Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam (2, 5 év) az elmúlt két hétben 4-5-ször is eleredt az orra vére. Aggódjak? Van ennek jelentősége? Vagy volt és elmúlt és kész? fórum

Kisfiam (2, 5 év) az elmúlt két hétben 4-5-ször is eleredt az orra vére. Aggódjak? Van ennek jelentősége? Vagy volt és elmúlt és kész? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 30. 09:00
Ne habozz szerintem!Vidd el orvoshoz!!!Az a biztos!
2009. márc. 11. 09:44
Az én fiamnak is vérzett az orra, és szokott is néha. Volt úgy hogy elég volt az, hogy megdörzsölte a párnába éjszaka, és már vérzett is. Vagy amikor szívattam az orrát. Elvittem én is a dokihoz, és azt mondta, hogy gyengébb az ér az orrában, és néha elpattan neki. De nem kellett semmit csinálni vele.
2009. márc. 11. 09:26
Lehet, hogy elpattan időnként egy kisér. Jobb volna szerintem egy orvossal megnézetni, de erre biztosan Te is rájöttél.
2008. márc. 27. 19:35

Ha biztos, hogy nincs semmilyen szervi baja, akkor tudok ajánlani néhány tippet.

Az én kislányomnak kb. fél éves kora óta akár alvás közben is elkezdett vérezni az orra. Egészen egy évvel ezelőttig. Olyan is volt, hogy hetente 3x. Most már csak kb. 2-3 havonta egyszer fordul elő.

Elkezdte magától félretenni az édességet. Tudatosan kerüli. Korall-kalciumot és C vitamint, valamint omega3-6-9-et adok neki. Nem minden nap, csak úgy hol ezt, hol azt. Azóta csökkent le az orrvérzések száma.

A calcium hiány és a C vitamin hiány okozhat orrvérzést, a sok édesség evés pedig ezek hiányát okozhatja.

12. Zsu77
2008. márc. 10. 17:15

Vidd el orvoshoz. Lehet, hogy egy kis semmiség, de legalább megnyugodsz.

Jópár évvel ezelőtt a keresztlányomnak és a keresztfiamnak is volt ilyen problémája. A nővérem nem foglalkozott ezzel, mondván semmiség. Én elvittem őket a fül-orr-gégészetre, csináltak röntgent is és egy rutascorbin nevű gyógyszert írtak fel nekik. Aztán rendszeresen kellett járni kontrollra és ahogy nőttek, szépen el is múlt.

2008. márc. 8. 19:18
Én nem vagyok orvos,de azt hiszem,hogy egy szerv csak úgy nem kezd el magától,jókedvében vérezni.Ha vér jelentkezik valahol,az már nem természetes dolog(gyerekre értem),és azt orvosnak látnia kellene,mielőtt valami komoly baj alakul ki.Hülyén hangzik,ha az orvos megkérdezi,hogy anyuka miért nem hozta előbb a gyereket,és erre jön a válasz,hogy nem tartottam komoly dolognak.Persze ez csak az én véleményem.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. márc. 8. 17:40
Van olyan jelentősége. Mindenképp vidd orvoshoz.
2008. márc. 8. 17:29
Szerintem orvoshoz kéne vinni....
8. supin (válaszként erre: 2. - Doboseva)
2008. márc. 8. 15:15
Velünk is ugyan ez volt s elmult
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - 9bc47feccc)
2008. márc. 8. 15:07

éppen azért tippelgetek, mert nem tudom, hogy van-e olyan jelentősége, hogy ezzel ovosrhoz vigyem, feleslegesen nincs kedvem dokihoz járogatni, arról nem beszélve, hogy ez nálunk épp nem egy egyszerű eset.


vérnyomás problémája tuti nincs, mert néha megmérjük neki, tudom ez furán hangzik, de látja hogy mi is mérjük a magunkét és kéri, így megszoktuk neki mérni, és nincs baja

2008. márc. 8. 13:40
Előfordul, hogy c-vitamintól megoldódik.
2008. márc. 8. 10:14
Én elvinném a gyerekorvoshoz,és nem tippelgetném,hogy most mitől eredhetett el neki,lehet akár vérnyomás probléma,vagy más,amit kezelni kellene.
4. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Doboseva)
2008. márc. 8. 09:45
eleinte a hisztinél eredt el neki, akkor azt mondtuk hogy mert biztos túl erőltette magát, de most már van hogy békésen játszik és véres az orra :(
2008. márc. 8. 09:43
Az én lányomnak is abban időben eleredt nagyon sokszor az orra vére. Kiderült, hogy az orrmandulájával volt gond, ki kellett venni.
2008. márc. 8. 09:42
A én lányomnak is volt ilyen időszaka, bár ő akkor már nagyobb volt, sőt emlékszem, hogy egy időben én is szenvedtem ezzel gyerekkoromban. Nála ez akkor volt amikor sokat fújta az orrát az allergia miatt. Amikor megelégeltem elmentünk orvoshoz, aki kiégette ( vagy ilyesmi már nem emlékszem pontosan ) az orrában az ereket. Azóta rendben van.
2008. márc. 8. 09:37
Kisfiam (2, 5 év) az elmúlt két hétben 4-5-ször is eleredt az orra vére. Aggódjak? Van ennek jelentősége? Vagy volt és elmúlt és kész?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook