Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kisgyermekes anyukaként lehetetlen párt találni? fórum

Kisgyermekes anyukaként lehetetlen párt találni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
44. Hatan (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2012. aug. 18. 15:42

Az én gyerekem, meg a te gyereked veri a mi gyerekünket?

Lehet, hogy amit kérdést felvetsz a többség nem eléggé nyitott?

Ezen gondolkodni fogok.

2012. aug. 18. 15:40

Az még hagyján, hogy van egy gyermeke. De azzal együtt még megkapnánk a volt férj összes gondját-búját-baját... Láthatás, gyerektartás, pereskedés, stb. Ehhez még már végképp semmi közünk.

Ezek olyan problémák, helyzetek, amire a legtöbb család nem tud megoldani. És itt mindenki kiszolgáltatott válik, akár akarja, akár nem.

A figyelmetekbe ajánlom a másik fórumot... Én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk...

42. Hatan
2012. aug. 18. 15:33

Ez jó fórum!

Nem vagyok illetékes, de két tesóm is az.

Nővérem elvált, 2 már nem kicsi gyerekkel.Nem talál párt már 4 éve!Valahogy a pasik frászt kapnak, az önmagát kereső, anyukához haza költöző, magától elszálló, diplomáját fitogtató nő(k)től.Ráadásul egy kiadós fogyókúra -inkább torna, vagy hasműtét- ráférne.Ilyen hozzá állással csodálkozik, hogy csak dumálásra használják a pasik.(Persze ugyanúgy elváltak.)Mondom neki, ne direktbe keres, csak hagyd, hogy megtaláljon aki akar!Nem érti.

Másik a bátyám.Anyuci főz rá, magas az elvárása a nőkkel szemben.Zsarolja a szüleinket, hogy "tőlem nem lesz unokátok", majd egy elvált többgyerekes nővel fogok összejönni, stb.Anyám erre ugyanúgy reagál, mint Zsóka54 és Noarashi.(Megértelek titeket is, én is anya vagyok, leszek anyós is...)Valahogy érthető.De:(Az, hogy egy kisgyermekes egyedülálló nő is lehet normális, szerető ember, miért nem jut az eszükbe?)

A kedves felmenőimnek eszébe sem jut, hogy mindkét tesókám kezét el kéne már-, vagy megint engedni!

//Ja, én vagyok a fekete bárány!(Házas vagyok, több gyerekkel.)//

Úgyhogy, hajrá minden kisgyermekes egyedülálló anyukának, én drukkolok!

41. Noarashi (válaszként erre: 40. - Cippora)
2012. aug. 18. 15:28
Ajaj, nincs jobb egy hárpia anyósnál :)
40. Cippora (válaszként erre: 38. - Noarashi)
2012. aug. 18. 15:26
Még szerencse,hogy ez nem a leendő anyósokon múlik ;) :D
39. a14deb9047 (válaszként erre: 38. - Noarashi)
2012. aug. 18. 14:30
Nekem 30 éves fiam van. És hála Istennek,talált magához való ifjú hölgyet. Én sem örülnék...
38. Noarashi (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2012. aug. 18. 14:11
Na most őszintén. Nekem nincs gyerekem, de ha pl lenne egy fiam, nagoyn de nagyon nem örülnék, ha gyerekes nővel kezdene. És lehet emiatt korlátolt vagyok stb...De ez van :)
37. a14deb9047 (válaszként erre: 36. - Noarashi)
2012. aug. 18. 14:01

Gyakran nézeteltérés van abból a helyzetből, ahol a nőtlen fiatalember családos anyukába esik bele...

Mert bizony elhangzik az a mondat, hogy édes fiam, ha gyereket akarsz nevelni, akkor csinálj egyet magadnak! A sajátodról gondoskodj, ne a máséról!

És itt nem az özvegy családi állapotról beszélek...

Nem véletlenül van az a közmondás, hogy "suba a subához, guba a gubához!"

36. Noarashi (válaszként erre: 34. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 18. 13:50
Igen, elég érdekes valóban, mikor egy független pasi "csak" gyerekes anyukát bír kihalászni. De szerintem nagoyn sok komolytalan ember rohangszáik egy-két vagy több utánfutóval (már bocsi). Egy fél évig egyik új szerelem, aztán másik. A legideálisabb esetben egy anya előtt elsősorban a gyerek szempontjai állnak. De sajnos sokszor az van utolsó helyen.
35. pista55 (válaszként erre: 32. - Noarashi)
2012. aug. 18. 13:34
Lehet, hogy némelyik anyukának is elég ennyi.:)))
34. 6bd83f61cd (válaszként erre: 32. - Noarashi)
2012. aug. 18. 13:32
Én amit még haveroknál láttam, hogy aki leáll az anyukákkal, az szinte mind lelkisérült (a másik fele meg elviselhetetlen), és a végén mindig ráfizetnek.
2012. aug. 18. 13:32

Mindenre van ellenpélda az biztos.

A lényeg, hogy lehet párt találni, de nem úgy, hogy behúzódok a kuckómba és várom, hogy egyszer betoppan az ajtón. Ma már a net világában könnyebb mint régen volt. Van sok társkereső oldal, nem kell szégyellni és keresni kell kitartóan.

2012. aug. 18. 13:29
Nagyon kegyetlen dolog, amit haverom mondott, de lehet van benne igazság: szerinte a társkeresőn gyerekes anyukák dömpingje van. Némi hízelgés, és rögtön akad kalandnak való. Sok férfinak csak ennyi kell a kapcsolatból.
2012. aug. 18. 13:25

A környezetemben volt olyan férfi, aki nőtlenként kimondottan a jólszituált egy gyermekes elvált anyukákra utazott, mondván, annak már van lakása!

Viszont fordítva nem működött a dolog. Egynek sem kellett ő - megjegyzem, nem ok nélkül.

30. 6bd83f61cd (válaszként erre: 25. - Pista55)
2012. aug. 18. 13:21
Szerintem meg legtöbbször két ember kell ehhez, de inkább a szétesett kapcsolatok maradékában lesznek. mint az együtt lévők között.
29. mmacus (válaszként erre: 22. - Reload)
2012. aug. 18. 13:14
Egyetértek veled, nemigen veszik a nyakukba más gyerekének nyűgét, addig, amíg fiatal, független lányt is találnak, ahogy a környezetemben látom, Nem vagyok érintett, semmilyen formában. De megértem a férfiakat. Nagy felelősség egy gyerek, a saját is, egy idegen meg... Nekem sem kellett volna soha olyan pár, akinek már van gyereke, gyermekeimet is óva inteném ettől.
28. Mazsinka (válaszként erre: 21. - 3239020c04)
2012. aug. 18. 13:01

Nekem is van ilyen ismerősöm, 40 éves, van egy lánya, sok vállalkozó szellemű pasi megkörnyékezte már, mert okos, szép, de neki magasak az elvárásai, pl. a pasinak ne legyen gyereke (persze az nem baj, hogy neki van), ne legyen ilyen, olyan, amolyan.


Nem azt mondom, hogy teljesen alább kell adni, és hozzámenni az első jöttmenthez, mert az sem vezet jóra, de talán lehetne mérlegelni, hogy oké, ő elfogadja az én gyerekemet, én meg elfogadom, hogy ő izzadósabb, vagy klepa a füle, esetleg nem olyan munkát végez, ami nekem bejönne, ilyen "apróságokat".


Nem lehetetlen, de pl. az én férjem azt mondta, hogy ő sosem jönne össze gyerekes nővel (ha én nem lennék), inkább egyedül élne. Ha férfi lennék, én is így tennék.

27. Mazsinka (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2012. aug. 18. 12:56
Ezt nem tudnám magamról elképzelni.
2012. aug. 18. 12:51

Nem lehetetlen, de bizonyára sokkal nehezebb, mint gyerek nélkül.

Nekem is van egy haverom, egyedülálló, próbálkozott gyerekes anyukával, de most már messziről kerüli őket. Talán ha neki is lenne már gyereke, akkor más lenne a helyzet. Emberfüggő természetesen.

Szerintetek, egy gyerek mentes pasi jobban tolerálja egy nő gyerekét, mint egy gyerekmentes nő a pasi gyerekét?

25. pista55 (válaszként erre: 23. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 18. 12:45
Az utolsó mondatra reagálva, szét eshet a család csak az asszony hibájából is.
2012. aug. 18. 12:44
És sokféleképp lehet kisgyerekkel egyedül maradni, de a gyors vágtájú szétesések nagy százalékában "baleset" áll a háttérben, ami után nem érthetetlen, ha tartanak az ilyen nőktől.
23. 6bd83f61cd (válaszként erre: 21. - 3239020c04)
2012. aug. 18. 12:41

Pont erre gondoltam én is. A lista hosszú az igényeknél, de az "ellenérték" sokszor kevés, én azt látom.

Meg elég logikus, hogy szűkebbek a lehetőségek. Ha tényleg jó pasi, akkor könnyedén válogathat, és értelemszerű, hogy inkább a koloncmentes terepen ismerkedik, és inkább szeretne saját családot, mint egy összetákolt valamit, ahol jó eséllyel plusz egy férfi megy egy páros nagymama és a többi mindig képben lesz. Aztán ha a jó pasi tényleg okosan választott, akkor kiesik a játszmából, mert marad a saját családjával. A szintén szétesett családdal a hátuk mögött ringbe visszaszállók nagy százaléka selejtes, hiszen ha nem lenne az, akkor talán szét sem esett volna az első család.

22. reload (válaszként erre: 16. - 537e413e9f)
2012. aug. 18. 10:46
Szerintem itt nem erről van szó, hanem hogy a férfiak általában más gyerekét nem szívesen nevelik, illetve nehezen fogadják el. Tisztelet a kivételnek. De én spec eddig nem sok olyan férfivel találkoztam, aki fenntartás nélkül sajátjaként tudna szeretni egy "idegen" gyereket.
21. 3239020c04 (válaszként erre: 11. - Minocska)
2012. aug. 18. 10:39

Mondjuk azért, mert két gyermek mellett nem kellene a hercegről álmodni. Rengeteg nőismerősöm teszi ezt, nm egy-kettő gyerekkel.


Perzse, miért is kellene leadni az igényeikből. A férfi legyen jóképű, sportos, gazdag, stb.


A kérdés megfordítva: ha ő ezt mind adja, akkor a nő mit tud neki nyújtani egy csomó nyűgön kívül, amit egy másik férfi gyerekének/gyerekinek felnevelése jelent? Miért is kellene ezt vállalnia?


Egy nőismerősöm most 41 éves, jó nő a szó bevett értelmében, van egy kislánya. Szeretne férjet, de eddig mindenkiben volt hiba. A baj az, hogy amit elnéznek egy 20 évesnek, legyintenek egy 30 évesre, az 40 felett már tragikus, 50-hez közel pedig tragikomédiába fordul...

2012. aug. 18. 10:18
szerintem meg könnyebb mint az anyukák java gondolja ....mindössze hozzáállás kérdése.nekem rengeteg ismerősőm kezdett új életet gyerekestől.ez manapság egyáltalán nem gond
2012. aug. 18. 10:15
Nem lehetetlen,nagyon is lehetséges,rengeteg példa bizonyítja a családomban,ismeretségi körömben!
2012. aug. 18. 09:57
Elméletileg lehet, de a gyakorlatban nehéz. Ezért én a válásom után úgy döntöttem, hogy egyedül nevelem fel. Így elkerültem a konfliktusokat, melyek egy új családalapítással jártak volna. Olyan helyen laktunk, ahol több korban hozzáillő gyerek volt... Ezért járt még úszni, tornázni, sakkozni, karatézni, ministrálni, ezért írattam piarista gimnáziumba, később felsőfokú informatikai szakra, stb. Így természetesen voltak körülötte férfiak, meg is beszéltük a magatartásukat... Ő többször is akart nekem apukát választani... csak sikertelenül. Nem adtam be a derekamat. Így egy csomó konfliktust elkerültem, és nem is bánom ilyen értelemben az egyedüllétemet.
17. pista55 (válaszként erre: 11. - Minocska)
2012. aug. 17. 23:43
Ezek szerint az első csak egy olyan férfi volt aki gyerekek mellett is vállalta a kapcsolatot, de minden kritériumnak nem felelt meg mert akkor nem lett volna második ha megfelel.:)
2012. aug. 17. 23:14

Egy kicsit most elgondolkodtam! Miért gondolják azt a nők, hogy csak ők szerethetik a gyereket??? Tényleg így gondoljátok??? Esetleg meg sem fordul a fejetekben az, hogy egy férfi is jó szívvel nézi azt, hogy amit ő tanított egy gyereknek azt visszakapja?? Miért van az, hogy mindenáron csak a nők akarnak gyereket nevelni?? El sem tudjátok azt képzelni, hogy egy férfi is szeret neveleni??


..ezek a gondoltok csak úgy jöttek...és tényleg várom a választ!

2012. aug. 17. 23:10
Ahogy olvasom a hozzá szólásokat az derül ki, hogy igen, lehet párt találni! A nagy kérdés azért, hogy hol keresse, hogy rá is találjon?:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook