Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiamnak időnként visszatérő erős fejfájása van! Hova vihetem még kivizsgálásra? fórum

Kisfiamnak időnként visszatérő erős fejfájása van! Hova vihetem még kivizsgálásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Ayrana (válaszként erre: 35. - Wanda8)
2015. aug. 6. 09:22
Örülök,hogy nincs neurológiai baj. Remélem hamar kiderül a gond.
36. tamtamano (válaszként erre: 35. - Wanda8)
2015. júl. 2. 17:10
az jó, de most akkor irány a szemészet. :)
35. wanda8
2015. júl. 1. 22:34
sziasztok! Neurólogian semmit nem találtak...
34. Ayrana
2015. jún. 12. 21:31
Van valami fejlemény?
33. wanda8
2015. máj. 21. 19:45
Most ott tartunk,hogy gyerek neurólogiai szakrendelésre szeptemberre lenne időpont.Így a doktornőnk jövő hétre beutalta az osztályra. És így hamarabb kivizsgálják.
32. wanda8 (válaszként erre: 31. - Globus)
2015. máj. 21. 19:44
Igen nézték lisztre és tejre is.Tejre már régebben mivel az öccse is tejre allergiás,vagyis tejfehérjére.
31. globus (válaszként erre: 22. - Wanda8)
2015. máj. 16. 19:38
Milyen allergiát néztek nála? Ételekre is vizsgálták? Liszt, tej?
30. wanda8 (válaszként erre: 28. - Mari20)
2015. máj. 16. 17:27

Nos....egyáltalán nem bántottál meg a válaszoddal! Én nyitott vagyok,a lényeg hogy megtaláljam a megoldást.

Egyébként 5 gyerekem van,és csak Ő fejfájós. Gondoltam én is arra hogy esetleg átvesz tőlem valamit....de hiába gondolkoztam...lehet igazad van...az ágya nincs rossz helyen,nincs vizér ott ahol fekszik.Ezt is megnézettem.


Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!!


Hétfőn viszem egy szemorvoshoz újra.Aztán gyerekorvoshoz és kérek neurólogiára beutalót%

29. ec7efbffe4 (válaszként erre: 28. - Mari20)
2015. máj. 16. 09:35
Mi van akkor,ha két egynemű gyerek van, két év korkülönbséggel és csak az egyik fejfájós?Nyilván bele lehet menni,hogy a kisebb ezért,a nagyobb azért,ha egy gyerek van akkor meg teljesen nyilvánvaló?!
28. Mari20
2015. máj. 16. 09:25

bocsánat, hogy ismeretlenül válaszolok a kérdésedre, de talán a sok tanácsot összegyúrva megtalálod a megoldást.


azt gondolom, hogy előszőr magadban kedesd a gyermeked fejfájásának az okát, mivel a gyerek és az Anya szimbiózisban van egymással , a Te problémádat a gyerek megvalósítja....


Felvilágosult gyerek orvosok, a gyerek tünetét az Anyukán kezelik, Anyuka rendbejön a gyerek is makk egészséges lesz.


Egyébként az első amit fejfájásra szoktk adni , mármint kérdezni, iszik - e (a fejfájós) elegendő vizet?

Mióta fáj?

Milyen problémája van amin "töri a fejét" azaz megoldást keres

Jó helyen van-e a fekhelye ( nincs-e alatta vizér, Harmann zóna?)

az ágy helyének kimérésére KovácsMagyarAndrás Táltos cimen tudsz érdeklődni.....


remélem nem bántottalak meg a válaszommal.

mert tudom, nem mindenki felkészült az ilyen válaszok elfogadására.

legyen szép napod

27. Shadow Angel (válaszként erre: 20. - 408020f45e)
2015. máj. 15. 22:23

Nekem szemgödörnél és homlokon kezdődött mindig, és fejfájástól függetlenül kellett szednem a sibeliumot napi rendszerességgel pár évig. Először mellette is jelentkeztek a tünetek, aztán egyre kevesebbszer.

Ez is lehet egyedi.


De az előjelek mindig megvoltak.

26. g1977g
2015. máj. 15. 22:20
Az én kisfiamnak 2 hónapja fáj a feje, tompán, minden nap. Először vérvételt kért a háziorvos , aztán elvittem szemészetre, de ezek felesleges körök voltak, mert beutalót adott neurológiára, és ott újra megcsináltak mindent. Ma jöttünk haza. Első nap vérvétel, gyógytornász, szemészet, neurológiai vizsgálat, EEG,utána haza, 1/2 9-re vissza a kórházba, ott kellett tölteni egy éjszakát, hogy reggel 6kor terheléses vérnyomásmérést tudjanak csinálni. Utána vizelet vizsgálat, terheléses EKG, majd kapott 24 órás vérnyomásmérőt, ma vittük vissza, minden lelet rendben. 2 hónap múlva kontroll. A doki szerint nyáron el fog neki múlni. A kontrollig fejfájásnaplót kell írni. Azt mondta, hogy mivel minden lelet rendben van, nincs szükség további vizsgálatokra. Az I. Számú gyermekklinikán voltunk.
25. mothertiger (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2015. máj. 15. 22:13

Nem diagnosztizált arc/homloküreg-gyulladás, esetleg lehetséges?

Nekem pár éve arcüreggyulladás okozott erős fejfájást több mint egy hónapig.

Füle, vérnyomása rendben?

2015. máj. 15. 21:00
Neurológia, mr vizsgàlat! Ezer oka lehet, szerintem ez lesz a biztos megoldás.
23. wanda8 (válaszként erre: 21. - Andesz75)
2015. máj. 15. 20:09

nem az nincs neki. A homlokánál fáj kezd neki fájni,nem halántéknál.

Először tompán aztán egyre erősebben.

22. wanda8 (válaszként erre: 15. - Rika1)
2015. máj. 15. 20:07
igen voltunk. de nincs allergiája.
21. Andesz75 (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2015. máj. 15. 20:06
Fülzúgása nincs esetleg? Nem bántják a zajok, zörgések, csörgések?
20. 408020f45e (válaszként erre: 8. - Wanda8)
2015. máj. 15. 20:06

Ilyenkor faggasd ki a fiad, hogy hol fáj neki. A migrén általában baloldali halántéktájon v. ritkábban jobb oldalon fáj. Előtte vannak olyan jelei, amit ha megtanul felismerni, akkor meg lehet előzni a fejfájás. Ilyen az érzékenység a hangokra, fényekre, szagokra . Akár hányingerig idegesítőleg. Segíthet a csendes, lesötétített szoba, borogatás a halántékon és persze a gyógyszer. Ha időben fel tud figyelni a jelekre, akkor a fejfájás kezdetén már beveheti a gyógyszert. Ha valóban migrénről van szó, akkor a kivizsgáláson javasolni fogják a megfelelő gyógyszert. Sajnos tudom, hogy sokféle gyógyszert ki kell próbálni, amíg megtalálja az ember azt a fájdalomcsillapítót, ami gyorsan hat. Szerintem a por alakúak a leggyorsabbak. Nekem a kivizsgáláskor a Migpriv-et írta fel a főorvos, de az nagyon drága. Végül a Spedifen (ibuprofen hatóanyag) vált be. De gyereknél nyilván más gyógyszerek alkalmazhatók.

Azért kell a neurológiai kivivizsg. mert ott kizárnak epilepsziától kezdve sok mindent és egyértelműen kiszűrik miről lehet szó. Minél hamarabb lesz meg ez a kivizsgálás, annál kevesebb fájdalmat kell megélnie a kisfiadnak.

19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2015. máj. 15. 19:50
Gyermekneurológushoz kérjél időpontot, beutalót és biztosat csak MR vizsgálattal vagy az agyhullámok ellenőrzésével fog tudni mondani. Ezek fájdalmatlanok, de pár nap kivizsgálásra biztosan be kell majd feküdnie. Azt gondolom ennyit megér, hogy megnyugodjatok. :)
18. Ayrana
2015. máj. 15. 19:32
Inzulinrezisztencia? Nővéremnek 20 évig sokszor olyan fejfájást okozott,hogy még az erre kapott inyekció sem használt, mire kiderült,hogy mi a baj.
17. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2015. máj. 15. 16:05
Az én fiamnak is ugyanez volt a gondja,bár a neurológián borzasztó erős gyógyszereket írtak,még a gyógyszerész is csodálkozott:( Migrénium cseppeket adtam neki.Olyan 14-15 éves korára kinőtte.A cseppek azért is voltak jók,mert azt magának is tudta adagolni.Szörnyű időszak volt,már annak is örültem,ha hétvégén jött a migrén,mert akkor kitudta pihenni és nem hiányzott a suliból.
2015. máj. 15. 15:19
Szemészetre! ha ott minden ok, akkor neurologia
15. Rika1
2015. máj. 15. 14:31
Allergia vizsgálaton voltatok?
14. wanda8 (válaszként erre: 10. - Fruska84)
2015. máj. 15. 13:55

A folyadékbevitele meg van.Erre oda figyelek.De persze előfordulhat hogy neki ez is kevés.

Majd erre is odafigyelek.

A fejfájás naplót vezetem két hónapja,mikor erősödtek nála a fájások.

2015. máj. 15. 13:19

Ezekre is érdemes figyelni! Jobbulást!

[link]

[link]

12. Doctor58 (válaszként erre: 10. - Fruska84)
2015. máj. 15. 12:27
Nagyon jót írtál, a folyadékhiány gyakran okoz fejfájást. Fontos a reggeli ébredés után azonnal inni, ugyanis az éjszaka folyamán elvesztett folyadékot pótolni kell. A folyadékkal sót is veszítünk, tehát annak a pótlására is gondolni kell. Nagyon jó eredmények vannak a reggeli ivás és só utánpótlással, az esetek többségében néhány hét alatt megszűnik a fejfájás. Egyébként úgy, ahogy a sok só, a sóhiány is magas vérnyomást és fejfájást okozhat. Javasolnám a természetes, feldolgozatlan Parajdi só használatát.
11. Sirga
2015. máj. 15. 12:25

Egyetértek az előttem szólókkal: megfelelő folyadékbevitel - lehetőleg víz , neurológia, de esetleg a táplálkozás is ludas lehet a dologban. Érdemes lenne esetleg a fejfájásnaplóval párhuzamosan azt is vezetni, hogy mit/mennyit evett.

Jobbulást! :)

2015. máj. 15. 11:34
Igen, irány a neurológia! Anamnézis, a napló írása nagyon jó ötlet, mert nem ott kell gondolkodnod, hogy is voltak a dolgok, EEG stb. Csak egy gyors kérdés, mennyit iszik a kisfiad? Nem azt mondom, hogy ilyen egyszerű a megoldás, csak mikor több hetet töltöttem a gyerek neurológiai osztályán kislányommal, sorba jöttek be a gyerekek fejfájással és szinte mind alig ivott (infúziót kaptak egyből). Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell kivizsgáltatni (mert ki kell!) csak itasd, csak ha ti is a keveset ivók táborába tartoztok akkor próbáljátok "emelni az adagot".
2015. máj. 15. 11:11

Valószínűleg töltenetek kell majd fejfájás naplót, hogy mikor és milyen erősséggel jelentkezik.


Szerintem ezt már a vizsgálat előtt is elkezdheted, mert sokat megtudhatnak belőle az orvosok (pl. a frontérzékenységet is ki lehet zárni).

2015. máj. 15. 11:07
Nála is sokszor jelentkezik. Rendszertelenül,de havonta több alkalommal is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook