Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom nagyon keveset eszik.Mit tehetnék, hogy többet egyen? fórum

Kislányom nagyon keveset eszik.Mit tehetnék, hogy többet egyen? (tudásbázis kérdés)


24. mgagi
2009. szept. 13. 13:16
Nálunk a doktornő azt mondta hogy 10kg környékén egy kicsit megáll a mérleg. Az én lányom 93cm és 12kg. Az én lányom 2.5 éves
2009. szept. 13. 12:51
kevesebb édességet kapjon, mert az a legnagyobb étvággyilkos!
2009. szept. 13. 12:16
Nem kell eröltetni az evést,ha nincs komolyabb baj,majd megjön az étvágya.Addig is kapja azt,amit szeret.
2009. ápr. 28. 15:04
Nálunk is vannak olyan periódusok, mikor a fiúk nagyon keveset esznek. Most a kicsinek javasoltak egy bélflóra regeneráló kúrát (más okból), és pár napja sokkal-sokkal jobb az étvágya. Én ebben látom a megoldást.
20. Dorka29 (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. ápr. 28. 14:59

Szia!


A lányom 23 hónapos múlt, itthoni mérlegen 10.2 kg., 86cm. (Időre született, 2600 gr és 50 cm volt.)

Keveset eszik, de reggeltől estig képes futkosni kifáradás nélkül.


A mi gyermekorvosunk egy alacsony, vékony testalkatú nő, talán ez is közrejátszik abban, hogy szerinte is minden rendben van. Az anyósomon kívül senki nem piszkálgat már ezzel, de amíg kicsi volt, gyakran betette a bogarat a fülembe ezekkel a dumákkal. Mostanra már egyáltalán nem aggódom emiatt.


Viszont mivel törik a körme, most elkezdtem neki adni a Béres Cseppet, amit a gyógyszerész javaslatára Vitacolanba csepegtetek. Két hete kapja, az étvágyán már látszik a javulás, a körmén még nem.

19. pmjudit (válaszként erre: 15. - Rea69)
2009. ápr. 23. 18:29

Ezt a születési súly dolgot hogyan számolták ki?


Mármint, hogy mekkorának kell most lennie.

Az én kisfiam 4150g volt születésekor, most 2 éves és 13 kg. Ha az adatokat nézem miszerint 2200g 12 kg-nak kellene lenni, akkor nálunk ?


Szerintem nem lehet meghatározni, hogy mennyi idősen mekkorának kell lenni, éppen azért mert már születéskor jelentős eltérések vannak a babák között. Nekem 4150g 57 cm volt a kisfiam, nyilván 1 évesen is nagyobb volt mind súlyra mind magasságra egy 2,5 kg-os 48 cm-s adatokkal született babánál.


A mi doktor nénik szerint a gyerekek pontosan tudják mennyi ételre van szükségük, nekünk szülőknek az a dolgunk, hogy arra figyeljünk, hogy napirend szerint kapjanak enni és a nasit minimálisra csökkenteni, ill. evés előtt ne igya tele magát.


Ha nem eszik annyit , int a nagykönyvben meg van írva, akkor mi a teendő?

A felnőttek között is nagy az eltérés az evés mennyisége, az alakti adatok között.

18. kobagabi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2009. ápr. 23. 18:08

Na az én fiam most 6,5 éves, és 18 kg. Most megy elsőbe. Elégé el is vagyok kenődve néha mikor ránézek. Főleg fürdéskor, mert minden csontja látszik. Nem nagyon eszik ő sem, és egyszerűen nem is lehet rávenni. A családban csak ő ilyen. A legkisebb 3 éves, és már most 16 kg. A lányom 12 éves és 50 kg (magas).

Szóval félünk. Mert elég gyenge is, éshát jön az iskola. Hogy fogja bírni, meg ilyenek.

17. **Rita** (válaszként erre: 14. - Rea69)
2009. ápr. 23. 06:48
Most ne törödj a dokival! A kislányod súlya és magassága tök átlagos.Nem kell minden kisgyereknek úgy kinéznie mint egy michelin babának ;)
2009. ápr. 23. 06:48
Az én gyerekeim se akartak enni mikor kicsik voltak. Megkérdeztem az orvost mit tegyek és azt mondta, ha édességet eszik nincs baj mert felvesz annyi kalóriát amennyire szüksége van.
15. Rea69
2009. ápr. 22. 20:08

Az igazság az, hogy engem nem is zavarna,mert nálunk is apja, a párom l86 cm magas, és 80 kg.Most költöztünk 2 hete családiba,azóta folyamatosan levegőn van,rengeteg gyümölcsöt eszik, azt minden nap, és bármilyen meglepó,nagyon szereti a zöldségeket és a husit.

Nem sok édességet és nasit kap,de hát azért abból is van.Nincs semmi vitaminhiány, most voltunk vérvételen is,minden rendben,csak állitólag neki a születési sulyhoz, (22oog) már 12 kg-nak kéne lenni.De sajnos van olyan nap,hogy alig akar enni, és én pedig nem erőltetem,majd ha éhes, ugyis szól alapon.Lehet hogy rosszul teszem? De nem gondolom,hogy erőltetni kéne az evést.

14. Rea69 (válaszként erre: 3. - **Rita**)
2009. ápr. 22. 20:02
Szia. 85 cm nekem sem tünik soványnak,de az orvos szerint az. :-(
2009. ápr. 22. 12:04

Sziasztok.


Akkor én mit szóljak,az én lányom 3,5 éves és 10 kiló.:-((((


És nagyon nem akar enni....sőt most beteg volt,és fogyott!!!!

12. eebb75d74f (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. ápr. 22. 10:47

A kisfiamnál is voltak ilyen problémák, de szerintem se kell ezen aggódnod.

A gyerekorvosom nemes egyszerűséggel azt kérdezte tőlem, hogy - anyuka Ön minden nap ugyanannyit eszik?- mire- nem.

A másik pedig az, hogy én adtam neki a teát, meg édes ízű szörpöket, így persze, hogy nem volt éhes, hisz azzal jóllakott. Amikor megfordítottam a sorrendet és azt mondtam neki, hogy csak ebéd után kaphatsz szörpit, minden megváltozott.

Ha esetleg nálad is létezik ez az állapot, ne félj kipróbálni. Csak következetessen és menni fog.

2009. ápr. 22. 08:44

Szia!


Soha nem szerettem, amikor azzal riogatják a szülőket, hogy, jaj de keveset, vagy, jaj de sokat eszik a gyerek...Mert a papírforma szerint meg a könyvek szerint, ennyi meg annyi kiló a normális.

Szerintem a gyerek annyit eszik, amennyi jól esik neki, és amennyire szüksége van! Persze lényeges, hogy egészséges és tápláló legyen, amit eszik.

Az Én kisfiam néha egy zabagép, néha meg úgy kell belerimánkodni az ételt. 4,5 éves és 16 kg. Szerintem kevés, de annyit mozog, hogy nem csodálkozom, hogy nem hízik…

2009. ápr. 22. 08:19

Szerintem sem kell problémázni azon ha kicsit kevesebb a súlya mint az étlag.

Merthát nem egy kaptafára készülnek a gyerekek.

Mert én is úgy gondoltam keveset eszik a fiam.

Men.

Csak amikor a nasit szinte teljesen megvontam akkor bukott ki miért is nem eszik.

Mert van előtte egész nap és eszik belőle csak mi nem mérjük mennyit.

És azzal jóllakott.

nasi már csak kaja után van.

És azóta nem azt mondom,hogy fergetegesen sokat eszik deeszik .És többet mint előtte.

A barátnőm fia most 18 hónapos és éppenhogy eléri a 10 kg.ot.

És nem sovány.Csak vékony lehet a csontozata.

Az én fiam ennyi idősen 11 kg körül járt.

szóval ha éhes lessz a csajszi akkor úgy is fog enni.Mert még is csak Ő érzi mikor kell és menyi.csak nyugi

2009. ápr. 22. 08:11

Nagyon sok gyermek nem eszik, az én fiam is elvegetált volna egy db. kiflin kipróbáltam mennyit enne. Hát 1 kiflit sem egész nap. Régen elmúlt már ez az idő, 18 kg. volt amikor 6 évesen islolába ment. Eljött az az idő is amikor nem győztem etetni.

Ne problémázz azom mennyi most a súlya éhen nem fog halni biztos. Igyekezz neki egészséges táplálékot adni abból a kicsiből amit megeszek.


Biztos később többet fog enni és ez lehet a kamaszkor is.

2009. ápr. 22. 07:53
Teljesen normális testsúlya van, miért akarod hizlalni? Az időszakos étvágytalanság meg előfordul. Ha most erőszakkal akarod rábírni az evésre, akkor rontanád el az egészet.
2009. ápr. 22. 07:46
Jól elbeszélgettem itt magammal :) :S
2009. ápr. 22. 07:46
Ha azt szeretnéd hogy jobb étvágy legyen adjál neki vitacolan szirupot, ami vitamin.Az én lányomnak is az hozta meg a kedvét az evéshez.Bár sztem sem kell mindenáron hízlalni, tudják ők hogy mennyi kell nekik.Az én lányom 5 és fél éves és 18 kg.Apja fajtája.Én az evést soha nem erőltetném.
2009. ápr. 22. 07:46

A gyerekdoki mit ajánlott?

Az étvágytalanságot egy-egy konkrét vitamin hiánya is okzhatja, a megfelelő vitamin pótlásával könnyen helyreállítható az étvágy. Van néhány vitamin, melynek hiánytünetei között szerepel az étvágytalanság.

Sokat jártok sétálni, játszani?

2009. ápr. 22. 07:38

A gyermek testsúlya

2 évesen az átlagos testsúly 12, 3 évesen 13-14 kiló. Nagyjából 5 éves korig hasonlóan alakul a gyermekek súlyának alakulása, ezt követően már komoly eltérések lehetnek a fiúk és a lányok, valamint az egyes nemeken belül is. Problémára akkor kell gondolnunk, ha a megadott átlagos értékektől is jelentősen eltér a gyermek testsúlya.

A cikk szerint egy átlag két éves kislány hossza 84 cm súlya pedig 11,5 kg

[link]

2009. ápr. 22. 07:33

Szia

A képek alapján nem sovány a pici lányod.

Milyen magas?

2009. ápr. 22. 07:29

Kislányom 22 hónapos, és 11,7 kg.A dr.bácsink azt mondta,hogy legalább 2-3kg-ot hiznia kéne.De nem megy.Normálisan reggelizik,tizoraira gyümölcsöt kap,ebédre viszont már alig eszik.Ha eszik levest,a második nem kell neki.Uzsira is eszik,viszont a vacsi megint nem nagyon megy.

Szerintetek mit tegyek?

2009. ápr. 22. 07:26
Kislányom nagyon keveset eszik.Mit tehetnék, hogy többet egyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook