Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan nevelitek a kiskutyátokat? Osszuk meg egymással a tapasztalatokat! fórum

Ti hogyan nevelitek a kiskutyátokat? Osszuk meg egymással a tapasztalatokat! (beszélgetős fórum)


1 2
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - 14c10e093b)
2012. júl. 30. 16:19

Három év távlatából is fel lehet húzni az ilyen szegénykutyus-szöveggel....

Nem viselkedünk csúnyán a kis édessel, majd ha jól a fejünkre nőtt, írunk egy fórumba...

53. 14c10e093b (válaszként erre: 52. - 454db8ee37)
2009. nov. 8. 17:24
Hát ez elég durva:( Nem tudom, az ilyeneknek minek a kutya?! Szerintem azért nem hallgat rá a kutyus, mert megfélemlítette szegényt. Én nem tudnék így viselkedni egy állattal sem...
2009. nov. 8. 17:00

Tegnap az utcán láttam a kutyaiskolásokat vonulni.

megálltam és figyeltem őket, merthogy az oktatót ismerem.A parancs az volt, hogy feküdj, maradj.és a gazdiknak el kellett távolodni a fekvő, nyugton lévő ebektől.Az egyik kölyök német juhász nem akart sokáig maradni, ezért felállt és menni akart. A gazdi visszament hozzá és újra ráparancsolt, hogy feküdj, de a kutyus nem tette. Erre a gazdi:( még ilyet nem láttam,nem hallottam)megfogta a kutyit a hátán a nyakánál ás a farkánál, felemelte a grabancánál fogva két kézzel úgy fél méterre, mint egy krumpliszsákot, és jól odatette a földre.Szegény kutyi úgy megrettent, nem is állt fel utána engedély nélkül.

Hát ezt láttam, és így. Tanuljon belőle az, aki fel bírja emelni a kutyáját egyedül és határozottan. aki nem, az szerintem egy kicsit több türelemmel és időráfordítással, de másképp is eléri ugyanezt.

51. 454db8ee37 (válaszként erre: 50. - 14c10e093b)
2009. okt. 24. 10:14
Minden kölyök kutya szétrág minden rághatót, amit elér.a legjólneveltebb is. Kb.egy éves -15 hónapos körüli korára azonban abbahagyják. Az én német juhászom a pincébe lehordott bútort is szétrágta, hiába kapott ki érte.(csak egy kicsit!!)Ahogy ivarérett lett, már nem is rágott semmit meg, csak amit neki adtunk játszani.Persze azért kitartóan és főleg következetesen fegyelmezni kell . Amit ma szabad, mert olyan kis aranyos, azt holnap felnőtten is szabad legyen, különben elveszti hitelét a gazdi.
50. 14c10e093b (válaszként erre: 45. - Ba21036ade)
2009. okt. 23. 21:15
Szerintem erről soha nem tudnak leszokni a kutyák. Én is inkább mindent elpakolok előle, amit nem szabad megrongálnia.
49. 14c10e093b (válaszként erre: 47. - 454db8ee37)
2009. okt. 23. 21:13
Ezt a kaját majd én is kipróbálom a kutyámnak, köszi az ötletet!:)
48. 14c10e093b (válaszként erre: 44. - Pemete)
2009. okt. 23. 21:13
Ez nagyon durva amit írtál, h a férjedet megharapta...lehet, h az lesz, amit írtál, mindig kap pofont a harapásért, de biztos nem elég nagyot, de úgy sajnálom, mikor megverem. Egyszer elverem jobban, aztán remélem soha többet nem kell ilyet csinálnom.
47. 454db8ee37 (válaszként erre: 35. - 14c10e093b)
2009. okt. 22. 19:21
Nekem most egy talált és befogadott fekete labi-vizsla keverékem van, Bogárnak hívják, kb.4 éves.(mert nem akartam tenyésztett kutyát a Bence után.)Imádom, okos,szeretetre méltó) Nos a Bogárnak csirke far-hátat főzök kétnaponként, bele minden leveszöldséget felaprózva,és tojásos orsó tésztát,ezt pedig egy marék darling száraztápra öntöm rá. Imádja.A szőre csillogó, a mozgása ,tartása hibátlan, eleven igen mozgékony,jó kedvű.Láthatóan egészséges,szép.Szerintem a kaja jól el lett találva neki.Ha véletlen nem tudok főzni, akkor a száraz tápra kis doboz vízzel felhígított cicakonzervet öntök.Remélem nem teszek vele rosszat, mert ezt is szereti (biztosan az ízfokozó miatt), bár csak ritkán kap ilyet.
46. pemete
2009. okt. 22. 09:26
Nem tudom, mi mindent elpakolunk mielőtt itthonról:)
2009. okt. 22. 07:20
Sziasztok.Nekünk tacsink van,7 hónapos.Az lenne a kérdésem,hogyan tudnám arról leszoktatni,hogy mindent szétrágjon?Eltörte a kerti ruhaszárítómat,az újról leszedi a ruhákat,a gyerekek játékait elhordja,megrágja.Vannak játékai,foglalkozunk vele,de erről nem tudom leszoktatni.Pedig kikapott már érte,de semmi változás.Ötletek?Köszönöm.
44. pemete (válaszként erre: 43. - 14c10e093b)
2009. okt. 21. 17:44
Nem tudom milyen kutyád van, de ez semmiképpen nem megengedhető. Lehet, hogy nem egy laza pofon kéne neki... A mi kutyánk is kikapott egy párszor csúnyán, mikor próbálkozott az első helyre kerülni. Főleg a férjemnek kellett megmutatnia, hogy ő az erősebb. Nem azt mondom, hogy egyfolytában ütni vágni kell a kutyát, szó sincs ilyesmiről, elég egyszer megmutatni neki, hogy mi a helyzet, és utána már valószínűleg elég lesz ha rászólsz. Nekünk anno a kutyakiképző mondta, hogy el kéne vernünk a kutyát, hogy tudja hány kiló, mert nagyon szemét volt, és nem fogadott szót, mi meg eleinte mondtuk, hogy jó-jó persze, de nem kapott. Aztán egyszer megkapta aférjem fejét úgy, hogy ömlött a vér, na akkor kapott ki nagyon, és azóta tudja, hogy hol a helye a falkában.
43. 14c10e093b (válaszként erre: 41. - Pemete)
2009. okt. 20. 16:46
Na az én kutyámmal is az a baj, h ha játszunk, állandóan a kezemet akarja harapdálni, és sehogy nem bírom leszoktatni róla, néha még morog is közben, de már nagyon idegesít. Olyankor kap egy pofont, de teljesen lesz*rja, tovább csinálja. Akkor abbahagyjuk a játékot, de legközelebb megint ugyanez van. Egyébként én rontottam el, mert mikor még pici volt és nem harapott ilyen erősen, ez meg volt neki engedve...:( Mostmár rájöttem, h nem kellett volna megengedni neki...
42. pemete (válaszként erre: 40. - Sáraanna)
2009. okt. 20. 14:57
Ha megharap, akkor azonnal hagyd ott, vége a játéknak. Ne is jétsz vele utána egy darabig. Ha nem játék közben harap meg, akkor meg le kell szidni, megmutatni neki a kezed, és megkérdezni, hogy mit csináltál. Esetleg adhatsz neki egy pofont is, ha ez nem hat, bár nem tudom milyen kutya, ez mérettől függ. A miénket pl nem érdemes pofozni, mert csak megfájdul a kezem...
41. pemete (válaszként erre: 37. - 14c10e093b)
2009. okt. 20. 14:53

Akár még egy éves kora után is el lehet vinni kutyasuliba, akkor is bőven tud még tanulni.

Az meg hogy melyik kutya miben jó szerintem ebből nem állapítható meg. Ki kell próbálni mindenfélét. A kutyasuliban ahová mi jártunk sok fiatal németjuhász járt, és a rossz tenyésztésnek köszönhetően a legtöbb már nem volt alkalmas őrző-védő feladatokat ellátni, hiányzott belőlük a védőösztön:S

Ha tanítogatod otthon valamire, pl ül, fekszik, hozzám, lábhoz, stb, akkor kajával tanítsd. Amikor nekiálltok kicsit gyakorolni legyen éhes a kutya! Ilyenkor sokkal több mindenre hajlandó kajáért. A jutalomfalat olyasmi legyen, amit nem kap minden nap, pl virsli, vagy valami puha, amit könnyen megrág. Amikor még csak tanulgatja ezeket nemszabad megbüntetni, mert akkor elmegy a kedve tőle. Mindig meg kell dícsérni, ha valamit jól csinál, és szüneteket tartani, és a szünetben is vele foglalkozni, játszani.

Viszont egy valamit érdemes már kölyökkorában letisztázni a kutyával, mégpedigazt, hogy ki a főnök! Soha nem moroghat, vagy vicsoroghat a gazdira, meg nem csípkedheti. A gazdi a falkavezér és ezt le kell tisztázni a kutyával! Ezekért lehet büntetni, sőt kell, meg kell mutatni, hogy te vagy az erősebb!

Sok sikert a tanításhoz:)

2009. okt. 20. 14:46
Jutalomfalatért szívesen csinálgat már ezt azt. Hogyan értessem meg vele hogy nem szabad a felmosó tán rohanni, tépni azt, ráncigálni? Ha hangosan mondom hogy nem, nem reagál, tovább csinálja. Meg nagyon erősen harap és hiába nyüszítek, vagy hangosan mondom hogy nem.
39. 14c10e093b (válaszként erre: 38. - Sáraanna)
2009. okt. 20. 14:41
Szerintem nyugodtan elkezdheted tanítgatni, csak ne büntesd meg, ha vmit nem akar megcsinálni, mert akkor elveszed a kedvét. Viszont ha vmit jól megcsinál, meg kell dicsérni, esetleg lehet nálad jutalomfalat is, úgy még könnyebben fog tanulni:) A miénk 10 hetes, pár dolgot már megért, csak nem mindig akarja azt csinálni, amit mondunk neki, kicsit önfejű. Biztos ő akar lenni a "falkavezér", de nem hagyjuk ám:D
2009. okt. 20. 14:31

Sziasztok!

Van egy lassan 3hónapos kiskutyánk. El lehet kezdeni már tanítani neki az ül-t és eféléket? Vagy még várjak?

37. 14c10e093b (válaszként erre: 36. - Pemete)
2009. okt. 20. 14:28

Szióka!

Nagyon igazad van, és nagyon jó dolog lehet ez a kutyaiskola, szívesen elvinném, de nekünk kicsit nehézkes lenne rendszeresen bevinni vmelyik városba:( Pedig nagyon jó lenne, ha okos kutya válna belőle, majd meglátjuk, hogy tudjuk megoldani a dolgokat. Azért is lenne jó, mert a mi kutyánk nagyon alkalmas lenne sportkutyának, úgy olvastam, h amelyik elevenebb a többitől, az sportkutyának, amelyik nyugodtabb, az őrző-védő kutyának alkalmasabb. Kb. mennyi idős koráig lehet betanítani? Én úgy tudom, h 9 hónapos koráig mindent meg kell tanulnia.

36. pemete
2009. okt. 20. 13:36

Sziasztok!

Nekünk már felnőtt kutyánk van, mi mikor 4 hónaposvolt elvittük kutyaiskolába, csoportos kiképzésre. Engedelmesség, ügyességi, és őrző-védő feladatok is voltak. Több mint egy évig jártunk. Most majd tavasztól megint eljárunk kicsit, sosem árt egy kis trenírozás:)

Véleményem szerint egy nagytestű kutyával jó eljárni kutyaiskolába, és megtanulni hogyan bánjunk vele, és őt is megtanítani legalább az alapvető engedelmességi parancsokra. Nekünk is csak házkedvenc az eb, de nagyon jó, hogy nem ő visz sétálni engem, hanem én őt, hogyvissza tudom hívni bármilyen szituációban, meg még ezerféle dolog, és ha kell meg is véd. mondjuk ez alapvető tulajdonsága általában a kutyáknak, úgy hívják, hogy védőösztön, de jobb ha csak akkor támad a kutya, haa gazdi azt mondja, és nem megy neki az általa veszélyesnek ítélt bárminek szó nélkül.

Hirtelen ennyi, de lehet akartam még valamit,. csak elfelejtettem...

A lényeg, hogy szerintem a csoportos kutyaiskolai kiképzés nagyon szuper, mert szocializálódik is a kutya, nem is drága, sokat lehet tanulni mind a gazdi, mind a kutya részéről, és lehet kutyás ismerősöket szerezni.

35. 14c10e093b (válaszként erre: 32. - 454db8ee37)
2009. okt. 20. 12:12

Nagybátyámnak volt egy hatalmas németjuhásza, határőr kutya volt, de én még olyan okos kutyát azóta sem láttam, szegény már régen elpusztult, ő is rákos volt.

Azt mondta egy tenyésztő ismerősöm, hogy pedigree tápot ne adjak a kutyának, mert nem olyan jó, mint ahogy a reklámban hallani. Én is sokszor adok a kutyának házi kaját, mindent szeret, nem válogat. Vitamint is kap, néha konzervet is, néha párizsit, napi egyszer száraztápot is, én még forralt házi tejet is adok neki (hígítva), bár nem ajánlják, de nem megy tőle a hasa. Szoktam neki aludttejet is adni, azt úgy tudom lehet. Kisebb korában túrót is, de az luxus. Papám testvére teheneket tart, a kutyái pedig hatalmasak és gyönyörű bundájuk van, mert sok tejet kapnak.

34. 14c10e093b (válaszként erre: 31. - 89b99f816e)
2009. okt. 20. 12:05
Szia Niki! Megnéztem az adatlapodon a kutyusod, nagy szép, és olyan értelmes feje van!:) Biztos nagyon okos lehet! A közelünkben nem tudok kutyaovit/iskolát, mert falun élünk, de még a környező városokban sem hallottam még ilyesmiről, de biztos van Egerben pl., vagy Gyöngyösön, majd utánanézek. Szerintem is nehezebb lehet kutyát nevelni, mint egy gyereket.
33. Wecuska (válaszként erre: 32. - 454db8ee37)
2009. okt. 20. 09:10
én házi kaját adok a kiskutyámnak.tudom,hogy mi van benne.az állatorvos meg ad neki vitamint.ritkán kap kutyatápoz.
32. 454db8ee37 (válaszként erre: 12. - 14c10e093b)
2009. okt. 20. 09:00

Szia! Nekem is megvan a németjuhász könyv, de az csak nézegetésre elég. ez a kutyaiskola című régi kiadás, annak idején én csak kölcsön kaptam, sok okos dolog van benne.Bencét mi 8 hónapos korában egy rendőr kutyakiképzővel taníttattuk, házhoz jött, nem bentlakásosan.Profi módon megtanult fontos alap dolgokat, a többi dolog megtanításához meg bennünket oktatott ki az oktató.

Bence valószínűleg (bár ez már soha nem fog kiderülni,mert nem hagytam felboncolni)májrákban halt meg. Azt mondták, hogy a túltenyésztés miatt.(mert őt a szépségre tenyésztették, az apai nagyapja volt a 96-os világgyőztes)

Én ezeket nem tudom, hogy elfogadjam-e, mert mint utólag hallottam, a környékünkön abban az időszakban sok kutyus ment el. Mind Chappit kapott enni.(Néha felröppennek olyan hírek, hogy a tápokban nem tudni mi van.)Ezért csak minőségi tápot adj a picinek, a konzervek meg teli vannak ízfokozókkal, azzal vigyázz!

2009. okt. 19. 20:23

Nekem beagle-m van, 2 éves leányzó. Róluk köztudott, hogy rosszcsontok, makacsak stb..., de épp azért kell odafigyelni a nevelésükre, mert nagyon okosak.

Az én Lilimnél már az elején elkezdtem a nevelést, mert később nehéz.

Az első és legfontosabb talán: tudasd vele, hogy ki a falkavezér (természetesen te!) Ezen nagyon sok minden áll vagy bukik.

És nem árt kutyaovibe/suliba vinni, mert jó dolgokat tanítanak a kutyusoknak, azaz injkább a gazdiknak :)

Szerintem valahol nehezebb egy kutya nevelése, mint egy gyereké, hisz mi sokszor félreértjük őt, és ő is minket.

30. Wecuska (válaszként erre: 28. - 14c10e093b)
2009. okt. 19. 20:02
szia.
29. 2a17240ae3 (válaszként erre: 28. - 14c10e093b)
2009. okt. 19. 20:00

Nagyon édesek lehetnek.De ez igy nagyon jo,mert akkor hosszászokik a macsekokhoz,és nem lesz baj késöbb sem :))


Jo éjt!

28. 14c10e093b (válaszként erre: 24. - 2a17240ae3)
2009. okt. 19. 19:58

Még egyet írok:D A mi kutyánk is jóban van a cicánkkal, tegnap is olyat játszottak együtt, még a macska is ráugrik és lebirkózza, amikor meg a kutyus alatt van, akkor néha rágja a lábát:D:D:D Kutya néha jó nagy pofonokat kap, de nem bánja :) Tegnap annyit röhögtünk rajtuk, nagyon édik:D

Na már tényleg lépek, pusza!!

27. 2a17240ae3 (válaszként erre: 26. - Wecuska)
2009. okt. 19. 19:56
Nálunk Picikutya(csivi) még harap is :)
26. Wecuska (válaszként erre: 23. - 14c10e093b)
2009. okt. 19. 19:56
tényleg a bringásokra is haragszik.fel szokott mászni a sziklakertre,onnan pásztázza a terepet.
2009. okt. 19. 19:55
Bocsi, de most mennem kell. Köszi Mindenkinek, h írt!:) Holnap jövök. Jó éjt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook