Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Turkáló nyitása 2011. Könyvelők, turkálósok segítségét kérem :-) fórum

Turkáló nyitása 2011. Könyvelők, turkálósok segítségét kérem :-) (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 1. 14:43
Sziasztok. Nekem is lenne egy kérdésem. Ha turit mozgóárusítás formájában szeretnék nyitni, az is pénztárgépköteles? Úgy értem ahhoz is kell ez az új online Apehos kütyü? Illetve muszáj, hogy boltom legyen, vagy elég csak egy hely amelyet raktárnak jelentek be? Előre is köszi.
2013. febr. 20. 13:08

Sziasztok !

Érdeklődnék ,hogy miképpen kell a használt ruhát leltárba venni és azt követni Ha több tonna ruha érkezik több helyről és annak 1 darabját kilós áron 1 darabját darab áron értékesítem?

Én úgy gondolom ,hogy kg-ra kell leltárba venni .

Persze van selejt és maga a zsák is külön súly...

Még egy kérdés : elég ha éves záró készlet leltárt csinálok vagy havonta kell a leltár?

Kérek mindenkit segítsen !

21. tercsibe (válaszként erre: 20. - HelpMe85)
2012. okt. 14. 23:33
Nem kell hozzá végzettség. :)
2011. aug. 18. 10:56
Üdv! Tudja valaki pontosan, hogy turkáló nyitáshoz kell-e kereskedelmi végzettség? Köszi, ha segít valaki
2011. jan. 18. 17:19

Felőlem... nem én kértem segítséget. De a varázsszót kimondtad, a "te világod", szerintem amit leírtam, az nem illik bele az álomvilágodba.

Igen ha valamit el akarsz érni, tenni kell érte.

Ha megnyitottad az üzletet én azért szívesen venném a címet, elmennék gratulálni, és ezt komolyan mondom.

18. 38880cb6f6 (válaszként erre: 16. - Frenszy)
2011. jan. 18. 15:02
Hát igen az "ósan" ahogy te irod....egy kicsit messze áll az én világomtól. De szerintem zárjuk le a beszélgetésünk...... :-DDDDD
2011. jan. 17. 21:53
nem tudod, bocs.
2011. jan. 17. 21:52
Mindegy, bocs, végül is te kértél tanácsot, nem kell kommentálnod. :) Azért az fura, hogy profin vezetsz egy üzletet, és az ilyen alap dolgokat nem tudom. Egy ósan pénztárosának a keze alatt is sok pénz fut át egész nap, mégsem biztos, hogy jó üzletasszony lesz. Én akkor is remélem, hogy változtatsz a hozzáállásodon és sikeres leszel.
15. 38880cb6f6 (válaszként erre: 14. - Frenszy)
2011. jan. 17. 20:42
Hát szerintem én tudom hogy jó vállalkozó lennék e és szerintem elég jól menne, mert most is profin vezetek egy luxusruhákat áruló boltot, ahol elég sok pénz forog a kezem alatt.köszönöm az üzeneted, de nem kommentálom. szia
2011. jan. 16. 16:50

Sajnálom, ha így érzed, csak tanácsot akartam adni, mert van már ilyen dologban tapasztalatom, konkrétan ruhás is. Nem vagyok rossz indulatú, kár, hogy még a különbséget sem látod, jó és rossz között. Nekem sajna a használt ruha nem sikerült, mert nagykerben nem éri meg venni. Az lenne a jó, ha pl Angliából tudnám hozatni kamionnal...

Tanácsot kértél, ebből következtettem, hogy mégsem tudod eldönteni, hogy mit kell csinálnod. Negatív kritikát nem tudok mondani semmire, mert még semmit nem csináltál...

Szóval nem megbántani akartalak, csak magamat ismertem fel az írásodból kicsit, mert néhány éve én is így kezdtem. Kérdezősködtem a neten stb, de semmire nem jutottam. Ha te az ilyen "negatív" véleményeken nem tudod elfogadni, akkor nem lesz belőled jó vállalkozó. Egy jó vállalkozó nem csak magára hallgat, hanem a népet, hiszen őket szolgálja ki. De már többet tényleg nem tépem a szám, mert felesleges úgy látom.

Na még annyit, mert nem értem miért kaptad fel a vizet, az önkormányzatba ha elmész, az ingyenes, tényleg egy óra alatt megjárod, és sokkal okosabb leszel, mint itt. Mert látod nem igazán tudnak konkrétumot mondani.

13. 38880cb6f6 (válaszként erre: 11. - Frenszy)
2011. jan. 16. 11:18
szerintem az ember előbb tapasztalatokat szerezzen és csak utána intézkedjen. Negativ kritikákra nem is figyelek oda, mert itt elég sok rosszindulatú ember van. Ezt egy kedves könyvelőlány ajánlotta :-) köszönöm a tanácsod, de magam is el tudom dönteni mikor hova megyek ügyet intézni, és mikor érdeklődöm a neten. hello
2011. jan. 15. 14:15

Én mondjuk arra lennék még kíváncsi hogy jó kis használt rucikat honnan lehet beszerezni?

Tudom rengeteg bála nagyker van, de nem biztos hogy termékeiben is megfelelő...

2011. jan. 14. 22:06
Én már írtam neked, hogy jobban járnál ha az önkoriba mennél, mert a dolgok változhatnak kerületenként is. Szóval azt nem értem, hogy szeretnél te vállalkozni, hogyha egy könyvelőre nem akarsz befektetni, aki ért hozzá, ez a szakmája, egy óra alatt mindent elmagyaráz... mint itt egy "csajos" fórumon kérdezed. Egy vállalkozás nem erről szól, az kemény munka, ha te egy üzletet akarsz nyitni nagyon sok helyre kell menned, engedélyek kellenek... tűzvédelmi, meg mittomdén. El kell indulni és mind mind utána járni, sajnos itt sok információt nem fogsz tudni szerezi. Ha szerzel is, csak kószi infók lesznek, amik semmire sem biztosíték. Szóval gondolt át még ezt, és ha elhatároztad magad, akkor hajrá! Kelj útra és indítsd be a dolgot. Sok sikert!
2011. jan. 14. 21:50
Valaki?
2011. jan. 14. 15:00
:-)
2011. jan. 14. 13:34

Köszi a segitségeket.

Várom a hasznos tapasztalatokat:-) És persze Bp-i könyvelők segítségét is :-)

2011. jan. 14. 10:36

Szia!

Én is gondolkozom erősen turiban.

Én ha jól tudom(önkormányzatnál mondták)nem kell hozzá szakirányú végzettség a turihoz.

Az okmányirodába kell kiváltani a vállalkozó igazolványt, ha jól tudom az önkormányzat engedélyezteti. De a könyvelőnek ezeket tudni kell.

2011. jan. 14. 09:56
Reménykedem :-)
2011. jan. 14. 09:55
Tudom hogy tarifájuk van, de szerintem vannak segitőkész emberek a mai világba.Én teménykedem. Sőt akár ha valaki annyi szimpatikus lenne a beszélgetés alapján, lehet őt kérném majd meg hogy legyen a könyvelőm...Ugyse ismerek egyet se :-)
2011. jan. 14. 09:54

Sziasztok!

Ha komolyak a szándékaid, akkor menj el a helyi önkormányzatba és kérj infót. Fél óra alatt megjárhatod. Ezek a dolgok, engedély, szükséges végzettség stb. változhat kerületenkén, vagy városonkén.

Sok sikert!

3. 2cd3cbcf1e (válaszként erre: 1. - 38880cb6f6)
2011. jan. 14. 09:50

Turiba is árulnak kiegészítőket.

Jogi dolgokban az APEH is tud segíteni, menj be hozzájuk. Nem hiszem, hogy egy könyvelő is fog neked itt segíteni, mivel nekik tarifájuk van.

2011. jan. 14. 09:42

Szia!


Sajna én segíteni nem tudok, de kíváncsian várom a hozzászólásokat; mert én is valami hasonlón gondolkozom.(csak én baba-ruhás/kiegészítős üzleten)

2011. jan. 14. 09:32

Sziasztok.

Egy fiataloknak szóló új és használtruha üzlet ötletén gondolkozom. LEnnének ruhák, és kiegészítők is.(cipő, ékszer, táska, napszemcsi, öv...) Ha ilyen jellegű üzletet nyitok akkor ez több kategóriás üzlettevékenység, vagy a használtruha üzletnél megengedett ilyen kiegészítők árulása is?

Érdeklődnék hogy nekem Kereskedelmi érettséim van és ez elég e ahhoz hogy én vezessem az üzletet. Nem szeretnék felvenni senkit, én ülnék bent.

Vállalkozó igazolványt váltanám ki és ez is elég hozzá?pl. BT-t nem kell alapitanom?


A könyvelő segitségét privátban kérném ha lenne hozzá kedve, mert az adózással, járulékokkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Ehhez a részhez nem nagyon értek :-) pl: milyen járulékokat kell befizetni, és ezeknek mennyi az összege?


Várom a leveleket, és a segitséget, meglévő turisoktól :-)

puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook