Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? fórum

Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
216. 9678a02221 (válaszként erre: 215. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 17:10
Ezek alapjan amit leirtal az en kisfiam is aspergeres.. Egyetlen kriteriumnak nem felel meg nagyon keson kezdett el beszelni.Hogyan erted azt hogy gond van a barataival? Nehezen baratkozik?
215. 4c1a787e8f (válaszként erre: 211. - 9678a02221)
2013. márc. 24. 14:26

Aki 3 évesen nem beszél rendesen, az nem aspergeres, legfeljebb egy jól funkcionáló gyermekkori autizmussal élő valaki... Ez a két kategória aztán felnőve teljesen összemosódik, de gyerekként még külön van...


(Persze a valóságban sok a határeset, az egyik legújabb diagnosztikai rendszer már ezért nem is külömbözteti meg őket, de attól még vannak, létezik ez a kategória..)


Az aspergernél diagnosztikai kritérium, hogy NE LEGYEN SEMMILYEN SZINTEN MEGKÉSETT BESZÉDFEJLŐDÉSE.. Ők már 1,5-2 évesen modorosan, szuperül beszélnek..


A 3 kritérium:


-Ne legyen megkésett beszédfejlődés

-Meghatározható sztereotip érdeklődési terület ( a legtöbbszöt vonatok, dínók, térképek)

-Átlagos, de inkább afeletti intelligenciahányados


-negyedikként, illetve mindezek környezeteként pedig az, hogy mindez ténylegesen akadályozza őt a mindennapi életben.. Magyarán a szociális kapcsolatai sérüljenek ezáltal. Az aspiknál ez általában a TÉNYLEGES párbeszédre való nehézségnél jön ki.


Ezért is nem szokták őket 2-3-4 évesen tudni diagnosztizálni, csak olyan 6-7 évesen. Ugyanis egy aspi gyönyörűen beszél, odamegy hozzád, másokhoz is, és beszél, beszél nagyon értelmes, okos dolgokról.. Soha nem gondolnád, hogy ennek a gyereknek baja van.. Csak amikor úgy 5 éves kora körül kezdik jelezni az óvónői, hogy valami nem stimmel az irányíthatósága, meg a barátai körül.. Onnan még általában 1-2 év a diagnózis..


De nyilván nem kell ezt mindenkire ráhúzni, nem mindenki autista, aki ideiglenesen produkál ilyen tüneteket, pláne, ha van objektív pszichés ok is..

2013. márc. 21. 20:29
A citromos kávé elvitte az udvarlós kedvemet!
213. 9678a02221 (válaszként erre: 212. - Cicakaktusz)
2013. márc. 21. 19:07
Mer' te nem irkalsz illen szepeket mint irisz lelkem!:)Ugy latszik ettol izgulok fol hamindennek elhordanak:))
212. cicakaktusz (válaszként erre: 210. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 18:39
Bocs, de kezdek féltékeny lenni! Nekem miért nem bókolsz ilyen édesen, Édesem?
211. 9678a02221 (válaszként erre: 208. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 21. 15:44

En pl meg voltam gyozodve rola hogy a ferjem unokaoccse aspergeres..A kissrac 3 eves alig lehetett erteni amit beszel,labbujjhegyen jart (a fiam neha most is)teljesen osszefuggestelenul ismetelgetett mondatokat de kb 100-szor nem nezett a szemedbe stb..

Aztan lass csodat,apuka elment dolgozni az orszag masik vegebe csak hetvegente van otthon anyuka el van foglalva sajat magaval meg az uj kutyaval,es vettek fol egy ott lako babysittert..A kissracra ra sem lehet ismerni!!!A beszede kitisztult,nincsenek szo es mondatismetlesek van szemkontaktus stb..Tehat csak a torodes hianya okozta nala ezeket a tuneteket..

210. 9678a02221 (válaszként erre: 209. - A0c1361e44)
2013. márc. 21. 15:38
Jo van iriszke szeretlek en is..Most jo?te tenyleg nem tudsz nelkulem elni..
209. a0c1361e44 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. márc. 21. 15:17

Nem hiszem, hogy ebben a hozzászólásomban bármi rosszat írtam volna, így felesleges priviket írnod és nem emberi stílusban fogalmaznod.

Te tényleg nem tudsz normális lenni senkivel....

208. 4c1a787e8f (válaszként erre: 205. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 15:04
Nem offoltál, ez a lényeg.. Semmi más.
207. a0c1361e44 (válaszként erre: 206. - 9678a02221)
2013. márc. 21. 11:27
Ha rám gondolsz én őt nem jelentettem, de a hozzászólása elég rasszista volt, így azt gondolom, hogy azért történt.
206. 9678a02221 (válaszként erre: 203. - Hamyka)
2013. márc. 21. 11:08

Hat valakinek akkor nagyon szurtad itt a szemet:( Olvass vissza ki csesztetett,valoszinu O szolhatott a modiknak.

Lehet a te modszered celravezetobb lett volna:)

205. 9678a02221 (válaszként erre: 204. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 21. 11:05

Koszonom! Tegnap egyebkent utana neztem a neten (Bocsi elobb jart a kezem,mint az eszem) olvastam is belole reszleteket,es nagyon erdekesnek talaltam..A hetekben olvastam egy cikkat amit egy Aspergeser kisfiu 'diktalt' valami fantasztikus volt..

En ugy gondolom,hogy mindenki egy kicsit 'aspergeres' hiszen a vilagon 2 egyforma ember nincs.Vannak olyanok akik hajlandoak beallni a sorba,es a sajat kituzott celuk erdekeben boldogan veszik fol a tarsadalom altal rajuk kenyszeritett mundert,vannak akik nem..

Ha nagyon szigoruan veszem,a kisfiam is mutat asperges szindromara jellemzo tuneteket,pl nem szivesen vesz reszt a csoportfoglalkozasokon,nem jatszik mindossze 2-3 gyerkoccel a csoportbol,utalja a tomeget,legszivesebben a sarokban kucorog a lexikonokkal es azokat bujja stb..A legelemibb dolgok ellen mint pl kezmosas,wc utan gatya folhuzas stb zsigerbol vedekezik.szerinte o egyszeruen alkalmatlan arra hogy ezeket megcsinalja es kesz:)Persze ha ott allunk kb 15 percig (en neman O uvoltve )elobb utobb folhuzza a gatyajat es kezet mos egy perc alatt..

Mostanaban nagy divat lett hogy a pedagogusok 'megbelyegzik' a gyerekeket..Ha akad egy kis problema a suliban akkor ADHD vagy Asperges syndrom..A haziorvosunk naponta 4-5 gyereket vizsgal meg ADHD vagy Asperges gyanujaval:(

O kerdezte tolem hogy kivancsi lenne megis mit csinalnak a pedagogusok mert minden gyerek aki nem kovetik az utasitasokat viselkedeszavaros szerintuk..

Na jot offoltam,csak ugy eszembe jutott ez az egesz.

2013. márc. 21. 06:56

Claire Sainsbury



Ezet a könyvet Asperger szindrómások írták, de amiket megállapítanak az iskolarendszerrel kapcsolatban (bárhol a világon) nagyon is igaz minden gyerek lelkivilágára. (Csak legfeljebb ők nem tudnak létezni a változtatások nélkül, míg mások túlélik.)


Különösen a bántalmazásokról szóló fejezet vág ide nagyon is konkrétan, pont azt taglalja, hogy mennyire szükség van a felnőttek egyensúlyteremtő munkájára, és hogy mikre képesek a gyerekek.

203. hamyka
2013. márc. 21. 04:36

Na én eltüntem ebből a részből, csak a jót akarja nektek az ember, én meg kaptam figyelmeztetést


kösz szépen


soha többet nem segítek semmit senkinek


na lőpá csontváz

202. 9678a02221 (válaszként erre: 194. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 20. 23:54
Elarulnad ki a szerzoje ennek a konyvnek amit itt emlitettel?
201. 9678a02221 (válaszként erre: 198. - Cicakaktusz)
2013. márc. 20. 23:50

Ez sem jo -szerintem..Ez mar a masik veglet.

Az ovoneni vorododik mint a cekla..Es holnap hogy fog vorosodni ha kozlom vele amit ma tudtam meg egy baratnomtol akinek szinten maganovija van:)

Szoval:a buntiszek mint olyan hivatalosan meg van szuntetve,nem hasznalhatjak nem kozosithetik ki a gyereket,helyette le kell guggolniuk szem magassagba es elmagyarazni a gyereknek miert nem helyes amit csinalt..(ne vitassuk a modszer eredmenyesseget inkabb)..

minden egyes apro balesetet kotelezoen be kell vezetni a baleseti naploba..A legkissebb csipest is..Baratnom meselte hogy O naponta 2 ora hosszat kormol muszak utan:)Ennek elmulasztasa sulyos buntetest von maga utan..

Barmilyen balesetet ami az oviban tortenik,es orvosnal vegzodik az ovinak kell fizetni!!Torvenyileg..

Szoval holnap megerdeklodom lejegyzokonyveztek a gyerekem seruleset vagy sem?Mert az oviban tortent,nem itthon,megha nem lattak is..

Ha nem,akkor megkerem oket legyenek szivesek es jegyezzek be..A szamlat semmi kedvem kifizetettni veluk,a franc sem fog ezen civakodni..Ja es megerdeklodom majd azt is miert hasznaljak a buntiszeket ha az torvenyileg tiltva vagyon maganovodaknal..Hat valoszinu nem en leszek a sztar anyuka de evvan..

200. szsuzs (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 15:55
hát ezt elhiszem... irány a vezető óvónő!
199. d71ef05a8e (válaszként erre: 191. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 15:41

Tényleg felhéborító most az óvónők hozzállása.


Írtak itt sokan sokfélét, csak azt nem szabad elfeljeteni, hogy mégha lett is volna BÁRMILYEN előzménye annak az ütésnek, amiben esetleg a kislányodat hibáztatni lehetne, ismétlem, HA lett volna is ilyesmi, az ütésre akkor sincs mentség. És főleg nem az, hogy nem látták. Mert bár ez igaz lehet, és az vesse az óvónőkre az első követ, aki egy óvodáscsoportban MINDENT meglátna, az bőven elég, hogy utólag értesültek róla, a bizonyíték gondolom sokáig ott virított vagy még most is ott virít a kislány arcán, és még azt a keveset sem teszik meg, amit ilyenkor előír a szabályzat. Innentől válik felelőtlenséggé, hibává és problémává, hogy nem láttak semmit, mert ha csak azt tartják igazságnak, amit a saját szemükkel láttak, akkor kutya kötelességük MMINDENT látni. akkor nem jár nekik az emberi belátás, hogy az nem lehetséges.


De tényleg úgy néz ki, hogy ebben az ügyben már nem tudsz csinálni semmit:(

198. cicakaktusz (válaszként erre: 196. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 15:17

Mondok egy ellenpéldát: A lányom osztályába jár a volt némettanár fia. Az a tanárnő sosem látja meg, ha az ő fiát csépeli valaki, de azt mindig, ha a fia teszi ezt. Mindenki előtt képes idiótának hívni a saját fiát. Nem engedi neki, hogy kihasználja az erőfölényét. Merthogy az osztály legmagasabb és legerősebb gyereke ez a fiú.

A megjegyzésedre mit mondott az óvónő?

197. 4c1a787e8f (válaszként erre: 195. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 12:37
Menjetek suliba minél előbb..
196. 9678a02221 (válaszként erre: 195. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 12:29

Meg valami:tegnap a kisfiam nyakon ragadta a vezeto ovoneni kisfiat aki szinten a csoportba jar,miutan tobb mint feloraig pufolte a gyerekem hatat a kissrac..(kb a derekaig er a fiamnak,es egy halalosan jopofa rosszcsont gyerek)

Erdekes modon EZT rogton meglattak es a buntiszekbe raktak a fiamat..Nem is barzenkedett ellene annyit mondott nekik hogy Billy kezdte nem o,viszont bocsnatot kerni nem volt hajlando..Mikor kozoltek velem mi tortent,nem tudtam megallni hogy oda ne jegyezzem meg :Miert nem forditottatok el a fejeket?Igy nincs gond belole,meg sem tortent..

195. 9678a02221 (válaszként erre: 194. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 20. 11:52

Nem hiszem..Az oviban van lengyel,francia,fekete litvan stb..Az en gyerekeim franciak szerintuk:)

Tisztazzunk valamit:nem fizetek,az ECCE program kereten belul vannak ott a gyerekeim,ami azt jelenti hogy egy evig a gyerekeknek ingyenesen jar az ovodai ellates,iskola elott..Ha nem jar egy evig oviba nem mehet suliba.Egyebkent gondolkodtunk rajta hogy hagyjuk meg egy oket oviban,es fizetunk hetente kb 100 eurot a 2 gyerek utan,azert a 3 ora hosszaert.Inkabb megsem tennem a tortentek utan,penzert megsem veretnem a gyerekem orrat.

Van lehetosegem 2 illetekes helyen is jelenteni az esetet,kerdes az hogy megeri nekem?Igy is ugy neznek most ram mint a doglott legyre:(

194. 4c1a787e8f (válaszként erre: 191. - 9678a02221)
2013. márc. 20. 10:42

És te még ezeknek fizetsz? Ilyen ellátást bármelyik BAZ megyei óvodában kapsz itt ingyé'..


Érdemes lenne a Marslakó a játszótéren című könyvet elolvasniuk (angol az eredeti nyelve) arról, hogy mennyire is a felnőtteknek kell megvédeni az olyan gyerekeket, akik még erre valamiért nem képesek..


Önmagában azt én se tartom nagy dolognak, hogy kapott egyet a kislány - bár ha ezt szülői parancsra tette, az valóban gáz. Azért a mi időnkben is csépeltük egymást rendesen, pláne a fiúk, de azért a lányok is gonoszkodtak. Mindannyian adtunk, kaptunk. De azért ha nagy balhé volt, akkor rendet csináltak.


Engem itt a nevelők hozzáállása háborít fel nagyon. Legalább bocsánatot kértek volna. Ebben az esetben belém is belémbújna a kisördög, hogy kiszúrjak velük valahogy...


Nem azért diszkriminálnak titeket, mert magyarok vagytok?

193. szika
2013. márc. 19. 13:30
Az én keresztfiam 3 éves, és az első ovis hetében elverte egy 5 éves kislány, majd lelökte a csúszdáról. Tiszta zúzódás volt szegény. Az óvónő végignézte.. a tesóm is, mert még beszoktatós hét volt. Ő akkor ért oda, amikor már leesett a gyerkőc. Ment az óvónőhöz, hogy csináljon valamit, mert ha neki kell, akkor megszaggatja a kislányt, mert ez már igazán túlzás. Az óvónő szerint ezek előfordulnak, és meg kell tanulnia a gyereknek kezelni a konfliktust. ( A gyerek 3!! éves, a másik meg 5 és kb. 2x akkora.) Legközelebb behívták őt "elbeszélgetésre", mert a fia egy ilyen szitu után visszaütött-rúgott. Figyelmeztették, hogy nem viselkedhet agresszíven a gyerek. Ő meg elmondta, hogy az óvónő tanácsára megmagyarázta a fiának, hogy neki kell megvédenie magát, és ne engedje, hogy bántsák a nagyobbak, hanem adja vissza. Biztosan ez sem a leghelyesebb megoldás, de az ő kérdése is az volt, hogy a nagyobbnak miért szabad szankció nélkül kínozni a kicsiket, és a kicsik vajon miért nem védhetik meg akkor magukat. Válasz persze nem volt. :/
2013. márc. 19. 13:22
Én azt hittem hogy a vezető teljes válszélleségel mellétek ál ,sajnálom :((((( Teljesen úgy kezelik mintha nem történt volna semmi !! Pedig van orvosi papír róla és a kislányodnak 8 napig túl gyógyuló sérülése lett ..... Nem lehet hogy a vezető tart szülőktől ???
191. 9678a02221 (válaszként erre: 190. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 19. 12:38

Semmi..Annyi hogy neked van igazad,semmit nem lehet csinalni:(Es igen a vegen en lettem ugy feltuntetve mint aki tulreagalja a dolgot:(

A vezeto ovoneni hozzafuznivaloja annyi volt hogy szeptembertol mennek iskolaba,meg kell tanulniuk megvedeni magukat..Mikor ramutattam a 2 gyerek kozotti sulykulonbsegre akkor a vallat huzogatta..Erre mondtam neki hocs semmi baj de legyenek ra folkeszulve hogy esetleg a kisfiam felrehuzza a kislanyt egy sarokba es beveri a fejet,mire jott a valasz,hogy ilyet nem lehet csinalni..Akkor szakadt el a cernam es mosolyogva megkerdeztem (de majd szetvetett a duh ) hogyis van ez az egyik kislany szetverheti a masikat ugy hogy az orvoshoz kerul,ti nem lattok semmit,de ha a masik ugyanezt teszi akkor ejnye bejnye van??Baromira elvorosodott es hebegni habogni kezdett a hazirendrol..

Kerdeztem hogy a hazirendben benne talalhato az hogy az en gyerekem nem moshat kezet a rozsaszin szappannal?Ha megis annak fizikalis megtorlasa lesz?

Erre elkezdett ujra a sulival jonni hogy meg kell tanulniuk kezelni az ilyen helyzeteket stb mert szeptemberol suli..Az hogy szeptembertol suliba mennek az egvilagon semmi koze nincs ahhoz hogy a gyerekemnek bevertek az orrat,szerintem..

Megerdeklodtem hogy be van jegyezve a baleset az ovoda baleseti konyvebe azt mondta nincs,mivel nem lattak semmit..Itt van a kutya elasva..Mivel ott nincs feljegyzes az esetrol igy ez szerintuk meg sem tortent.

Vegezetul elbucsuztam,kozoltem hogy nem fogom oket foljelenteni,de mas hozzaallasra szamitottam az esettel kapcsolatban,mire olyan lett a feje mint a paradicsom..

Kimentem a tengerpartra kisetaltam magambol a merget sirtam egy sort es ugy dontottem elfelejtem az egeszet,hiszen nincs ertelme tovabb idegesiteni magamat..Sem penzt olni bele az ugyvedbe,bezaratni az ovit stb ez hulyeseg,senkinek sem hasznalna annal inkabb rosszat tennek vele..

Az van hogy nem lehet mit tenni az ilyen agressziv gyerekekkel semmit,es ez felhaborito.

190. 4c1a787e8f (válaszként erre: 186. - 9678a02221)
2013. márc. 19. 12:04

Én biztos mindent kizárólag a leghivatalosabb úton intéznék. A legjobb védekezés a támadás, és ezt sarokbaszorított "áll.ok" tudják. Vigyázni kell, mert a végén te leszel a szegény problémás család provokátora. Én mindent leíratnék, jegyzőkönyvet vetetnék fel, orvosi papírokat fénymásoltatnék, aláíratnám a dolgokat a vezetőnővel, és úgy mennék a családvédelmi, vagy nevtanos, vagy akármilyen hivatalba.. Abban már segíthetnek persze, hogy szóba álljanak veletek, meg vegyenek komolyan..


Nem is mertnék egy ilyen családdal nyíltan kikezdeni, mert félteném utána a lányom egyedül hazaengedni a suliból, mert ma már simán bosszút állnak a családokon is, sose lehet tudni..


Sajnos a magánovinak az hátránya, hogy ott kicsit úgy vannak a bunkóbb szülők, hogy "a pénzemért aztán azt csinál a gyerek, amit akar". Az óvónők meg két tűz között vannak, mert az aranytojást tojó tyúkot nehezen verik el a háztól..


Kíváncsi vagyok, mi lesz..

2013. márc. 19. 07:56
Szo sincs onbiraskodasrol. Eszem agaban sincs a gyerekemet verekedesre biztatni vagy a kislannyal uvoltozni. Ebben a tortenetben nem o az igazi bunos. Viszont szeretnem ha megegyszer ilyen nem fordulna elo sem az en sem a mas gyerekevel es ha ennek eleresehez a barati kapcsolataimat kell felhasznalni akkor nem habozok.
2013. márc. 19. 07:50
Az en gyerekeimmel nincs problema az oviban, soot.Aktivak figyelmesek jolneveltek atlagon feluli szokinccsel hogy az ovonot idezzem. Agresszivitasnak semmi jelet nem mutattak soha. A kislanyom az egyik kedvenc a csoportban. Megis p jott haza bevert orral.
2013. márc. 18. 22:31

Kedves Moderator!

Ajanlanam meg a 96.hsz is elolvasara..Szerintem van meg par de eleg faradt vagyok ahhoz hogy visszaolvasgassak..

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook