Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kitartott nők fórum

Kitartott nők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
65. anyucika3 (válaszként erre: 61. - Orsi86)
2011. jan. 16. 21:41
Én is ezt tartom idillinek.Nem hiszek abban,hogy egy nő 1000 felé tud osztódni,és mindenben tökéletesen 100%-ban teljesíthet.Ilyen nincs!Aki nevel 3-4 gyereket,az tudja mennyi munka van a nagy család körül,ha mindent maga csinál.Amíg kicsik a gyerekek,addig 24 órában.A gyerekek felnevelése nem merül ki abban,hogy kielégítjük a fizikai szükségleteiket,mindig van meleg étel tiszta ruha,rendezett lakás(sok helyen ez sem a nő által van meg,ha egyáltalán meg van).Felelősek vagyunk értük teljes egészében,foglalkozni játszani tanulni is kell velük.Szerintem örülhet aki megteheti,hogy otthon maradhat htb-nek,legalább addig amíg kicsik a a gyerekei.Csak sajnos nálunk kevesen tehetik ezt meg.És igen,nagyon sok család hullik szét azért,mert nincs aki össze tartsa,nincs meg az "otthon melege"amit a nő tud megteremteni,így senki nem szeret otthon lenni akkor sem,ha ideje van rá.
64. 04e95f637a (válaszként erre: 61. - Orsi86)
2011. jan. 16. 21:17
Ez tök jó dolog :)
63. -magnólia- (válaszként erre: 1. - E8c814b51a)
2011. jan. 16. 21:12

Nekem van egy ilyen ismerősöm. Tőle már számtalanszor hallottam, hogy ő nem akar dolgozni, meg legjobban azt szereti, ha nem csinál semmit (ezt is ő mondta). Otthon van egy kisebb gyerekkel most éppen, nyaralás mindig megvan a legmesszebbi helyekre, akár évenmte 2* is, műköröm, kozmetikus, a fodrász még házhoz is megy, takarítónő, az ételt minden nap futár viszi... Nem csinál semmit!!! Nem is tudom, mit hagytam ki. Ja! A lényeget: nem igazán szexel a férjével.

Na ezek után nem értem a dolgot. Tulajdonképp semmit nem nyújt (elvégre nem szeret csinálni semmit), mégis van olyan, aki eltartja. Pedig én is azt feltételezném, hogy egy ilyen nő legalább szexuálisan óriási hatást gyakorol a pasira. Fene érti. Szerintem a férje csak szimplán balf.sz, millió olyat találhatna, aki méltó arra, ahogy ő gondoskodik a feleségéről. Mert ő meg megtesz mindent.

2011. jan. 16. 21:03

Soma egyik előadásán hallottam, hogy a nőknek túl sok szerepben kell helyt állniuk ahhoz, hogy napi 8 órát dolgozzanak. Ehelyett napi 4 óra munka elég lenne, a többi idő meg lehetne a családé, illetve még lenne energiája NŐnek is maradni a mindennapokban.

Kár, hogy anyagilag ezt kevesen tehetik meg manapság...

61. Orsi86 (válaszként erre: 37. - 04e95f637a)
2011. jan. 16. 20:47
Szerintem ez egy nagyon idilli állapot. Olyan rövid az élet,hogy az ember egész nap csak dolgozzon a család meg közben szétmegy. A nő feladata szerintem,hogy egyben és szeretetben tartsa a családot, de erre napi 8óra munka mellett nincs ereje. Én is azt tervezem,hogy gyerekeket szülök és megteremtem a meleg,tiszta, barátságos otthont a családomnak. Ezzel támogatom a férjemet is a legjobban,hogy jó hazajönni. De sajnos kevés nő teheti ezt meg.
60. spinneli (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2011. jan. 16. 20:37
Én sem negatív előjellel írtam ezt, hanem mint megállapítást.
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - E8c814b51a)
2011. jan. 16. 20:17

Az a nő, akit eltartanak, tehát nem jár el dolgozni valóban feltehetően több időt fordít a családra, háztartásra, ill. a párkapcsolatára. Az, hogy többet adna/nyújtana, mint egy dolgozni járó, azt nem tudom, önmagához képest valószínű, hogy igen.

A kitartott nő pedig pénzért és egyéb juttatásokért szexuális szolgáltatást nyújt, nem hiszem, hogy minőségét tekintve többet adna, nyújtana egy férfinak, mint egy szerelmi kapcsolatban élő nő.

58. 625b4da9ec (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2011. jan. 16. 20:02

Nem tudom milyen haragról beszélsz.

Semmi harag nincs bennem!

(annak ellenére sincs, hogy egy másik fórumról "eltanácsoltál!!:D)

Mivel a megjelölt időben sokan voltak abban a helyzetben, amit leírtam, de sokan voltak, akik gyerekek voltak, (esetleg még csak pajzán gondolatként éltek), át sem tudják érezni a szitut, amit felvázoltam.

Hidd el, nem minden fekete és fehér!

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - 625b4da9ec)
2011. jan. 16. 19:53

Kedves Mandolin!

Ha lehet, hagyd a másik fórumon haragodat.

Ha nem a te anyukádról volt szó, akkor bocs.

Akivel ez megtörtént annak meg az általam leirtak közül kell választania.

A nyolcvanas években gyerek voltam még, igy nem láttam előre a dolgokat. Mindössze annyi elképzelésem volt, hogy majd egyszer dolgozni fogok nem tanulni, lesz férjem és gyerekem.

56. 625b4da9ec (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2011. jan. 16. 19:40

Kedves irisz!

Nem az én anyámról van szó (neki több esze volt), bocsáss meg, ha félre érthető voltam! Anyu és apu "..." közé értendő.

Az én anyám soha nem volt eltartott!!!!!!!

Nem engedte meg magának ezt a luxust!!

Egyébként ha Te a 80-as évek közepén előre tudtál gondolkodni, és láttad (előre!!!!) hogy MA(!!!!) milyen helyzet lesz, akkor minden tisztelet kijár Neked!


Szó mi szó, nem értetted írásom lényegét!!

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - 625b4da9ec)
2011. jan. 16. 19:26

Nem tudom hány éves anyukád, de lehet keresnie kellene valamilyen munkát, hogy ne kelljen másra számitania.

Az, hogy ő nem dolgozott sosem, illetve nem tanult nem más hibája. Ez nem is hiba, hanem az akkori szokványos felfogás, elvárás.

Erre szokták mondani, hogy előbb kellett volna gondolkodni.

Ha igaz, hogy anyukád munkaképtelen, akkor kap nyugdijat, igy van bevétele, ha segitségre van szüksége, akkor a gyerekeinek illene támogatni.

Ha idős, akkor vannak nyugdijas otthonok, ott a nyugdij fejében ellátják.

A döntés a tietek, hogy mit kezdtek a kialakult helyzettel.

2011. jan. 16. 19:22

Eltartott lehet nő, férfi és gyerek is.

Ennek fényében aki nem dolgozik az eltartott.

Gondoljunk a gyesre. Akkor ugye eltartottak vagyunk, hiszen gyereket nevelünk, háztartást vezetünk. Nincs ebben semmi rossz. Vannak akik megengedhetik maguknak, hogy a nő ne dolgozzon és ha a nőnek ez igy megfelel, akkor minden rendben van.

Az ilyen döntések nem hiszem, hogy zömében azért születnek, mert a férfi hülye, féltékeny, illetve ez esetben többet vár a nőtől, akár szexuális téren. Aki nem nyújt eleget munka mellett szexben az nem fog akkor sem ha nem dolgozik.


A kitartott nőket már valaki leirta. Kap lakást, kocsit, költőpénzt, ajándékokat a szexért. Tehát prosti, de neki nem kell kiállnia a sarokra.


Én ebben sem látok semmi rosszat. Ha valakinek ez jó tegye.

53. 625b4da9ec (válaszként erre: 52. - Vberni01)
2011. jan. 16. 18:34
Itt (az általam vázolt esetben) nincs életbiztosítás, nincs bank!
52. vberni01 (válaszként erre: 49. - 625b4da9ec)
2011. jan. 16. 18:31
Erre való az életbiztosítás! Én és a párom is a másikat fogjuk 60%-ban megjelölni kedvezményezettként, 40%-ban a gyereket. ( 18 éves koráig úgysem nyúlhatna hozzá, ha akarna sem) Egy vállalkozónak pedig kötelezően lenni kell életbiztosításnak a banki garanciának feltétele..... Nagyon sajnálom szegény nőt, hogy ilyen helyzetbe jutott, plusz a betegsége is....
51. vberni01 (válaszként erre: 48. - 6b006fc769)
2011. jan. 16. 18:29
:D :D :D
50. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - Vberni01)
2011. jan. 16. 18:29
Szóval az egyik párkapcsolat a másik üzleti.
49. 625b4da9ec (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2011. jan. 16. 18:27

Nem állítottam sehol, hogy bárki rosszabb lenne nálam!

Vond le a tanulságot az alábbiakból:

Anyu elvégezte a gyors-és gépíró tanfolyamot annó az átkosban.

Apu magánvállalkozó lett később, anyunak nem kellett, (sőt:TILOS volt) dolgoznia a háztartáson kívül, magyarul van egy semmire sem való szakmája jelenleg).

Ezzel nem is lenne semmi baj, de apu sajnálatos módon 3 éve elhalálozott, vállalkozását utódja csődbe vitte (aki mellesleg a vője), anyu betegségéből kifolyólag munkaképtelen.

Kérdés: ki tartja el most anyut és a családot??


Irigy vagyok?


CSEPPET SEM!!!!!!

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - Vberni01)
2011. jan. 16. 18:26

Milyen szempontból?:)

Ki milyen beállítottságú.

47. vberni01 (válaszként erre: 46. - 6b006fc769)
2011. jan. 16. 18:25
Melyik a jobb?
2011. jan. 16. 18:23

Szerintem nagy a különbség az eltartott és a kitartott között. Az eltartott az én ismereteim (lehet, hogy véleményem) szerint az, mikor a nő háztartásbeli, tehát önálló keresettel nem rendelkezik, de háziasszony, feleség (élettárs), anya.

A kitartott az pedig az állandó jellegű prostituált, azaz kap lakást, kocsit, költőpénzt, cserébe a férfiembert akkor, mikor az igényli szexuálisan kielégíti. Nem élnek együtt, találka csak az a heti x alkalom, akkor, mikor a férfi úgy látja jónak, esetleg még "meg lehet vele jelenni".

Igazából ha megvizsgáljuk ez is egyfajta munka.

2011. jan. 16. 18:23
De most őszintén: ki az aki napi 8 órát dolgozik, otthon csillog-villog minden, gyerekre is jut ideje, és még maradt ereje egy kis ágy-akrobatikához? Normális körülmények között egy nő nem hinném hogy mindegyik szinten tudjon teljesíteni úgy, hogy a drága férje semmit sem segít neki és csak a pénzt adja haza. (Ha van kivétel írjon és klónozzuk a párját!) :) Mondjuk egy házvezetőnőt én is eltudnék fáradtabb napjaimon képzelni! :) Pl ablakpucolást bevállalhatná bármikor! :)
44. e8c814b51a (válaszként erre: 43. - Vberni01)
2011. jan. 16. 18:21
Ez már zűrösebb ügy!
43. vberni01 (válaszként erre: 37. - 04e95f637a)
2011. jan. 16. 18:19
Ez szépen és jól hangzik! Ismeretségi körömben is így volt, férfi dolgozott, nő sokkal kevesebbért, ezért mondta hogy inkább maradjon otthon a gyerekkel, majd ő eltartja őket, ő nevelje a kicsit, vezesse a háztartást. Gyerek most 18 éves, megy tovább tanulni, időközben elváltak mivel a férfi állandó barátnőket, és albérletet tartott fent, nő nehezen vagy pontosabban sehogy sem áll meg a saját lábán, visszaköltözött az anyjához, válásból szerzett pénzen még egy lakást sem tud venni magának. Ez ennek a leginkább hátulütője: hogy nem tudod meddig fenntartható ez az állapot....
42. 04e95f637a (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2011. jan. 16. 18:18
jah,nem,csak Neked akartam mesélni! :DDD
41. 04e95f637a (válaszként erre: 38. - 0490ce3abb)
2011. jan. 16. 18:17

Igen,van!:)

Imádják egymást,kitartanak egymás mellett,a gyerekeket segítik mindenben!Gondolok itt az anyagiakra,lelki dolgokra,mindenre!Az a ház az egy szeretet sziget!Imádok ott lenni napokig! :))

40. andi6020 (válaszként erre: 37. - 04e95f637a)
2011. jan. 16. 18:12
nem inkább Mandolin29-nek?
39. andi6020 (válaszként erre: 37. - 04e95f637a)
2011. jan. 16. 18:11
Ezt biztos nekem akartad írni? :))
38. 0490ce3abb (válaszként erre: 37. - 04e95f637a)
2011. jan. 16. 18:10
Ez így nagyon szép, korrekt és logikus döntés. Jó olvasni, hogy ilyen is van! A döntésben benne van a szeretet és a tisztelet a feleség és a család iránt.
37. 04e95f637a (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2011. jan. 16. 18:08
Nézd,nekem a 42 éves barátnőm,egy eltartott Nő!Nem engedi a férje dolgozni,mert kapott 60 e ft-ot,abból 25 e ft volt csak a bérlete,és visszahordta a fizetését a munkahelyére!Megunta,és azt mondta neki,elég volt!Maradjon otthon,vezesse a háztartást,lássa el a 4 gyerekét,és az unokáinál segédkezzen!A Férje keres annyit,hogy bőven van miből eltartani mindet!!!Igaza van!Jól érzi magát otthon,nincs belefásulva,élvezi amit csinál,imádja a családját,és nincs megalázva semmivel az égegyadta világon!Ugyan annyit kap a férje,mint mikor dolgozott!
36. andi6020 (válaszként erre: 35. - 625b4da9ec)
2011. jan. 16. 18:08

Attól, mert valaki nem olyan mit Te, nem úgy él és gondolkozik, attól még nem rosszabb nálad.

Nem vagyunk egyformák, így szép a világ!

Miért kell lenézni valakit, csak mert más?

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook