Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam tanulási nehézségekkel küzd, diszlexia diszgráphia, mit tegyek ha az iskola nem segít kellőképpen? fórum

Kisfiam tanulási nehézségekkel küzd, diszlexia diszgráphia, mit tegyek ha az iskola nem segít kellőképpen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
20. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 12:02
Az illetékes azt mondta nem tudnak magába a tanitásba beleszolni,hogyan oktatnak stb:((még jogilag abban sem ha várólista miatt nem kerül sorra:(
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 12:01

Mintha én mondanám:)

Én is ebben bíztam de a szülők többsége ovi és iskola előtt után összebújik összesug ha ki kell állni meg nem vállalják aláirással.Nálunk én kezdeményeztem a vizsgálatot is és én tanitom....Senki nem áll mellém,óvónőink szóban egyetértenek,szóban az önkormányzatnál illetékes hölgy is és nem történik semmi....heti egy sima fejlesztő órát megkap az oviban majd mostmár,de logopédia sokhetente egy óra csak....

2009. febr. 23. 11:59
én is erre gondoltam,csak ilyenkor kevés ha az ember egyedül van: azt szeretném megszervezni,hogy a szülők nagy része mellém álljon, először tényleg írnék egy levelet,amit mindannyian aláírnánk.Ha már egy egész osztály panaszkodik,talán történik v.mi.De lehet hogy hiú ábránd.Ha nem segít el lehet menni az önkormányzatnál ahhoz az illetőhöz aki felügyeli ezeket a dolgokat.
17. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:53

és ha kicsit "aztmondod" hogy jelented?nem veszik komolyabban?én ha most sem kapok kedvező választ megyek a jegyzőhöz:(((nem szoktam ajtót verni,kulturáltan bemegyek de bízok benne majd csak lesz valami előrelépés...nálunk nincs logopédiai ovi sem suli:((


már csak azért mert az van a szakvéleményben akkor jogosultak a dupla fejkvótára ha megteremtik a feltételeket!

2009. febr. 23. 11:49
Az iskolában múlkor mondtam én is,hogy bezzeg a fejpénzt felveszik a gyerekekre.A problémás gyerekekre több pénzt kap az iskola.Az én fiam is 2 főnek számít az osztályban.De csak papíron....
15. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 13. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:47
értem...mi a megyeinél voltunk,onnan van szakvéleményem.
14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:46
ez az...mi itthon tanulunk,még ovis és délben hazahordom e miatt,nagyon ritkán hívnak be logopédiára holott megkapott heti két órát papiron....és helyben nincs logopédus,a közeli városban van kemény pénzekért....és a szakvéleméyn kiadásánál mondták hogy alanyi jogon járna,igen:(((
13. 75be3dc33e (válaszként erre: 11. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 23. 11:45
Van egy Beszédvizsgáló Országos Központ.(A címe a Halmi út)Ide kell rendszeresen járnunk ovis kora óta.Itt vizsgálják meg a problémás gyerekeket.Nekünk annak idején az ovi ajánlotta ők küldtek minket ide, mikor diszleia gyanús volt a gyerek.
2009. febr. 23. 11:43
Nekem legutóbb annyit vetettek oda elég flegmán ha nem tetszik valami írjak az igazgatónőnek levelet.Kevés a szakpedagógus,sőt némelyik tanár egyálatlán nem ért a fejlesztéshez (tisztelet a kivételnek) ezért jól lehúzzák szerencsétlen gyerekeket,akiknek az a kevés önbizalmuk is darabjaira hullik.Egyébként magántanárhoz is járunk,de szomorú,hogy ami járna neki alanyi jogon,azért nekem kemény összegeket kell fizessek.
11. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:36
Mi az a halmi út?ne haragudj de ezt nem értem,bcsi:(
10. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:36
Az azért engem is elkeserit hogy ott sem kapja meg,még logopédiai osztályban sem.Te nem tudsz neki otthon segiteni?Bár nekem is mindenki csak a magánlogopédust emlegeti....
9. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - 75be3dc33e)
2009. febr. 23. 11:35
Én is falakat török,kerülgetek évek óta a kisfiammal,mi sima logopédiai képzést sem kapunk...ismerős a dolog::(Csütrötökön ép a helyi önkormányzat oktatási intézményekkel foglalkozó vezetőjénél voltam nem tudom mi a neve a portán kérdeztem meg hová menjek a bajommal....ő megigérte hogy hivatalbol ráerősit a dologra,hátha.....
8. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 5. - G1977g)
2009. febr. 23. 11:33
Nekem egy bajom van a drágaság mellett a fizetősökkel...kicsit mintha nem csupán a javulásra mennének hanem hogy minél tovább járjon oda agyerek:(Elnézést ha ezzel bárkit megbántok,nekem túl rábeszélősök amellett hogy elfogadom hogy biztosan jók....
2009. febr. 23. 11:33

Van róla szakvéleményem persze.Halmi úton kaptuk.

"Elvileg"logopédiai osztályba jár,de nem kapja meg a kellő számú foglalkozást.Ha ennek az észrevételemnek hangot adok az iskolában rendesen leteremtenek,hogy mit képzelek stb.stb.Állandóan falakba ütközöm.

2009. febr. 23. 11:32
Az én fiam is azzal küzd amivel a tied!Diszlexia,diszgráphia!A hozzád legközelebbi nevelési tanácsadóba kell menni és meg vizsgáltatni a gyereket!Ott vizsgálat után megmondják mit kell tenni és az iskolába is küldenek levelet ,hogy miként tanitsák a gyereket!
2009. febr. 23. 11:32
vannak gyermekfejlesztő központok, pl. Manófaktúra, Gekko. Nem tudom mennnyire kehet hatásos, de érdemes lehet utána nézni. Bár azt hallottam hogy elég drága. De lehet hogy segít.
2009. febr. 23. 11:30
Van róla hivatalos szakvéleményed vagy csak mondták ?
2009. febr. 23. 11:29

Nevelési tanácsadó esetleg?

Vagy otthon külön foglalkozni vele ha megoldhatod?Mi ép olyan könyvecskéböl is tanulunk itthon a gyerekemmel ami hasonló nehézségekkel küzdő kisgyerekeknek van,szóval te is sokat tehetsz érte.

2009. febr. 23. 11:28

Szia!


Én tanácsolni tudnám neked,hogy keresd fel a nevelési tanácsadót.Ott remélhetőleg több segítséget fogsz kapni,mint az iskolában!

2009. febr. 23. 11:27
Kisfiam tanulási nehézségekkel küzd diszlexia diszgráphia, mit tegyek ha az iskola nem segít kellőképpen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook