Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiúnak mit vegyek első születésnapjára? fórum

Kisfiúnak mit vegyek első születésnapjára? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 28. 21:52
Hát, lehet gonosz dolog, de én akkor adtam először unokatesóimnak ajándékot amikor 2 évesek lettek. Előtte nem is nagyon érdekelte őket ez az egész dolog.
2009. aug. 4. 06:54

Ismerős a helyzet nekem is.:) A nagyobbik rengeteg játékot kapott, a kicsinek alig van 5letünk.

A saját gyerekeimből kiindulva: nálunk a könyveket megnyúzták a csajok, a nagyobb még másfél évesen is. A kismotor jó, ha már tud járni, bár a kisebbik lányom 16 hónapos koráig csak tologatta, de most már igazi veteránnak számít.:)

Tortát biztosan késztítesz neki.:)

Az építőkockával a 33 hónapos lányom két hónapja kezdett játszani, egyszer kibontottuk, de állandóan a szájába vette, így eltettük. Ugyanez a helyzet a színesceruzákkal, zsírkrétával.

A fa puzzle még nem köti le.

Mi sem gondolkodtunk nagy értékű ajándékban, ők kevésbé értékelik. A lényeg, hogy színes, strapabíró, tartós legyen és lekösse a figyelmét.

A legegyszerűbb dolog a színes gumilabda (ebből akár több is lehet otthon). Van egy olyan világító elefánt, aminek forog a teteje, és a kül. mintákat éjjel kivetíti a falra, miközben kellemes zenét játszik.

Vagy kiságyra akasztható, puha anyagokból készült állatka, aminek tükör van az alján, a lábai zörögnek, a farka csörög, és kül. színű.

Sokáig gondolkodtam, de mivel nem tudom körülírni, kénytelen vagyok leírni a nevét. A Fisher Price-nak van 3 db textilkockából álló foglalkoztatója. Illetve a formabedobói, amikbe

mókakockákat dobálva zenél(zsiráf, elefánt, aranyhal,).

A lányomnak 1 éves szülinapjára illatos, gumiformákat (kocka, híd alak, gúla, hordó forma) vettünk, amin a Micimackó sorozat szereplői vannak. Azzal sincs gond, ha a szájába veszi, és szívesen rakosgatta.

Remélem, sikerül valamit találnod.:)Boldog szülinapot a manódnak!:)

20. raczne-gabriella (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2009. aug. 2. 19:48
ez nagyon jó ötlet, csak nem tudom hogy lehetne strapabíróra csinálni,mert anyám fotóalbumát olyan szépen "kilapozta"; úgy tépte ki belőle az oldalakat, mint mi a spirálfüzetből a lapokat. De ha találok valami olyan albumot, amit nem igazán lehet elnyúznni megpróbálom megcsinálni és az üres részekre a játékokról készült képeket fogok tenni és lehet is már gyakorolni, hogy baba, kocka, stb. :) köszi az ötletet.
19. raczne-gabriella (válaszként erre: 17. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 2. 19:44
köszike az ötletet: motor marad a nagyról, mert ő biciklit kap, így neki adja az övét az öcsikének.
2009. aug. 2. 09:22

Ha viszonylag nagy a család, pl. vannak unokatesók, nagynénik, nagybácsik, stb., akkor csinálhatnál neki egy fotóalbumot, lehetőleg olyan képekkel, amiken csak 1-1 ember van. Azt nézegethetitek együtt, és így megtanulhatja, ki kicsoda a családban. Ha még nincs tele, rakhattok a végére a családi háziállatokról is képeket, bár ez már csak "kiegészítés", hogy mégse fél albumot adj. Ha viszont nem szeretnétek bele állatokat, akkor családi csoportképeket rakhattok a végébe, egyfajta felismerős játéknak. :)

Remélem, tetszik valakinek az ötletem! :)

2009. aug. 1. 22:30
Azén lányom első szülinapjára kapott egy kismotort-műanyag.nem drága és annyira imádja hogy még mindig motrozik vele pedig már 6 éves
16. kisrono (válaszként erre: 14. - Raczne-gabriella)
2009. aug. 1. 22:25
ez mindenki számára szép példa lehet...:)...ha én is szerencsés leszek majd, akkor megpróbálok hasonló dolgokat csinálni...:)
2009. aug. 1. 21:45
mi legót vettünk és hihetetlen nagy sikere volt!!!
14. raczne-gabriella (válaszként erre: 13. - Kisrono)
2009. aug. 1. 19:27
köszi. igyekszünk :) Sokszor nem a drága dolgok okoznak nagyobb örömöt. Mi minden ünnepre csempészünk valami kis személyes meglepit ami nem kerül pénzbe, vagy nagyon minimális összeget és idáig mindig az aratott nagyobb sikert, mint a készen vett drága cucc.
13. kisrono (válaszként erre: 12. - Raczne-gabriella)
2009. aug. 1. 19:12
ez nagyon kedves dolog, ötletes, és mégis olyan személyreszoló...:)...meghitt család lehet!!!
12. raczne-gabriella (válaszként erre: 11. - Kisrono)
2009. aug. 1. 19:08

én is valami olyat szeretnék ami nem egy-két évig jó. Pl. amikor megszülettek a fiaim, mind a kettő születésekor kapott egy-egy kisüveges pezsgőt és a csomagba beletettük az akkori pénzeket 500Ft-ig. Így a nagyfiam pezsgője mellett 2006-os 1, 2, 5, 10, 20, 50,(több is a jubileum miatt)200, 500Ft os van. Sajna 100-ast még nem találtam. A picimnek van már 2008-as 500-asa és ötöse, de sehogy nem lelek 200Ft-osat. :( lehet nincs is

Esetleg ha valaki találkozna a hiányzó érmékkel, pénzekkel, szívesen cserélnék vele :)

2009. aug. 1. 18:59
valami időtállót, ami nem most érték a számára hanem mondjuk 18évesen...18 évesen elmondani, h ez az első a legelső szülinapi ajándékom, annál jobb érzés nem is lehet...mondjuk én csak 23éves vagyok...de én ilyenben gondolkodnék...!!!...
10. raczne-gabriella (válaszként erre: 9. - 7c79ff1565)
2009. aug. 1. 17:19
tudnál esetleg konkrétumot, hogy honnan érdemes venni? Árat?
2009. aug. 1. 17:15
ugrálóvárat, kertit v szobait.a picik szeretik
8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - Raczne-gabriella)
2009. aug. 1. 17:04
Lehet kapni olyan vastaglapos könyveket aminek "figurás" a kinézete (gomba, manó), és nagyon szép a rajza.
7. raczne-gabriella (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2009. aug. 1. 16:46
Köszi. Van már nekik tanuló kutya, tan teknőc, tv, stb. A kockákból már egy házat is építhetnénk, mindenkitől azt kapunk :)))
2009. aug. 1. 16:45
Én fóliás lufit vettem a keresztlányom első szülinapjára :)))
5. raczne-gabriella (válaszként erre: 2. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 1. 16:44
köszi az ötletet, ez biztos lesz a repertoárba, ha sikerül valami strapabírót kapnom. :))
2009. aug. 1. 16:44
Bocsi, hogy simán készségfejlesztőt írtam, most látom írtad, hogy tágabbann fogalmazzunk. De nagyon sok féle létezik. Én valami nagyobb fa építőkockát vennék neki. Ha nincs még olyan. :-)
2009. aug. 1. 16:42
Valamilyen készségfejlesztő játékot, és tortát mindenképpen 1 szál gyertyával. :-)
2009. aug. 1. 16:41

Olyan mesekönyvet ami nincs meg. Nem feltétlen kell a drága könyvekre gondolni. Itt szokott lenni un. "Könyvsátor", amikor pár száz forintért lehet venni vastaglapos könyveket.

A 15.-ik hónapos unokámnak nagyon tetszenek (néha 1-2 hétre elrakjuk, utána megint elővesszük, úgy örül, mintha új lenne).

2009. aug. 1. 16:30
Kisfiam most lesz egyéves, de fogalmam sincs mit vegyek neki, mert ő már a második fiam, így sok lemarad neki a hároméves bátyustól.Légyszi írjatok nekem tippeket, hogy mit vehetnék neki, mert már teljesen kifogytam az ötletekből. Az elsőnél könnyű volt, mert neki még nem volt semmi meg, de a picinek itt vannak a nagy játékai is. Ha lehet konkrétumokat írjatok, ne olyat, hogy kézségfejlesztő, stb. mert az elég tág fogalom. Előre is köszi mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook