Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? fórum

Kislányom földagadt orrának története..Avagy vannak gonosz 5 évesek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
156. 9678a02221 (válaszként erre: 151. - D71ef05a8e)
2013. márc. 17. 21:46

Egy 3-4 eves gyerek abszolut nem tesz kulonbseget a csoport tarsai kozott.Ok meg nem figyelmen kivul hagyjak hogyan oltozik a masik gyerek,hogyan viselkedik stb..Nem rangsorolnak,es nem kiveteleznek egymassal.Nalunk tutira nincs csufolodas az oviban,ez 100%..Van 2 fekete gyerkoc egy fiu es egy kislany,van olyan testverpar akinek meghalt az anyukaja,van akit egyedul nevel az anyukaja van lengyel litvan es meg sorolhatnam..Jol is neznenek ki az ovonenik ha a gyerekek csufolodni kezdenenek el..

A suli az mas,az ismerosom 8 eves fiat majdnem kicsinalta egy osztalytarsa,akit a vegen elkuldtek a sulibol.De vegulis sok mindent nem lehet ezzel csinalni,csak drasztikusan follepni az ilyen esetek ellen..

155. hamyka (válaszként erre: 144. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 17. 20:45

Még hogy Vírágot ? azok után ami történt a kislánnyal? sohaaaaaaaaaa


ott kell hagyni az ovit, nehogy a kislányt halva lássa meg az anyukája, én szóltam időben, ha 1x megtörtént megtörténik másodjára is!!

154. 9678a02221 (válaszként erre: 151. - D71ef05a8e)
2013. márc. 17. 17:48

Nem tudom Magyarorszagon most hogyan mukodnek az oktatasi intezmenyek. Nalunk van egy program kb 2 eve vezettek be mostanra sajnos nagyon nepszeru lett.A lenyege az hogy azok a gyerekek akik barmilyen modon bantalmazzak tarsaikat verbalisan vagy fizikalisan eloszor tobbszor figyelmeztetik szoban majd irasban ha nem hasznal akkor eltanacsolas stb.Itt nagyon komolyan veszik a bully-t es follepnek ellene.

A gyerekeim ilyen suliban kezdenek szeptembertol.

153. 9678a02221 (válaszként erre: 149. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 17. 17:39
Kerj meg egy nalad 2 szer nagyobb embert verjen orron aztan aztan remenykedj hogy begyullad a seb es megtudod.. Erre mast nem tudok mondani.
152. 4c1a787e8f (válaszként erre: 148. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 15:21
Akkor ez van. Idő kell, míg napirendre tértek felette. De arra ne számíts, hogy egyik percről a másikra bármelyik gyereket kiteszik onnan. Ha még így is lesz, sajna lesz másik helyette, vagy éppen olyan, aki egyébként nem tesz ilyet, csak éppen akkor pattant el, vagy éppen csak baleset történik..
151. d71ef05a8e (válaszként erre: 79. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 15:08

???


JAj, én nem tudom, hol írnak ilyent, de egyáltalán nem igaz, legfeljebb nem annyira jellemző, mint később, de csúfolódás igenis van, és különbségtétel igenis van, hogy életkori sajátosságként vagy otthonról hozott mintaként, az a végeredmény tekintetében teljesen mindegy.


Könyörgöm, ne a könyvekből nézzünk már utána annak, hogy hogyan viselkednek a gyerekek, hanem ŐKET nézzük. Az persze nagyon jó, ha Te ilyesmivel nem találkoztál ennél a korosztálynál és egyáltalán nem állítom, hogy történt bármi ilyesmi.


De nem igaz, hogy életkorból adódóan nem is történhetne.

150. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - E28c748947)
2013. márc. 17. 14:42

Igen, előfordulhat, hogy éppen nem látták az esetet, lehetetlen még akár egy magánóvodában is minden gyermeket minden pillanatban tökéletesen szemmel tartani. De olyan nincs, hogy utólag értesülve az esetről sem történik semmi. Nem feljelenteni kell őket, ez butaság lenne - szerintem.


De igenis, az óvónők nem csak megőrzik a gyerekeket, hanem nevelniük is kell őket, mégpedig éppen azokban a társas szituációkban van nagy szerepük, amelyek otthon természetsezrűleg nem fordulhatnak elő. Vagyis a deviáns viselkedésnek kell legyen következménye. Beszélgetés, okkutatás, kibeszélés, büntetés, mind, vagy ezek közül legalább néhány.


Hogy gonosz lehet-e egy 5 éves?


Ha létezik gonoszség, akkor nem életkor kérdése, vagyis lehet. De egyáltalán nem biztos, hoyg ez a kislány gonosz. Ezer oka lehetett, amiért agresszívan viselkedett és ez korántsem mentség, sőt. Kezelni kell az ő problémáját, mert tűrhetetlen, hogy bárkit is megverjen, megfélemlítsen.

2013. márc. 17. 13:54
Azt nem értem, hogyha valakit orron pancsolnak, hogy lesz belülrôl sebes az orra és terjed át az arcra.
148. 9678a02221 (válaszként erre: 144. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 17. 13:54
Eszem agaban sincs jelentgetni senkit. A gyerekek jol erzik magukat az oviban az ovonok jofejek nem szeretnem oket elhozni onnan mert valaki gyereke hogy szepen fejezzem ki magamat neveletlen.
147. 9678a02221 (válaszként erre: 145. - 5bcf1b7c01)
2013. márc. 17. 13:48
3 nap alatt 2 szer latta a doki a lanyomat. Gondolod 20eves prakszissal nem ismerne fol egy herpeszt? A seb ami az orran belul van gyulladt be es terjedt at az arcara. Lehet folyt az orra vagy ilysemi nem lehet tudni. Ami tuti ha nincs seb az orraban nincs kiutes sem.
146. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 12:00

Mint óvónői gyakorlattal rendelkező személy annyit tok erre reagálni hogy ezek miféle óvónők???semmiről nem tudnak semmit,nem segítenek a gyereken ha bajban van,nem védik meg a gyengébbik gyereket az erősebbről mikor kellene...felháborító!

pláne az hogy ma is van ilyen...mert régen elég sok hasonló eset volt,engem ez a történet speciel a saját óvodáskoromra emlékeztet,mikor jól elvertek a nagyobbak meg a fiúk,azért,mert csúnyácska voltam a hatalmas,vastag dioptriás szemüvegemmel,amit viselnem kellett,beteg szemmel/akkor még sajnos az volt ami rendbe jött teljesen,amiért nem győzök hálás lenni a sorsnak.../

tudnak a gyerekek egymással gonoszak lenni sajnos,ezt anno ovonői gyakszim során is megtsapasztaltam,csak már azzal a különbséggel,hogy ott az óvónők "rendet tartottak",nem hagyták hogy a gyerekek egymást lealázzák,még hallássérült kislányis volt a csoportban...

ezek ellen a pedagógusok ellen panaszt tennék az biztos,ez lenne az első.........

145. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 143. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 11:44

Mummybear! Tudom, nem kimondottan kedvelsz...

Láttam már ilyet, azért jutott eszembe a leírásod alapján. Nem lehetséges, hogy herpeszes is lett a kislányod? Amikor nem az ajkakon jön ki, hanem az arcon, az orrnyereg környékén és magában az orrban belül? A szerencsétlen beteg ilyenkor úgy néz ki, mint egy mumpszli. És ez nem gyo'gyul meg egy hét alatt.

144. 4c1a787e8f (válaszként erre: 138. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 11:35

Megtudtad. Egy valószínűleg nem intellektuel környezetből jött kislány jól orrbavágta. Ennél többet én se tudtam meg anno, nem vetítették le videón. Beültem a mentőbe, meg két hétig kötözésre hordtam a Jánosba.


Férre ne érts, nem helyeslem, sőt irritál a stílus, az arrogancia, és az is, hogy egyre több ilyen van, és az, hogy ezek nem baleset jellegűek, hanem inkább kivégzés jellegűek. Az óvónők hozzáállása, illetve hozzá-nem állása is nyilván elfogadhatatlan. A szülők meg valószínűleg az a kategória, akikkel nem érdemes társalgást folytatni.


De azért ha azok lennének is, és tényleg sokmindent megtennének a gyerekért, még akkor is meglehet, hogy fél-1 évbe telne a gyereknek, amíg le tudja mondjuk az agresszivitását vetkőzni, és ez sajna nem úgy szokott menni, hogy otthon nem kap reggel kakaót, vagy húsvétra biciklit, és másnaptól már angyali jó lesz. De mindegy, itt valószínűleg nem ez az eset áll fenn.


Te dönthetsz úgy, pláne, ha ez netán ismétlődne, hogy megfogod a gyerekedet, és kisétálsz másik helyet keresve neki. Egyszer én is megtettem ezt - bár akkor nem bántások miatt, csak mert nem volt az ő közege az ovi - és jó döntésnek bizonyult.


De én ezt soha nem úgy tenném, hogy ítélkeznék, oktatnék, perelnék. A fészekbe nem sz.nék bele semmiképpen. Vinnék három csokor virágot az óvónőknek, a dadusnak, és szépen elköszönnék.


Egyszerűen azért, mert láttam már karón varjút, és egyéltalán nem biztos, hogy nem vet még az élet oda, netán rájössz, hogy még mindig ott volt a legjobb, mert ma szerintem nincs olyan hely, az egyháziakat is beleértve, ahol nincs problémás gyerek, család.


Nem állítom, hogy mindenbe birka módra bele kell nyugodni, mert nyilván nem így van, de sajna ezeket a helyzeteket egyre inkább nehezebb elkerülni, ergo a gyereket kell megtanítani minél jobban alkalmazkodni, kikerülni az ilyen gyerekeket. Ugyanez van sajnos szülői szinten is, agresszió, kommunikáció-képtelenség, végtelen csalódottság és flusztráltság. Sajnos nem csak az alacsonyabb társadalmi osztálynál, hanem nyakkendős apukáknál, anyukáknál is. Akkor mit várunk a gyerekektől?

2013. márc. 17. 10:00

Szia

Koszi mara egy kicsit jobban van mar nincs annyira foldagadva a nozija de veres belulrol es a kiutesek is mintha mulnanak egy picit. Gondolom as antibiotikum es a szteroidos krem hatasa.

Ma itt nagy buli van St.Patrick nap felvonulas utcabal egesz napos programok. Minden evben ott vagyunk de az iden az arcfestest kihagyjuk.

Itt a dokinal egy vizit 55euro a gyogyszerek sem ingyen vannak.Nem panaszkodaskeppen irtam hogy mennyibe kerult ez az orronvagas de ezt a penzt eltudtuk volna masra is kolteni.

142. hamyka (válaszként erre: 141. - Hamyka)
2013. márc. 17. 06:16

egyébként ön bírálatú vagy milyen vagyok ,,a jónak mondott család segítő szerint végig sem hallgasásk az embert már is rendőrség nem lehet velük beszélni ki érti ezt,, na off és eldugultam


Ui: nem sarkallok senkit arra hogy verekedjen, de 1 anyuka vagy apuka vagy testvér úgysem bírja ki szó vagy ütés nélkül mert az neki nyomasztó ha nem tesz vagy nem tehet valamit az ügy érdekében nekem ez a véleményem...


200 euro az orvos+gyógyszerek? uhh.... nincs ott olyan hogy ingyen doki vagy mi? durva, és honnan szedtél elő 200 eurot? 200 euro kb: 1 havi fizetés olyan 60 ezer ft durva,


és üzenem a másikfélnek aki azt irta hogy: ugye nem a koszban él a gyereked, én ezt vettem ki a szavaidból, igenis meglehet ütni úgy valakit pláne egy 4-5 éves kislányt, (ugye ennyi éves a kislányod?) akinek bár a csontjai erősek de nincsenek kifejledve, és igen meglehet ütni úgy valakit hogy padlot fog...


Sajnálom tényleg hogy ilyenek megtörténnek....


szó vita még hagyán de bántalmazás....... az már durva

141. hamyka (válaszként erre: 116. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 06:01

jaj hát én is olyan vagyok hogy aki bele köp a levesembe leórdítom a fejét mert egyébként nagy hangú vagyok és összeviszsa szarja magát :D


ha a fiad vagy kid megveri azt aki bántotta a te gyermekedet ugyan mi ok lenne arra hogy elitéljelek-elitéljünk téged? titeket? tegye meg én azt mondom, sőőt, a szülőket is leordítanám megszólalni nem tudnának!! hajrá én azt mondom nem megy szép szóval? akkor menjen veréssel, ennyi, és majd panaszkodhatnak hogy miért kapták a verést stb, ti meg elmondjátok hogy nem ment szép szóval ennnyi!!


kislányodnak pedig jóbbulást :)

140. hamyka (válaszként erre: 111. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 05:55

Szívesen :)


Elit suliba? hajjaj.... akkor ott lesz ne mulass..

139. 9678a02221 (válaszként erre: 131. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 16. 21:50

Nekem tavolrol sem tokeletesek a gyerekeim..itthin neha megy a csihi puhi egymas kozott,de ez testverek kozott normalis..A lanyom meg soha senkit bantott az oviban,a fiamnak kb 3-szor volt hogy elszakadt a cerna,es odacsapott.Minden nap mikor megyunk ertuk,az ovonenitol kerdezzuk mi volt aznap..Aznap szoltak hogy a kisfiam 3 szor ult a buntiszekben..(Tudtam hogy valami lesz,ez a kislany bantotta,3 szor.igy itthon maradt 4 napig,nehezen dolgozta fol hogy egy lany foldhoz teremtette..Szoltam is aznap reggel,hogy vilag vege lesz.)

Bocsanatot kert mindharom delikvenstol..A kocsiban hazafele kerdezes nelkul elmondta mi tortent,megbeszeltuk,hogy megsem igy kellene elrendezni a dolgokat,kesz..Azota ha neki utnek oda akkor visszaut.

Arrol is tudtam,mikor a kislany bantotta,ovoneni elmondta delben mikor hoztuk el,azt is a kislany buntetve volt..Szot nem szoltam,gyerekek kozott megesik az ilyesmi..De egy apuka altal tanitott jol iranyzott okolcsapas az NEM baleset es nem csipkedes..Raadasul senki nem tudja mi tortent valojaban,csak a kislanyom elmondasa alapjan ismerjuk a tortenetet..a masik kislanyt meg sem kerdeztek a szulei otthon,kategorikusan kijelentettek hogy az o gyerekuk nem csinalt ilyet es kesz valamint az ovoda feljelentesevel fenyegetoztek..

138. 9678a02221 (válaszként erre: 131. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 16. 21:37

nekem egyedul azzal van problemam,hogy 9kor bement a gyerekem az oviba 12-kor foldagadt orral jott ki,es senki sem tud mondani semmit,mi tortent..Az ovonok a vallukat huzogatjak,a kislany anyukaja szerint az en lanyom hazudik,es kulonben is az o lanya egy angyal..Akkor kerdem en,ha az ovonok nem tudnak semmirol,a lany egy angyal,MI TORTENT A GYEREKEMMEL?Miert mondta mindenkinek ugyanazt a nevet,miert meselte el a kislany az ovoneniknek ugyanugy az esetet ahogyan az en lanyom itthon?

Tehat felelos nincs a tortenetben csupan egy 4 eves kislany foldagadt veres orra,a fajdalom,a fertozes a gyogyszerek..(Nem mintha szamitana,de eddig kb 200 euroba volt a doki es a gyogyszerek.Ha nem javul,akkor meg tobbe lesz..)

En nem szeretnek senkit foljelenteni de szeretnem tudni mi tortent a gyerekemmel.

137. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 134. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 16. 21:32
A probléma pedig halmozódik tovább az iskolában is.
136. 9678a02221 (válaszként erre: 132. - Bd55e3f068)
2013. márc. 16. 21:29
Most nem foglak itt teged gyozogetni arrol,hogy mi baja van a kislanyomnak ha nem banod.Valoszinu te igy a neten keresztul latatlanban jobban tudod mint a haziorvosunk..En az ilyen emberektol becsinalok komolyan.
135. 4c1a787e8f (válaszként erre: 133. - Bd55e3f068)
2013. márc. 16. 15:22

Én is úgy gondolom, hogy tényleg több a durva, problémás gyerek. De az olyan is, ahol ha az egyszemhez valaki hozzáér, akkor már rögtön az államügyészt riasszák..


Nekem hárman itt a tesók is osztják egymást rendesen. Persze tanítom őket a helyes dolgokra, de ez azért nem egy hét alatt megy..


Nekünk is voltak - mindegyikkel, még a tökéletes lánykámmal is - verekedős, harapós, stb.. korszakaink, sok kellemetlenségünk is, de szerencsére mindezek elmúltak. Viszont nem akadok ki, ha más gyerek is ezt csinálja, netán akkor se, ha más korban.. Sőt, még azon se, ha előttem nem szól rá, nem üti agyon a szülő. Feltételezem, hogy ha befordulnak a sarkon, meg fogja tenni, meg fogja beszélni vele.. Ha nem, az meg az ő baja..

2013. márc. 16. 15:17

Egyébként megvan a szakmai-jogi menet ismétlődő ilyen jellegű esetekre- gondolom külföldön is, nem feltétlenül a szülőknek kell ezeket szimpátia alapon lejátszani. Első menetben a nev.tan-ba küldik a családot. Aztán ha ott - több vizsgálat után is úgy találják - akkor a bizottsághoz megy, ahol szintén pszichológusok, pszichiáterek, pedagógusok vizsgálják. Aztán mondanak valamit.


Itt Mo.-on sok esetben - még ha rá is jönnek, mi a baj - akkor se tudnak sokmindent tenni, mert nincsenek igazán integráló helyek. Papíron igen, de valóságban kevés, és nem is mindenféle bajra..


Szóval általában "visszaintegrálják" oda, ahonnan elindították, legfeljebb 2-őt fog érni, és fél órára odaküldenek hetente egy fejlesztőt.. Vagy elküldik ugyan másik oviba, de ott is ugyanez lesz..


Egyre több az ilyen-olyan okból zavaros gyerek - és nem csak a szülők szörnyűsége miatt - és infrastruktúra (MAGÁN SE!!), meg akarat se nagyon van a megoldásra. Szerintem kb. 5-10 év múlva robban a bomba..


Pedig odafigyeléssel, szakfejlesztéssel, meg persze szülői akarattal csodákat lehet csinálni.


De ezek nem 1-2 napos játékok, tehát ha egy oviban most ott van egy ilyen gyerek, akkor az még ott is lesz egy darabig..

133. bd55e3f068 (válaszként erre: 131. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 16. 15:15
Még közösségbe sem kell vinni. Elég korán járkáltam. Egy éves sem voltam, mikor a kb. 3 éves testvérem ellökött, talán vmi fakocka ügylet miatt. Pont eltaláltam a konvektor sarkát, pedig amúgy minden bababiztos volt. Ennek is megmaradt a helye.
132. bd55e3f068 (válaszként erre: 125. - 9678a02221)
2013. márc. 16. 15:05

Ezt most biztos mocsokódásnak fogod megint titulálni, de egy sima orrbavágástól nem lesz kiütéséses a gyerek se kívülről, se belülről (erre való az antihisztamin és a szeroidos krém), belső antibiotikumos kezelést pedig csak akkor adnak, ha súlyosan elfertőződik egy seb. Szóval ha a támadó kislány tényleg felsértette az orrát kívülről, fertőtleníteni kellett volna a sebet, belül pedig (hacsak nem lóg naphosszat könyékig az orrában vagy überretkes helyen él - amit nem feltételezek, már ha megengeded), nincs olyan közeg, hogy gyulladás alakuljon ki.

Oké, hogy ennyi mindent szed, meg ez az egész eset sajnáltos, de nem ettől kiütéses és beteg.

2013. márc. 16. 14:56

Az én gyerekeimet is érte sérelem. Egy alkalommal a lányomat szirénázó mentő vitte a kórházba. Ellökte a barátnője, a mai napig nyoma van. Soha nem jutott eszembe semmi ellenlépés, se az óvónőkkel, se a családdal szemben. Inkább örültem, hogy nem az én gyerekem lökte el a másikat. Két lökött lány, valami eszement 4 éves szóviccen összeszólakoztak. A másik kislány lökött rajta egyet - mint ahogy azt valószínűleg évesen mi is simán megtettük - és éppen úgy esett, hogy a homokozó széle felhasította az orrát.. Ha valaki közösségbe adja a gyerekét, ilyen megtörténik..


A kisfiamat elkapták a nagyobbak, teletömték a száját levelekkel, földdel, bogyókkal. Utólag tudtam meg, később mesélte el egy kislány. Aztán a fiamról kiderült, hogy autista. Ő nem bántott akkoriban ugyan senkit, de nyilván kilógott a többi közül, furcsa volt. Ezt a többi nagyobb fiú nem tudta lekezelni - mivel még a koruknál fogva nincs meg hozzá az eszközrendszerük - hát ezt tették. Egyébként kiváló, diplomás, jól nevelt családok gyerekei.. Eszem ágába se jutott haragudni, se az óvónőre, se a gyerekekre. Az óvónő nem mindenütt jelenvaló, a gyerekek meg nem 35 éves pszichológusok. Én vontam le a következtetéseket, hogy nem való a gyerekem most még teljesen egészséges közösségbe.. És önmaga miatt, nem a többiek miatt.


Aztán később ugyanez a fiam is csinált bajokat - annak ellenére hogy sokszorosát fektettük a nevelésébe, mint egy átlag gyereknek - és higgyétek el, nem volt eszközöm megakadályozni ezeket.. Iszonyat sz.ul esett, amikor a fejemhez vágták, hogy milyen család vagyunk... Fogalmuk nem volt, hogy olyan, ahol szinte feladtam a munkámat, a gyerekért, és félhavi fizetést fizetünk a fejlesztéséért.


Nagyon könnyű azt mondani, hogy fel kell jelenteni, ki kell rakni, stb.. Azért ez nem olyan egyszerű. Talán segíteni is kellene, és okokat kutatni. Egyébként úgy járunk, hogy marad valaki egyedül egy csoportba, mert ugye mindig lesz legrosszabb..


Most a fiam egy olyan csoportba jár, ahol 5-en vannak magatrtászavarosak. Olyan óvónője van, aki imádja őket, és nagyon sokat foglalkozik velük. Hát 5 olyan jó gyereket, mint a "magatartászavarosaink".... Azért ez is jelent valamit.


Nem azt mondom, hogy kirívó eseteket nem kell megjegyezni, beszélni szülőkkel, óvónőkkel.. Kell. Persze, hogy kell.


De azért akinek ma egy "tökéletes" gyereke van - mint ahogy az első lányom nekem is az volt - még érhet meg mást is. Ennek tudatában védje mindenki a sajátját, mert az persze normális, hogy védi..

2013. márc. 16. 14:37
Gonosz ötévesek? Most az Omen c. film jutott eszembe...
129. Sylvia81 (válaszként erre: 125. - 9678a02221)
2013. márc. 16. 14:34
Sajnálom. :(
128. 33a6bf503b (válaszként erre: 126. - 33a6bf503b)
2013. márc. 16. 13:24
Á, már írtad. :(
127. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 124. - 9678a02221)
2013. márc. 16. 13:24

Ezt nem tudom. Az biztos, hogy a kislány családjában nagy baj lehet, hogy ennyire agresszív.


Én pl. vertem meg fiút, de akkor mi már hatodikosok voltunk, ô meg egy fejjel nagyobb, 10 kilóval nehezebb. Eredetileg ô ütött, én csak válaszoltam".

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook