Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kombinált tesztem szerint 1:12 az esély genetikai rendellenességre, így megyek genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Volt így más is? fórum

Kombinált tesztem szerint 1:12 az esély genetikai rendellenességre, így megyek genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Volt így más is? (beszélgetős fórum)


1 2
22. rinike (válaszként erre: 20. - Panna77)
2009. jan. 1. 21:55
Köszönöm, hogy drukkolsz.
21. panna77 (válaszként erre: 19. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:55

Integrált tesztre hova mentél?

Anno én is véreztem picit, mert a méhszájon volt a placenta és fel is írták.

20. panna77 (válaszként erre: 18. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:54

Igen, én is integrált teszten voltam. Na, itt elvileg figyelembe veszik a vérzést is!

Én a helyedben biztos a magzatvíz vétel mellett döntenék, de ezt nyilván te fogod eldönteni.

Mindenesetre én nagyon drukkolok, hogy ez az egész "csak" egy vaklárma legyen!

19. rinike (válaszként erre: 17. - Panna77)
2009. jan. 1. 21:53
Nem kérdezték, hogy véreztem-e, sőt a magándokimnak tudnia kellett, hogy véreztem... Súlyt sem kérdeztek, de azt ha akarták, kiírhatták a terheskönyvemből is, mert abban benne van.
18. rinike (válaszként erre: 16. - Panna77)
2009. jan. 1. 21:52
Nem, még csak a kombinál teszt volt meg, aminél csak a 12. héten volt vérvétel, abból állíptották meg ezt az 1:12-höz számot. Az érdekes az, hogy magándokinál elmentem integrált tesztre is (ez az aminél 2 db vérvétel van a 12. héten egy, és a másika 16. héten), de ennek a második vérvétele holnap lesz. Mivel ez a vizsgálat 25.000,-Ft, jó lenne megbeszélnem a dokival, hogy nem lehet-e így félúton lemondani, (ha már úgyis megyek a magzatvíz-vizsgálatra), vagy ha nem lehet, akkor legyen már meg az eredmény január 9-ig, mert ha nem, akkor csak kidobom a pénzt... Még AFP-n sem voltam, arra meg január 5-én megyek.
17. panna77 (válaszként erre: 16. - Panna77)
2009. jan. 1. 21:50
Azért kérdezem, mert ha azon a vizsgálaton voltál, amin anno én, akkor ott elvileg meg is kérdezik, hogy véreztél-e illetve a súlyodat is figyelembe kellene venniük.
16. panna77 (válaszként erre: 13. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:48

Jaj, én most valamit nem értek...

Te olyan kombinált teszten voltál, ami két vérvételből áll, az egyiket a 13. hét környékén a másikat pedig a 16. hét környékén végzik?

Nekem volt ilyen vizsgálatom és mintha úgy emlékeznék, hogy pont az Edward és a Down kórt nézik belőle. Ugye?

15. rinike (válaszként erre: 14. - Pmjudit)
2009. jan. 1. 21:47
Bármi lesz is, megírom majd, de még a vizsglat is csak január 9-én lesz, nemhogy eredmény.
14. pmjudit (válaszként erre: 13. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:44

Jaj!


Remélem hamar meg lesz a vizsgálat eredménye és kiderül, hogy vaklárma!!!

Írd meg a fejleményeket légyszi!

13. rinike (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2009. jan. 1. 21:30

Kiképeztem magam Edwards-kórból.


Az élettel összeegyeztethetetlen betegség, a 18. kromoszóma rendellenessége. Az ebben szenvedők döntő többsége még magzati korban meghal, akik megszületnek, azok sem élik túl szegénykék az 1 évet. A legidősebb Edwards-kóros, akit valaha is feljegyeztek, 10 évet élt. Sajnos az kis élet, ami megadatik az ilyen babáknak, az is szenvedésekkel teli, mert görcsben van az egész beteg kis test, meg további rendellenességek között, és súlyosan értelmi fogyatékos is. Állítólag a Down-kór után a második leggyakrabb kromoszóma rendellensség, így én is csodálkoztam, hogy még soha nem hallottam róla azelőtt. Gondolom azért, mert Down-kóros babáknál jobbak a túlélési esélyek, míg ennél nagyon rosszak, és a betegség tüneteit olvasva, talán szerencsére?

Mindenkinek, magamnak is kívánom, hogy ne kelljen megismernünk...

2009. jan. 1. 21:20

Nagyon szoríok, hogy minden rendben legyen.


Több ismerősünk volt ilyen vizsgálaton különféle eredmények miatt, és mindenkinek jó lett a magazatvíz vizsgálatos eredménye.


Én azt gondolom, hogy a helyedben mindenképpen fontos lenne ez a vizsgálat, hogy tisztán lássál.

Nagyon remélem, hogy minden ok és akkor megnyugodhatsz a hátralevő hetekre.


Én is úgy tudom, hogy 35 év felett kötelező a magzatvíz vizsgálat .


Ez az Edward kor, amire a gyanú van mit takar?

11. rinike (válaszként erre: 10. - Ilicica)
2009. jan. 1. 21:16
Az az érdekes számomra (főleg magamat ismerve), hogy nem vagyok ideges. Már többször kellett aggódni a terhességem 16 hete alatt, hogy elmehet a baba, mert nagyon sokat véreztem (a méhszájon fekszik a méhlepény), ezen nagyon sokat sírtam, ezt meg teljesen higgadtan fogadtam. Persze azért nagyon várom az eredményt...
10. Ilicica (válaszként erre: 8. - Rinike)
2009. jan. 1. 21:09
Az nem jelent biztosan rosszat, hogy ők kerestek meg. Engem is ők kerestek és időpontban is segítettek, de a 40 év és a súly szerintem biztos befolyásolta az eredményt. Tudtommal a korod miatt mindenképp menned kellett volna a magzatvíz minta vételre, mert 35 a korhatár. Kitartás és tudom, hogy nehéz, de ne légy ideges, mert árthat a babának.
2009. jan. 1. 20:30
Ja, és én 40 éves leszek idén.
8. rinike (válaszként erre: 7. - Bajusz9)
2009. jan. 1. 20:30
Én még nem láttam az eredményt, hanem telefonon hívtak, hogy rossz lett, (ott mondták ezt az 1:12-höz számot), és időpont szerzésben és segítettek. Úgy tudom ez is rossz jel, hogy ők kerestek meg, de aki felhívott nem is titkolta, hogy ez nagyon rossz eredmény, de azt mondta magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy 12 hasonkóan rossz ereményt produkált kismamából 1-nél állapítanak meg beteg babát, míg 11-nél egészségeset.
2009. jan. 1. 20:15

Nekem a korfüggő kockázat 1:113-hoz volt, a számított Down-szindróma kockázat pedig 1:1336.

Én mégis elmentem UH-ra, és magzatvíz vizsgálatra is. Negatív lett az eredmény. A vizsgálat-bár nagyon féltem- egyáltalán nem fájt, utána keményedett egy kicsit a hasam, de ez nem volt újdonság, egész terhességem alatt pár percenként voltak méhizom összehúzódásaim.

Én Szegedre jártam, ott is csinálták a vizsgálatot. Előző nap be kell feküdni (én kértem hogy hazamehessek éjszakára), másnap csinálták a beavatkozást UH vezérlés mellett. Nekem elől volt a lepény, így azon is át kellett szúrni, ami növelte a kockázatot. A szúrás után még figyelte a Doktor a vérzést (befele a méhbe), jól látszott az ultrahangon, és amíg el nem állt, addig alaposan meg is nézhettük a Kisbabát, aki azóta már 2 éves.

Még aznap délután hazajöhettünk (Békéscsabán lakok), amit mondjuk nem értek, az én logikám szerint inkább a vizsgálat utáni éjszakát kellene ott tölteni. Engem egy kicsit megviselt a hazaút, pedig kocsival jöttünk. Az is igaz, hogy az akkori kocsinknak nem volt valami jó a rugózása, és az utak sem tökéletesek errefelé.

Én 38 éves voltam akkor.

Akármi is lesz, sok sikert, és jó egészséget Nektek!

6. panna77 (válaszként erre: 5. - Rinike)
2009. jan. 1. 20:10
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek!!!
2009. jan. 1. 20:07

Mindkettőtöknek köszönöm a biztatást és a hozzászólást. Én is nagyon bizakodom, hogy csak vaklárma, mert azért az 1:12-höz, az elég magas szám, de ami miatt lehet, hogy mégis benéztek valamit, az leginkább az, hogy állítólag nem szabad a kombinált tesztet megcsinálni, ha a megelőző egy hétben vérzése volt a kismamának, én meg nem csak hogy egy héttel előtte, hanem a tesztek elvégzésekor már 2 hete véreztem. (szerencsére már nem.) Meg nem tudom figyelembe vették-e a súlyom, mert 107 kg vagyok...


Várom és előre is köszönöm a további hozzászólásokat!

2009. jan. 1. 20:00
Nagyon szorítok Neked hogy minden rendben legyen!!!
2009. jan. 1. 19:58

Szia!

Nekem a kombinált tesztem eredménye jó lett, de az AFP-m nagyon magas (3,57) lett, ezért küldtek genetikai uh-ra Pestre. Az Uh ugyan olyan mint egy sima, csak egy magasabb képzettségű orvos néz meg (kb 3 perc alatt, mert rengetegen vannak!) Nekem nyitott gerinc volt a gyanu, de hála Istennek nem találtak semmit. Azt mondták, ha akarom kérhetek magzatvíz vételt, de mi a párommal nem mertünk kockáztatni. Engem azóta 4 orvos is megvizsgát, de nem találnak semmit szerencsére. Nekem valószínűleg rossz időben, 3 héttel késöbb vették le az AFP-t, ez lehetett a baj.

2009. jan. 1. 19:55
Szia! Nekem valójában nem volt ekkora az esély 1:50-hez a dankórra (nem biztos, hogy jól írtam bocsi) és voltam mintavételen és ultrahangon is. Szerencsére minden eredmény negatív lett, de azért a megnyugtatás miatt nem bántam meg, hogy vállaltam azt az 1%-os kockázatot. Azt mondták akkor, hogy az eredmény egy statisztikai besorolás miatt lett olyan amilyen. Tehát itt nem csak a vér eredmény játszik szerepet, a kor a súly stb. is. Nagyon szorítok és remélem neked is olyan jól alakul majd mint nekem. És Boldog Új Évet!!!
2009. jan. 1. 19:47

A kombinált tesztem ereménye rossz lett,1:12-höz az esély az Edwards-kórra, emiatt mennem kell genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Akinek volt rossz eredmény miatt ez a két vizsgálat, mi történt vele? Mindenki története érdekel!

Arra is kíváncsi lennék, hogy léteznek-e olyanok, akiknek ilyen nagy eséllyel mutatott a teszt beteg babát (bármilyen rendellenesség), és a magzatvíz-vizsgálat mégis egészséges babát mutatott ki.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook