Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyát külföldre, de hogyan? fórum

Kiskutyát külföldre, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Nívea
2010. nov. 4. 20:23
Remélem minden fog menni. Kicsit kezdem elveszíteni a hitemet, hogy valaha ki fog jutni innen ez a kiskutya.... :D
55. lacza9
2010. nov. 4. 19:00
A mostani kötelező oltásnál a doki azt mondta,hogy az új oltási könyv,már útlevél is.
54. Kamillka (válaszként erre: 53. - Prebotka)
2010. nov. 4. 16:53

Németországba nem kell titer. Amúgy ki sem mehetne a kölyök kutya. Legjobb esetben is 9 hónapos a kölyök, mire titer köteles országokba beutazhat.


Az oltások az állatok érdekében kellenek főleg.

2010. nov. 4. 14:57
A boxot a repuloteren kerdezd meg, mert volt ra pelda barati korben, hogy repteri eloirasnak az altaluk vasarolt nem felelt meg. Amugy chip, utlevel kell osszesen 12000korul van, es lehet, hogy szukseges veszettseg elleni oltas is. Nem tudom nemeteknel hogy mukodik, de angliaba kell a veszettseg elleni oltas utan verveteles visszaigazolas is, hogy minden rendben van-e!
52. Nívea
2010. nov. 3. 18:24
Köszi szépen segítséget. Majd ezt már elintézzük akkor.
2010. nov. 3. 14:23

SZia!


A reptérnek semmi köze hozzá, hogy a repülőn mit szállítanak. A legégitársaságtól kell érdeklődni, főleg, ha már a jegy is megvan. Mond meg a nővérednek, hogy menjen be egy Luft Hansa irodába, mert ott fogják csak látni a foglalását, ha neten vette a jegyet és jelezze minél hamarabb, hogy kutyával utazna. Ha jól gondolom, már több mint 10 hetes lesz a vizsla, mire oda kerül, hogy repülhet (ha már most el lehetne hozni), akkor már bőven több mint 10kg-s lesz, szóval a fedélzetre tuti nem mehet fel. Vegyetek neki 1 boxot, majd abba beviszik az állatoknak fenttartott térbe. Olyan 4-5000Ft kilogramonként az ára a szállításnak. Egy gépen meghatározott az élő állatok száma, csak lekéréssel utazhatnak.


Innen oltások nélkül is kiviheted, csak az nem biztos, hogy beengedik Németországba úgy. Állatorvostól kérdezd meg, hogy milyen oltások és parazita elleni kezelések kellenek a kutyának, hogy ne fordítsák vissza onnan. Bizonyos kor alatt nem kell a teljes oltási program, ha jól tudom.


Viszont ha mégis kézipoggyászként megy a kutya, az sem ingyenes és ugyanúgy lekéréssel szállhat fel csak.

50. Nívea
2010. nov. 2. 13:38

Lesz, aki vigyázzon a kutyára, ha utaznak haza, de tudnak jönni kocsival is és vonattal is. Tehát nem fontos a repülővel. De most Tesóm egyedül jön haza az ünnepekre és úgy is megy vissza. Ezért, míg kicsi a kutya, addig el tudja vinni könnyebben. Azután meg már megoldják valahogy. Nem utazgatnak sokat. Egy évben kb 2-3-szor utaznak haza. Mégcsak nem is 8 órás a munkabeosztásuk, így a kutyus nem lenne olyan sokat egydül sem otthon. És sportemberek, tehát futni is tudnak vele menni. Nagyon jó gazdik lesznek neki. Szeretnének már régóta egy ilyen kutyust, most itt van az alkalom, hogy ingyen kapok egyet, a papírokat megpróbálom neki beszerezni, végülis ez lesz az ajándék. De tudnak róla, megkérdeztem, végülis ez komoly dolog, nem akartam meglepni őket vele.

Köszi a segítséget, de már tesóm bemegy az utazást megkérdezni. Végülis csak a szükséges iratokra voltam kíváncsi, hogy mivel engedik átrepülni őt. Chip, útlevél és ilyesmikre gondoltam. A többit már megoldjuk, csak ezek érdekeltek, hogy nehogy az legyen a reptéren, hogy nincs meg valamilye és hozhatom haza magamnak.

49. ad04b33206 (válaszként erre: 47. - Nívea)
2010. nov. 1. 21:31

egyebkent csak egy kerdes: biztos hogy kutyat akarsz neki adni?

ha itt lakik hogy fog hazajarni? mindig viszi a kutyat? vagy itt hagyja valakinek? Az neki es a kutyanak is töres. Az utaztatas meg macera es stressz. Tudom miröl beszelek, mert evente többször megyünk haza es mindig gazos volt vinni a kutyat.


es kötve vagy. Ha nem sajat kertes hazban laksz akkor setaltatni, gondoskodni rola. Nem eppen olcso sem, es meg vagy "löve" ugy 10-15 evig.


Szoval nem tudom, biztos hogy jo ajandek?


felre ne ertes, kutyabarat vagyok, csak mint külföldön elö es azert sokat utazo tudom a hatranyait is :(

48. ad04b33206 (válaszként erre: 47. - Nívea)
2010. nov. 1. 21:27
ha akarod felhivom öket es megkerdezem pontosan. Csak tudnom kell honnan hova repül a tesod
47. Nívea (válaszként erre: 44. - Ad04b33206)
2010. nov. 1. 21:26
Köszi az infókat!
46. ad04b33206 (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2010. nov. 1. 20:55

igen, az oltas is dragabb joval, es minden allatorvosi dolog.

viszont ha itt veszi, akkor nem kötelezö az utlvel es a chip ha nem akar vele utazni kesöbb.

45. ad04b33206 (válaszként erre: 39. - Szasz23X)
2010. nov. 1. 20:53
nem olcsobb. Magyar vizsla ritka, es draga. ES az összes fajkutya irto draga
2010. nov. 1. 20:52

szia, most olvastam el a lufthansa oldalan.

[link]

8 kiloig felviheti. A 8 kiloban mar benne van a box is. A ketrec merete maximum 55x40x20 lehet. De vannak helyek ahol kaphatsz a legitarsasagtol ketrecet. Nem sajt, akkor olyannak kell lenni hogy a kutya ne tudjon harapni, es az aljan legyen valami olyan anyag ami beszivja ha pisilne.

Az ara 70 euro, ha nem haladja meg a 8 kilot.

Szolni elöre legkesöbb 24 oraval kell hogy viszitek-e.

utlevel kell hogy legyen, illetve ki es beutazasi engedelye (orvos allitja ki ezeket)

/en hoztam mar ki kutyat, utlevelen kivül meg kellett lennie az elsö oltasainak, es az utlevelbe bekerült hogy a kutya egeszseges, bla-bla es szallithato, ennyi. Igaz ez mar 4 eve volt/


ha a kutya nem fer el ebbe a boxban, vagy meghaladna a 8 kilot akkor csak a csomagterben szallithato. Ara 100 euro

43. Nívea
2010. nov. 1. 20:48
De én ingyen kapom a kutyát.
2010. nov. 1. 20:44
Útlevél, chip meg veszettség elleni oltás nélkül nem lehet kivinni a kutyát. Ez a minimum.
41. emagdi (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2010. nov. 1. 20:36
ráadásul ott tuti drágább az állatorvos mint itt mo-n, lehet, hogy kb ugyanott lennének, ha a chippelést és az oltások egy részét itthon adatják be.
40. emagdi (válaszként erre: 39. - Szasz23X)
2010. nov. 1. 20:35

mondjuk ha kint veszik meg, akkor is felmerülnek ezek az állatorvosi költségek, mert oltatni akkor is kell (és én chipet is rakatnék kutyába, biztos ami biztos).

az útlevél kiállítása és a kutya repülőjegye ami plusz költség csak.

persze amúgy sokba kerül egy állat tartása, az biztos.

39. Szasz23X (válaszként erre: 36. - Nívea)
2010. nov. 1. 20:33
A kiskutya árán felül szerintem nyugodtan számoljatok rá egy 40 ezer forintot minimum... Én is ezen csodálkozom, hogy nem olcsóbb, ha kint veszitek meg?
38. Nívea (válaszként erre: 34. - Emagdi)
2010. nov. 1. 20:32
Ez is még mellé.... Áhhh a fenébe.
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 68b1114f6e)
2010. nov. 1. 20:31
jól tudod, hosszú időre félév.
36. Nívea (válaszként erre: 32. - Marmann)
2010. nov. 1. 20:30
Akkor ez elég macerás dolog lesz, ha így bevállaljuk. Elég sokat kell a kutyára költeni. Nem biztos, hogy lesz belőle így bármi is. Köszi az infókat!
35. Nívea (válaszként erre: 33. - Szasz23X)
2010. nov. 1. 20:29
Köszi :) Majd addig még kiderül. Előbb legyen meg a kutya és a többi dolog, hogy viheti, aztán kereslek, ha úgy van. Köszi szépen!
34. emagdi (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2010. nov. 1. 20:27

viszont idén már díja is van, 70 euro állatonként európán belül

[link]

33. Szasz23X (válaszként erre: 27. - Nívea)
2010. nov. 1. 20:25
Ha műanyag-rácsos hordozó kell, azt akár tudok adni is egy kisebbet... Nekem rohadtul nincs rá szükségem. Bár nem tudom, abba bele fog-e férni, az én kuttyomnak nagy egy picit, de ő 2-2 és fél kilós :)))
2010. nov. 1. 20:25

Szia!

Nyáron utánanéztem a dolgoknak: chip+útlevél, orvosi igazolás magyar-angol nyelven, ha a befogadó ország nyelvén is van, akkor az jól jöhet, jó, ha itthon megkap minden oltást, amit csak lehet, hogy odakint ne legyen vele gond. Repülőn az utastérben utazhat, de a max. súlya a SZÁLLÍTÓBOX-SZAL EGYÜTT nem haladhatja meg a 10 kg-ot. Van egy cég, akik erre szakosodtak, kifejezetten különleges szállítmányokkal foglalkoznak. Ha kéred, priviben elküldöm az adataikat. Repülő csomagterébe szakszemélyzet, külön gondozás nélkül ne engedd, az eszméletlen rossz lehet, pláne egy pici kutyának.... Érdemes egy helyi állatorvostól érdeklődni, hogy van-e valami külön elvárás (pl.: ivartalanítás, mert nem törzskönyves és nem tenyésztési céllal megy), mert azt esetleg itthon előre el lehet intézni, illetve, ha az állatorvosotok beszél németül, a leendő kinti állatorvossal felveheti a kapcsolatot a pontosabb előkészítés érdekében. Röviden ennyi... Remélem sikerül mindent elintézni és a kutyi egészségben és kényelmesen megérkezik az új otthonába!

(Ui.: nekem is van vizsim, de sajnos az autózást se nagyon bírja, nem hogy a repülőt, így külön pánik volt, hogy hogy fogja viselni, ha megyünk, de végül maradtunk, így nem került rá sor, de nem is bánom :)

31. emagdi
2010. nov. 1. 20:24

na gugli megmondta mi van a lufthansánál:

Transport of small dogs and cats into the passenger cabin

You may take a dog or cat into the cabin, if the weight of the animal (including transport container) does not exceed eight kilograms. The animal has to be kept in a box measuring not more than

55 x 40 x 20 cm. You may use your own transport box if it has the necessary measurement and is watertight and bite proof. In addition, Lufthansa offers you a "Pet Box" for most stations at the check-in counters free of charge.

30. Nívea (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2010. nov. 1. 20:24
De kölyökkutyának nem lehet annyit adni egszerre. Más is vitt már ki kölyköt, csak meg lehet oldani valahogy. A másodikat megkapja kint.
29. pethoevi (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2010. nov. 1. 20:22
igen,de a reptéren vannak képviseletek,ahol lehet érdeklődni.:-)))
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nívea)
2010. nov. 1. 20:22
Nem fogod tudni kiküldeni, mert minimum 2 veszettség elleni oltásnak meg kell lenni
27. Nívea (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2010. nov. 1. 20:22
Akkor azt is beszerezzük neki. De a reptéren biztosan elmondanak mindent. Felhívom a héten őket. Ha nem tudok mindent elintézni addig, akkor nem is hozzuk el a kölyköt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook