Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 9 hónapos lesz 1 hét múlva, mikortól adhatok neki tejet tápszer helyett? fórum

Kisfiam 9 hónapos lesz 1 hét múlva, mikortól adhatok neki tejet tápszer helyett? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Eb3745168d)
2013. szept. 7. 13:21

1 éves kora előtt semmiképpen sem!

De én inkább 1,5 éves kort mondanék...

A nagyobbikkal kivártam, nem is volt semmi gond, a kisebbikkel már lazább voltam -sajnos- nem sokkal 1 éves kora után elkezdtük, meg is lett az eredménye: tejallergiás lett!

Lehetett mellőzni szinte minden tejterméket hónapokig, + HA-tápszer a tej helyett...szóval nem volt egyszerű! 1.5 éves korában, bár félve, de rápróbáltunk, akkor már nem volt gond!

Szóval szerintem inkább 1.5 év!!

48. 72f62a66ed (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2010. ápr. 27. 21:31

Szia!


Nekem mindkét kisfiam tápszeres volt, a nagyobbik másfél hónapos korától, a pici 6 napos(!) korától.

A tápszert 1 éves korukig adtam nekik, persze 1 éves korra már csak reggel és este kaptak. A nagyobbik fiam viszont csak este fogadta el a tápszert, reggel joghurtot evett, kb. 10 hós korától.

Nem akarok okoskodni, de én mindig a gyerekorvost kérdeztem mikor mit adhatok nekik. Nem szerettem ha egyszerre többen akarták megmondani mi a jó a gyereknek és mi nem. Ráadásul mindenki mást mondott, jobb ha egy emberre hallgatsz, mert különben teljesen elfogsz bizonytalanodni, mikor mit ehet a kisfiad.

2009. jan. 20. 09:10
1 éves kora előtt semmi képpen se adj neki tehéntejet, mert nagy az esély arra, hogy allergizál. Ha tápszert adsz neki, azt se legyen tehéntej alapú, mert az is hajlamosít az allergiára, inkább HA-s (hipoallergén) tápszert adj neki.
46. da5acc16b1 (válaszként erre: 44. - Pirosalma)
2009. jan. 10. 18:29
De sajnos tájékoztattak minket, hogy csak 8 óránként vehetünk be egyet, és ennek ellenére volt.
2009. jan. 8. 12:42
Én sajnos csak másfél hónapig szoptattam és utánna jött a tápszer de csak reggel és este napközben pedig tej gyümölcs pép,tejberizs pép,minden félét fokozatosan az én fiam erre a korra már nagyon sok mindent megevett.
44. Pirosalma (válaszként erre: 42. - Da5acc16b1)
2009. jan. 8. 12:12

Szerintem az ostoba nem jó szó erre, és nem azért, mert ennél durvábbat kellene használnunk. Az ilyen szülők inkább nem elég tájékozottak, meggondolatlanok-felelőtlenek, önfejűek.

A szénsavas ásványvízzel viszont semmi gond, a fájdalomcsillapítóval akkor, ha kiválasztódik az anyatejbe.

43. lissa20 (válaszként erre: 40. - Da5acc16b1)
2009. jan. 8. 11:55
Én is sajnáltam a gyerekem és az alatt az egy hét alatt 3 féle betegséget állapítottak meg de vizsgálatok semmit nem tudták alátámasztani és csak talágattak. Elhiheted nekem se volt könnyű. Kapott egy gyógyszert és az se használt neki abba kellet hagyni és utána nem is volt semmi baja.
42. da5acc16b1 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2009. jan. 8. 11:52
Vannak ostoba szülők. Amikor szültem, az egyik egymás után szedte be szoptatása előtt a fájdalomcsillapítókat és szénsavas ásványvizet ivott :SSSSSSS
41. da5acc16b1 (válaszként erre: 31. - Kostyi79)
2009. jan. 8. 11:51

Figyelj Te....tudod, mi az a WHO???????

Tudod, hogy 1 év a határ???????? :))))))

Oké :))))))

40. da5acc16b1 (válaszként erre: 32. - Lissa20)
2009. jan. 8. 11:50

Értem. :(

Sajnálom:(

39. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Kostyi79)
2009. jan. 8. 08:40

Szia, Kostyi!


A szoptatás védő szerepét sok betegséggel kapcsolatbna feltételezik. Bármennyi is legyen igaz, mindenképp a szoptatás az optimális (egy bizonyos ideig kizárólagosan is).


A tápszerekben tudtommal nincs egy az egyben tejfehérje, különböző mértékben lebontották őket (hogy mégis van-e olyan, amiben van, nem tudom).


Az UHT-s tejben ugyanazok a fehérjék vannak, mint a frissben, a hőkezelés azonban módosíthatja a fehérje emészthetőségét. Elképzelhető, hogy csökken a negatív hatás ezáltal, ezt nem tudom, de nem kizárt. A magyar könyvek ajánlásai - melyek tudtommal a WHO ajánlásaival összhangban vannak - nem említik a különbséget a különböző tejek között.

38. kostyi79 (válaszként erre: 37. - Pirosalma)
2009. jan. 7. 22:23

En ugy tanultam, hogy feltetelezik, hogy az 1-es tipusu diabetes mellitus kialakulasa megelozheto szoptatassal, a babak tapszeres etetese rizikofaktornak szamit. De ez csak feltetelezes, nincs bizonyitva.

Amit irsz a feherjekrol, az elgondolkodtat. A haziorvos (itt GP) azt mondta, hogy inkabb uht tejet hasznaljunk a gyerekeknel, mert mas feherjeket tartalmaz, mint a friss tej. Lehet, hogy ezert mondta?

37. Pirosalma (válaszként erre: 35. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 22:07
A tehéntej fehérjéi (főként a savófehérjék, a kazein - ami a túróban van - kevésbé) allergizálhatnak, ill. úgy néz ki, összefüggés van a korai tehéntej-expozíció és az 1-es típusú cukorbetegség között.
2009. jan. 7. 21:20
Na azt hiszem ki beszéltük/beszéltétek ezt a témát! :) Egyébként tényleg köszönöm mindenkinek! Egyenlőre én sem adok a gyerkőcömnek tehéntejet,úgy döntöttem, marad a tápszer. Egyébként többen írtátok hogy próbáljuk ki a "babatejet"ami a 3-as tápszer neve ha jól tudom, mi ezt isszuk egy hónapja: Humana Babyfit 3. Egyenlőre maradok ennél.
2009. jan. 7. 20:34
Megkerdezhetem, hogy hogy jon a cukorbetegseg meg az allergia a tehentej fogyasztasahoz?
34. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 20:03

Én a vitához nem szólnék hozzá, kizárólag a szakmai részhez.


"Itt Angliaban kb. 50 evvel ezelott..." - ez semmit nem jelent, csak azt, hogy ma többet tudunk, mint anno. Ez mit bizonyít? Miben igazol téged? Semmiben.


"Mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek, es nem mindig biztos, hogy az eppen aktualis allaspont szent es serthetetlen." - ez a legrosszabb hivatkozási alap: fölülbírálod a szakembereket, a semmire - de legalábbis nem racionális alapokra - építve. Amíg nem tudsz jobbat, amíg nincsenek kutatási eredményeid, amik megalapozzák az elképzelésedet, addig nem bírálhatod fölül a tudomány mai álláasát.

33. Pirosalma (válaszként erre: 30. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 19:59

Így van, amikor az ember ebben az esetben azt, ondjam vállalja a felelősséget, meggondolatlanul cselekszik. Vállalni a felelősséget azt jelenti körülbelül, hogy elvinni a balhét, elszenvedni azt, amivel az esetleges tévedés jár, ill. helyrehozni. Itt ezt az anya nem tudja megtenni.

"Majd ha tévedek, akkor átveszem a cukorbetegséget meg az allergiát stb. -t a gyerekemtől..."

32. lissa20 (válaszként erre: 30. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 19:40
Én csak azt csináltam amit a doktornő mondot és ez véget bent feküdt a gyerekem 1 hétig mert nem bírta a tápszert és ott is úgyen így vélekedtek. És nem ön számtamból csináltam ha tehetem volna inkább tápszert adtam volna a gyereknek mint tehéntejet és ez nem a lustaság véget volt.
31. kostyi79 (válaszként erre: 30. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 18:15

Szerintem nem szep dolog igy nekitamadni v.kinek, akirol semmit nem tudsz!

Itt Angliaban kb. 50 evvel ezelott pl. meg az volt a hivatalos allaspont, hogy a tapszer jobb a csecsemonek, mint az anyatej. Persze mindenki tapszerezte a gyereket, kiveve egy-ket engedetlen anyukat, akik ennek ellenere is a szoptatas mellett dontottek. Anyosom meselte, hogy mennyit szenvedett, hogy el tudja apasztani a tejet!

Mindenki a legjobbat akarja a gyerekenek, es nem mindig biztos, hogy az eppen aktualis allaspont szent es serthetetlen. Sot, lehet, hogy nem is a legjobb, mint az mar rengetegszer kiderult.

30. da5acc16b1 (válaszként erre: 27. - Lissa20)
2009. jan. 7. 18:08

Na ez az! Hogy nem a gyerek dönti el :S :)

Kísérletezzen magán az aki unja a tápszerkészítést!

2009. jan. 7. 16:59
Attol persze, hogy itt most eppen ezt mondjak, nem biztos, hogy ez a legjobb. Szerintem mindenki dontson maga a kerdesben.
28. kostyi79 (válaszként erre: 26. - Pirosalma)
2009. jan. 7. 16:57
Itt ez a legujabb allaspont. Es ujabb, mint a magyar.:)
27. lissa20 (válaszként erre: 15. - Da5acc16b1)
2009. jan. 7. 16:51
Én csak azért adtam tehéntejet a mert úgyan is minden féle tápszert kipróbáltam és mindtől hánytak a gyerekeim. És nem azért mert kisérleteztem velük és ha lett volna valamibajuk akkor meg válaltam volna a következményeket. De szerintem ezért nem kell senkit elitélni hogy idő előtt tehéntejet ad a gyermekének és mindenki magadönti el hogy mit itat a gyerekkével.
26. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 16:50

A laktózérzékenységet mint írtam, ne keverjük ide!

A hivatalos, WHO-álláspont az 1 év. A védőnő vagy egyáltán nem ismeri, vagy csak a régi álláspontot.

2009. jan. 7. 16:48
Egyebkent nalunk a vedono is azt mondta, hogy 8 honapos kortol lehte tehentejet adni reggelizo pelyhekkel. Tudom, hogy Magyarorszagon mast mondanak. De akkor hogy lehet, hogy itt sem magasabb a laktozerzekenyek aranya?
24. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 16:48

Egykutya, 3-ból sem:-)


"De olvastam, hogy sokan a sajtot es a joghurtot sem adjak 1 eves kor alatt." - pedig azt lehet, a sajtot, túrót mindenképp, a joghurtban nem vagyok biztos.

23. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 16:47

A laktózérzékenység nem egyenlő a tejfehérje-allergiával. Előbbi nem is allergia, hanem érzékenység (vagy ún. pszeudoallergia). A két dolog egészen más. Vannak olyan tápszerek, amik laktózérzékenyeknek valók.


Nikice feltehetőleg rosszul írta, a gyermekének tejfehérje-allergiája is kell, hogy legyen. A laktóz-intolerancia nem a tejtermék fogyasztásától alakul ki, ismereteim szerint; a tejfehérje-allergia viszont kialakulhat a korai tehéntej-expozíciótól.

22. kostyi79 (válaszként erre: 20. - Pirosalma)
2009. jan. 7. 16:45
Harom. De nem is ez a lenyeg. En sem adtam egy eves kora elott neki, csak etelekben. De olvastam, hogy sokan a sajtot es a joghurtot sem adjak 1 eves kor alatt.
21. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 16:42

Ez feltételezés, a szakirodalom (nem a tápszergyártók) úgy tűnik, nem erősíti meg a ti véleményeteket.



"...az osszeset tehentejbol allitjak elo." - a pogácsa lisztből készül, mégsem liszt:-) Viccet félretéve: a tápszer nem úgy készül, hogy veszik a tehéntejet, és beledobják a többi hozzávalót, majd egy bármixer összeturmixolja:-)


"De azert teljesen tejtermek mentesen taplalni a gyereket 1 eves koraig szerintem tulzas." - nem is kell, sajtot lehet adni 8 vagy 9 hónapos kortól (nem emlékszem pontosan, melyik) a hivtalos szakmai álláspont szerint.

20. Pirosalma (válaszként erre: 18. - Kostyi79)
2009. jan. 7. 16:36

Szia, Kostyi!


Ma már más idők annak, más tápszerek is.

Amit írsz, érvként nem elfogadható, két emberből nem bölcs dolog statisztikát csinálni;-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook