Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolás problémák megoldása fórum

Kisiskolás problémák megoldása (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2008. jan. 29. 20:08
Másik tantárgy esetén szívesen beszél? Külön tanát tanítja nekik az éneket? Nálunk az osztályfőnök tanítja. Szerintem meg fogja szeretni az éneklést, csak túl kell lépnie a tanító nénin.
264. virgilius (válaszként erre: 263. - Gyöngyi)
2008. jan. 29. 18:00
Szerintem is ez kéne legyen a cél, de épp ellenkező eredményt ért el a tanító, a fiam már sír, ha másnap énekóra lesz. :((( Félre ne értsd, nem az a bajom, hogy nem szolmizálnak, hanem hogy utálja az éneket és retteg tőle. Ezen az úton nem tudom elképzelni, hogy valaha is fog egyedül énekelni. :(
263. gyöngyi (válaszként erre: 261. - Virgilius)
2008. jan. 29. 17:57
Elsőben az énekóra célja: megszerettetni az éneklést, a zenét, a muzsikát. Hogy ki milyen módszerrel teszi...De nem baj az sem ha még nem szolmizálnak. Szerintem az sem baj, ha egyedül nem akar énekelni, majd fog...
2008. jan. 29. 14:52

szép. szerintem okítsd ki azt a tanító nénit...

az én kislányom kéttannyelvűbe jár, így az éneket is angolul tanulják, de szolmizálnak... olyanokat láttam a füzetében, hogy pl.felírják a 3.vonalra a szót, és hozzá kell illeszteni a mi-t.ti-ti-ket, tákat vettek még.

2008. jan. 27. 19:25

Sziasztok!

Nekünk az éneket tanító tanítónővel van problémánk. Elsős fiam szégyenlős, nem szeretne egyedül énekelni. A tanítónő folyamatosan megalázza ez ügyben, kényszeríti az éneklésre. Nem sok sikerrel. A félévi értesítőjébe beírta, hogy értékelhetetlen, hogy nem tudja sem a ritmust, sem a dallamot, sem a szöveget. :( Ez nagyon érdekes, mert 2 éves kora óta bonyolult ritmusokat is képes visszatapsolni, remek a memóriája és itthon szívesen énekel.

Viszont az énektanár áldásos működése hatására már szolfézsból felvételizni sem hajlandó.

Csak zárójelben: a családban 3 szolfézs-tanár van, mi is zene tagozatra jártunk a férjemmel, szóval látnánk, ha gond lenne a gyerek hallásával.

Tanító nénik, segítsetek! Muszáj egyedül énekelni elsőben???

És szolmizálniuk pl nem kéne? mert azt nem csinálják...

260. Bernuska (válaszként erre: 259. - Gyöngyi)
2008. jan. 6. 14:25
:(
2008. jan. 6. 10:19
Igen jól látod.A te nyugtalanságod és félelmeid átvetítődtek a lányodra.Amilyrn jó a ti kapcsolatotok, megérezte.
2008. jan. 5. 17:42
Most minden ok, próbálok lenyugodni, nem keresem egy ideje már a tanárokat (bár hétfőn fogadóóra lesz :) )de rettegek a következő konfliktustól. Lazábbra kell állnom...
2008. jan. 5. 17:41

Nem tudom...

szerintem inkább az van, hogy nekem nagyon sokáig nem volt barátom kisiskolás koromban. Csúfoltak, mert szemüveges voltam, és nagyon vastag, erős a hajam: "boszibaba" voltam. Ármánykodtak ellenem, és sose tudtam megvédeni magam. A kislányom duci, és rettegtem, hogy hasonló problémák kezdenek kialakulni, amit túlzottan is át tudok élni.

2008. jan. 5. 15:39
Jól van, örülök, hogy így látod! Sokszor az is baj, hogy az anya nem tudja igazán"elengedni" a gyereket.Talán tudat alatt te nem akartad, hogy "Jól" érezze magát nélküled! Persze ez nem tudatos...
255. Bernuska (válaszként erre: 254. - Gyöngyi)
2008. jan. 5. 12:20
:) Szerintem is "túl sokat tudok".... eleinte minden délután ott sorakoztam a tanító néniknél délutánonként, hogy megbeszéljük az aznapi "problémákat", vagy hogy hogy viselkedett a gyerek. Túl sokat kérdeztem, mindent tudni akartam a gyerekről... szerintem, ha napi videófelvételek készültek volna, azt is végiglestem volna. Nagyon nehezen dolgoztam fel, hogy iskolás lett... de azért a problémák szerintem elég komolyak voltak, de úgy tűnik, kezdenek megoldódni az új évvel...a decemberi értékelésével nagyon meg vagyok elégedve.
2008. jan. 4. 18:10
Tudod fura ez a gyerek-dolog! amukor a fiam kicsi volt eleinte ugyanabba a suliba járt ahol én tanítok.Másfél évig bírtam cérnával!!!Utána átvittem egy másik iskolába-szerencsére akkor indultak az egyházi sulik és még nem vették nagyon szigorúan a bigott vallásosságot.Azért vittem el, mert-bár alapvetően jó magatartású gyerek volt-minen szünetben azt kellett hallgatnom, hogy mit csinált éppen.Én próbálkoztam a kolléganőknél, hogy ne mondjanak el semmit, majd eljövök fogadóórára, de nem működött. azokról az apró dolgokról is tudtam, amikről egy szülőnek sose szólunk, mert vagy megoldódik addigra, vagy pedig nem lényeges.Talán te is "túl sokat tudsz"-olyan dolgokat is amit a lányod másnapra el is felejt.A gyerekek könnyen vesznek össze, de ugyanolyan könnyen ki is békülnek egymással.Lehet, hogy nem is olyan nagy az a bánat, mint ahogyan Te azt gondolod?!
2008. jan. 3. 20:04
igen, valószínűleg én is ráteszek 1 lapáttal... nem voltak barátai már az oviban sem, mert kövér, lendületes csajszi, és "fájt" a szeretete (néha még nekem is...:D ha fut felém, félek, hogy fellök, mert nem bírom elkapni). A suliban is rászálltak a gyerekek, és mindig ő húzta a rövidebbet, ezért rászokott az árulkodásra, és ezt megunta a tanító néni, aki azért néha-néha a pártfogásába vette... és valószínűleg rossz hangulatban is volt a tannéni-ekkor mondta, hogy rosszindulatú, ármánykodó a gyerekem. Utána ezt már megbeszéltem vele mégegyszer, akkor már pozitív véleménye volt a gyerekről, de azért a tüske bennem maradt... :(
2008. jan. 3. 17:34
ár mondtam, nem jó iskolát, hanem j tanító nénit kell keresni! Főleg alsótagozatban.Ha meg a gyerek szereti a tanító néniket, akkor lehet, hogy nem is olyan nagy a baj, talán csak Te érzed annak, amikor nap végén végighallgatod?
251. Bernuska (válaszként erre: 250. - Gyöngyi)
2008. jan. 3. 17:18

Szia!

Nagyon közel voltam hozzá, hogy elviszem, már itthon beszélgettünk róla, és nem akar menni Laura máshová. Nem tudom, miért, de nagyon szereti a tanító néniket. Most nincs gond, éppen a "csendes" szakaszban vagyunk, most úgy néz ki, lett egy barátnője, meg az sem mellékes, hogy az első 5-ben benne van, kiemelkedő képességű több dologban is. Sajnálnám, mert itt, Miskolcon nagyon nehéz jó iskolát találni...

Nem érzem úgy, hogy meg lenne oldva a probléma, de egyenlőre még stagnálunk....

250. gyöngyi (válaszként erre: 249. - Bernuska)
2007. dec. 28. 15:28

Szia Bernuska!


Hosszú ideje olvasom, amiket írsz és most nem bírok tovább csendben maradni!

Ha neked ilyen munkahelyed lenne mint a suli ahová a gyereked jár visítva menekülnél!Egy napig sem maradnál tovább.

Hidd el nekem nem számít sem az erős suli, sem a két tannyelv-főleg nem alsóban! Az számít, hogy a gyerek jól érezze magát és szeressen iskolába járni.Vidd el onnan azonnal!Mire vársz még??? Hogy végképp megutálja, stresszes, hasfájós gyerek legyen belőle???

Bocsi, hogy így rádtörtem, de gondolkodj el egy kicsit-mi a fontosabb?

2007. dec. 10. 11:25

Ja! Közölte velem a tannéni, hogyha rászól a gyerekre, és a gyerek ezt elpanaszoja otthon, ne kezdjünk el a tannéni ellen beszélni, meg vigasztalni a gyereket, mert ő mindent a fejlődése érdekében tesz, tanító célzattal és szerinte már sokat változott pozitív irányba a gyerek magatartása szeptembertől.

Könyörgöm! Ő azzal tanít, hogyha csúfolják a gyerekem, és ő otthagyja őket, ők rohannak az enyém után, megnyúzzák a haját, ő meg megcsiparja? Igenis, ha bántják, nem hagyják békén, csiparja meg! Az enyémtől elveszik ezért a magatartáskártyát, és kioktatják, hogy kislányom, nem csiparunk, de a másik gyereket nem kell büntetni, hogy kergeti, hajat nyúz meg csúfol. Uralkodnia kell a tannéni szerint magán, hogy felül tudjon emelkedni az ilyen konfliktusokon, mert ha nem, akkor jön a következő, hasonló eset, és a körforgás....

2007. dec. 10. 11:19

szép ez a wc-ügy... :(

nálunk egy kisfiú bekakált, és azt is szépen lerendezték, hogy szinte alig tudott róla pár gyerek...

bezzeg ha az enyémmel történt volna... na jó, inkább bele sem gondolok.


Hááát, lehetőség lenne elvinni másik iskolába, de nagyon nehéz a döntés, mert erős iskolába jár, kéttannyelvű osztályba, és a tanulás szuperul megy, sajnálnám, ha a képességeit nem tudná fejleszteni.

Ugyanakkor máshol is csúfolhatják, hogy kövér, nem biztos, hogy egy másik tannéni feltétel nélkül kiállna mellette.

247. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 246. - Virgilius)
2007. dec. 9. 22:35
3 Ált Iskola van nálunk...de nem szeretném ha nem muszáj...figyelem a gyereket egyelőre ő hogyan éli meg...
246. virgilius (válaszként erre: 245. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 22:32

Van jelölted, ahová esetleg átvinnéd?

És Bernuska, Nektek?

245. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 244. - Virgilius)
2007. dec. 9. 22:29
szerencséjére nem....bár lehet jobb lett volna,mert akkor tutira kiveszem onnan...így meg halogatom....
244. virgilius (válaszként erre: 243. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 22:23
Basszus Jutka, ez a tantónéni hogy lehet ilyen szemellenzős! Szegény gyereked, remélem, a többiek nem cikizik azóta az eset miatt. :(
243. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 241. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 22:16

Egyszer délben felhívott,hogy történt valami nagy baj az iskolában és hogy ne haragudjak bencére...stb bevezető,már rosszul voltam mi lehet a baj...és hogy ő is hibás és rá se haragudjak,és ő elrendezte már a többö gyerekekel,stbblablabla...


Kicsengettek,gyerekem szólt hogy pisilnie kell,ő azt mondta hogy senki nem mehet ki amíg be nem fejezték azt a példát amit ép csináltak..bence szólt megint hogy kell,tanárnéni szerint fogdosta a naciját és topogott,de ő nem engedte,,,végül szólt hogy menjen,de a gyerek csak állt...a drágám azt mondta utólag,hogy anya,nem akartam az egész folyosót összepisilni,így inkább megálltam.....volt tesihosszúgatyó átvették,és a többi gyereknek mondta hogy bence fel van fázva és ő a hibás amiért nem engedte ki...De így megszégyeníteni azt a gyereket iskolában!!Mikor soha nem volt bepisilős!



úgyhogy ráparancsolta,ha kell,szóljon,de menjen,nekem szóljon akinek nem tetszik!Na már megint mérges lettem hogy leirtam!

242. virgilius (válaszként erre: 241. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 22:08
Mesélj!
241. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 240. - Virgilius)
2007. dec. 9. 22:05

nekünk is van reggel bőven,de órán nem találjuk:)


azért is ráparancsoltam a gyerekre hogy a wcre menjen ki ha nem engedik is...nem él vissza vele,tudom...de ha menni kell,hát menni kell....megjártuk már tannénivel wcügyben elég jól:(

240. virgilius (válaszként erre: 239. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 22:01
Én fiam elvarázsolt királyfi. Van 3 grafitceruza a tolltartójában, ugyanezért, mégis azzal ír, amit már vastagra koptatott. Ismerős amit írsz, de még mennyire! ;)
239. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 238. - Virgilius)
2007. dec. 9. 22:00

nekem az tetszik,mikor matekból ott van a csillag és a fekete pont egymás mellet...mert jól oldotta meg,de csúnyán ír...

vagy magyarból ugyanez,mert felszólították,belezavarodott hol járnak,de aztán jól olvasott...

és hasonlók...


ma megkérdeztem egy példánál,hogy mivel irta,mert irtó vastag vonal,majdhogy olvashatatlan tényleg...azt mondja tanárnénit nem meri megkérni had hegyezze ki,mert másnak sem engedi órán,és kitört,így "belevéste"...megkértem,ha mégegyszer kitörik,jelentkezzen,kérdezze meg...ha nem engedi és feketét kap,vagy beírést a könyvbe hogy csúnya,legalább számon tudom én is kérni tanárnénit....

238. virgilius (válaszként erre: 237. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 21:54
Pontosan, ez számomra is belső konfliktus. Milyen dolog az, hogy arra biztatom a gyereket, ne is törődjön vele... De stresszelni sem vagyok hajlandó a pirospontos magatartásért a végsőkig. próbálom motiválni, de legalább egy napon becsúszik a zöld pont. Végül is 5-ből csak 1 rossz egy fiúnál szép eredmény, nem? ;P (Kár, hogy erre is csak 4-est kap magatartásból.)
237. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 236. - Virgilius)
2007. dec. 9. 21:47
mi sem leszünk soha tökéletesek tannénik szemében,de nem is célom...csak sokszor rossz hogy azt kell mondjam a gyereknek hogy ne törődjön vele mit mond tanárnéni,vagy hasonlók...ez nem jó dolog:(
236. virgilius (válaszként erre: 235. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 21:35
A fiam is olyan hülyeségekért kap magatartásból rosszpontot, hogy már csak legyintek. :( A félévi értesítője tiszta dicséretes, kivéve magatartás, az csak jó, "fegyelme változó". Pedig nem egy égedelem a gyerek. Hát nem jókislánynak született, ez ellen nem tudunk tenni.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook