Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisméretű nyaraló fűtésére beválhat a klíma? fórum

Kisméretű nyaraló fűtésére beválhat a klíma? (tudásbázis kérdés)


2023. jan. 31. 08:24

Ha ott vagyunk,mobilnetrol netezek.Viszont jo lenne azt a funkciot kihasznalni,hogy wi fi n keresztul mar otthonrol be tudjuk kapcsolni a klimat.Mire leerjunk ne a hideg hazba menjunk be.

Utananeztem,mobil router lenne a megoldas.


Ez hogy mukodik,milyent erdemes venni?


Van tobb sim kartyam,mindegyiken van mobilnetem.Meg van felesleges tablet,es telo,amit lent tudnank hagyni.De nem ertem ez hogy mukodik.A ferjem megugyse.. nem vagyunk mar fiatalok.Koszi ,ha valaki segit.

25. katt2
2023. jan. 16. 14:04

Ha csak 13 nm-ről van szó, akkor a klíma mindössze azért jó, mert nyáron tud hűteni. Egyébként, ha nem kell hűteni is, akkor egy ilyesmi hősugárzó pont jó lehet. Olcsó, igaz többet fogyaszt, de ha csak ritkán kell ( téli horgászás? ) , akkor nincs értelme a H tarifának sem.


[link]

24. kelep3
2023. jan. 16. 09:09

Szia!

Olyan szempontból beválhat, hogy viszonylag kis beruházási költséggel lesz egy automatizálható fűtésed.

Viszont ha egy szigeteletlen/ rosszul szigetelt épületről van szó, akkor szinte folyamatosan menni fog, és ezáltal folyamatos légáramlást gerjeszt. Ez zavaró lehet. Én a klíma mellett elgondolkoznék a szigetelésen is, elsősorban a födém irányába.

Egyébként vannak más egyedi elektromos fűtőberendezések, esetleg nézzetek utána.

23. júliusi (válaszként erre: 21. - Simple)
2023. jan. 16. 06:15
Koszonet,akkor jo otlet volt,bar a ferjemnek vannak fenntartasai,ő ódzkodik minden ujtol,de majd meggyozom.
22. bozsu55 (válaszként erre: 20. - Simple)
2023. jan. 15. 20:24
Pontosan!
21. simple (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2023. jan. 15. 18:36
Arra tökéletes! 13 négyzetmétert pikk pakk be tud fűteni, igaz, hogy utána gyorsan ki is hűl, de havi 2-3 alkalomra tökéletesen megfelel. Kényelmes, ennek a legolcsóbb a beszereltetése, és ilyen kevés használat mellett nem lesz jelentős látszata a számlában sem. Nem hangos, de vannak belőlük kifejezetten extra halk készülékek is, ennek utána kell nézni, melyik ilyen.
20. simple (válaszként erre: 14. - Horex)
2023. jan. 15. 18:32
Mi 2018-ban csináltattuk, olyan 300 ezer körül volt, pontosan nem emlékszem.
19. Bichi (válaszként erre: 12. - Birebora)
2023. jan. 15. 16:45
azért írtam, hogy attól függ, hogy hány amperes, sok nyaralóban régen a legkisebbek vannak, nálunk pl. mindig leverte...
18. aileron44 (válaszként erre: 15. - Júliusi)
2023. jan. 15. 16:44

Ezt is érdemes elolvasnod !


[link]

17. bozsu55 (válaszként erre: 16. - Bozsu55)
2023. jan. 15. 16:06

H tarifával.


Önnálósította magát a telefonom.

16. bozsu55 (válaszként erre: 14. - Horex)
2023. jan. 15. 16:05

Nekem egy 2,5 Kwos készülékem van Hbtarifával.

Semmilyen miliós tétel nem volt.4 éve április 4 én kötötték be.Hoppá!

15. júliusi (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
2023. jan. 15. 15:37
Mar folyamatban van egyikkel az egyeztetes, de elore erdeklodom toletek.. :)
14. horex (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
2023. jan. 15. 14:01

Olvass utána H tarifa feltételeinek. Közeliti a milliós tételt

A villanyóra szekrényt átépitik, bővitik , hogy beférjen még egy fogy.mérő,a mai előirásoknak megfelelően

13. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Júliusi)
2023. jan. 15. 13:48

Hívj szakembert.Akinek kivitelezési engedélye van az áramszolgáltató felé.Az megmondja milyen lehetőséged van,bírja e az a vezeték.Árajánlatott ad.

Biztos hogy igényelném a H tarifát,mert utólag biztos problémás.

Nem hangos.

12. birebora (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jan. 15. 13:36
Nekem sosem verte le.
11. horex (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2023. jan. 15. 13:35

13m2 nem egy palota, oda elég a legkisebb fűtésre optimalizált klima. Ma már ugy tudom, mindegyik az. Elég oda egy 2.5kw-os aminek a villany fogyasztása 1kWh. Ez kb 4A amit egy vékonyabb vezeték is elbir, villanyóra csere nem kell, de állapolgári jogon 1x32A-es fogyasztásmérót is igényelhetsz, villanyszerelőnek kell lecserélni, plombálni, intézni mindent

Emlékeim szerint a klimások, külön áramkört és konnektort kértek a klimához. Persze nem konektoros vége volt így fixre kötötték be :) Jobb is igy.

Úgynevezett H tarifát ne igényeljél rá, mert felesleges a pár alkalomért, és az egész villanyóra szekrényt lecserélik, bővitik, majd' hatalmas költséggel

10. birebora (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2023. jan. 15. 13:34
Azt mondják annyit fogyaszt mint egy hajszáritó. Nem nyomja meg. Nekem nyáron kettő is megy.
9. birebora (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2023. jan. 15. 13:32
Be és be is válik. A legjobb döntés volt. Pillanatok alatt befűti, nyáron lehűti. És a legolcsóbb. Nem hangos, nincs hátulütője. Automatára állitod pl. 23 fokra és szabályozza magát.
8. júliusi (válaszként erre: 6. - Bichi)
2023. jan. 15. 13:15
Fat nem vettunk, az akad a telken, es otthon is, szoval az ingyen van. De miota mi is 50 + ak vagyunk, kenyelmesebbek lettunk:)
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2023. jan. 15. 12:31
A 4 klíma nagyon, bár ha áremelés nélkül nézzük, akkor csak 60 ezer körül lenne 120 nm befűtése, de így 120 ezer havonta. De nekünk minden villannyal megy, azaz bojler, főzés és minden!
6. Bichi (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2023. jan. 15. 12:24

Egy kisebb klímához szerintem nem kell más villanyóra (bár nem tudom, hogy hány amperos a mostanid), de arra még ott is figyelni kell, hogy mikor megy, akkor pl. ne kapcsolj egy vízforralót, mert az rögtön leveri.

A villanyszámlát relatív, hogy mennyire dobja meg, mert gyorsan felfűti, de ugyanakkor hamar le is hül, tehát amíg ott vagy jobb, ha temberálod. Szerintem nem drágább, mint a kályha jelentősen, kivéve, ha saját fád van, és azt nem veszed, viszont hogy tisztább és egyszerűbbb, az tuti...

5. júliusi (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. jan. 15. 12:18

De azert segitettel, mert van esely, hogy nem kell cserelni( bar az se artana)


Meg egy kerdes, a villanyszamlat nagyon megnyomja?

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Júliusi)
2023. jan. 15. 12:15

sajnos erre sem tudok válaszolni.

Nálunk minden új jelenleg.

Bár nem akartam a teljes hálózatot lecserélni, de mivel a tesóm csinálta, így az lett a vége:D


Elvileg semmi extra nem kell hozzá, csak simán fel kell szerelni és bedugni a konnektorba.


A barátnőmnek már nagyon régiek a vezetékei, de simán elbírják a klímát.

3. júliusi (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. jan. 15. 12:11

Koszonom szepen. Az jo ha gyorsan felfuti mert egy ora mire a kalyha atmelegiti kicsit a szobat.


Ami aggaszt, regi villanyhalozatra vajon rakotheto e, vagy azt is le kell csereltetni..

2023. jan. 15. 11:57

Mi klímával fűtünk, de sajnos nem tudok segíteni, mert nálunk 4 db folyamatosan üzemel és 120 nm-t fűtünk vele.


Oda biztos, hogy elég lenne egy 2,5 Kw-os klíma. Az egyik szobánk ekkora és nagyon hamar felfűti.

Nem, nem hangos egy kicsit sem.

2023. jan. 15. 11:53
Nekunk egy kb 13nm es nyaralo futesere kellene. Az se fo- lyamatosan, havonta 2-3x alszunk lent, telen is. Eddig kalyha volt, de ejjel is rakni kellett, h ne aludjon ki a tuz. Megeri, ki hogy van megelegedve vele? Nagyon hangos? Ill. milyen hatulutoje van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook