Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom nagyon keveset iszik. Mit tehetnék, hogy több folyadékot vegyen magához? fórum

Kislányom nagyon keveset iszik. Mit tehetnék, hogy több folyadékot vegyen magához? (tudásbázis kérdés)


22. varosianita (válaszként erre: 21. - Orsi23)
2009. febr. 26. 07:20

Szia!

Jártatok gasztroenterológusnál?Kaptatok valamit rá?

Mert mi járunk rendszeresen Igaz hogy a kislányom nyelőcsőszűkülettel született és megműtötték emiatt rövidebb a nyelőcsöve és a gyomrát is feljebb húzták ő ezért refluxol.

Régebben savkötőt (Ranitidin port) szettünk.

De kb 1 éve Motiliumos port kaptunk ami gyorsítja a gyomor ürülést. naponta 3-4x 2 mg-ot kap.

Szinte egész nap itatom egy-egy kortyot fogad el.

21. orsi23 (válaszként erre: 20. - Varosianita)
2009. febr. 25. 11:54

Hello!

Köszi a választ.

Nálunk az a baj a vizzel,hogy túl híg,és visszajön.A tea is.A rostos nem jön vissza,de attól félek,hogy attól nehogy sava legyen.

20. varosianita (válaszként erre: 18. - Orsi23)
2009. febr. 17. 18:38

Szia!

Általában vizet .A gyümölcslevet hígítva szoktam adni neki.És néha kap szörpöt de csak éppen hogy legyen színe és íze.

Nálunk is gond van egyébként ha hígítás nélkül adom.

Alma ill. narancs levet meg egyáltalán nem is kap.

És este is már csak vizet itatok vele.

19. _kleo_
2009. febr. 17. 13:08

Szerintem nem az a fontos, hogy mennyit iszik, hanem hogy hány pisis pelusa van egy nap. Ha van 4-5 legalább, akkor lehet hogy egyszerűen neki ennyi az igénye. Hidd el, hogy nem fog szomjan halni, ha van előtte víz. Cukros levekre, teákra pedig nem szabad rászoktatni. Árt az egészségének, a fogainak, súlyproblémákhoz vezethet. Mindig csak vízzel kínáld, hidd el elfogad belőle annyit amennyire szüksége van. Kár eröltetni, csak megutáltatod vele. Ugyanez igaz az evésre is. Enni-inni szeretni kell, nem érdemes játszmát, meccset csinálni belőle.


Az én 2 évesem 12 kg. Pedig nagy evő. 14 kg egy 2 évesnek nagyon elég. Én a helyedben nem aggódnék az étvágya miatt.

18. orsi23 (válaszként erre: 17. - Varosianita)
2009. febr. 17. 10:30
Az én kislányom is refluxos,és minden ital vissza jön neki,kivéve a rostosak.Abból viszont sokat nem tudok adni neki,mert sava lesz tőle.Te mivel itatod a picidet?
2009. febr. 17. 10:11

Sziasztok!

Az én kislányom is keveset iszik kicsi kora óta(bár nálunk nagyon összetett a dolog,refluxol,sokszor keveset eszik)

Nekem egy orvos mondta hogy vannak gyerekek akiknek napi fél liter folyadék elég.

Azt mondta ha ennyit megiszik naponta illetve a vizelete széklete is rendes akkor az ő kis szervezetének elég ennyi.

Én hígítani szoktam a főzelékeket illetve mindennap kap leveskét.meg szinte fél óránként itatom hogy meglegyen a napi5-6 dl

16. Ritkó
2009. febr. 13. 19:04

Dehogy baj, hogy 14 kg. Az én fiam se egy nagyevő. 22 hónapos a fiam, és 13 kg. Mindjárt két éves lesz, és nem biztos hogy addig már hízni fog :)

Én már nem szoktam aggódni, ha csak keveset eszik délben, tudják Ők, hogy mennyit akarnak enni :)

De az ivással nincs gond, iszik vizet is, teát is :)

2009. febr. 13. 18:53
nekem meg az a bajjom, hogy a manó alig akar enni, ja és nem baj, hogy 14kg két évesen?
2009. febr. 13. 18:42

Nekem a mai napig van olyan, főleg télen, hogy nem iszom egy kortyot sem. És még nem pusztultam bele...

Amit nem akar, nem kell erőltetni szerintem... Ha szomjas lesz, úgyis kér...

2009. febr. 13. 18:34
Poharazunk 9 hónapos kora óta, nem cumizunk. Próbáltam különböző hőmérsékletű, ízesítésű itallal kínálni de semmi sem jó. Én is sós sütit adok neki, de nem jón meg attól sem a kedve. Éjjel még egyszer szopik, de napközbe nincs "ideje" arra sem...
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Berenik)
2009. febr. 13. 18:33
Azért kell CSAK 1-2 KRISTÁLYNYIT tenni, mert az kevés, az pedig kell a szervezetnek, és ha már megszokta az ivást, el is lehet hagyni.
11. Berenik (válaszként erre: 10. - Inci79)
2009. febr. 13. 18:31
Tudod, hogy nagyon káros a piciknek a só? Az lányom még most kezdni azt enni amit mi, pedig már 21 hónapos. Eddig mindig külön főztem neki, és só nélkül.
10. Inci79
2009. febr. 13. 18:26
Az én fiam is ilyen,én úgy igyekszem ivásra késztetni,hogy sós nasit adok és arra mindig megszomjazik.
2009. febr. 13. 18:17

Sziasztok, gondoltatok már arra, amit olyan sok helyen használnak, főleg üdítőkben?

Egyszerűen egy két kristálynyi sót kell tenni az italukba, és az pontosan megteszi a hatást, nem véletlenül isszák az emberek a sok xy nevű üdítőket, só van bennük :)

2009. febr. 13. 18:12
nekem most sikerült rávennem a 8 hónpos kislányomat a folyadékpótlásra. nem a hagyományos cumisüveget használjuk, hanem egy másfajta kiképzésűt. Ahonnan szívja, az nem középen, hanem picit oldara van tolva és nagyobb a lyukú. próbáljátok meg. szerintem nem a teával van baj, hanem a cumisüvegekkel.
2009. febr. 13. 17:48
Akkor Te ügyes vagy. Én a bilire akarom rászoktatni a lányomat, de sehogy nem sikerül. Pedig én is ráülök a WC-re, vagy a babáját teszem rá, amíg ő a bilin ül, de inkább csak sír, hogy felállhasson.
6. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - Berenik)
2009. febr. 13. 17:46

Én pl. az unokámat úgy vettem rá az ivásra,hogy kedvenc maciját mellé ültettem,és úgy tettem,mintha az is inna. Mondtam,nézzük meg,ki az ügyesebb,ki tud többet inni.

És még más játékos dolgokat is kitaláltam.Az evésnél hasonlóképpen.

5. Berenik (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2009. febr. 13. 17:42
Én már 8 hónapos korában megtanítottam szívószállal inni, különböző érdekes poharakat vettem, de sajnos semmi nem vezetett eredményre.
2009. febr. 13. 17:40

Olyan folyadékot kellene adni neki,amit szívesen megiszik.

Esetleg szívószállal,vagy valamilyen érdekes pohárból.

Valami játékos formát találj ki arra,hogy kedve legyen az iváshoz.

2009. febr. 13. 17:39
Az én kislányom 21 hónapos és nagyon sokat kinlódok vele pici kora óta. Alig tudtam egész nap 1 dl. teát beleszuszakolni. Még most is nagyon keveset iszik teát. Csak este és reggel iszik összesen fél liter tápszert. A védőnő azt mondta, hogy próbálkozzak levesekkel pótolni a folyadékot. De ha levest adok neki délben, akkor a főzelék már nem nagyon kell neki.
2009. febr. 13. 17:34
Én is ilyen vagyok, a mai napig... Szerintem hagyd...
2009. febr. 13. 17:32
Kislányom nagyon keveset iszik. Mit tehetnék, hogy több folyadékot vegyen magához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook