Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 40 év feletti nőknek tényleg lehetetlen normális párt találni? fórum

40 év feletti nőknek tényleg lehetetlen normális párt találni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. d41005143d (válaszként erre: 69. - Érdekes73)
2014. nov. 29. 04:53
toobb peldat is tudnek ra mondani amikor idokozben/ez altalaban 2-3 ev/amikor rajonnek,hogy ez a kapcsolat nem mukodhet a nagy korkulombseg miatt.hiaba abrandozik egy 70 eves fas.i egy 20 eves csajrol....annak a lanynak a penz nem eleg....
2014. nov. 29. 04:51
ez nem igaz,aki azt varja,hogy az ajtojan bekopogjon a "mesebeli herceg",mindig egyedul fog maradni.tenni kell erte vmit-tarsasagban jarni......
69. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Katinkaboszi)
2014. szept. 2. 21:26
Ismerősöknél olyanokat látok hogy először az a bizonyos ffi a saját korosztályából választott házasodott születtek gyerekek aztán teltek az évek és jött a jóval fiatalabb ( van hogy fiatalabb a gyerekeinél)lányka.Olyan kapuzárási pánikosan.
68. Katinkaboszi (válaszként erre: 47. - Érdekes73)
2014. szept. 1. 19:51

Azt szokták mondani, a hiányzó apai szeretetet próbálják ezzel a sok éve plusszal elfelejteni, mert igazi társként ennyi sok különbséggel, nem lehet tekinteni a másikra.

Lehet, hogy a férfinél is a hiányzó gyerek nevelése inkább a fontos, mint az, hogy mennyi a különbség közöttük.

Normális férfiegyed nem hiszem, hogy igazán jól érezné magát egy olyan fiatal nő mellett, akinek mindent el kell magyarázni, hogy miről beszél.

Lehet tanult, de más egy negyvenes gondolatvilága és más egy húszasé.

67. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - Érdekes73)
2014. szept. 1. 19:46
Sajnos igen, és egyáltalán nem véletlen.
66. gribedli*** (válaszként erre: 65. - 0f332c4ec9)
2014. szept. 1. 19:01
Melyik?
65. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2014. szept. 1. 18:56

Aham..:D..



Ha az egyik sorod nekm szólt tévedsz :)

És szuper,hogy megtaláltad a Boldogságodat!

64. gribedli*** (válaszként erre: 59. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 18:36

Volt, hogy igen. Szerencsére annyira kárpótolt az élet mindenért, hogy nem számít. Én biztos nem leszek ilyen. De úgy alapjáraton mindig azt mondom, hogy mindenki érdeme, szüksége szerint kapja a dolgokat (vagyis ha nem érdemelte, akkor is, hogy tanuljon belőle), szóval nem tudok valakit hibáztatni akkor sem, ha beleül a jóba vagy a segge alá tesznek mindent, stb.


Mindenki úgy érvényesül, ahogy tud. És mindenkinek más az értékrendje, szóval nem az én reszortom ítélni, tényleg. A másik meg az, hogy akik nem találták meg a szerelmet vagy a saját kapcsolatuk nem jó, mindig kezdik azt gondolni, hogy akkor ha nekik nem sikerült, a másoké is tuti sz.r, és kezdik boncolgatni, hogy na, ilyen biztos nincs, biztos nem is szerelmesek, biztos a pénz, biztos ez is csal, az is. Férfiak részéről is: minden nő csak a pénzt akarja:DDD

63. forrest2010 (válaszként erre: 59. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 18:12
Önmagában nem boldogít !!!!! de a hiánya nagyon boldogtalanná tudja tenni a családokat !
62. gribedli*** (válaszként erre: 58. - 0f332c4ec9)
2014. szept. 1. 18:06

:D


Akkor jó!

61. Danila (válaszként erre: 60. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 17:23
Rendben. Így lesz! :)
60. angelic smile (válaszként erre: 56. - Danila)
2014. szept. 1. 14:47
Mond úgy: Hiszem, hogy az életemet a párommal fogom leélni, akit megtalálok hamarosan. :) Ne legyen "nem" szócska benne! :)
59. angelic smile (válaszként erre: 54. - Gribedli***)
2014. szept. 1. 14:44

Hogy mit mondanak mások, engem nem érdekelne, nem is érdekelt soha. Remélem, nem vetted szívedre!

Nekem 7 évvel idősebb a férjem. Az anyagiak terén mindketten jól álltunk, sőt, lehet, hogy én jobban, amikor összejöttünk. Most viszont csak ő dolgozik és hallottam már visszhangokat, hogy minden a seggem alá van rakva, most legutóbb egy 8 millás autó. Igaz, én nem a saját szakmámban dolgoztam, amióta meglettek a gyerekek, de a keze alá dolgoztam az ő szakmájában, rengeteg ötlet tőlem származik, mit hogyan miként lehetne megvalósítani, stb. Persze ezt sokan nem látják.

A reakciója egy ilyen megjegyzésre viszont megdöbbentett. A férjemet soha nem hallottam kiabálni addig és azóta. Nem is értem, engem nem zavar, ki mit mond...


Amire célozni akartam ezzel, te tudod, hogy szereted a férjedet, ő is tudja, akkor kit érdekel, ki mit hisz? :)


A pénz nagy úr. Bárki bármit mond. Nem boldogít, nem hát. De ha nincs!

2014. szept. 1. 12:43
Javitok mert volt idő mikor sirtam egy fasziért,de az már rég volt és elmúlt. És értelme nem sok volt . Éppen ezért,(de nem csak ezért)nem lesz több ilyen.
57. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2014. szept. 1. 12:30

Sajnos vagy sem ilyenekért sirnak a 40-es nők. Én ezt látom. Én sem most sem késöbb nem sirnék pasi után,miatt mert nem az a tipus vagyok.


A megcsalásról meg..valóban nem azért történik a legtöbb válás. Nem,mert mindenki csal. Vannak akik tudják ,de nem érdekli mert vagy nem szereti vagy nagyon szereti. És vannak akik nem akarják tudni és egyszerübb azt gondolni,hogy őt nem és ő maga sem fog félrelépni soha.

56. Danila
2014. szept. 1. 11:54
Úgy döntöttem nem adom fel. Nem hiszem hogy az egész életemet egyedül fogom leélni. Lehet hogy a nyugdíjas házban fogom megtalálni azt a férfit aki hozzám való. De meg fogom találni! Köszönöm!
2014. szept. 1. 10:12

Bocs, nem alig múltam 20 most, hanem amikor megismerkedtünk:)))


Én őszintén mondom, hogy a mienk szerelmen és nem pénzen alapul. És az, hogy jó anyagi helyzete volt, nem kicsinyíti le a szerelmet, de kívülről biztos mindenki ezt akarta hinni, gondolni.


Nekem is jó anyagi helyzetem volt a koromhoz illően, csak ezt senki nem vette figyelembe, mindenki csak azt nézte, hogy fiatalabb vagyok, csak a playboyt látom benne.

54. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 10:03

És hozzáteszem, nekem is odébb van a 40, és nálam idősebb, jó egzisztenciájú férfival kötöttem össze az életem. Mindenki csak általánosított, mert alig múltam 20. A korabeliek akkor sem tudták megfogni minkor ők is 20 évesek voltak, szóval idejük volt rá, de nyilván nem voltak hozzávalók. Ráfogni erre, hogy jön egy csitri lány és lecsapja a kezükről, durva lenne, mert ők is voltak csitri lányok, mégsem voltak neki jók. Igazából tényleg csak ízlések kérdése és nem koré, mert sok vegyeskorú kapcsolatot látok amúgy is, meg egyidőseket is. Ahol összeillenek, ott bármelyik variáció működik.


Akik nem vitáznak a pénz miatt, maguk között is többet tudnak komunikálni, nyugodtabban.

53. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Hunyorka72)
2014. szept. 1. 09:40

Jó, de ha egy vele egyidőssel is vége lenne 10 év múlva?


Nincs garancia! Egy kapcsolatért mindig meg kell dolgozni, végig. Nincs olyan, hogy leülsz, mert jaj, ez megvan, az enyém.


Mondjuk én személy szerint egyáltalán nem tartom ezt hátránynak, mert azzal, hogy nap mint nap dolgozik valaki a kapcsolatán, jobb ember lesz, fejlődik. Természetesen nem mindegy, hogy milyen irányban, de én arra gondolok pl, hogy amikor törődsz a külsőddel, abból neked is hasznod lesz, nemcsak a másik miatt teszed, hanem te is szebb maradsz. Ha törődsz az anyagi biztonságoddal, te is gazdagabb leszel, nemcsak ketten a pároddal. Ha törődsz azzal, hogy tudatosabban megéld a szexualitásodat, nemcsak a másiknak lesz öröme ebben, hanem magadnak is, sőt, a későbbi kapcsolataidban is hasznot húzhatsz belőle. Most csak felsoroltam 3 dolgot, de számtalan dolgot tanulhatunk az életről, ha éljük, nincs értelme azon aggódnunk, hogy holnap, 5 év múlva, 10 év múlva elhagy, vége. Na és? Ha vége, nyilván nem nekünk való volt a pasas. Nem mondom, hogy bele KELL ugorni minden kapcsolatba. De azt egy érett 40-es csak tudja, hogy most az a pasas megmozgatott benne valamit vagy sem.


Másrészt meg nem nézek úgy a 20 évesekre, hogy jobb lenne, ha nem lennének, mert akkor jajistenem, több maradna a többi nőnek. Én is voltam 20 éves és nekem is rosszul estek a ferde tekintetek az öregebb nők részéről és megfogadtam, hogy soha nem leszek ilyen savanyú. A 20 éves is ember. Ő nem gyűjthet tapasztalatot, nem élhet, mert meg kell hagynia az idősebbeknek a placcot? Nehogymár...


Ami elmegy, elmegy, amit megéltünk, megéltük, mindent annak idejében. Nem kell sopánkodni, nem kell másokat okolni. Ha a pasi felhozatal gagyi, nem kell leállni velük. Ha az egyetlen jó pasi, aki nem gagyi, nem a 40-est választja mert fiatalabb kell neki, 1: nem az ő embere mert eleve nem egyezik az ízlésük 2: az érzelmeket (a mások érzelmeit) nem lehet uralni, kikövetelni, kényszeríteni. Ha van, akkor nem lehet elfojtani. És pont. De nem lehet első körben, előítéletek miatt csak úgy kipipálni egy pasit, hogy ez nem, mert ennek tuti nem jön be a 40-es nő.


Miért akar mindenki jövőlátó lenni, ahelyett, hogy élvezné a jelen adta lehetőségeket? Kit érdekel, hogy ha 20 év múlva másba lesz szerelmes a pasi? Lehet, hogy a nő is!

52. angelic smile (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2014. szept. 1. 09:23

"Mellesleg a világon első számú válóok nem a megcsalás, hanem a pénz hiánya, mert az adósságok próbára teszik a legjobb párosokat is. Ha tetszik, ha nem, pénzzel élünk, és ahol kevesebbet vitáznak pénz miatt (mert van) ott hosszú távon is jobban szeretik egymást."

Ezzel nagyon egyet kell, hogy értsek. Anyukám (pszichológus) szerint is a kapcsolatok megromlásának egyik legnagyobb tényezője a pénzhiány. Nagyon meg tudja keseríteni az ember életét, ha egész nap azon rágódsz, hogy miből fogod ezt vagy azt számlát kifizetni, milyen ételt tudsz az asztalra tenni. :( Nálunk szerencsére -sem a szülői házban, sem a saját családomban- nem kellett még ezért aggódni, de többször belegondoltam, mi lenne ha... Nem szeretném átélni. :(

2014. szept. 1. 09:07
Barátnőm 48 évesen találta meg élete párját. A pasi két évvel idősebb nála, korrekt, rendes, kényezteti a barátnőmet, lehet rá számítani, és dolgozik is (már ez is szempont manapság). Lakása is van. Mégsem egy húsz éves kellett neki.
50. hunyorka72 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2014. szept. 1. 09:06
Persze lehet fiatalabb a pasi de meddig fog kelleni neki a mondjuk 10 évvel idősebb nö ? Mert ok most jo 40-es jol tartja magát csinos de 10 év múlva a csaj 50 a pasi meg mindig csak 40 és stb...
2014. szept. 1. 09:00

Dehogy lehetetlen!!!

Sokáig én is így gondoltam !42 éves vagyok ö is annyi az a 40-es pasi aki 20 éves kislányokkal szaladgál nahát az annyit is ér ! Emberi érték rendje biztos hibádzik valahol de abban is biztos lehet hogy nem kell sokáig a 20 éves lányoknak mert elkezd öregedni (akár mennyire is nem vesz rola tudomást) és az már ciki lesz!!!

48. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Danila)
2014. szept. 1. 08:38

" Az a férfi, aki már ér is valamit – szellemileg partner, a külseje is elfogadható, érzelmileg nem egy óvodás szintjén áll, és még anyagilag is lehet rá számítani –, nos, ő egészen biztos, hogy nem a saját korosztályából választ, meghatározott időközönként cseréli le a huszonéves barátnőit. Mert megteheti. Mert van miből választani. Mert a mai világ az üzeni: jár neked, élvezd az életet, élj a mának, te vagy a legfontosabb, minek a kötelék, szórakozz, bulizz, szexelj! "


Nem neked szól, hanem az írás szerzőjének:

Bocsi, de az imént felsorolt tulajdonságok együtt egy férfiban tényleg érzelmileg nem defektes, érett gondolkodású pasira jellemzőek?


Mert szerintem ez a mondat elég ellentmondásos. Eleinte ecseteli, hogy milyen a jó pasi, aztán leírja, hogy az ilyen pasi az üresfejű, vagy szép de érzelmileg nulla, vagy 20 évvel fiatalabb stb. csajokat választja... Akkor mégsem olyan érett gondolkodású meg minden, ha inkább egy hülyét választ, nem? Akkor ugyanolyan s.gg, mint a csúnyább, szegényebb férfitársai, csak ő annyival több, hogy nem csúnya, nem szegény. Az ilyenek miatt sírnak a 40-es nők??


Szerintem mindenki azt kapja a párkapcsolatai során, amit megérdemel vagy amire szüksége van, úgy értem, bizonyos kontesztusban bevonza a bunkóját is, mert erre van szüksége a személyes fejlődéséhez. Majd tanul a leckéből és legközelebb jobban választ.


Másrészt egyetértek azzal, hogy a mai 40-esek jó nők, nem tudom, miért ragaszkodnak azokhoz a pasikhoz, akik 20-asokat akarnak? Mindenkinek jut, igaz, több a nő mint a férfi, a verseny mindig kiélezett lesz. De mindenkinek jut olyan partner, amilyet szeretne, ha félreteszi az előítéleteit. Úgy értem, az is előítélet, hogy egy nő nem lehet fiatalabb pasival (ha az egyidős, vagy idősebb pasi is otthagyhat, akkor miért nem tök mindegy, hogy fiatalabb?).


Anyagiak. Mindenkinek fontosak az anyagiak. De ne vonjuk már kétségbe, hogy egy gazdag férfibe is szerelmes lehet egy lány, szerelemmel. Attól, hogy van pénze, lehet más tulajdonsága is, amibe az adott nő, lány beleszeret. Imádom, hogy mégis mindenki előszedi ezt a pénz dumát. Persze, számít, de azok a kapcsolatok, amelyek sokáig működnek, pénz mellett még 2 egymáshoz illő emberkéből állnak.


Mellesleg a világon első számú válóok nem a megcsalás, hanem a pénz hiánya, mert az adósságok próbára teszik a legjobb párosokat is. Ha tetszik, ha nem, pénzzel élünk, és ahol kevesebbet vitáznak pénz miatt (mert van) ott hosszú távon is jobban szeretik egymást.

47. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Katinkaboszi)
2014. aug. 31. 23:47
A ffi oldalról megértem ezt a + 20 vagy ki tudja hány évet a női oldalról viszont nem. Akármilyen jól is tartja magát egy 40-es ffi ( a korosztályába)akkor is mit lát benne egy 20 éves lányka ? 20 évesen én egy 40-es ffit borzasztó öregnek láttam :)
46. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Katinkaboszi)
2014. aug. 31. 23:44

Ráadásul hullanak is a ffiak egyre több az özvegyasszony a korosztályomba is :(

(41)

45. Katinkaboszi (válaszként erre: 31. - Danila)
2014. aug. 31. 23:44

Nagyon remélem, leszel még boldog, nem maradsz egyedül.:)

Egy biztos, minden kapcsolat, házasság, akarjuk, vagy sem, kompromisszumokon alapul.

A mai lányok már nem hajlandóak erre, azt hiszik, ha nekem a munakehelyemen lehet mindent, akkor otthon is, és eszébe sem jut, annak a férfinek sem könnyű, főleg egy benti főnöknő mellett.

Aztán hazamegy és otthon folytatódik az egész, a neje, társa, párja, meg akarja mondani, mit lehet, mit tehet, mi a jó.

Sajnos azt nem látják a szemüktől ezek a férfiak, hogy a benti kolléganő, aki olyan szépen tud rá mosolyogni, csak odabent ilyen jó nő, otthon már más.

De az a fiatal kis fruska, aki elcsavarja a fejét, mindenben igazat ad neki, nem érdekli, hogy milyen gondja-baja van, csak együtt jó, az ágyban.

Lehet még annyira sem jó, de mutatja, megörül szerencsétlen és rohan a nő után, hagyva maga mögött, csapot-papot, több éves kapcsolatot, mert ott tisztelik, meghallgatják és nem akarnak dirigálni neki.


Nálunk sem volt fenékig teljfel, álltunk mi is a kés élén, de mindig megvártuk, míg eltelik pár nap, átrágtuk az egészet, megbeszéltük később.

44. Katinkaboszi (válaszként erre: 30. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 31. 23:36

Ne hidd, hogy a mi korosztályunk másképpen gondolkodik. És az előttünk való korosztály sem.

Mindenkori gond ez, hogy kit válasszunk, kihez menjünk és voltak nagy korkülönbséggel, igaz, ideig-óráig élők is.

2014. aug. 31. 23:28

Nekünk nőknek az a bajunk, mindegy hány évesek vagyunk, hogy több nő születik meg, lesz felnőtt, mint férfi és azt a pár normális pasit, nehéz kifogni, aki éppen nekünk kellene.


A pasik nagyon jól tudják ezt, tudják azt is, hogy válogathatnak, csak egyet nem értettem soha.

Ha már volt egy férfinek házassága, jó is volt együtt, minek neki egy jóval fiatalabb nő, akivel elkezdi ismét, amit már a nejével végigcsinált.

Hiába van több pénze, mint akkor mikor elkezdte az első házasságát, jobb természete nem lesz neki sem.

Márpedig egy huszassal, vagy még annál is több lánnyal, akár a lányával csinálná, nevelheti, lehet még nem is tud beszélgetni vele, hiszen a koruk miatt mások a kedvteléseik, a szokásaik és az igényeik.

Ha egy ilyen társat választ, nem csak a közös gyereket nevelheti majd, de még az asszonykát is.

Ahogy egyre jobban bonyolódik a második kapcsolatba, egyre jobban érzi majd, bizony ez semmivel nem jobb, mint az első volt, ott már végigcsinálta ugyanezt, most békés, nyugodt lehetne.


A másik, ahogy a férfi egyre fiatalabb nőt választ, egyre jobban látszik a korkülönbség rajtuk, hiába próbál jobban kinézni, az a sok év egy idő után, még sokkal többnek látszik majd.

Ez nem zavarja, csak az,hogy az első neje vele egyidős?


Ezek a férfiak jobban félnek az öregségtől, a megöregedéstől, mint azok a negyvenes nők, akik ötvenesen biztos, hogy találnak maguknak olyan kellemes párt, aki felvállalja őket, mert számukra a biztos boldogság többet ér, mint egy csinos fenék, semmivel a fejében.

42. caec98f8ea (válaszként erre: 41. - Érdekes73)
2014. aug. 31. 22:37
!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook