Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők, ügyvédek segítsetek! fórum

Könyvelők, ügyvédek segítsetek! (beszélgetős fórum)

9. 03e8385f6c (válaszként erre: 8. - Tinamama)
2012. márc. 3. 21:04

Viszont be kell vallanod, legfeljebb nullást adsz be, mert a NAV nagyon vámpírkodik mostanság...

Hogy a nyavaja törje ki őket, van még becsületvonaluk is - bárkit be lehet köpni mailben vagy telefonon, anonim!

8. tinamama (válaszként erre: 7. - 03e8385f6c)
2012. febr. 26. 16:14
Köszi az illetékkel kapcsolatban már rendeztük a dolgokat,ebben az esetben a nővérem fizet utána illetéket mivel övé lett az ingatlan.Nekem csak annyit mondott az ügyvéd,hogy nem kell utána adóznom mivel nem keletkezett jövedelmem belőle.
7. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2012. febr. 26. 06:18

Az adás-vétel visszterhes vagyonátruházási és vagyonszerzési kötelezettséggel jár.

Az egyenesági hozzátartozók közt az ajándékozás azonban nem.


1990.évi XCIII.törvény:


18. § (1) Ingatlannak, valamint a (2) bekezdésben meghatározott ingónak és vagyoni értékű jognak visszteher mellett, továbbá öröklési vagy ajándékozási illeték alá nem eső, más módon történő megszerzése visszterhes vagyonátruházási illeték alá esik. Ezt a szabályt kell alkalmazni az öröklési szerződés alapján történő vagyonszerzésre is azzal, hogy az illetékkötelezettség keletkezésére a 3. § (1) bekezdése az irányadó.



17.§(1) Mentes az ajándékozási illeték alól:

p) az ajándékozó egyenes ági rokona (ideértve az örökbefogadáson alapuló rokoni kapcsolatot is) által megszerzett ajándék;


27. § (1)A vagyonszerzési illetéket a szerző fél köteles megfizetni.

2012. febr. 24. 18:41
Mi is tavaly adtuk el az örökségünket,annyiért amire felértékelte az Önkormányzat a házat.Bevallani be kell,de fizetni nem.Mert amit az ügyvés kitöltött az adó Hivatal felé,akkor hiányozni fog,ha nem adunk be bevallást.
2012. febr. 24. 18:29
Köszi!Akkor szólnom kell a munkaügyön hogy mégsem kérem a céges adóbevallást?Mivel aki önadózó,annak már kiosztották a papírokat ami alapján be kell vallani a jövedelmet.
2012. febr. 24. 18:19
A bevallásban szerepeltetni kell, függetlenül attól hogy adóznod nem kell utána.
3. 61917d1290 (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2012. febr. 24. 18:11

Igaz, hogy elmondásod alapján adót nem kell fizetni, de bevallást akkor is be kell küldeni.

Férjem szülői házát tavaly értékesítettük és akkor is kellett adóbevallást készíteni, igaz adót nem kellett fizetni, mivel a "sávot" nem érte el, de "nullás adóbevallást" be kellett küldeni.

2012. febr. 24. 18:00
Én úgy tudom, hogy be kell vallani akkor is, ha nem tettél szert jövedelemre az eladás után.
2012. febr. 24. 17:56

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy mit kell tennem akkor,hogyha tavaly eladtam a tesómnak az örökölt házunk felét?Az elejétől kezdem:Anyunk már 15 éve meghalt az ő részét mi ketten örököltük a tesómmal.Tavalyelőtt apum is meghalt,így az ő fél részét is megörököltük.Amikor az ügyvédnél írtuk az adásvételit,akkor csak akkora összeget írt bele amennyi a régi,és az új örökség önkormányzat által felbecsült értéke volt.Azt mondta,hogy így nem kell majd adót fizetnem,mert a vételár ugyanannyi,mint az örökség,tehát nem tettem szert ezáltal jövedelemre.Most akkor be kell vallanom,vagy nem az eladást?Mivel a cég ahol dolgozom akkor nem készítheti el a bevallásomat,ha a munkabéren felül ilyen jellegű jövedelmem is volt.De az ügyvéd szavaira hagyatkozva,így nem számít jövedelemnek.

Köszönöm a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook