Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam tanulási nehézségekkel küzd, diszlexia diszgráphia, mit tegyek ha az iskola nem segít kellőképpen? fórum

Kisfiam tanulási nehézségekkel küzd, diszlexia diszgráphia, mit tegyek ha az iskola nem segít kellőképpen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
50. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 49. - F64f0d9a69)
2009. febr. 25. 06:57

Nem konkrétan a te dolgoddal kapcsolatban irtam a hókuszpókuszt.Bevallom rossz passzban voltam ép,nem is az aktuálisan írónak szolt....csak sokszor van hogy valaki tanácsot kér és beir valaki hogy irj nekem és megoldom minden gondod bajod...nem próbáltam ki hogy konkrétan ő ilyen lenne e....A kinezológiárol pontos dolgokat nem tudok,de arrol is szeretnek sarlatánok is papolni,azt viszont már érzékeltem:(

Valamint gyulladás kezelésében jobban bízok benne mint mondjuk egy itt irt problémák egikében...bár bevallom örülnék ha mondjuk mi lennénk az ellenpélda:)

Elnézést ha megbántottalak

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 48. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 21:31

Reméltem is!

A hókusz-pókuszról annyit: én is tanultam 1-2 ilyen "dolgot". A saját gyerekemen is alkalmaztam és lement a fájó gyulladás kb. fél óra alatt. Az egyik módszert orvostól tanultam.

2009. febr. 24. 21:24
ilyen formában egyetértek....
47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 21:22

Az jó ha tudod kihez fordulhatsz!

Én nem egyszerűen a hitről írtam!

A gyógyulásban való hit és az érte keményen végzett "munka" a lényeg.

Az ember a munkáját és az egyszerű főzést is akkor tudja jól megcsinálni, ha el is hiszi, hogy az jó lesz. Amit jól akarunk csinálni, abban hiszünk is és mindent meg is teszünk érte. Szerintem.

46. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 45. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 21:08
Köszönöm,elméletben tudom kihez kell fordulnom nem is azért irtam....az eredeti kérdezővel pedig megosztottam privátban a gondot....csak sokan vannak akik felajánlják szolgáltatásaikat meg hókuszpókuszokat fórumokon...lehet jó bizonyos dolgokra és már maga a hit is sokat jelenthet,de ami szaksegitséget feltételez oda kevés az én véleményem szerint....ez csak az én gondolatom ne vedd magadra,rossz passzban lettem estére aztán ennyi:)
45. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 21:02
Igazából, ha jól olvastam te nem írtad le pontosan mi a gondod. Így nehéz olyant mondani hova is fordulj. Ha meg egyértelműen logopédust keresel, nálatok nincs helyi telefonkönyv pl.? Mert abban biztosan találnál. Vagy a gyerekorvos esetleg nem tudna ajánlani? Neki kellene megmondania hova fordulhatsz, persze kire is lehet ilyenkor számítani...
2009. febr. 24. 20:47

nem tudom én az effélékben nem mondom hogy nem hiszek,csak fenntartással kezelem hogy diplomatikus legyek....

logopédus nem ajánlja fel véletlenül a segitségét?Most egy ilyen klasszikus megoldásnak jobban örülnék:)

2009. febr. 24. 20:45
a kineziológia hasznos megoldás lehet.....ha érdekel írj a salammbo@freemail.hu címre
2009. febr. 24. 12:24

Szerettem volna bemásolni egy nagyon érdekes megtörtént esetet, de a honlapon már nincs meg.Valahogy így szól:

Idős, egyetememen tanító doki agyvérzést kapott és teljesen lebénult, beszélni sem tudott. A fia aki szintén doki "megbeszélte" vele,hogy talpra állítja, ha segít benne és teljesen együttműködik.

Hónapok alatt fel is épült. Úgy kezdett mindent mint egy kisbaba. Annyira helyrejött, hogy ismét taníthatott. Amikor sokkal később meghalt,megnézték az agyát. Teljesen megdöbbentek, ugyanis az agy nagy része el volt roncsolódva! Orvosi szemszögből nem is épülhetett volna fel. A saját küzdelme és fia segítsége révén neki mégis sikerült. Ez ugye egyáltalán nem csoda, de végtelen türelem, kitartás és a gyógyulásba vetett hit kell hozzá.

Ezt a történetet agykontrollos hírlevélben kaptam valaha de sajnos nem másoltam ki így eltűnt. Már sok ilyet olvastam ,hallottam, láttam. Úgyhogy nektek is ezt tudom javasolni, ne adjátok fel!

Tudom milyen nehéz, mert gyakorlatilag az ember teljesen magára marad.Én sokféle masszázst megtanultam és csak ajánlani tudom nektek is. A lábmasszázs és a thai masszázs is tökéletes. Érdemes megtanulni, mert különben nagyon drága. Teljesen hatásos!

2009. febr. 24. 11:35
köszönöm!
40. 75be3dc33e (válaszként erre: 39. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 11:35
Írtam privit.
2009. febr. 24. 11:20
mennyivel később és milyen módon alakult a beszéd?engem ez a része érdekelne ha nem baj akár priviben is ,ahogy neked jobb....
2009. febr. 24. 11:14
Nekem annak idején a szabadsághegyi neurológián(itt volt a fiam 5 hetes koráig) nagyon nyersen és őszintén mindent elmondtak az oxigénhiányos állapotról.Közölték velem hogy a gyerekem mozgássérült(tolókocsis) és fogyatékos lesz.Szemtől-szembe.Naponta 6X kellett tornáztatni otthon.Havonta vittük kontrollra.Az első kontroll vizsgálaton a doki teljesen el volt hűlve.A gyerek az összes mozgást időben elkezdte pontban 1 éves korában elindult.A beszéd alakult ki kicsit később.Nem mozgássérült és nem fogyatékos.Hála istennek ma már "csak"az enyhe hallássérlés és a tanulási nehézség emlékeztet az egészre.
2009. febr. 24. 11:06
mármint alapellátás....
36. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 34. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 11:06
sok mindent nem mondanak el...nekünk más a gondunk,és kevesebb,"csak " egy területen nem jol fejlődik és kicsi is még,de semmit nem mondanak el mindennek a szülőnek kell utánnajárni...annak is ami lapellátás kellenen legyen....
35. 75be3dc33e (válaszként erre: 32. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 11:05
Persze nem ügyetlen,ezt én neki sosem mondom.Később tanult meg néhány dolgot ami a többi gyereknek gyorsabban ment.Pl:sokáig nem tudott önállóan hintázni de kitartóan próbálkozott aztán egyszer csak ment.Minden idő kérdése és türelemé.Csak látom rajta,hogy bántja őt sok minden,főleg ha kinevetik.
34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - 75be3dc33e)
2009. febr. 24. 11:05
Így egy kicsit más a helyzet, de az agy különböző területei át tudják venni ezeket a feladatokat gyakorlással. Nem is értem ezeket miért nem orvosok mondják el...
2009. febr. 24. 11:01
Nekem már 12 éves.Most 5.-es.Nagycsoportot annak idején 2x járta,utána pedig nem 1-be hanem 0.osztályba írattam be,ezért 5.-es most.Igazából a problémák nagyon nagy része most jelentkezett miután felsőbe kerültünk.Az alsó tagozat jól ment bár ott is voltak kisebb gondok.Kiscsoportos kora óta foglalkozott vele logopédus ami eleinte játékos volt.Ő oxigénhiányosan született.Emiatt van egy veleszületett enyhe hallássérülése is.Hála istennek nem vészes.A mozgása szerencsére normális,kivéve kicsit ügyetlen egy-két dologban.Kell neki hallóka de csak az iskolában hordja.Szóval ez hozta magával a többi problémánkat is.
32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - 75be3dc33e)
2009. febr. 24. 10:58

Már nagyon sok ismerősnek segített ez a két könyv és érdemes érdeklődni egy jó kineziológusnál is.

Akiknek ajánlottam és használt azok igazolt disz ez+ az-zal bajlódtak. Türelem az persze kell mint mindenhez...

Nem ügyetlen, hanem attól fél hogy kinevetik. Gyakorlás teszi a mestert!

31. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 29. - 75be3dc33e)
2009. febr. 24. 10:46
hány éves ő?
30. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 29. - 75be3dc33e)
2009. febr. 24. 10:46

Akkor nektek ezek a dolgok biztosan nagyon jók lennének!!

Persze,játékosan sokkal jobb mindent mi a napi gyakorlást is játékosan csináljuk,ha valamit un akkor váltunk és kedvvel csinálja többnyire.

29. 75be3dc33e (válaszként erre: 27. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 10:42
Tényleg hasznosnak hangzik.Ráadásul a gyerekek általában játékos formában jobban rávehetőek bizonyos dolgokra.Egy próbát valóban megér.Az enyém pl:azért nem szeret még focizni sem mert kicsit ügyetlen,(egyensúlyzavaros is)és van hogy kinevetik a többiek.Ezért inkább nem is megy velük focizni.
28. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 27. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 10:39
Így már értem,köszönöm....szoktunk efféle tornázós dolgokat csinálni,csak nálunk az a "gond" hogy nincs gond etéren:))Tehát ezekben a mozgásos dolgokban koránál sokkal fejlettebb és napi szinten csinál mindenféle ugrálós,egyensúlyozós,négykézlábmászós dolgokat.....de azért utánnanézek én is a könyvnek legalábbis itt a neten.Köszönöm a válaszod!
2009. febr. 24. 10:35

A kineziológiáról csak hallottam, hogy használják ezekre a gondokra.

Az Észkerékkapcsoló alcíme: Az edukinesztetika alapjai

Ezeket a könyveket még1991 és 92-ben vettem az agykontroll irodában.

"Agyunk ugyan két agyféltekéből áll,de ez a kettő is egy agy. Ha összehangolt működésüket valami gátolja, akkor minden szorgalom és tehetség dacára sokkal nehezebben megy a tanulás."

Hát igen! Az a baj, hogy ezeket éppen azok nem olvassák , akikhez ezek a gyerekek segítségért mennek.

Sok egyszerű keresztező gyakorlat és egyéb van benne. Pl. jobb könyök - bal térd összeütése, keresztbelendítés.

Azért jó ha a gyerekek sokat másznak négykézláb, mert ez is egy összehangolás.

26. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2009. febr. 24. 10:19
Konkrétan mi ez?Tudnál irni róla pár sort?Megfogható,megérthető dolgokra gondolok.Köszi előre is....
25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - 75be3dc33e)
2009. febr. 24. 10:17

Szívesen.

Remélem hasznos is!

Ez az agyféltekéket hangolja össze.

Tulajdonképpen erre jó a kineziológia is.

Mielőbbi látványos javulást kívánok!

24. 75be3dc33e (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2009. febr. 23. 12:47
Köszi az infót.
2009. febr. 23. 12:46

Dr Paul E Dennison:Észkapcsoló agytorna

Észkerékkapcsoló

Sok mozgás gyakorlattal. Én a gyerekeimnek vettem, igaz nem volt tanulási gondjuk, de az is lehet, hogy megelőztük?! :o(

Teljesen mindegy, nagyon szerették.

Egy próbát megér.

22. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 21. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 12:11

Én ezért tartok attol hogy azt szajkózzák hogy majd kap kedvezményeket,de aggódjak...én nem kedvezményt akarok ha nem muszáj hanem fejlesztést!!!!

Úgy értem ha gond van akkor persze elfogadom,de ha minden másban a koránál magasabb jobb,csak nálunk a beszéddel van baj,e kezdjen azonnal hátrányokkal ha a szakember szerint is behozható lenne ilyen intelligenciaszintnél nagyon hamar...de én ehhez kevés vagyok:(.Nálunk nincs iskola csak a hagyományos:(

21. 75be3dc33e (válaszként erre: 20. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 23. 12:08
Hát ez baj.Ha gond van mindenki homokba dugja a fejét.Szerencsétlen gyereknek meg küzdelem az egész élete,sok helyen lehúzzák ezeket a gyerekeket,pedig nem buták v.hülyék csak kicsit problémásabbak.Több odafigyelést igényelnének.Vannak nekik is értékeik,más dolgokban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook