Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak eldugult az orra, lehet, hogy kezdődő nátha. Mivel tudok neki segíteni? fórum

Kislányomnak eldugult az orra, lehet, hogy kezdődő nátha. Mivel tudok neki segíteni? (tudásbázis kérdés)


23. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Vikasz)
2008. szept. 7. 20:36
Na, ez jó hír, akkor talán már javul is. Jó éjszakát!
22. vikasz (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. szept. 7. 16:33

Köszi, hogy mondod, odafigyelek rá!

Köszönjük Lilien nevében is :))

Egyébként ugyanolyan virgonc mint szokott lenni, úgyhogy szerintem gyorsan rendbe fog jönni.

21. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Vikasz)
2008. szept. 7. 12:43

Szia!


Arra figyelj, hogy a homeos gyógyszereket nem szabad erős illatú, mentolos krémekkel, stb. együtt használni, mert mellékhatása lehet, ami miatt csökken a gyógyszer hatása + erős nyálfolyás is felléphet.

Szerintem a ocs.-nak is rajta van a tájékoztatóján, de azért nézd meg.

További jobbulás Liliennek.

20. vikasz (válaszként erre: 8. - Tiduj30)
2008. szept. 7. 12:15
Azt nem is gondoltam volna... de tényleg így van:)
19. vikasz (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2008. szept. 7. 12:14

Köszi Dorka!

Szerencsére csak kétszer ébredtünk éjjel, aztán 3-tól fél 10-ig aludt Lilien. Éjszaka többször kentem az orra alá mentolos kenőcsöt, lehet az is segített az orrát szabaddá tenni.

Ma meg folyamatosan folyik az orra, de szerencsére eddig nem lázasodott be.

18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - Vikasz)
2008. szept. 7. 08:27

Szegénykém!

Akkor csak porszívózzátok!

Az osc. is nagyon jó., azt fel szktm oldani, mert túl sok apró bogyó. Jobbulást.


Milyen volt az éjszaka? Sokszor ébredtetek?

17. vikasz (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2008. szept. 6. 22:50

Köszi. Nálunk pont ez a helyzet, nem kap levegőt. Az előbb is sírva riadt fel. Sterimal+orrszívás, és most alszik, csak nem tudom meddig. Rengeteg váladék jön neki:((

Ma vettem oscillococcinum-ot.

2008. szept. 6. 21:04

Nálunk is a tengervizes orrspray vált be, még én is azt szoktam használni.


Nem tudom, mennyire ismered ezeket, de én a lányomnak szükség esetén szoktam adni homeopátiás szereket. Náthára a Coryzaliat. Ha elmúlt fél éves, akkor már el fogja tudni szopogatni.

Orrszívást csak akkor szoktam alkalmazni, ha már annyira eldugul, hogy nem kap rendesen levegőt, szortyog és szopni sem tud. Amíg a tengervizes orrspray megszüntetei teljesen a tüneteket, addig csak azt.

15. kathlee (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2008. szept. 6. 20:57

Én csak azt tudom ajánlani, hogy minél többet szívd ki orrszívóval a váladékot. Mert arcüreg gyulladást is kaphat, ha felhalmozódik a váladék.


Én sem hagynám, hogy bedugult orral kínlódjon!

14. vikasz (válaszként erre: 11. - Kathlee)
2008. szept. 6. 19:30
Igen, köszi nektek, azt mi is használtuk. és tényleg nagyon jó! Még én is azt használom, ha ilyen gondom van.
13. vikasz (válaszként erre: 9. - 9778ca1817)
2008. szept. 6. 19:28
Azóta már többször eldugult neki napközben. ÉS nem tömtem bele semmit a gyerekbe. Kamillás csipkebogyós citromos teát adtam neki. Az csak nem baj????????????
12. vikasz (válaszként erre: 6. - 9778ca1817)
2008. szept. 6. 19:24
Már bocs, DE NEM KÍNZOM!!! Nem kapott levegőt az orrán és már ezért is sírt. Úgy tudom, akkor tisztítani kell az orrát, mert lerakódhat és akár a fülére is húzódhat. Na az lenne ám kínzás!!!! Inkább hagyjam hogy a fülére menjen, vagy lerakódjon?????
11. kathlee (válaszként erre: 10. - 53c20332f1)
2008. szept. 6. 19:17
Igen, a sterimar tényleg nem árt neki, bármi baja is van. Viszont a váladékot feloldja.
2008. szept. 6. 18:33
Én is sterimart használok ez tengeri sós viz még ha nem is tudja az ember mi lesz a baja akkor se árt és orrszivozom ha nagyon eldugult 3 családos anyuka
2008. szept. 6. 18:18
Csak azt mondjátok meg, hogy egy egyszeri "Hajnalban arra ébredtünk, hogy eldugult az orra" típusú problémára miért kell mindenáron valamit a gyerekbe nyomni?
2008. szept. 6. 18:14
ja, és a sírástól is tisztul az orra, attól biztos nem dugul el jobban. Az is oldja a váladékot...így ürül ki könnyebben!
2008. szept. 6. 18:13
sterimar, egyszerű orrtisztító, én cseppenteni szoktam, nem fújni, picinek nem is szabad! De nagyon jól tisztítja az orrát. Lehet, hogy kicsit szárazabb a szoba levegője, attól van!
6. 9778ca1817 (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2008. szept. 6. 18:06
Könyörgöm! Még azt se tudod biztosan, hogy náthás-e a gyereked, vagy sem! Miért kínzod ilyen izékkel??
5. 9778ca1817 (válaszként erre: 3. - Vikasz)
2008. szept. 6. 18:04

Nehéz és komplikált a kérdés.

Gyerekorvos megkérdezésére már gondoltál????????

Egyébként ilyen esetekben legfeljebb a PORszívózást merem bátran ajánlani.

2008. szept. 6. 18:00
Én levendula olajat szokatam a szobájában párologtatni valamint a mellkasát bekenni Vic vaporub krémmel és az is ahogy párolog tisztítja a nóziját.
2008. szept. 6. 17:59

Kislányom 8 hónapos. Hajnalban arra ébredtünk, hogy eldugult az orra. Orrszívóztuk, de akkor meg annyira sírt, hogy attól is termelődött az orrában váladék.

Kezdődő nátha esetén mit lehet neki adni, hogy enyhítsem a szenvedését és segítsem a gyógyulását?

2008. szept. 6. 17:59
A "Hoxpital" rendelkezésedre áll. Kérdezz bátran!!!
2008. szept. 6. 17:57
Kislányomnak eldugult az orra, lehet, hogy kezdődő nátha. Mivel tudok neki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook