Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolás problémák megoldása fórum

Kisiskolás problémák megoldása (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
355. Bernuska (válaszként erre: 354. - Gyöngyi)
2008. szept. 14. 14:22

Sajnos ez a fórum teljesen le van állva. Azért írtam én is privit neked, mert nem tudtam, hogy benézel-e ide néha....


A Hajdu-féle matek könyvből tanul a kislányom, aminek az elején számok vannak... A gyakorló oldalon van most egy oldal házi, már megcsinálta, de kb. fél órára volt szüksége. Figyeltem közben, és láttam, hogy nem mindig figyel oda, bámészkodott közben. Mégis,mennyi idő alatt kellene megcsinálnia?

Ja, meg a másik...

Milyen módszerrel, hogyan kellene számolniuk...

mert megfigyeltem, hogy pl.: 15-7= És ő úgy számol, hogy 14, 13, 12...és az ujján meg közben 7-ig eljut...

Én azt tanácsoltam neki- mivel láttam, hogy ilyen feladatokat is csináltak, hogy:

15-7= Ha 10-ig visszabontjuk, akkor a 7-ből már 5-öt elvettünk, és már csak 2-őt kell a 10-ből elvenni. Úgy láttam, így könnyeben ment neki...de nem tudom, hogy jól tettem-e....

2008. szept. 14. 10:42
Néhányan írtatok nekem, gondoltam bátorítok mást is. Tanítónéni vagyok lassan 25 éve, szívesen segítek tanáccsal, ha tudok.
353. Bernuska (válaszként erre: 352. - Virgilius)
2008. júl. 21. 09:47

Tegnap találkoztunk az egyik osztálytársával, és úgy tűnt, ahogy meglátta őt, a suli is hiányozni kezdett neki, mert leült, elolvasott egy rövid mesét...:)

Nem nyaggatom, de most játékosan elkezdek vele tanulni, remélem, lesz kedve hozzá...:)

352. virgilius (válaszként erre: 351. - Bernuska)
2008. júl. 16. 09:45
Az enyém fordítva. :) Bár az túlzás, hogy várja, jól elvan nélküle is. A barátait várja inkább.
2008. júl. 16. 09:43
Hamarosan kezdődik az újabb nekifutás, a következő iskolaév... a gyerekem gyakorolgat, de nem várja az iskolát.... :(
350. Bernuska (válaszként erre: 348. - Gyöngyi)
2008. ápr. 10. 10:06

OK :)

Nem mondtam neki még semmit. Tegnap megvettem a könyvet, de még időm sem volt belenézni, majd ma átnézem, meg veszek borítékot még. :)

349. virgilius (válaszként erre: 348. - Gyöngyi)
2008. ápr. 10. 08:45
Dehát rá is van írva a könyvre. :)
348. gyöngyi (válaszként erre: 339. - Bernuska)
2008. ápr. 10. 08:01
Elfelejtettem mondani: A gyereknek ne mondd, hogy gyakorlót vettél neki. Mondd azt, hogy ez egy borítékos-leveles játék és hogy ezzel fogtok esténként játszani. Valószínű a hideg is kirázza már attól a szótól, hogy gyakorlás!!
347. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 345. - Bernuska)
2008. ápr. 9. 13:41
Ez csak gyakorlással fog rögzülni,gyakorolni meg akkor lesz kedve ha szereti,tehát próbálkozzatok azzal a könyvvel,bizti meglesz az eredménye...Mi nem tudtunk az elején két betüt sem összeolvasni és most nagyon ügyes.
346. Bernuska (válaszként erre: 344. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 13:39
:) mi is fürdés közben játszunk ilyet, meg ha mosogatok, és kiül hozzám a konyhába...:)
345. Bernuska (válaszként erre: 344. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 13:38
Így megy neki is, sosem hibázik benne, még a legnehezebbeket is el tudja szótagolni, de valahogy olvasás közben nem érez rá, és látom, hogy azt sem érti, amit olvas.
344. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 342. - Bernuska)
2008. ápr. 9. 13:30
Egy időben nálunk is gyakori volt a folyamatos rossz szótagolás,de szoktam vele számolást és szótagolást is "játzsani"....imádnak pl a fürdőkádban effélékkel szórakozni fürcsi közben,ha adok különféle feladatot,mondok szavakat pl és leszótagolja,vagy matekbol a kádban gyakoroltuk a páros páratlant....ott valahogy nem tanulásnak fogja fel:)
343. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 340. - Bernuska)
2008. ápr. 9. 13:29

Mi is persze,nekünk házi mindennap van olvasás,mostmár egy oldal,az változó hogy azon az oldalon a kép több e vagy a szöveg:)Hétközben azért általában a rövideket jelöli ki a tanító,de van hogy odaírják hogy 5ször....nos bevallom,mi nem szoktuk,10perc szerintem is elég az egész napos tanulás után még otthon,este....

Úgy értettem,ezen kivül nem nyaggatom plusszban,fáradtan úgy sem megy neki.Ha nagyon kimerült,akkor szoktuk reggel elolvasni,akkor is csak 10perc.Ő reggel olvas könyebben,de ez egyénenként változó.

342. Bernuska (válaszként erre: 341. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 13:28
Ő meg folyamatosan rosszul szótagol.
341. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 338. - Bernuska)
2008. ápr. 9. 13:26
Nekem is előfordul időnként,de nálunk többynire szeleburdiságbol,ha visszakérdezek és odafigyel,helyesen mondja általában.Némelyik szó egyébként nagyon nehéz a tankönyvben...
340. Bernuska (válaszként erre: 337. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 13:26
Nagyon döcög, így 10 percet, minden este olvasunk, kevés lenne, ha csak hétvégén olvasnánk.
339. Bernuska (válaszként erre: 333. - Gyöngyi)
2008. ápr. 9. 13:24
Ma délután megyek le a városba és megveszem. Vezetékest én is ingyen hívok este.
338. Bernuska (válaszként erre: 335. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 13:24

Na, a szótagolás is érdekes eset nálunk!!!

Bármit elszótagol, helyesen, de amikor olvas, rosszul választja el a szótagokat. pl: le van írva, hogy kutyája, olvassa: kuty-áj-a. Kérem, hogy szótagolja már el, akkor pedig helyesen szótagolja. Késő ismeri fel esetleg?

2008. ápr. 9. 13:00
megint én vagyok:)Szóval bernuska én azt tapasztaltam,hogy egy egy kipihent hétvégi olvasásos nekiűlésnek több értelme volt mintha minden este a fáradt kimerült gyereket ezzel "zaklattam volna"...van köteleő anyag mindennapra,de nem visszük túlzásba,csak amit nagyon muszáj suliba.Viszont ha úgy látom hogy mesélős kedve van,vagy hétvégén ép ráérünk,akkor leülünk és sokkal szuperebben megy neki.Van hogy mi este nem olvasunk,hanem reggel 10percel korábban ébred,neki így jobban megy de ez gyerekfüggő nagyon.
336. virgilius (válaszként erre: 335. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 9. 12:59
Boribon nálunk is kedvenc volt, de úgy kb 3 éves korában. De tényleg ngayon aranyos, meg minden Marék Veronika! :)))
2008. ápr. 9. 12:57

Én egyébként az első eredmények után Boribonos könyvet vettem Bencének.Minimális szöveg van egy oldalon,és nagy méretü betükkel,így örült hogy kiolvasott egy könyvet:)

És értő olvasás gyakorlásához is tetszik nekem,mertnincs túl nagy cselekménye,és könnyebb észben tartani hogy ne felejtse el az elejét mire a végéhez ér...

Az első sikerek után nagyobb kedvvel olvas hosszabbat is,bár nem tudok máshoz viszonyítani,mert mást lehet érteni folyamatos olvasás és folyamatos olvasás között,szerintem.

Egyébként tegnap jöttem rá hogy a fiam valószinüleg megszokásbol olvas szótagolva,merthogy úgymond folyamatosan szótagol,tehát megszakítás gondolkozás nélkülmost majd erre állunk rá mátol,ennek gyakorlására.

334. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 328. - Bernuska)
2008. ápr. 9. 12:54

Nekem hamarabb megjött az eredménye mint vártam,nagyon hamar szólt tanítónéni hogy ügyesedik és már nincs lemaradva...sőt ...a jobbak közé került .

Viszont engem is érdekelne amit irtatok,de nálunk megszünt az én kis könyvesboltom amit szerettem,utcai trafikféle maradt minimális választékkal:((gondoljatok el egy átlagos várost könyvesbolt nélkül:(nekem szomorú nagyon,de ez már off,bocsi....

Szóval ha bekerülök Debrecenbe utánnajárok...

333. gyöngyi (válaszként erre: 330. - Bernuska)
2008. ápr. 8. 17:40
Ez az, a II. kötet. Ha megvan vágd ki oldalanként és tedd bele egy borítékba külön-külön.Az első oldalak a szótagoláson alapulnak. Ha meglesz írjál és részletesen elmondom hogyan használd.Én este 6 után ingyen telefonálok majd, felhívlak és elmesélem, de csak ha már a kezedben van . Pénteken elutazom, de a jövő héten már itt leszek. Írj, ha megvan!
2008. ápr. 8. 12:57

Na, rendelnem sem kell, mert felhívtam 1-2 miskolci könyvesboltot, és van nekik...:)

Holnap meg is veszem :)

De valamit még érdemes vennem hozzá, akkor szívesen veszek még ajánlásokat...:)

2008. ápr. 8. 12:48
Ja, még azt akartam megkérdezni, hogy ha ezt megrendelem, érdemes még valamit vennem hozzá? Vagy elég ez az egy?
2008. ápr. 8. 12:47
találtam egy olyat a bookline oldalán, hogy Játékház. feladatlapok II. Ez 92 oldalas, 726 Ft. Erre gondolsz? Mert én I. kötetet nem találok.
2008. ápr. 8. 10:27
Játékház- feladatlap ez a neve. Azért írtam, hogy ha nem kapsz akkor küldök, mert akkor elindulok és Peten valahol biztosan kapok, de ahhoz kell egy kis idő nap közben, akkor én a suliban vagyok.Mi kőbányán lakunk és egy egy kicsit messzebb esik a belvárostóll. Úgyhogy nem tudom mikor, de 1-2 héten belül igyekszem beszerezni, ha te nem kapsz.
328. Bernuska (válaszként erre: 324. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 8. 10:26
:) Lehet, nekem is ezt kellett volna csinálnom... mostanában nagyon későn értem haza, elvileg a férjem tanult vele, de le volt tudva annyival, hogy " majd a mese után", majd "vacsi után", és mikor 8körül hazaértem, már esett össze a gyerek a fáradtságtól. Kb, 3 hete vettem kezelésbe a gyereket, remélem eredménnyel.
327. Bernuska (válaszként erre: 326. - Gyöngyi)
2008. ápr. 8. 10:21

Lehet, hogy jobb lenne, ha elküldenéd nekem vagy rajtad keresztül jutnék hozzá, mert láttam, hogy többféle munkafüzet, tankönyv van Meixner Ildikótól, így biztosan azt veszem meg, amit kell... :)

Ha pvibiben küldesz bankszámlaszámot, meg pontos összeget postaköltséggel, utalom a pénzt....

326. gyöngyi (válaszként erre: 317. - Bernuska)
2008. ápr. 8. 09:14
Bocsi, hogy csak most íroki de nem voltam gép közelében.Szerintem éppen azért jó, mert olyasmit tud csinálni mi megy neki.Ha megszereti akkor szívesen fog gyakorolni ezzel, mert sikerélménye lesz tőle.Nem ki lehet- hanem ki kell vágni ezeket a lapokat. Ha megveszed, konkrét tanácsokat tudok adni, mit hogyan gyakoroljatok vele.nemcsak olvasásra, de a helyesírás gyakoroltatására is jó. Én abból élek(nem a fizetésemből: bruttó 100000.-) hogy tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeket tanítok itthon.Ez az egyik legjobban használható könyv erre a 7-9 éves korosztálynak.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook