Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolás problémák megoldása fórum

Kisiskolás problémák megoldása (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
235. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 234. - Bernuska)
2007. dec. 9. 20:55

:(A mi gondjaink is fennállnak,nem értem a tanyító néniket...szóban gyönyörűen beszélnek és ha betartanák gond sem lenne,viszont a mindennapokban máshogyan csapódik le....nálunk elkönyvelték hogy rendetlenke,mármint lomos,locsogós, és mozgékony....holott szerintük is tisztelettusó,segítőkész...és nem rossz tanuló,de többre képes...akkor ne nyomják el benne,könyörgöm,ne erőszakkal akarják kihozni,hanem szeretettel!!olyan nagy kérés lenne?szeretni a gyereket?


egy kislány feketepontot kapott...azért mert szaladgált...tornaórán...az eszem megáll!!

2007. dec. 8. 11:21
Semmi nem oldódik meg... nagyon jól tanul, ügyes, de bántják lelkileg a gyerekek. Már fel sem akarom hozni itthon a témát, mert úgy veszem észre, hogy nem szívesen beszél a sérelmeiről, hogy csúfolják... és ha meg akarja védeni magát szegényke, valahogy mindig úgy alakul, hogy őt bünteti meg a tanító néni.
233. virgilius (válaszként erre: 232. - Bernuska)
2007. nov. 26. 19:29
Szerintem ha ő nem akar menni, akkor még ne vidd el, hátha még jó sül ki belőle.
2007. nov. 26. 19:24
:( Az osztályfőnököt nem hatotta meg, amit mondtam, annyi volt a válasza, hogy Pannin kívül még van 12 kislány az osztályban, akkor barátkozzon mással.... egyébként kiemelkedő képességű...stb, fényezte a szorgalmát, és szerinte ennyiért nem kellene elvinni a gyereket. Megkérdeztem Laurát, elmenne-e egy másik iskolába, ő azt mondta, hogy szívesen maradna, szeret ide járni.... Olyan türelmes szegénykém, de vajon meddig bírja?
231. spinneli (válaszként erre: 229. - Bernuska)
2007. nov. 26. 14:07

ennyire nem kell kibukni, vidd el máshova és kész.

A gyerekben viszont tudatosítsd, hogy mi miért történik, nehogy arra mosódjanak el a határok, hogy brármi gond van nayuka lép, és neki nincsen felelősége.

Az osztályfőnökkel búcsúzóul nyalasd végig az iskolát:)

230. spinneli (válaszként erre: 220. - Zsütyi)
2007. nov. 26. 14:06
ez meg a ló másik oldala.
2007. nov. 26. 14:02

Teljesen kibuktam, idegileg nullán vagyok, autóba nem mertem ülni ma....

Mi a fenét tegyek???????????

2007. nov. 26. 14:00

Mikor már minden kezdene rendeződni, egy újabb gubanc:

Ma reggel beszélgetünk a kislányommal a gyerekekről, és mondtam neki, hogy próbáljon meg újra a Pannihoz közeledni, hívja el játszani, stb.,(merthogy októberben elég sokat vltak együtt..), és magy megdöbbenésemre azt mondta a gyerek, hogy anya, nem akarok a Panninak rosszat, nem szólhatok hozzá, mert azt mondta neki az anyukája, hogy: "Kerüld ki Laurát nagy ívben, ha megtudom, hogy beszéltél vele, megverlek." Sírva jöttem haza a suliból, felhívtam az anyukát telefonon, és finoman rákérdeztem, ő nem tagadta, hogy ezt mondta, sőt még neki állt feljebb, hogy az én gyerekem miatt Panni csak fél magatartáskártyát kapott, rossz hatással van rá, stb. (azért kapott fél kártyát, mert csúfolta a gyerekemet)

Megyek délután az osztályfőnökhöz, és ha kell, elhozom a gyereket ebből az osztályból.

2007. nov. 25. 22:37

Csak figyelek itt, felszívom az infót, pedig még van időm jövő szeptemberig...

Hű mik vannak!

226. Bernuska (válaszként erre: 225. - Gyöngyi)
2007. nov. 23. 18:50
Szia! Pont ma jött hozzánk a szomszéd kisfiú játszani. Megbeszélték, hogy Laura lesz a felesége... :)
225. gyöngyi (válaszként erre: 221. - Bernuska)
2007. nov. 22. 20:23
Segíts neki barátot keresni az osztályban. Akkor lesz aki megvédi.Hívj meg hozzátok szimpatikus gyerekeket, játsszanak együtt vagy szervezz nekik közös programot.A kicsik könnyen "átállíthatóak" a másik oldalra.Egy kis törődés, jó programok, finom uzsonnák és máris lesznek barátai.Tudom ez manipuláció, de a gyerekünkért mindent megteszünk.
2007. nov. 22. 20:22

Sziasztok!


Felháborító dolgokat olvasok. Az ember azt hihetné a tanárokról, hogy értelmesek, mert diplomájuk van, de nem.

Engem a beszédhinám miatt csúfoltak mindig. Harmadikos voltam pl a gimiben (17 éves) amikor a tanár kiröhögött egy szóért, amit nem tudtam kimondani, és még csúfolt is. De még érettségi előtt is kaptam a dózist.

Az mindennapos volt hogy rámszóltak magyar órán (tanár) hogy ne olvassak, mert ez nem állapot. Persze alsóban sem kaptam hangos olvasásra 5-st, csak 3-t, mert nem tudok olvasni, de azt a tanár nem fogta fel, hogy nem az értelmi képességeimmel van baj.

223. gyöngyi (válaszként erre: 213. - Coline)
2007. nov. 22. 20:18

Húú! Egyre cifrábbat hallok! Mintha másik bolygón lennék!

Szerintem meséld el a tanítónéninek úgy, mintha ezt nem akarnád elhinni a gyerekedről! Hogy talán nem mondott igazat TÉNYLEG ÍGY TÖRTÉNT??? Hátha észreveszi magát!!

222. zsütyi (válaszként erre: 221. - Bernuska)
2007. nov. 22. 18:46
A gyerekek között sajnos teljesen hétköznapos dolog a csúfolódás. Kit a kövérsége, kit a ruhája miatt csúfolnak. Engem gyerekkoromban a szemüvegem miatt csúfoltak. De nem hinném hogy térden csúszni a másik előtt a jó módszer arra hogy a csúfolódókat megbüntessék. Persze ez is egy megalázás...
2007. nov. 22. 18:36
Na, erről tudnék mit mondani. Az én lányomat nap mint nap csúfolják, mert kövér. A legújabb ötlet a bántásra: egy lapnak behajtják a 4 sarkát, és írnak bele szavakat, a mi esetünkben a kislányomnak szánt lapon: tank, disznó, dagi és a 4-et nem tudta..., amelyik számra rámutat, azt elovashatja, hogy mi is ő...határtalan a gyerekek fantáziája. Ja! És persze a gyerekem ezt elmondta tanító néninek, ezért csak fél kártyát kapott, mert árulkodott...
220. zsütyi (válaszként erre: 214. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 22. 18:18
Nálunk is van olyan tanárnéni aki könyvvel csap a rossz gyerekek fejére, és olyan is aki "csak" megrángatja őket. Vagy pl.: a szomszéd kisfiú ledagizta az egyik lány osztálytársát tornaórán és ezért térden állva, összekulcsolt kézzel kellett bocsánatot kérnie a többiek előtt. Miközben a helyi újságban nyomja a gyerekvédelmis a szöveget arról hogy a gyermeket sem szóval megalázni, sem tettleg bántalmazni nem szabad. Csak pont azt nem látja ami az orra előtt zajlik.
219. virgilius (válaszként erre: 217. - Bernuska)
2007. nov. 22. 11:50
De akkor ő kapjon jobbat, ne a másik rosszabbat, ha így érthető. Ha valaki eleve eszes vagy ügyes, és nem gyakorol napi 3 órát, még nem feltétlenül lusta, csak épp a követelményeket egyelőre teljesíti enélkül is. Hova gyakoroljon, egyszerre járjon ki két osztályt? ...
218. Bernuska (válaszként erre: 211. - Szimba)
2007. nov. 22. 11:33
Mi a Hajdú-Bihar megyeire fizettünk be, de csak a matekot. Nekünk is átnézte a tanító néni, amikor küldtük vissza, mert év végén minden gyerek, aki hibátlant küldd vissza, könyvet "nyer", és minden "első helyezett" közül sorsolnak is pl. biciklit.
2007. nov. 22. 11:30
Valaki írta lejjebb, hogy szorgalomban van alulosztályozva a gyerek... nálunk néznek olyat is, hogy tudja, amit kérdeznek, úgy is hogy nem tanul semmit, csak pl. jó a logikája, vagy gyöngybetűvel ír a gyerek, de semmit sem gyakorol, vagy van olyan, hogy nem tökéletes, pedig sokat gyakorol, és meg kell küzdenie, hogy jobb legyen, van hozzá szorgalma, ezért ez a gyerek jobb értékelést kap szorgalomból...
216. Bernuska (válaszként erre: 213. - Coline)
2007. nov. 22. 11:27
Igaz, nem engem kérdeznék, de ez nagyon gáááz, én mennék az igazgatóhoz...
215. Bernuska (válaszként erre: 171. - Virgilius)
2007. nov. 22. 11:16
nálunk a csillag az ötös, tehát 90%-os teljesítménytől, pirospont a 4-es, piros karika a 3-as... ettől rosszabbat nem adnak, és csak akkor adnak elsőben, ha nagyon gáááz volt a gyerkőc teljesítménye, szerintem még akkor sem. Az én kislányom 30 fős osztályba jár, még senki sem kapott karikától rosszabbat. Itt a magatartásban nagyon szigorúak, szerintem, és igazságtalanság is van...
2007. nov. 21. 18:56
Most mesél a gyerekem,egy pillanatra megdöbbentem!Tanárnéni oda szokott csapni " az arcára,vagy a kezére,vagy amivel rosszat csinál"...neki még nem,csak mondott neveket.Azt tudom hogy csipkedi a rosszacskák arcát,de hogy oda is üt,még nem hallottam...idáig...
213. coline
2007. nov. 21. 15:11

Sziasztok!!!:)))

Szerintetek mit kellene tennem. Van egy idős tanárnéni akivel minden héten kedden van valami problémám.

Tegnap hazaértek a gyerekeim és örömmel újságolták, hogy kezdik megkedvelni a tanárnénit... kérdezem bizakodva "igen? Meséljetek!"Bár ne hallotam volna.:(((((

Lányom mesélni kezdi, hogy Karcsika aki nagyon rossz fiúcska idegen,szakadt,koszos sapkát húzogat a lányom fejére és ezzel kivívta a tanárnéni haragját és mindkettőt az asztalához hívta a tannéni megfordítota Karcsikát és megkérte a lányomat rúgjon belle akkorát amekkorát bír..... megtette és nem hittem a fülemnek Denike váltig állítota a dolog jogos volt: A lányomban helyre raktam a dolgokat, hogy legközelebb ne forduljon elő, de nagyon okosan szeretném a "Kedves Tanárnénit is elkapni. Hogyan lehetne okosan leszerelni, te mit lépnél Gyöngyi?

2007. nov. 21. 13:36
Mi negyedévente írjuk, nem is bírnék többet!!
211. szimba (válaszként erre: 206. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 20. 20:12
nálunk nem olyan van (bár nálunk is kidolgozott egyet az egyik munkacsoport, állítólag magasan veri az országosat, de azt meg én nem tudom, hogy az milyen is)
210. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 209. - 754c7e07c3)
2007. nov. 20. 20:03
:DDDDDDDDDDDDDD
209. 754c7e07c3 (válaszként erre: 208. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 20. 19:59

Gyüsztök velünk!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

208. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 207. - 754c7e07c3)
2007. nov. 20. 19:57
csak odaköltözünk:)de mire odaérnénk te elköltözöl előllünk:)
2007. nov. 20. 19:56

Érdekeseket írtok. Nálunk csak piros pont van, mostmár *, és ha valaki nagyon nem csinálja meg a leckét, és nem először, akkor fekete pont.

Van egy vár, ahova be lehet jutni, de csak 20 piri pont után lehet egyet lépni. Mondanom sem kell minden gyerek azon ügyeskedik, hogy minél előbb léphessen. Mint a társasjátékban.

mi még nem kaptunk semmilyen szöveges értékelést, de fogadóórán mindenkiről elmondott mindent a tanító.

Most tanulták a gyerekek a v betűt, és 5-ig számolna.

Már vették a nyitott mondatos matekot, pótlást, kivonást. A tanító, ha valaki lemaradt bevárja a többiekkel, illetve a jobbaknak differenciáltan ad feladatokat.

Mi nagyon szeretünk suliba járni, a gyerekek élvezettel tanulnak most is.

Jó a tannéni!

206. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 202. - Szimba)
2007. nov. 20. 19:51
nem is kell,nem arra gondoltam...de az újfajta xelgetős ellenörzőnek nem sok értelmét látom eddig
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook