Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama nadrág, kismamaruha fórum

Kismama nadrág, kismamaruha (beszélgetős fórum)


1 2
39. Stella1989 (válaszként erre: 38. - Mevolet)
2012. okt. 11. 10:19
képet föltudsz tenni valahova?
2012. okt. 11. 08:44

Sziasztok! Épp most tartok szekrény ürítést ...van 1 kismamakertész naci amit 600 Ft-ra tartok a kis hibája h. anno az alját kb. 5cm -en felhasítottam de ha valakinek hosszú még levághatja nem feltűnő.

van még 1 farmer az már nem kertész az 2000 ft alig volt használva.... ill.. egy szett naci, felső és vékony öv ... ez 4000 ft. vannak még pulcsik 500-800 ft körül. Szolnoki vagyok , Bp.re Keleti , kőki, Nyugatiba elviszem...

2012. okt. 10. 23:29
Szia, mekkora a ruhaméretet és melyik városban keresel kismamaruhákat? Lehet hogy tudok segíteni...
36. Bea0124 (válaszként erre: 35. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 09:22

Hát nem de ez tényleg egyéni.

Lehet most majd többet hízok de az majd ugye jövőre derül ki.

35. d71ef05a8e (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2012. okt. 3. 08:38

Le a kalappal! Főként, hogy a babád így is megkapott mindent és egészséges súlyú újszülött volt!


Nem mindenki ilyen szerencsés:)

2012. okt. 3. 08:29
Ez teljesen alkat és genetika függő
2012. okt. 3. 08:27

Nem nem igen van súly feleslegem normálisan ettem.

160cm.és 58,5lel estem teherbe igaz előtte kevesebb kg.voltam volt egy elvesztett babánk.És 64,5lel szültem.fiam 3030grammal született és kevesebb kg.jöttem ki mint amivel teherbe estem persze szopi alatt azért vissza jöttek kg.,de már az is lement most itthon mérve 56kg vagyok.

Átlagos testalkatú vagyok.

Én tényleg csak pocakra meg mellre híztam:-D

hátulról nem is látszódott hogy terhes vagyok.

32. d71ef05a8e (válaszként erre: 31. - CsengiBoti)
2012. okt. 3. 08:22
MEgértelek. Nekem is volt előzőleg vetélésem, végig is szorongtam az első három hónapot, ráadsául nekem semmilyen tünetem sem volt, mellfeszülés sem, semmi. a mai napig nincs is. És a hasam sem nő túlságosan, mondjuk én ezzel is úgy vagyok, hog yinkább azokon csodálkozom, akiknek már nagyon látszik, mert ha utánaolvasok, emkkora ilyenkor a méh, akkor az a logikus, hogy max. meztelenül látszik. De ez is nagyon alkatfüggő: aki vékony, keskeny csipővel, azon hamar látszik, aki eleve teltebb, és szélesebb, azon kicsit később. Azt hiszem, összességében sokat tudunk ártani a saját lelki nyugalmunknak azzal, ha túlzásba visszük önmagunk megfigyelését, azzal pedig még többet, ha más kismamák fotóihoz haosnlítgatjuk magunkat:) Attól még nagy a kísértés, tudom. De megnyugtatni úgyis kizárólag az orvos tud, én, ha nagyon aggódom, inkább elmegyek hozzá, vagy, amíg bajom igazán nincs, csak kétségeim, addig megpróbálom lekötni magam mással. Különben meg is lehetne őrülni:)
31. CsengiBoti (válaszként erre: 30. - D71ef05a8e)
2012. okt. 3. 08:15

Teljsen igazad van,nem is érzem "versenynek",csak tudod a 3 vetélést követően kicsit többet nyugtalankodom,bár az idő előrehaladtával csökken bennem az aggodalom.

Pénteken megyünk uh-ra,mivel nekem már koromnál fogva genetikai tanácsadásra is kell mennem,ezért előtte csinálnak még egy uh-t,ami egyébként a 18.héten lenne esedékes.Aztán hétfőn megyünk a genetikára,ettől azért szorongok egy kicsit.Nem szívesen szúratnám meg magam,bár utólag mindenki azt mesélte/írta hogy nem vészes...De itt megint csak képbe jönnek a vetélések,és az amnio-nál is van 1% "esély" rá :(((

30. d71ef05a8e (válaszként erre: 29. - CsengiBoti)
2012. okt. 3. 08:01

Ez nem verseny. Van, aki hamarabb érzi, de tankönyv szeritn a normális a 18-22. hét körül. Én addig nem is idegesítem magam ilyesmivel, a csudának kell az a szorongás, hoyg én miért nem érzem,a mikor más már érzi. Hozzáteszem, hogy simán előfroduhatnak olyan viccek is, hogy aki azt hiszi, nem érzi, arról kiderül,hogy valójában érezte csak bélmozgásnak hitte, míg más, ki állítja, hogy már érzi, annyira figyelt minden apró kis rezdülésre, hogy pl. bélmozgásra hitte azt:)Mondjuk, hogy én inkább fogadok fenntartással olyasmit, hoyg valaki már a 10. héten érezte, minthogy ijesztgessen azokat, akik még a 17. héten sem érzik:)


De teljesen mindegy.

29. CsengiBoti (válaszként erre: 24. - Stella1989)
2012. okt. 3. 07:47

Én még nem érzem,hogy mocorog,vagyis nem tudom...Pedig már nem vagyok "kezdő",a 3. baba lesz,és mégis úgy érzem magam,mint a legelsőnél (mondjuk van egy miómám is és némi "felesleg" a hasamon,lehet,ez az ok)...Olyanokat érzek,hogy van a pocakomban egy csomócska,ami hol itt van,hol ott.Mondjuk,mikor az első babámat vártam,ilyen súlyban már szülni mentem.3 hete voltam a védőnőnél,akkor 71,5 kg voltam,az ithhoni mérlegünk meg annyira gagyi,hogy ahányszor ráállok,annyiszor mér mást.Úgyhogy nem tudom,eddig mennyit híztam,majd a jövő héten kiderül.

Az eddigi 2 terhességem alatt 12 kg-t híztam,6 kg az első 8 hónapban,a 9.-ben pedig újabb 6 kg.


Amúgy aki nem akar használt ruhát venni,a vaterán is vannak vadi újak,csak ki kell fogni őket.És tényleg nem érdemes tízezreket rákölteni,főleg,ha már nem tervez az ember több babát,mert utána nem tud vele mit kezdeni.

28. d71ef05a8e (válaszként erre: 26. - Bea0124)
2012. okt. 3. 07:20
6 kg-t? speciális diétát kellett tartanod, vagy netán te is pici felesleggel indultál? Vagy direkt odafigyeltél, hogy ne hízz?
27. d71ef05a8e (válaszként erre: 24. - Stella1989)
2012. okt. 3. 07:19
Ez nem sok, sőt, főleg, hogy nagyon karcsún indulhattál! Rajtam eleve volt felesleg, a 6. héten 69,3 kg voltam, most a 15.-en 71,2. Ehhez hozzá kell tennem, hogy eléggé jó étvággyal eszem - enyhén szólva - , és sajnos nem megy amit elterveztem, hogy minimum krumpli és helyette is sok zöldség, pedig sokat nem hízhatok, egyrészt ugye mert eleve nem vagyok sovány, másrészt a gerincsérvem miatt: jó lenne ha elbírna a gerincem végig:)
2012. okt. 3. 07:06

amúgy én összesen 6kg híztam a terhességem alatt most meg nagyon kíváncsi leszek hogy mennyit fogok :-D

Nem szándékozom most sem sokat hízni,de ugye nem lehet tudni

2012. okt. 3. 07:02

szia én kb kétezer ft ért vettem a nacit Vaterán.Szépen le mértem mindent.comb,belső.szh.csípő,derék stb.érdeklődtem hogy meddig nyúlik,enged a bandázs rész milyen hosszú stb.mert én olyat akartam ami takarja a pocakot.Ennek lehet állítani a méretét így igazodik pici és a már teljesen nagy hashoz is.


Igaz én még csak 7hét körül vagyok de már most óriási a pocakom épp tegnap tettem fel képet a csajoknak:-D

Én a fiamat nagyon korán éreztem sokan mondták hogy nem lehet még főleg mert első stb.hát Uh.án bebizonyosodott hogy igen is őt éreztem.kb.11-12hetes voltam.


Amúgy én alapból a hosszabb felsőket szeretem szóval ezen nem izgultam igaz volt/van pár kismama pólóm meg nagyobb méretű egyberuhám ez pocakosan nagyon jók voltak szülői is egy leggingsbe meg egy egyberuhába mentem éjjel a kórházba :-D

24. Stella1989 (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 22:59
hány kg ot hiztatok? mi ma vagyunk 15 hetesek kereken:)))))56 voltam 7-8 hetsen most meg 59 vagyok:))))))én már érzem a mozgást vagyis rugást egyszer éreztem csak, de érzem mikor mocorog csak ugye gondolom mjad később jobban lehet érezni.Meg akor érzem ha lefekszem. lehet joban is figyelek.
2012. okt. 2. 22:57
itthoni szabadidő nacimnak a gumiját kivettem, és jó is lett hasnál és deréknál. combnál meg nem hiztam igy ott is jó.
22. Stella1989 (válaszként erre: 12. - Katie_rose)
2012. okt. 2. 22:56
hát 13.000ft ot nem szeretnék kiadni egy naciérrt. sokalottam nagyon. vaterán vetem egy okcsó nacit meglátom menyire jó a mérete és menyire lesz kényelmes. akor merek majd többet venni onnan:))))
21. Stella1989 (válaszként erre: 10. - Kukacc)
2012. okt. 2. 22:54
vetem egyet remélem jó lesz
20. Stella1989 (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 22:52
köszi:) veszek azt is akor egész ocsón látam vaterán.
19. Stella1989 (válaszként erre: 4. - Bea0124)
2012. okt. 2. 22:50
ma vetem én is:)
18. Stella1989 (válaszként erre: 3. - CsengiBoti)
2012. okt. 2. 22:50
vaterán ma én is vettem :) 200ft ért
17. katie_rose (válaszként erre: 14. - Bea0124)
2012. okt. 2. 20:58
Hasonlóak a praktikák! :D
16. katie_rose (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 20:58

A két nadrágért fizettem 7-8 ezer forintot. Ennyit nem sajnálok. :)

Felsőket nem kellett vennem,mert egyébként is a hosszabb fazonok vannak mostanában divatban :)

15. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2012. okt. 2. 20:33

Ezt én is csináltam a múlt héten már:) Annyi, hogy ahol a gumi összehúzta kicsit a nadrágot, ott ráncolódott, ha valaki nagyon nézegette volna, lehet, hogy itt-ott átütött a hosszabb póló alatt:) De teljesen jó megoldás. Csak ahogy jön a hidegebb idő, azért váltok derékmelegítőre inkább, mert hiába nem esik le a nadrág, a nyitott cipzár mögött ott van az emberen egy szál bugyi, igaz, ráhúzva egy pulcsi, de azért mégsem ugyanaz, mint ha a nadrág anyaga is melegítene.


Nekem sajnos nincs ismerősöm, aki mostanában lett volna kismama és vagy ne akarná megtartani a ruháit a következő terhességre, vagy na ajándékozta volna el már azonnal. Aki szívesen adna, az a barátnőm 12 cm-rel alacsonyabb, és alapból sok-sok mérettel vékonyabb nálam:(


a vaterával nekem az a gondom, hogy sok termékre nincs garancia, ebben különbözik egy webáruháztól vagy üzlettől. Szerintem egyébknt a kismamanadrág-vásárlást az is befolyásolja, hogy dolgozik-e a kismama, ha igen, milyen munkahelyen és meddig. Ahol nem az elegáns megjelenés a legfontosabb, oda én sem vennék drága kismamaholmit, otthonra pedig egyáltalán nem, hiszen a boltba leruccanáshoz jó egy lötyögős farmer is.


De pl. akinél elvárás, hogy elegánsan öltözzön fel a munkahelyén, annak talán érdemes befektetni egyetlen jó minőségű, jól kihazsnálható ruhadarabba. A nadrág sarkalatosabb, mint a felsők, mert azokból sokszor elég egyszerűen egy olyan fazon vagy nagyobb méret.


Az sem mindegy, hogy hány terhesség van még az ember előtt. Persze ember tervez, Isten végez, de ha három gyermeket tervez valaki, máris jobban megéri egy 6-7 ezres kismamanadrág, főleg,ha a3. hónap végétől végig és még a szülés után is lehet hordani.


Bár az is tény, hogy nem lehet tudni előre, hogy x év múlva hányas méretről indulunk, de ezt meg minden ruhadarab megvásárlása előtt el lehet mondani, kihízhatjuk, kifogyhatunk belőle mondjuk 6 év alatt.


Viszont amiket olvastam, hogy 10-20-30 ezrekért is lehet venni kismamanadrágokat, az irreális, ennyit nem költenék rá, de ennyit amúgy sem, még ha évekig hordhatnám sem.

14. Bea0124 (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2012. okt. 2. 19:56
írtam én is :-D:-D:-D
13. katie_rose (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 19:38

Szia! :)


Én hajgumival szerkesztettem össze a nadrágomat az elején. A gomblyukat és a gombot összefűztem, így nyertem plusz 3-5 centit (attól függ mennyire volt laza vagy feszes a gumi) és hosszított pólókat vettem fel hozzá. :)

12. katie_rose (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. okt. 2. 19:36

Én facebookon vettem egy helyi adok-veszek csoportban C&A-s kismama nadrágot 3000 forintért. :)

Illetve vettem egy gumis derekú farmert az auchanban 4-5000 ft-ért.

Újat csak akkor érdemes,ha nem számít a pénz és szeretnél extra divatosat. :) (szerintem...)

11. Cippora (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. okt. 2. 14:42
Én majdnem 30 kilót híztam,de nem voltam hajlandó sok pénzt kiadni egy kismamaruháért sem amit csak pár hónapig hordok.Volt egy nadrágom,az turkálós volt,meg legging-et hordtam (az ugye nyúlik),vagy laza derekú szoknyát.
10. Kukacc
2012. okt. 2. 13:51
Vaterán tök jók vannak és ha megkéred az eladót,hogy mérje le, biztosan megteszi.Te is leméred magad és már el is tudod dönteni, jó-e :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook