Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könnyűszerkezetes készház kontra tégla fórum

Könnyűszerkezetes készház kontra tégla (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 18. 11:39
:)
2016. máj. 4. 22:55
:)
31. 117b1693d0 (válaszként erre: 28. - Leny)
2012. dec. 12. 12:59

Nem is arra gondoltam, hogy a törlesztéssel lenne problémátok, hanem azzal, hogy mégsem tetszik ott nektek és nem tudtok eljönni, mert a hitetellel terhelt házat nem tudjátok jó áron eladni.


Szóval mindenképpen megéri amennyire lehet jó alaposan átgondolni mindent. De ahogy írod látom, hogy komolyan veszitek és nem kapkodjátok el :)

2012. dec. 12. 09:36
hát ezt nem így akartam..
29. Daphnee (válaszként erre: 28. - Leny)
2012. dec. 12. 09:31

Szia!


Írtam privit.

Mi június elején határoztuk el hogy építünk, 1 hónap volt a tervezés, az építési engedély szintén 1 hónap, ami rekord időnek számít. Utána lebontottunk 1 házat, annak a helyére épül a mienk október 1től. 4,5 hónap alatt építik fel, de szerintem hamarabb kész lesz.

28. Leny (válaszként erre: 27. - 117b1693d0)
2012. dec. 12. 09:23

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a gondolataidat!

Voltunk előzetes hitelbírálaton, és van egy tanácsadónk is!

Mivel kettőnk keresete együtt nagyon jó, a törlesztéssel nem lenne probléma!

A telket és a házat együtt nézik, tehát a telek ára+a szocpol önerőnek számít, így olyan 10-11 milliot megadnak érte!

LTP vel kombinált építési hitelt vennénk fel, 20 évre fix 80-82 lenne a havi törlesztőnk forint alapon! Ezt azért merjük bevállalni, mert most 90-et fizetünk az albérletre gond nélkül, és azért az is nagy szó, hogy saját magunk 5 év alatt közel 6 millió önerőt össze tudtunk rakni! Ezzel a részével nincs gond!(a másik, (bár ne adná isten) de nagyon idős szüleim vannak,és ha a tesómmal örökölünk, és a rám eső részből simán vissza tudjuk nyomni)


A másik a telek! Nos, mielőtt bármibe belekezdünk, csak tiszta 1/1 tulajdonu telket veszünk, és mindent ügyvéd (akit mi hozunk) felügyelete és rábólíntása mellett!

Tegnap voltunk megint nézelődni, és igen, voltak amiket te is mondtál, hogy pl a telek tulajdonosának hitelek vannak a telkén, és a bank felé prezentálni kell eladásokat meg ilyenek!

Nagyon meggondljuk persze, én a héten pl az önkormányzathoz is bemegyek, érdeklődni a földekről!

A másik, hogy azt is lássuk be, hogy 5 millio ftal a kezemben nem ugrálhatok!

Kistarcsán is nézegettünk, de annyira elment a kedvem az egésztől! Képzeld el, bementem ott is az önkormányzathoz, és majdnem leestem a székről!

Mondta a nőci, hogy sokan nem is sejtik mire építették a házukat (az uj építések alatt régen szemétlerakó volt, a talaj feltöltött...)

Akkor van ott vmi gyár is, kimész és a pofádba püfög egy torony...Arrébb mész 1 km-t és már 14 millio egy telek, az Auchan dzsuváját szipkázod!

Kerepesen nagyon nehéz jót találni, vagy putriba mész, vagy dülőbe (ahol no csatorna)...

Nemtudom, nagyon nehéz...Most nézelődünk, de egyenlőre Nagytarcsa a nyerő, ha itt találunk olyat ami kis kompromisszummal élhető, akkor belemegyünk!

De most nagyon építtetőt keresek, hogy megbeszélhessük a dolgokat!

Valaki tudna erről is írni?

Milyen házban lakik? Az menyni idő alatt készült el? Árban mit jelentett?

27. 117b1693d0 (válaszként erre: 25. - Leny)
2012. dec. 11. 23:54

Nekem erről az a véleményem, hogy egy picit jobban nézzetek utána a dolgoknak, legfőképpen a hitelezésnek. A bank nem adja oda a pénzt előre. Vagyis nektek rendelkeznetek kell lényegesen nagyobb összeggel, mint a telek ára :(


Szóval, addig semmiképpen ne kötelezzétek el magatokat telekvásárlás terén, amíg nem láttok tisztán!


Más. Azokat a telkeket mi is néztük már vagy öt éve. Nem csak a válság miatt nem keltek el pikk-pakk. Vagyis nézzétek meg nagyon a tulajdonviszonyokat!

(Nekünk anno akartak eladni osztatlan közös tulajdonban lévő földrészt telekként, hogy majd idővel rendeződnek a papírjai, de jelenleg a területet 25-en tulajdonolják. Aztán volt olyan telek, amivel látszólag minden rendben volt, de kiderült, hogy a tulajdonosok beadták a válópert, a telken meg még haszonélvezet is van. És még sorolhatnám. Az egyik rakás telek a domb tetején volt a laktanya környékén, a másik a város szélén az utolsó utca után az autópályánál. Illetve még van egy régebbi építésű új rész, ami eredendően egy nádas volt (ugye a nád vizes területen szaporodik magától)).


Nem akarom elvenni a kedved, csak írtad, hogy oda lennétek láncolva a hitel miatt, ezt azért nagyon át kell ám gondolni, miután a lehető legtöbb infót összegyűjtitek.


Először nekünk is nagyon tetszett, de aztán nem találtunk olyan telket, ami miatt tényleg megérte volna odaköltözni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nektek ne sikerülhetne.

26. Leny (válaszként erre: 5. - Daphnee)
2012. dec. 11. 23:27

Köszi:)

Írnál nekem pár mondatot, akár priviben, hogy ti kivel építtetitek? Milyen házatok lesz, ás rban hogy jön ki?

Nekünk annyi, hogy a telken belül minden közmű benntvan már!

25. Leny
2012. dec. 11. 23:15

Jajj sziasztok!

Ittvagyok, csak még picike a lánykám, és füri altatás etetés volt:)


Nos, mi Pestiek vagyunk, eredendően Újpestiek!

Itt a telek szinte 0, családi ház (még a lutymi is) megfizethetetlen!

Most a XVI-ban lakunk, sok eladó ház van, de inkább régiek az új árában!

Kompromisszumot kötöttünk, így döntöttük el, hogy kifelé megyünk egy kicsit, Kistarcsa-Kerepes vonalban!

Igenám, de pofáraestünk mert a mi keretünk szűkös (max 5 millio összközműves telekre) LEHETETLEN!

Majdnem hanyattestem, mikor megtudtam hogy Kistarcsán az új összközműves telkek 14-16 millioért mennek!

Aztán megsúgták, hogy 5 perccel továbbmenve, van Nagytarcsa! Meglestük, és hát beleszerettünk:):)

Gyönyörű erdős környék, mégis főváros közelben!

Összközműves telek, új építésű házak a szomszédok, 5-6 millió:)

Ez a mi helyünk!:)


Megsúgom, hogy mi nagyon fiatalok vagyunk, házasok, pici babával...

A férjem vegyész, én kéz és lábápoló vagyok, sajnos halvány lila fin...k nincs az építéshez!

Nemtudom a menetét, a mikéntjét, ezért választanánk építettőt, aki mindent megold helyettünk!

Nincsen "felnőtt" aki tudna segíteni, tök egyedül vagyunk!

Ami fontos, hogy 6 millió ft tőkét sikerült összehoznunk önerőből, a maradék hitel lenne (ami jelenté azt, hogy jó időre "odabetonoznánk" magunkat a házunkhoz) ezért is lenne fontos az, hogy jó minőséget kapjunk!

Félek, túl nagy falat lenne nekem, ha elkezdenék én magamnak vásárolni építőanyagot, azt se tudom hol kezdeném:)

A jelen helyzetben úgy áll a dolog, hogy találtam egy céget, aki nagyon szimpi! Renovart KFT!

Ők prémium téglaházakat építenek, és vannak téglaházaik is!

Ezek közül a Krisztina típusházat néztük ki!

Vélemény?

2012. dec. 11. 22:30

Húúú, de belelendültem a szakmázásba... :)

De most már megyek aludni!

2012. dec. 11. 22:29

Érdemes általánosságban arra is gondolni, hogy olyan anyagokkal dolgozzunk, és olyan elveket kövessünk, amiket már az idő igazolt: kerámia tégla, agyag cserép...

Vagy pl. óvatosan kell bánni a nagy üvegfelületekkel is. Télen hűt, nyáron fűt... és ha a múltba tekintünk, kicsi ablakos házakat látunk.


Na nem mondom, hogy az újdonságok nem jók, sőt... de egy kis költségvetés esetén szóba sem jöhet.

22. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 19. - Klauka_)
2012. dec. 11. 22:21

jajj..van egy ismerősöm zalában és na...azok könnyűszerkezeteset építettek dombtetőre..


sok minden közrejátszik egy háznál..milyen igényt kell,hogy kielégítsen.


igen..bélelt kémény kell a gáznak.


ha én megtehetném én vályogot rakatnék egy 50-es falat..

2012. dec. 11. 22:20

Leny, hol vagy?

Vélemény?

20. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 17. - Klauka_)
2012. dec. 11. 22:18

valahogy úgy van..mert egy időben én is nézegettem,hogy ennél nagyon oda kell figyelni a tűzálló anyagokra..


most annyira nem vagyok képben..de ha egy kicsit beleásnám magam többet tudnék mondani..


nekem rizikós a könnyűszerkezetes.


meg kéne tudni a talajviszonyokat,hogy milyen a domborzat meg ilyenek,vízállás..stb..


láttam én már szalmából is házat..de az dombtetőn volt.faszerkezet.. a fal préselt szalmabála..és az beburkolva..na annak a hőszigetelőképessége kiváló..de a tűzállósága sem egy életbiztosítás.))

19. Klauka_ (válaszként erre: 18. - 23fb4c6db7)
2012. dec. 11. 22:18

Én úgy tudom, hogy csak samottcsővel bélelt kéményt vesznek át, falazottat már nem. Az pedig nem jön ki 50-60 ezerből. (de nem vagyok szakértő, ne vegyétek kp-nek...)


Mondjuk én a másik véglet vagyok. Be sem köttettük a gázt. Zala megyében azért más. Itt azért még lehet fát szerezni.

18. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 16. - 5146e98818)
2012. dec. 11. 22:12

most már nem kötelező.



én már láttam számos házat kémény nélkül és csak amikor nem volt gáz,jó lett volna egy akármilyen kályhát beállítani..csak nem volt kémény..


vagy tavaly..vagy előtte volt a híradóban is,hogy fáztak a népek és nem tudtak tüzelni..mert úgy gondolkoznak,hogy a kényelem..meg nem koszolunk,minek kémény..


a kéményt olyan 50-60ezerért raknak..tulajdonképp benne van a főfalban.

a nővéremék se rakattak..pedig mondtam nekik,hogy húzassuk ki..nem hallgattak rám és most jó lett volna.mikor falaztak a fiúk,mondtam rakjanak egyet és a sógorom nem engedte..


na hát az ember mindig saját kárán tanul.

17. Klauka_ (válaszként erre: 13. - 5146e98818)
2012. dec. 11. 22:07
Hát ez az... olcsóbb lehet a könnyűszerkezetes, de kockázatos!
16. 5146e98818 (válaszként erre: 15. - Klauka_)
2012. dec. 11. 22:05
Valaha kettő kémény volt kötelező.
15. Klauka_ (válaszként erre: 14. - 23fb4c6db7)
2012. dec. 11. 22:03

Ja, értem. Mondjuk olyat még nem láttam, hogy nincs kémény egy családi házon.


Nem tudjuk, hogy milyen fűtést terveznek, de egy tartalék kémény valóban nem árt, viszont a költségvetésbe nem fér bele... :(

14. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 11. - Klauka_)
2012. dec. 11. 21:58

nagyon sokan nem húzatnak ki kéményt.


a kazánházban van,ha vegyestüzelésben gondolkoznak ,ha meg gáz van oda nem kell szilárd kémény..


jó egy kémény a főfalba valahová,ha raknának egy cserépkályhát vagy bármit..a tetőig felhúzatják de nem kell tetőn kívülre és nem kell akkor kéménydíjat fizetni..ha meg szükség van rá,akkor majd kihúzzák.

13. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Leny)
2012. dec. 11. 21:55

Elég szűk a keret, de nem reménytelen

Ez esetben mindenképpen a kevésbé tartós, de olcsóbb könnyűszerkezetest választanám.

Azt viszont elég könnyű elszúrni, úgyhogy csakis megbízható nagy tapasztalattal rendelkező céggel csináltatnám, ami nem feltétlen drágább, sőt.

12. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 9. - Klauka_)
2012. dec. 11. 21:55

na én pont ezért mondtam,hogy egy 42-es azt hiszem a porotherm 42-es egy 10cm-es szigeteléssel tökéletes..

én a padolásra fűrészporos betont ajánlanék 15cm vastagságban..

11. Klauka_ (válaszként erre: 8. - 23fb4c6db7)
2012. dec. 11. 21:53
Hogy érted azt, hogy kéményt mindenképpen húzassanak??? Anélkül hogy???
10. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 7. - Daphnee)
2012. dec. 11. 21:51

ha le van szigetelve rendesen a téglával sincs baj..központi ,padlóval kombinálva gazdaságos.

le kell jól padolni ,jól záródó nyílászárók és nincs gond a fűtéssel.

2012. dec. 11. 21:50

Szerintem az csak a felhasznált szigetelő anyagok minőségétől függ.

Saját példánk: Porotherm 30NF tégla + 8cm külső hőszigetelés + 25cm üveggyapot a tető alatt - este 10-kor teszünk utoljára a kazánra fát, ekkor átlag 23 fok van. Reggel 20 fok alatt sosem volt még. 1-2 fok hőveszteség 8 óra alatt.

8. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 4. - Klauka_)
2012. dec. 11. 21:48

szerintem régiófüggő az anyagár..bár ezt Te jobban tudhatod.


az az egy biztos,hogy előbb el kell dönteni ,hogy mit akarnak és utána nekikerekedni.


sokan úgy félnek egy házépítéstől.

én szívesen összedobom Nekik.))))


csak neki kell fogni aztán olyan szépen kitanulja az ember.


de semmiképp nem ajánlom a kiválltatást..olyan vállalkozók vannak,hogy bontott anyagot használnak és a kuncsaft mivel nincs ott besuppasztják..aztán,mikor be van vakolva ki látja..nem?

meg ki megy fel a tetőre megnézi,hogy az a gerenda mennyire százszázalékos..


van olyan ismerősöm aki mai napig perben áll a vállalkozóval..így is vannak döccenők..de így legalább tudja az ember ha hülyeséget csinál a tudatlansága miatt van és nem azért ,mert alapból hülyére veszik és becsapják.


én egy 135nm-es házat terveztem..nekem 70-ért rajzolta meg a tervező.de az enyém még nem áll..csak az alap van meg..forráshiányom van.)


a költségvetésem egy huszas..de 12-15 millióból járdakészen rendben lenne..


ja..amit feltétlen ajánlanék,hogy kéményt mindenképp húzassatok ..ha nem is ki..de a padlásig meglegyen.sose lehet tudni alapon.

7. Daphnee (válaszként erre: 6. - Klauka_)
2012. dec. 11. 21:45
jobban tartja a meleget.
6. Klauka_ (válaszként erre: 5. - Daphnee)
2012. dec. 11. 21:43
Miért, mitől olcsóbb kifűteni a könnyűszerkezetest?
2012. dec. 11. 21:41

Én is indítottam egy ilyen fórumot :)) pont ugyanezen gondolkodtunk, aztán azóta bele is vágtunk, most épül a könnyűszerkezetes házunk! A mienk nem típusház lesz, mivel nem találtunk megfelelőt, terveztettük.

Ami mellette szólt, hogy olcsóbb és könnyű kifűteni, és hamar elkészül. Viszont nyáron is meleg, így mindenképp kell klíma.

Kérj több helyről is ajánlatot, és számolj rá még egy jó milliót a járulékos költségekre (pl közművek bevezetése) Nem tudom hány négyzetméteres házat szeretnétek, de amit írsz abból olyan 70-80 jön ki. Fontos, hogy a cégnek aki építi legyen émi engedélye.

4. Klauka_ (válaszként erre: 2. - 23fb4c6db7)
2012. dec. 11. 21:38
Hogy áll az építőanyag ipar, az tény, de hogy olcsóbbak az anyagok, azt azért cáfolnám. Inkább csak megjelentek silányabb minőségű termékek... olcsóbban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook