Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak kötőhártya gyulladása van, de nem engedi, hogy a szemébe cseppentsek! Mit tegyek? fórum

Kislányomnak kötőhártya gyulladása van, de nem engedi, hogy a szemébe cseppentsek! Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


24. marcsix (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2010. máj. 6. 09:03
Valószínűsítem, hogy azért rossz a gyerekeknek, mert ha kötöhártyásak, akkor piros a szemük, és Krisz a kisfiam mondta, hogy neki csíp. Gondolom míg nem múlik el a pirosság, addig ... mert utána semmi baja nincs a szemcseppel.
23. emagdi
2010. máj. 5. 13:31

biztosan azért nem szereti a szemcseppentést, mert nagyon rossz élmény, amikor az ember szemére cseppen egy hideg csepp.

kevésbé rossz, ha nem felülről cseppentesz, hanem az alsó szemhéját lehúzod kicsit, ő felfelé néz, és a szemhéj és szem közötti árokba cseppentesz. valahogy beszéld meg vele, hogy egyszer hagyja ezt kipróbálni, és ha meglátja, hogy így egyáltalán nem éri rossz élmény, talán hagyni fogja legközelebb is.

sok sikert, remélem sikerül megoldanod!

2010. máj. 5. 13:09

Nyugodtan fogd le, kérj segítséget ha nagyon kalimpál. Ez egy erősen fertőző dolog, ha nem kazalitek akár az egész család elkaphatja.

Kamillát semmiképpen se. Allergizál. Nekünk a szemész szigorúan megtiltotta.

2010. máj. 5. 12:40
Én hallottam egy olyat hogy úgy is lehet,hogy behunyja a szemét,és te belecseppentesz a szemzugába.Mikor pedig kinyitja,bele fog folyni neki.Lehet érdemes lenne megpróbálkozni vele.
20. geridina (válaszként erre: 8. - Marcsix)
2010. máj. 5. 12:23

Nekem csak az vált be.

azért mondom, hogy nem belecsöppenteni, hanem itatgatni körülötte. Annyira nedves lesz a kamillától, ami elég.

19. lizoka
2010. máj. 5. 12:22
sajnos nekem is le kell fognom pedig előtte megbeszéljük.igérhetek bármit akkor sem engedi.de nem csak szemcseppnél van így hanem orrcseppnél és orr porszivozásnál is.nagyon rossz amikor le fogom de inkább mint ,hogy nagyobb baj legyen.
2010. máj. 5. 12:21
Szia, ha nem marad más, akkor kénytelen leszel lefogni, és lehet akkor rájön, hogy inkább hadja. De cseppentened muszáj lesz, mert csak rosszabodik a helyzet.
17. 78826dc958 (válaszként erre: 16. - Marcsix)
2010. máj. 5. 12:20

Szerencsére nálunk viszonylag simán mentek ezek a dolgok,meg a gyógyszer bevétele is!Mindig túrórudival fizettem le ha ügyesen bevette amit kellett!:)))

jobbulást mindenkinek:)

16. marcsix (válaszként erre: 15. - 78826dc958)
2010. máj. 5. 12:15
Én nem láttam még hogy a dokik hogy csinálják, de az én fiam annyira összecsukja, hogy egyszerűen képtelenség olyankor szétnyitni, akkor van az, hogy kicsit várunk és megbeszéljük a dolgokat és ujra próbálkozunk. :)) Remélem a betegeskedők hamarosan meggyógyulnak.. Többek között az én fiam is. :)
15. 78826dc958 (válaszként erre: 14. - Marcsix)
2010. máj. 5. 12:05
én kézzel széthúztam neki ahogy a doki is szokta.
2010. máj. 5. 12:03
Akkor van gáz ha erősen összecsukja a szemeit, mert az én fiam ezt csinálja néha...
2010. máj. 5. 12:02
Én is azt alkalmaztam,hogy lefektettem az ágyra,fölé térdeltem a lábaimmal a kezeit közre fogtam és ugy cseppentettem a szemébe:((muszály volt:S
2010. máj. 5. 11:59
Nekünk most pupilla tágítás miatt kell cseppentenünk naponta kétszer. Lefogás, kezét, lábat, fejet, cseppentés belső szemzugba, mert így ha be is van csukva a szeme, utána ha kinyitja belefolyik. Próbálj neki cseppentés után valami érdekeset mutatni! Tudom, hogy szörnyen hangzik, de pár másodperc az egész és már túl is lesztek rajta!
2010. máj. 5. 11:59

Szia! Nekem nagyon sokszor piros a szemem, elvileg aputól "örököltem" és 30 éves kora után megszűnt neki, szóval remélem nekem is megszűnik majd :)

Mindig kamillázzuk, mert nem akarunk folyton mindenféle cseppeket beletenni! Ha mégis kipróbálod mondd neki, hogy olyan lesz mint egy kalózlány a kamillás vattával, hátha tetszeni fog neki :)

De ha csepp és nem hagyja akkor tényleg fogjátok le, mert neki rosszabb ha fáj a szeme. Jobbulást!

10. bnedora (válaszként erre: 5. - Geridina)
2010. máj. 5. 11:58
Van akinél allergiás tüneteket okoz a kamilla, így azt nem javasolnám.
9. xti_
2010. máj. 5. 11:56

kamillát ne tegyél bele,allergizálhat, és akkor többet árt, mint használ.

megoldás a septosyl szemkenőcs, recept nélkül kapható.


ha kisbabáról van szó,az orrüregét is tisztítani kell tengervizes orrsprével, mert náluk ez összefügghet.

8. marcsix (válaszként erre: 5. - Geridina)
2010. máj. 5. 11:54
Én úgy hallottam, hogy kamillázni nem szabad... Nem tudom mi igaz belőle, de mindenki óva intett tőle...
7. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Ekka)
2010. máj. 5. 11:54

:(

Én úgy vagyok vele, hogy inkább a gyerek sírjon(egy kicsit), mint én...Mert ha már nekem kell sírni, akkor már lehet nagy a baj...:(

2010. máj. 5. 11:54
sajnálom szegényt. Az én kisfiamnak is minden második héten kötőhártyája van, az oviból szedi valószínű össze. 4 éves és ő is tiltakozik rendesen. Én egyszerűen megbeszélem velem, hogy ha cseppentek be a szemébe, akkor hamar meggyógyul, és azt csinálhat amit csak szeretne, konkrétan mehet oviba. Amikor cseppentek akkor meg hanyat fekszik és mondom nekik hogy nézze a mennyezetet.
2010. máj. 5. 11:53

Szia!

Nekünk a kamilla vált be.

Ahányszor volt gyulladása (de nagyon ronda, vörös)lefőztem a kamillát, leszűrtem, belemártogattam a kis vattadarabot. Nem kell belecseppenteni, csak úgy, mintha felitatgatnád a szeme körül. Másnapra elmúlik, önthetem ki a maradék kamillát:)

4. Ekka
2010. máj. 5. 11:49

Ugyan nekünk nem kötőhártyánk van, csak valami allergia, de ez a cseppentés a halálom. Főleg, hogy az adagolás: 6x 1-1csepp.

Lefogás/ordítás--Ő ordít, nem én.:D

Más nem jött be!

3. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. máj. 5. 11:46

Szia!

Pedig muszáj lesz cseppentened, mert csak rosszabb lesz:(

Először próbáld úgy, hogy a kezébe adod, hogy cseppentsen ő, hátha úgy sikerül.

Ha nem akkor marad a lefogós módszer:(Nálunk is volt...

2010. máj. 5. 11:44

Már próbálkoztam mindennel, de annyira makacs, hogy nem megy..

Már azon gondolkodom, hogy lefogom, aztán legyünk túl rajta, de akkor meg tuti még jobban fog tiltakozni.

Egyébként 3 éves, okos, értelmes, de most annyira dacos, hogy se szép szó, se csúnya nem segít.

2010. máj. 5. 11:43
Kislányomnak kötőhártya gyulladása van, de nem engedi, hogy a szemébe cseppentsek! Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook