Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megosztaná velem a tapasztalatait az, akinek genetikai magzatvíz-mintavétele volt? fórum

Megosztaná velem a tapasztalatait az, akinek genetikai magzatvíz-mintavétele volt? (tudásbázis kérdés)


29. Ede71
2013. szept. 26. 15:12

szia,

tavaly nyáron nekem pozitív kombinált teszt eredményem lett, 1:35-höz volt az eredményem hogy down szindrómás a picurom. meg kell jegyeznem hogy 41 éves voltam és már az UH és vérvételkor a doki mondta, inkább várjak a csekk 2. részének befizetésével hátha pozitív lesz a teszt. szóval pozítív lett, amiben nagyban a korom játszott szerepet. (előtte 2 éve szültem az egészséges fiam, akkor csak kombinált teszt volt és semmi koros eredmény)

a 16. héten vettek tőlem magzatvízet a zalaegerszegi kórházban 1 napos bentfekvéssel. kb 2 hétre rá kellett telefonálnom, amikor mondták hogy szépen fejlődenek a sejtek, 3 hét múlva megkaptam az eredményt és minden rendben volt a babával és fiú lett. idén januárban a 36. héten született meg egészségesen 3450 gr súllyal, ma 8 hónapos és egészséges mosolygós baba.

szóval fel a fejjel és arra gondolj hogy minden rendben lesz. egyébként én sem vállaltam volna a beteg babát, amiért aztán sokan megköveztek, de ez egy másik történet.

az afp eredményem is rossz lett, azt a magzatvíz vétel előtt vették le.

egyébként az egész beavatkozás 5 percnél nem volt hosszabb. ha mégegyszer babát vállalnék, nem fizetnék a tesztekért, ennyi idősen sok nőnek lesz rossz az eredménye.

egyéként nem csak 35 év feletti kismamák voltak a magzatvízvételen, hanem 20-as éveikben járók is.

boldog babavárást!

28. idui
2013. szept. 26. 14:04
A korom miatt nekem is el kellet végezni és belsőleg megnyíltam ugy hogy több mint 1 honapot feküdtem a korházban így végül is minden rendben volt
2013. szept. 26. 13:49

Mivel én 42 évesen szültem, elmentem a "hasbaszúrásra".Nem volt egy sétagalopp, még a Schöpf-Méreiben csinálták. De ott előző este befektettek (utcáról nem műtünk címszóval) és másnap délelőtt szúrtak.Utána szigorú fekvés, és csak délután 4 -kor engedtek haza.

Volt utána aznap egy kis hasgörcsölés, de minden rendben volt.

26. Monzo
2012. nov. 15. 20:37

Sziasztok,


Sokat olvasgatom ezeket az oldalakat, mert egy picit tanácstalan vagyok.

Elmúltam 36 éves és most viselema 3. terhességem. Nagyon jól érzem magam, eddig minden rendben van. Voltam kombinált teszten, teljesen tökéletes lett az eredményem, sőt az előbbi terhességeim is teljesen egészségesen zajlottak. Most még megvárom az Afp eredményt. Az orvosom most egy kicsit nyúz a magzatvíz vétel miatt, de én nem igazán vagyok partner. Ha seholsem merül fel genetikai rendellenesség, sőt az erdeményeim is jók akkor szerintetek szükséges a vizsgálat.

Szeretném, ha válaszolnátok rá.

mindenkinek köszönöm

2011. jan. 12. 06:10
gratulálok! :)
2011. jan. 11. 22:42
Minden rendben, idióta AFP!!!!
23. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Jerrykoma)
2010. nov. 23. 17:30

Szia!

Nekem alacsony volt az Afp.

Vagy pár percig tartott a beavatkozás, de jó szar volt. Már annyira nem emlékszem, mert 2005 májusában volt.

Nem votl semmi szövődménye. Mehettem utána rögtön haza, csak még 15 percig feküdni kellett. Ajánlatos autóval hazamenni.

Otthon 2 napig egyfolytában feküdtem, szóval betartottam.

Az eredmény jó lett. Meghülyítik a kismamákat ezzel a hülye AFP-vel, mindenkire ráhozzák a frászt.

22. 48bf8c027e (válaszként erre: 21. - Jerrykoma)
2010. nov. 23. 15:40

Nekem csupán a korom miatt volt indokolt!

Ezt csak ajánlották nem kötelező, de csak ez ad 100%-os pontosságú eredményt.

21. Jerrykoma (válaszként erre: 20. - 48bf8c027e)
2010. nov. 22. 21:43

Hú, az jó sok...

Miért volt rá szükség?

20. 48bf8c027e (válaszként erre: 19. - Jerrykoma)
2010. nov. 22. 10:32

Szia!

Én is voltam magzatvíz vételen. Nem annyira gázos mint ahogy hangzik. A lényeg hogy ameddig tudsz semmit ne csinálj és sokat pihenj. Föleg ne emelgess!!

A pelenkázást meg az öltöztetést próbáld meg a földön egy takarón csinálni úgy nem kell a gyerkőcöt emelgetned.


Nekem november 3-án csinálták meg és majd december 2-án kell visszamenni az eredményekért.

A SOTE-n 1 hónap mire van eredmény, hogy máshol kevesebb azt nem tudom. De az átlag az 1 hónap.

19. Jerrykoma (válaszként erre: 16. - Vikianya)
2010. nov. 22. 09:08
Mennyi idő múlva tudtad meg az eredményt?
18. Jerrykoma (válaszként erre: 16. - Vikianya)
2010. nov. 22. 09:07
Rendben. Köszönöm! :-)
17. Jerrykoma (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2010. nov. 22. 09:07

Lehet, hogy jobb is neked.

Kimarad az idegeskedés. :-)

16. Vikianya (válaszként erre: 15. - Jerrykoma)
2010. nov. 20. 21:02

sok sikert :)

Ne felejtsd el, hogy el kell lazítanod magad, és akkor nem fáj :)

15. Jerrykoma (válaszként erre: 14. - Vikianya)
2010. nov. 20. 09:04

Szerdán.

11:40

14. Vikianya (válaszként erre: 12. - Jerrykoma)
2010. nov. 19. 22:15
mikor lesz a vizsgálat?
2010. nov. 19. 06:03
akkor én erről is lemaradtam :S a 23. hétben járok most
12. Jerrykoma (válaszként erre: 11. - Vikianya)
2010. nov. 18. 22:15

Nem is ez lesz a gond, hanem a pelenkázás, öltöztetés, fürdetés...

A doki azt mondta, hogy tképp az első 2 nap a lényeges.

Szeretnék idősebb lenni pár héttel legalább!

11. Vikianya (válaszként erre: 10. - Jerrykoma)
2010. nov. 18. 21:57

sejtettem :)

Ha 5 napig teljesen tehermentesítenek, akkor az nagyon jó, de utána se emelgesd a picit egy darabig. Inkább ülj oda mellé, és úgy szeretgesd :)

2010. nov. 18. 21:44

Én 21. hetes leszek, mikor megcsinálják.


A fekvés, pihenés betartását nem azért kérdeztem, mert nem akarom betartani, csak elég nehéz szerintem egy 18 hónapos gyermek mellett maradéktalanul eleget tenni neki.

A két hetet legalábbis nagyon soknak tartom (és gondolom nem a fekvésre értetted), de 5 napig teljesen tehermentesíteni tud a család!

9. Vikianya (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2010. nov. 18. 20:48
kb 18. héten ha jól emlékszem
2010. nov. 18. 17:12
ezt kb. hányadik héten szokták megcsinálni? mert én későn vettem észre a terhességet és már AFP-ből is bőven kicsúsztam
7. Vikianya (válaszként erre: 6. - Vikianya)
2010. nov. 18. 16:08
remélem erre gondoltál
6. Vikianya (válaszként erre: 2. - Jerrykoma)
2010. nov. 18. 16:08

Miért volt szükség rá?

Az AFP-m nem volt tökéletes


Mennyi ideig tartott, illetve milyen volt maga a beavatkozás?

UH vizsgálattal egybekötött volt. Felfeküdtem az asztalra és egy tűt szúrtak a hasamba. Ez így durván hangzik, de nekem egyáltalán nem fájt. Volt akinek igen, de szerintem azért, mert feszítette az izmait, nekem meg sikerült ellazulnom. Ez nagyon fontos


Volt valami szövődménye?

Nem, de van vetélési kockázata


Meddig kellett maradni a kórházban?

Vizsgálat után mehettem is haza


Hogyan mentél haza? (gyalog, tömegközlekedés, autó)

autóval


Otthon mennyi ideig kellett feküdni, pihenni?

talán 2 hetet és hatossával kellett szedni a magneB6-ot


Betartottad?

Persze, a gyerekem élete múlt rajta


Mi lett az eredmény?

Negatív :)))

5. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - Jerrykoma)
2010. nov. 18. 16:02
Hja, nem genetikai volt... de szerintem azt se máshogy veszik. :)
4. 8285925b39 (válaszként erre: 2. - Jerrykoma)
2010. nov. 18. 16:01
Én túlhordtam a babámat, és akkor már kétnaponta magzatvizet vettek, mert ha zavaros, akkor meg kell indítani a szülést... semmi nagy kunszt nem volt, olyan volt mint egy vizsgálat, csak egy kis csípést/szúrást éreztem, aztán hazasétáltam. Háromszor vettek. :) Nem mondták, hogy pihenjek... :)
3. Vikianya (válaszként erre: 2. - Jerrykoma)
2010. nov. 18. 16:01
Nekem volt. Már kb 3 éve, de megpróbálok visszaemlékezni :)
2010. nov. 18. 15:51

Kérdéseim:

Miért volt szükség rá?

Mennyi ideig tartott, illetve milyen volt maga a beavatkozás?

Volt valami szövődménye?

Meddig kellett maradni a kórházban?

Hogyan mentél haza? (gyalog, tömegközlekedés, autó)

Otthon mennyi ideig kellett feküdni, pihenni? Betartottad?

Mi lett az eredmény?


Tudom, hogy van pár hasonló kérdés, de így egyben, összesítve nem találtam választ a kérdéseimre.


Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 18. 15:47
Megosztaná velem a tapasztalatait az, akinek genetikai magzatvíz-mintavétele volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook