Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak vírusos torokgyulladása van, lázzal, hőemelkedéssel, kellemetlen szájtünetekkel. Az orvos nem írt fel semmit. Mit adjak neki? fórum

Kisfiamnak vírusos torokgyulladása van, lázzal, hőemelkedéssel, kellemetlen szájtünetekkel. Az orvos nem írt fel semmit. Mit adjak neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. anduska80 (válaszként erre: 33. - JudyTim)
2011. jan. 19. 20:34
Köszönöm szépen az érdeklődést,meggyógyult a Picike.Pénteken voltunk a kórházban vérvételen,jók lettek a laboreredményei.Az eredmények továbbra is vírusfertőzésre utaltak,szerencsére nem történt felülfertőzés.A hólyagok,azt mondta a doktornő,a torokgyulladása miatt jelentkeztek,ráterjedt az egész szájüregére a gyulladás.Nagyon szenvedett,a Cataflam volt az egyetlen ami csökkentette a fájdalmát,de szerencsére elmúlt,túlvagyunk rajta.Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az együttérzést,a segítséget.
34. msaca
2011. jan. 19. 16:19
Isoprinosin-t adj neki!
2011. jan. 19. 16:17
anduska 80, nem írtál többet, mi van a babáddal? Jobban van? Vagy már teljesen meggyógyult? Mit mondott a doki, mitől jöttek elő a hólyagocskák a szájában?
32. NOA
2011. jan. 14. 08:16
AsproCforte szuper,fel kell oldani vizben.
31. M_Marcsa (válaszként erre: 29. - Correct)
2011. jan. 14. 07:52

Az orvosunk sem kockáztat, mindenre antibiotikumot ad, torokgyulladástó elkezdve mindenre.

Csak épp nem szedjük be...:)

30. M_Marcsa (válaszként erre: 25. - Szilvamama)
2011. jan. 14. 07:50
A doki megmondja, mit szedjen.
29. correct (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2011. jan. 13. 19:32
Teljesen mindegy, ma már fel szokták írni vírus miatt is, mert félnek a dokik, hogy bekapunk egy bacit is, és akkor nagyon durva dolgok lehetnek, ha a kettő együtt van, ezt megelőzendő szoktuk a bogyókat a vírusos betegség alatt is szedni...
28. correct (válaszként erre: 26. - Anduska80)
2011. jan. 13. 19:31
Jó a Cataflam, de ez erős, intenzív :(
27. correct (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. jan. 13. 19:30

Nurofen szirup lázra, de csak 38,5 fölött

ne öltöztetsd túl azért, mert fázik, mert úgy nem megy lejjebb a láz.


mézes, meleg tea, ha már elmúlt 2 éves, ha nem, akkor méz nélkül


orrspray (pl. Nasivin sanft, korához megfelelőt)


és orrszívás, ha kicsi, orrfújás, ha nagyobbacska


Szájat lehet kenegetni kívül-belül Phlogosollal, ha pedig egyéb akkor más.


Igyon sok vizet, folyadékot!

2011. jan. 13. 18:50
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.A Cataflamot teljesen elfelejtettem,pedig korábban már kapott és bevált.Olyan jó,hogy a nagy tehetetlenségemben itt vagytok és segítetek.Még egyszer köszönöm.Holnap gondoljatok ránk,Picikét harmadszor szúrják a héten,lesz ám nagy sírás.
25. Szilvamama (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2011. jan. 13. 15:30
Viszont ha már felülfertőződött, akkor ott baktériumok vannak ....
2011. jan. 13. 15:22
Én is ezzel küzdök:(, de már elegem van....a torkom meg a mandulám fáj:(((.
23. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Zsú1965)
2011. jan. 13. 15:16
Vírusra nem jó az antibiotikum.
22. Etke75
2011. jan. 13. 13:45
Cataflam csepp nagyon jó, még mindig azt használom, pedig már 8 és 5 évesek a csemetéim.
2011. jan. 13. 13:45
Betadine oldattal ecseteld a nyelvét - nekünk mindig használ és nincs semmilyen íze, nem is csíp. Megkóstoltam :-))).
2011. jan. 13. 13:07

Ez mind szép és jó de szerintem teljesen mások voltak a vírusok akkor és most :(

Mikor az én lányomnak másfél évesen tele volt a szája meg a nyelve hólyagokkal nem tudott egyáltalán enni meg inni akkor a kórházba írták fel a cataflam cseppet.

Igaz ő se kapott antibiotikumot de a doktornő is megmondta valamikor már a nurofen is kevés és erősebb fájdalom illetve gyulladás csökkentő kell.

19. Agnik1
2011. jan. 13. 12:55
Az én kisfiamnak tavaly szeptemberben volt ugyanez. Mi sem kaptunk semmi gyógyszert, sőt, még erős lázcsillapító kúpot sem:S Pedig 40,7 volt a láza, és nem tudtuk levinni neki:( Én végül is nurofent adtam neki, meg homeopátiás szereket. Coryzalia:megfázás és nátha esetére, Homéogéne9:torokfájásra, torok-és gégegyulladásra, és Stodal szirupot köhögésre.
2011. jan. 13. 12:55

Örömmel látom, hogy nem az antibiotikumot szorgalmazzátok ti sem:) Mikor a kislányom beteg volt (14éve) a doki mindig lázcsillapítót és orrcseppet írt fel, amit én rossz néven vettem, de ha most belegondolok, hogy miért is csak ezeket írta fel igaza volt- a szervezet sok mindent túl él és erősödik az immunrendszere. A kisfiam most 9 éves és ma volt először láza amióta megszületett, az orvos orrcseppet, lázcsillapítót és B6 vitamint írt fel, diétát és fekvést- ma már egyetértek vele:)

Jobbulást a picidnek, hidd el az Ő kis szervezete is erős.

2011. jan. 13. 12:52
Szerintem Echinacea cseppek
16. Tina87
2011. jan. 13. 12:44
tea, méz, lázcsillapító, stodal(torokra)
2011. jan. 13. 12:42

Fáj neki a szája belül? Mert ha még szegénykének az is nagyon fáj akkor szerintem a legjobb a cataflam csepp lenne... Minél előbb doki!

Jobbulást nektek!

2011. jan. 13. 12:40
sok c vitamint, folyadékot, és gondoskodj lázcsillapításról, és doki.
13. anduska80 (válaszként erre: 10. - JudyTim)
2011. jan. 13. 12:39
Inni,enni nem igazán tud,annyira fájnak ezek a hólyagok a szájában.Szerencsére szopizik még,azt nem utasítja vissza.Nagyon fáradt,nem nehéz ágyban tartanom,most is már két órája alszik,de ha ébren is van,akkor is csak fekszik,szegény.Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat.
12. Szilvamama (válaszként erre: 11. - Anduska80)
2011. jan. 13. 12:37
A Nurofent adhatod neki nem csak akkor, ha láza van, hanem napi 3x, testsúlyának megfelelően. Az előzmények ismeretében tényleg az a legjobb, ha orvoshoz viszed.
2011. jan. 13. 12:34
Nurofent kap,ha lázas.Kisfiamnak,amit tudni kell még agranulocitózisa is van,ami csökkent védekezőképességet jelent.Ezért a Madarász utcai haematológiára kell menjünk,ha beteg,lázas.Vasárnap,hétfői napot ott töltöttük,azóta minden nap beszéltem a doktornővel.Holnap újra vizsgálják.Én is úgy gondolom felülfertőződött.
2011. jan. 13. 12:32

Én Németországban lakom, ameddig MO-gon voltunk a doki minden esetben antibiótikumot adott. Most furcsa, hogy ha vírusos megbetegedésük van semmit nem kapnak. Azt mondja a doki, hogy sok folyadékot kell inni, hogy ürüljön a szervezetből a vírus és ne száradjon ki a szervezet, főleg ha hőemelkedés van. a lázat csillapítani kell, mert akkor javul a közérzete is a gyereknek, a légutakat szabadítani kell mindenképpen, nehogy arcüreggyulladás vagy középfülgyulladás legyen a vége. Olyan folyadékot adj neki a mit szívesen megiszik, langyosan, az nem irritálja annyira a kicsi száját. Gyümölcsöt, főtt húsival, sajtot gyümölccsel szívesen nasiznak a gyerekek ha betegek. Tea kevés mézzel és citrommal, bár lehet hogy a savanyú csípi a kicsi száját.

Én a gyermekeimet sajnos soha nem tudtam ágyban tartani ha betegek voltak, inkább felöltöztettem őket és játszódtam velük közben játékosan itattam és etettem őket. Nagyon nehéz velük, mert ilyenkor nyűgösek.

Sok-sok türelmet és mielőbbi gyógyulást a picinek.

2011. jan. 13. 12:28
Ha szombat óta lázas, az már nem csak vírus, hanem valószínűleg felülfertőződött. Orvos és antibiotikum.
2011. jan. 13. 12:27

a nurofen gyulladás csökkentő is! :)

én már hamarabb visszavittem volna, h nem javul...


gyors gyogyulást!

2011. jan. 13. 12:24

Lázcsillapítót

C vitamint

Homeos szereket: homeogen 9-et torokfájás ellen

és engystolt, vírusos fertőzések kezelésére

2011. jan. 13. 12:24
tantum verde torokfertőtlenítő spray nagyon jó!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook