görög ,vásárolgatós, tavernás,hangulatos utcákkal.Ha tudtok egy-két jó tanáccsal és tapasztalattal segíteni, nagyon megköszönöm.Az utazás egyénileg történne.😄
2017. máj. 17. 14:20

Akciós buszos utazás Korfura 2017.06.21.-2017.07.30!!!

131.110 Ft helyett 106.666 Ft (2 fő részére, utazással, szállással együtt)!


A szállás közvetlenül a tengerpart mellett van. Itt lehet képeket nézni (Villa Mariposa)

[link]


Az utazást a www.holidaylines.hu -n keresztül foglaltuk, előfoglalásos kedvezménnyel. Ha most foglalnánk le 131.110 Ft lenne. Az utazás busszal, LUXUS busszal történik, ami azt jelenti, hogy nagyobb az üléstávolság mint a hasonló buszoknál, kényelmesebb így utazni, Wifi van a buszon. bővebben itt: [link]


Sajnos családi okok miatt nem tudunk részt venni rajta, ha valakit érdekel, jelentkezzen, át lehet íratni más névre. Elérhető vagyok leggyorsabban telefonon: 06-20/886-3669-es vagy 06-20/886-3690-es telefonszámon vagy torok.eszter.aniko@gmail.com e-mail címen.

2015. febr. 12. 19:43
Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, aki már járt Korfun, mennyire ismeritek az alábbi szállásokat vagy helyeket? Marilena apartman Pirgi Ipsos; Makris apartman Sidari Roda; Yannis apartmanház Moraitika-Messonghi. Előre is köszönöm a véleményeket.
27. MarcOH
2015. jan. 2. 22:23

Korfu-Arillas-Napoleon apartman


Arillas kb. 3/4-1 órányira található a repülőtértől.Aki csendes,meghitt,mégis gyönyörű helyet keres,az itt megtalálja.A tengerparti sétányon egyik étterem éri a másikat,ott van élet,de az apartman egy nagyon csendes kis utcában van,közel a sétányhoz.Az utcák hol aszfaltozottak,hol zúzottkövesek voltak,ezért strapabíró vagy nem féltett cipőt kell választani a nyaraláshoz.


Tengerpart:keskeny,döngölt,sárga homokos part,ahol a napágyak és napernyők térítés ellenében vehetők igénybe.Ára attól függően változik,mikor foglalod el(3,5-8euró).A kihelyezett zuhanyzó kis sugarú vizet ad,szóval mi nem ott mostuk le a homokot magunkról,hanem az apartmannak volt saját kinti zuhanyzója,ahol tökéletesen homoktalaníthattuk magunkat.Lassan mélyülő,kellemes melegségű,kis hullámú,tiszta vízú(gyerekeseknek kifejezetten ajánlott).1nap volt kicsit háborgósabb a tenger,aznap nem is sütött a nap,de olyan volt a vízben mintha hullámfürdőben lennénk.


Apartman:A tengerparti sétánytól 5perc sétára található,egy nyugodt,csendes kis utcában.Érdemes zseblámpát vinni,mert nem olyan a közvilágítás mint nálunk.Mi az emeleten,balra az első szobában voltunk elszállásolva.A bejárati ajtó a konyhába nyílik.Van hűtő,sötő és 2főzőlap,tányér,pohár,vágódeszka,evőeszközök,edények,vízforraló(a miénk büdös volt,szóval nem abban melegítettünk vizet a reggeli kávéhoz).Van só,cukor,instant kávépor,tea filter és 1 üveg víz,1 jégkocka tartónyi jég bekészítve.Ez kellemes meglepetés volt számunkra.Mikró nincs!!!Légkondi nincs!!!De van elektromos szúnyogriasztó(lapkás).Nem sokat ért, mert elég sok volt belőlük,pedig mi kettőt is használtunk,mert mi is vittünk egyet.A konyhai felszerelésből hiányzik:mosogatószer és mosogatószivacs-tehát azt mindenképpen vigyen mindenki magával.A szoba egyszerő,de tiszta.Nincs tv,rádió,internet.A fürdő szintén tiszta,egyszerű.Wcpapír volt.2naponta takarítanak,akkor cserélik a kukát,tesznek ki wcpapírt.Törölközőt nem biztosítanak.De a szoba elé kitesznek seprűt és felmosót,ami nagyon hasznos volt,mert én állandóan kicsaptam a vizet a zuhanyozóból.Az erkély nagy!Mindig ott reggeliztünk,mert akkor még nem sütött oda a nap.Ki van feszítve 1 kötél,amin lehet szárítani a ruhákat,de az igazság az,hogy akkora ott a páratartalom,hogy száradni nagyon nehezen tudott minden.Az apartman előtt hatalmas parkoló van,néhány fiatal fügefával,pálmafával.A kertben néhány napány van,amin a helyi macskák előszeretettel heverésztek.Kicsit pofátlanok,mert volt, hogy huzatcsinálás közben,bejött a konyháig,úgy kellett őket kizavarni.Hangyával,pókkal,csótánnyal nem találkoztunk.


Üzletek:van 2 nagyobb bolt,ott van minden(élelmiszertől-ruháig),de nem olcsó.


St.Stefanos:Arillasból ha felmegyünk a dombra,aztán egy olajfailgeten keresztül lemegyünk,akkor érünk Stefanosba.Ez egy valamivel nagyobb falu,nagyobb éjszakai élettel,rengeteg zsúfolásig megtelt étteremmel.Ide inkább a német túristák járnak,és mi úgy vettük észre valamivel drágább is.De ennek már városias hangulata van.A tengerpartja fehér homokos.Több jellemzőt nem tudok róla,mert mi csak vacsorázni jártunk át.Az egyik szomszédunk innen bérelt autót,mert Arillasban nem volt már szabad autó.Itt kifejezetten vannak csak butikok,kisboltok,disco.Ha valaki gyalogosan szeretne átlátogatni,mindenképp vigyen zseblámpát,az odavezető úton nincs közvilágítás és veszélyes is,mert közvetlenül a tenger mellett van a kitaposott út.

2014. jan. 2. 16:09
Húúú...lett negatív és pozitiv hozzászólás is. Agios Gordiossal kapcsolatban van tapasztalatotok?
25. Gabriella1985 (válaszként erre: 22. - Boldogliz)
2014. jan. 2. 12:00

Szia!

2013 szeptember elején voltunk Sidariban! Nagyon szép hely, főleg a Canal d' Amour, voltunk Parálián is még 2010-ben, de nekem Sidari jobban tetszett! Sidariról az indulás előtt én is összeolvastam mindent, de a végén kellemes csalódás ért. Nagyon szép a tengerpartja, és a látvány lenyűgőző, Parália után meg főleg...

2014. jan. 2. 11:54

Sidari nekem nagyon tetszett. Homokos a part, nagyon lassan mélyül a víz, vannak boltok, éttermek, este lehet nézelődni.


A tenger néha piszkos, de ez attól függ honnan fúj a szél. A 2 hét alatt kb. 2-3 alkalommal fordult elő, de aztán a partot karbantartók összegereblyézték. Ezzel egyébként minden tengerparton találkoztam ahol eddig jártam. Ha úgy fúj a szél kijön a part felé az ilyen sásszerű valami. Tény, hogy nem gusztusos látvány át kell rajta lépni utána már tiszta víz.

23. Millimolli (válaszként erre: 22. - Boldogliz)
2014. jan. 2. 11:46
Sok helyen voltam Görögországban, de Benitses volt az egyetlen hely ami nem tetszett (2011-ben voltunk). 10-20 éve egy felkapott bulihely volt, de az angol fiatalok ámokfutása miatt új helyre rakták át a bulikat. Így gyakorlatilag szinte semmi nincs. Üres, lerobbant épületek, néhány bolt és étterem. A part keskeny és kavicsos. Az utcán nagy a forgalom a sziget déli irányába a falun kesztül megy az autóáradat a tengerparton. Sok részen járna sincs.
2014. jan. 2. 11:25

Szaisztok!


Mi idén augusztus végére tervezzük a nyaralásunkat,ami egyben nászút is lesz. Nekem Rodosz lett volna az álmom, vagy Ciprus, de elvetettem, mert nagyon drágák. Párommal végül úgy beszéltük,h legyen akkor Korfu. De most elég sok rossz véleményt olvastam róla.


Paralián már voltam, egyik legjobb nyaralásom volt, olyasmi szintűt keresnénk most is. Tiszta, homokos part, sok étterem, sétálóutca. Bulizni nem fogunk, de szeretjük ha az esti sétánál nincs kihalva az utca.


Korfun van ilyen jellegű?

Ismerősöm Benitses-en volt,neki tetszett...de nekem elég kis falunak tünik.

Most Sidari-t néztem, de eddig még nem győzött meg.

2013. szept. 23. 08:38

Sziasztok :)

Korfu Sidarin még nem jártam, igy azt mesélem el ahol voltam Paralian. Tenger szép, minden reggel a homokos tengerpartot rendbe teszik, valahol le is simitják na meg kora hajnalban az utcákat leseprik és lelocsolják. Voltam már 1 hétig és 2 hétig is nyaralni itt családtagjaimmal, egyszer se bántam meg, esténként mikor sétálni mentünk csodálatos volt :) Nem volt olyan este, hogy ne fedeztünk volna fel valamit.

A szállás: volt hogy 3-4 utcával odébb volt a part, elárulom hogy mi úgy csináltuk ,hogy reggel korán már 6 kor felkeltünk és levittük a napernyőt,törölközőt,matracot és ott hagytuk és mikor lementünk már sokan voltak de a helyünk megmaradt ,nem nyúltak hozzá mert nem tudhatták, hogy hol vagyunk (lehet épp a tengerben pancsoltunk .

Ételek: mindenki ismeri a szinte nemzeti ételüket a gyrost :) finom is!! Jó pár étterem is van a környéken illetve zöldségesek.

Programok: esténként szamaras kocsin lehet utazni, nappali programokra lehet jelentkezni a templomtól nem messze lévő üzletben. Hajókirándulás, épitmények megtekintése stb:)Illetve a vizisportokat is lehet tenni :) pl. banánozás

Kiutazás: mi busszal mentünk, 3 óránként megálltunk pihenni.1 éjszakát kilehetett birni szerencsére:) Utána mikor leszálltunk jött egy hölgy aki mindenkit a szálláshelyére kisért.


Elnézést kérek a helyesirástért csak laptopról vaggyok ami angol billentyűs és hosszú i lemaradt róla ;) Ahogy olvastam vissza Sidari is szép hely :) meg lehet próbálni :) Ja igen ,1x úgy hallottam ,hogy előre meg kell nézni mikor van a medúza rajzás, mert akkor nem tanácsos menni,mivel a partnál vannak igy a vizbe menetel nehéz.

20. Púder
2013. ápr. 17. 08:58

Sziasztok!

Szeretnénk idén mi is Görögországba menni, ha lehet akkor kocsival. Egy baj van velünk, csak a homokos partot szeretjük (kívül-belül), van egy nagyfiam (15 éves - ez persze mindenhol felnőttként számolják) és egy kicsi lányom (8 éves).Nézegettünk hoteleket, de iszonyat, milyen árakat kérnek el, ráadásul egy két ágyas szobába bezsúfolni még két pótágyat.... Na, hát nem erre vágyunk, mert akkor ezzel az erővel itthon is maradhatunk. Mindenféleképpen olyan szállás érdekelne, ahol közel van a part, tiszta a szállás és két légterű (emeletes ágy kilőve!)július 20-tól tudunk menni. Tudtok esetleg javasolni valamit? Zakhyntost is nagyon dicsérik, de nagyon drága...

19. KTina (válaszként erre: 18. - Semper fi)
2013. ápr. 15. 10:52

Szia! Igen, köszönöm! Végül meggondolták magukat a gyerekek és Zakinthos mellett döntöttek, már le is foglálták. Július végén mennek busszal, Grand Tours szervezéssel. Remélem nem fognak csalódni!


Mi a párommal fonolgatjuk, de csak jövőre május végén Sarti-ba. Bár nem tudom, hogy lehet e már akkor fürödni a tengerbe. De az még 1 év!

18. semper fi (válaszként erre: 17. - KTina)
2013. márc. 3. 19:29

Szia!


Görögország csodálatos hely! Igen, a tisztaság nem a legnagyobb, de a vendégszeretet, illetve a mesés partok kárpótolnak. (Az is fontos, hogy nincsenek elszállva az árak...)


Mi 2007-ben Sidariban voltunk, 2010-ben pedig Nei Poriban.


Maga Korfu csodálatos hely, rengeteg látnivalóval és nagyon szép tengerpartokkal. Sidariban egy "turistautca" volt. A tengerpart nem volt koszos.

Mi saját autóval voltunk és körbejártuk az egész szigetet: Sissy kastély, Kagylómúzeum, Korfu városa, Paleokastritsa (az egyik legszebb partszakasz, bár nagyon zsúfolt), stb...


Nei Pori is szép: nincs nagy tömeg, a tengerpart tiszta és végig finom homokkal terített (tökéletes kisgyermekes családoknak is). A közelben van az Olympos, lehet túrázni, ha valaki akar (de látványnak sem utolsó: előtted a tenger, mögötted meg a hegyek...).


Mindkét hely a turistákra van kihegyezve, de nem túlzsúfoltak. Ha saját autóval mentek, nem kell aggódni, nem törik fel, nem lopják el.


Remélem, hogy tudtam segíteni...

17. KTina (válaszként erre: 16. - E28c748947)
2013. febr. 12. 14:07
Akkor inkább az augusztus végét választjuk, az biztosabb.
16. e28c748947 (válaszként erre: 15. - KTina)
2013. febr. 12. 13:49

Én Rodoszon voltam június elején, de majd' befagyott a .....

Szóval nekem hideg volt.

15. KTina
2013. febr. 12. 13:46
Sziasztok! Volt már valaki május végén Görögbe? A tenger alkalmás már a fürdésre?
14. KTina
2013. febr. 5. 15:56
Mindenkinek köszönöm a segítségét! :)
13. f3000dc5ef (válaszként erre: 6. - Karyka)
2013. febr. 5. 15:17
Ott is voltunk :D na ott tényleg minden a turistákról szól, fiataloknak az is tökéletes.
12. f3000dc5ef (válaszként erre: 5. - KTina)
2013. febr. 5. 15:16
Sarti szuper hely. Voltunk már családdal is. Fiamék tavaly ott voltak a sulival. Nagyon élvezték :D
11. KTina (válaszként erre: 10. - 008d5e21bf)
2013. febr. 5. 14:26
Köszi a választ! Én mondtam Nekik, hogy semmikép ne riadjanak vissza egy-két negatív véleménytől, menjenek el és meg lesz a saját tapasztalatuk. Egyértelmű azonban, ha nagyon sok a negatívum akkor viszont másik helyet kell keresni!
2013. febr. 5. 14:19
Sziasztok. Én Görögország imádó vagyok, sok helyen voltunk már országon belül, de koszos parttal nem találkoztam. (Lehet szerencsénk volt).Igaz, mi a nyugis, eldugott helyeket szeretjük, kevés turista, tiszta part. Korfun szerintem Acharavi gyönyörű, település, hosszú, talán 7 km-es partja van, ez a település, visszább van Sidaritol, és innen csodálatos a naplemente, viszont utána sok volt a szúnyog, de túléltük:-)szerintem oda érdemes lenne elmenni. És olvasva nagymaya hozzászólását, igazat adok neki, hisz nálunk sem kell a szomszédba menni szemétért, Sajnos.
2013. febr. 5. 14:14
Köszi a választ! Az biztos, hogy nálunk is lenne mit takarítani! Azzal ijesztgették Őket, hogy nagyon koszos ott a tenger, ezért is bizonytalanodtak el, hisz főképpen amiatt mennének.
2013. febr. 5. 13:36

Mi 3 éve voltunk Korfun, Moraitikán. Sidariba is ellátogattunk, akkor tiszta volt a víz és a part is. Moraitikán kavicsos a tengerpart, pár métert besétálva már ott is homokos. Korfu nagyon szép, jókat lehet kirándulni. Gyönyörű öblök, csodás színű tenger. Hmm! Mi autót béreltünk. Kényelmesebb, mint robogóval.

Krétán is voltunk, nekünk az jobban tetszett, annak ellenére, hogy nem olyan szép zöld, mint Korfu. Ide jobban visszavágyom.

Ja, és a koszról csak annyit, hogy én egy- két helyen tapasztaltam csak az út mentén szemetet, de valljuk be, kis hazánk sincs jobb helyzetben etéren.

2013. febr. 5. 13:13
Még egyszer köszi! :) Nagy nyüzsi nem baj, Ők még fiatalok pont ezt szeretik!
2013. febr. 5. 11:54
Nincs mit:) Parálián voltam évekkel ezelőtt,de az már akkor is fantasztikus volt, kristálytiszta minden,megfizethető árak,finom kaják nagy nyüzsi,mindenre lehetőség,persze ezt nem mindenki szereti. Krétát is nagyon dicsérik,csak az persze drágább,bá ott még nem voltam.
2013. febr. 5. 11:21
Szia! Köszi a választ! Esetleg voltál máshol Görögországba ami tetszett? Az is érdekelne, mert még nincs lefoglalva a szállás.
2013. febr. 5. 11:13

Szia!


A tenger iszonyat koszos volt és sidariban van egy nagy utca ahol van 5 étterem kb ennyi a szórakozási lehetőség, a szél állandóan fújt, sokkal jobban mint bárhol ahol voltunk tengernél(egy órás napozás után alig tudod lemosni mindenhonnan) ezeket leszámítva nagyon szép. De ingyen se mennék újra, de bármelyik más görög helyre bármikor:)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook