Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik egy végleges kitelepülés külföldre majd onnan a visszatelepülés? fórum

Hogyan zajlik egy végleges kitelepülés külföldre majd onnan a visszatelepülés? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. szept. 30. 09:05

Sziasztok!

Kedves "ujlany" megszeretném kérdezni,hogy külföldön merre élsz (ha nem titok)? Mert én is kiszeretnék költözni és szeretnék pár kérdést feltennii ha szivesen válaszolnál rá!

2012. szept. 29. 17:39
a focimadonak meg csak annyi h v a "vegleges" nem kene v a "visszatelepules" nem kene az osszetett kerdesbe...ertelmetlen a cucc
2012. szept. 29. 17:37
a Nagykovi old megtal mindent... szrtem igen de turelemjatek
2012. szept. 29. 13:34
Szeretnék kitelepülni végleg Thaiföldre....Az lenne a kérdésem,hogy megkapom-e ott is a magyar nyugdíjamat?
45. k_nm (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2011. dec. 1. 21:03
folyamodhatsz, egy év munkaviszony után adnak csak
44. MelisUK (válaszként erre: 39. - Magicmag25)
2011. dec. 1. 19:55
Olvasd el a 30-as hozzászólást. :)
43. MelisUK (válaszként erre: 28. - K_nm)
2011. dec. 1. 19:54
Persze, ha segélyekért folyamodsz, akkor nem látnak szívesen, ez teljesen egyértelmű, nem?
2011. dec. 1. 18:05
6,5 éve élek külföldön. Szép lenne, ha Magyarországra is kellene tb-t és adót fizetnem. Én úgy jöttem el, hogy nem tudtam, végleg maradok-e. Legalább 30 magyar lakik itt évek óta, vannak, akik 10-14 éve. A többségüknek van otthoni bejelentett lakcime. Ide adózok, ide fizetem a biztositásomat, és az első adandó alkalommal szeretném intézni az itteni állampolgárságomat is. Igaz, otthon nincs bejelentett lakcimem (anyu kijelentett), de nem is kivánok visszamenni, nem szeretnék többé életvitelszerűen Magyarországon élni. Na és ahogy JudyTim irta, 101 nap bejelentett munkaviszony után kapom 5 hónapig a munkanélkülit, tehát itt évek óta tudnak rólam. Tudom, ezzel nem segitettem a kérdésben, csak szerettem volna jelezni, hogy a bürokrácia csak "szerepel" miközben tulajdonképp tojnak az emberek fejére.
41. pritta (válaszként erre: 40. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:59
Mindenesetre sok sikert!!!
2011. dec. 1. 17:47
A papírt azt nem irnám ide ki a lényeg,hogy megérdeklödtem csak igy tudom megoldani,ezzel a kitelepülés cécóval,csak féltem mi lehet a problémám belöle!Pritta te biztos tudod miröl van szó!Köszönöm a segítséget mindenkinek!
39. magicmag25 (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2011. dec. 1. 17:45

Szia, be kell jelentened,mert en sajnos engem is megtalalt a TB es az adohivatal is es meg akartak buntetni tobb szaz ezer Ftra,mert eszrevettek,hogy nem fizetek otthon TB es adot sem.

Iden bejelentettem az okmanyirodaban,hogy ideiglenesen kulfoldre tavoztam.

Ugyis intezem nemsokara az ir allampolgarsagot, utana mar nem nagyon lesz ra szuksegem...

38. geridina (válaszként erre: 7. - Pritta)
2011. dec. 1. 17:43

1 hónapja volt ilyen esetem. Bejött az ügyfél, hogy le szeretné adni a lakcímkártyáját. Mert hogy külföldre megy, de nem végleg. Kérdeztem, miért akarja leadni, ha nem végleg megy. Hát, hogy ő azt hitte. Nem kell leadni, hanem nyilatkozni kell arról, hogy 3 hónapnál hosszabb időre szeretne e elmenni. Ha 3 hónapnál hosszabb időre megy, akkor arról kell nyilatkoznia, hogy szeretne e a rendszerben maradni. Ha igen, akkor 2.200 ft igazgatási illetéket kell fizetnie illetékbélyegben.

Nekem is ezt választotta az ügyfelem, megcsináltuk a jegyzőkönyvet, de ilyenkor meg kell adnia a külföldi címét. Ez csak a rendszerben lesz látható, máshol nem. A lakcímkártyáját pedig úgy csináltam meg, hogy annyi van rajta, hogy "külföldi lakcím". És gyártottunk egy ilyen kártyát.

37. ujlany
2011. dec. 1. 17:42

Tájékoztató a magyar állampolgár külföldön történő letelepedésének bejelentésével kapcsolatos feladatokról

− A magyar állampolgárnak azt a tényt, hogy a Magyar Köztársaság területét külföldön történő letelepedés szándékával elhagyja (életvitelszerűen, állandó jelleggel külföldön kíván élni, függetlenül attól, hogy rendelkezik-e másik állampolgársággal vagy, hogy milyen gyakorisággal és mennyi időt tölt Magyarországon!) a lakóhely szerint illetékes jegyzőnél vagy a külképviseleten kell bejelentenie.

− A bejelentéssel egyidejűleg nyilatkoznia kell, hogy kéri-e adatainak további kezelését külföldön élő magyar állampolgárként, vagy adatainak törlését választja.

− A külföldön történő letelepedési szándék bejelentésekor le kell adnia a külképviseleten a magyar személyazonosító igazolványt és a lakcímkártyát.

− A nyilvántartásba vételt követően a külföldön letelepedett magyar állampolgár részére a KEKKH Központi Hivatala új személyi azonosítóról és lakcímről szóló hatósági igazolványt ad ki, melynek birtokában a Magyar Köztársaság területén tartózkodási helyet létesíthet.


Forrás: mfa.gov.hu

36. ujlany
2011. dec. 1. 17:42

A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény 26. § (2) bekezdése előírja, hogy a Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező magyar állampolgárnak, vagy letelepedett külföldinek vagy hontalannak azt a tényt, hogy három hónapon túl külföldön tartózkodik, a magyarországi lakóhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjénél vagy az illetékes külföldi konzuli hivatalnál be kell jelentenie.


(Forrás: mfa.gov.hu)

35. JudyTim (válaszként erre: 30. - K_nm)
2011. dec. 1. 17:34
Hát remélem a próféta szól belőled, mert engem mindig ijesztegetnek :)Én itt adózom és dolgozom már 2 éve
34. ujlany (válaszként erre: 28. - K_nm)
2011. dec. 1. 17:33

hat nem tudom, lehet ahany orszag annyi szokas.

En 1999 ota elek kulfoldon, sok mindent vegig csinaltam.

Mikor az EU-hoz csatlakoztunk lehet hogy az ugyintezok maguk sem tudtak, hogy pontosan hogy is szol a torveny, de nekem azt mondtak, hogy meg ha le is jar a tartozkodasi engedelyem (meg volt 2005-ben) akkor sem toloncolhanak ki, csak figyelmeztethetnek. Akar a vegtelensegig. Lehet, hogy azota bekemenyitettek. Meg sosem volt dolgom a rendorseggel, meg munkanelkuli sem voltam egy percre sem.

33. JudyTim (válaszként erre: 21. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:32
Szerintem valamit nagyon félreértettek és emiatt van a zavarosság. Én úgy tudom, hogy EU országban tartózkodhat bármely EU ország lakosa anélkül, hogy ez bárkit sértene, sőt,ha munkát vállal még segélyt is kap és lakástámogatást.Milyen papír kell neked, nem a magyarok bénák ehhez?
32. vikucka (válaszként erre: 22. - Ujlany)
2011. dec. 1. 17:32
ez nem igy van. Eu-n belül szabadon 3 hónapig tartózkodhatsz egy helyen, azt hiszem, ha munkát keresel, akkor fél évig.
31. pritta (válaszként erre: 22. - Ujlany)
2011. dec. 1. 17:31
nem. amit tehetsz h 3 hónapot tölthetsz bárhol ha van pénzed. de költözni az más
30. k_nm (válaszként erre: 27. - JudyTim)
2011. dec. 1. 17:30
igenám, de ha a másik országban biztosított vagy, nem lehetsz két országban biztosítva, azt tudod igazolni. Az APEH ezért nem tud rádszállni, amit külföldön adózól, ahhoz nekik semmi közük (a tb miatt se!)
29. pritta (válaszként erre: 26. - K_nm)
2011. dec. 1. 17:30
jó neked. nekem még mindig küldik az adóbevallást hiába nem élek ott 2 éve és sehol nem jelentem meg h élnék... de más papírokat is, már pár helyre be kellett szólni h nem vagyok otthon, de nem akarom bejelenteni h végelegesen kitelepültem
28. k_nm (válaszként erre: 24. - Ujlany)
2011. dec. 1. 17:29

az lehet :-)))


Itt pl van egy csaj, aki kapott a németektöl egy levelet, hogy ha nem dolgozik, akkor akár lassan mehetne is innen...:-/ Számomra is akkor vált világossá, hogy ez csak parasztavkítás...ha nem tudod eltartani magad, nem látnak sehol szívesen, mint bvándorlót

2011. dec. 1. 17:28

Legtöbbször a lakcím miatt van zűr. Aki MO-ról több időre távozik be kell jelentenie, hogy korlátlan ideig nem tartózkodik az országban, hanem valahol máshol az EU-ban.ekkor az új lakcímkártyán az fog szerepelni, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodó személy., de a személyit nem vonják be, mivel ezzel az EU-ban utazhatsz, nem kell leadnod.Ha otthon bejelentve maradsz tb köteles vagy és rád szállhat az APEH adócsalás végett.

A kettős állampolgárság esetében pedig az a helyzet, hogy nem minden ország ismeri el a kettős állampolgárságot, Németország is ilyen volt.Ebben az esetben meglehet, hogy ezért kell valamelyikről lemondanod.( Néha fizetni is kell érte)

26. k_nm
2011. dec. 1. 17:27
miért is kell ekkora feneket keríteni ennek? Nem értem. Ha öszinte vagy, akkor hülyére szívat a bürokrácia. Már lassan 3 éve Németo.-ban élek, még a kutyának nem hiányoztam...Pdig én aztán senkinek nem szóltam, hogy kitelepülök.
25. pritta (válaszként erre: 21. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:27
a nagykövetség honalpján minden le van írva mind a ki és visszatelepülsé menetéről, mind a szükséges papírokról. meg ugye az árak, mert semmi sem ingyenes
24. ujlany (válaszként erre: 23. - K_nm)
2011. dec. 1. 17:27
hat akkor engem felretajekoztatott a holland "Alien Police" amikor csatlakoztunk az EU-hoz. :-)
23. k_nm (válaszként erre: 22. - Ujlany)
2011. dec. 1. 17:25
ez nem így van :-/
22. ujlany
2011. dec. 1. 17:24

egyebkent szerintem az Union belul akkor telepulsz es oda amikor csak akarsz.

Ha van munkad, ha nincs, ha van hol laknod, ha nincs.

2011. dec. 1. 17:24
Igen ez igy biztos furcsán hangzik ,de szükségem lenne egy papírra amit itthon nem tudok beszerezni!Ha bejelentem itthon az Önk.-nál,hogy Ausztriában kívánok letelepedni akkor kint a Magyar Nagykövetségen megkaphatom ezt a papírt ,de csak abban az esetben ha véglegesen adtam be a kitelepülési szándékot!Én viszont csak a papír miatt teszem!Remélem igy már érthetöbb vagyok!Amugy nem vagyok Osztrák állampolgár a letelepedésit sem kaptam meg semmit csak kint tartozkoddom!
20. ujlany (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2011. dec. 1. 17:23

de lehet hogy nem hagytal otthon egy lakast. En igen, es b...ttak, hogy szemet penzt kell fizetnem, mert be vagyok jelentve. (a sajat lakasomba)

Erre felment bennem a pumpa es kijelentkeztem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook