Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek milyen bevállt módszere van a nyelvtudás naprakésszé tételére? fórum

Kinek milyen bevállt módszere van a nyelvtudás naprakésszé tételére? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 13. 20:18

könyvtárból is kölcsönözhetők ezek a számozott könyvek. én onnan veszem ki mindig. most már eljutottam oda, hogy rendes regényt akarok olvasni, nem pedig lebutított könyveket :)


amúgy hasznosak a feliratos filmek is meg levelező/chates/msn-es társak keresése. de a legjobb lenne élőszóban gyakorolni a nyelvet...


nekem is több munkám az angol miatt nem jött össze, hiába van németből anyanyelvi szintű tudásom. angolból meg csak mekegtem, mert annyira passzív lett a szókincsem (középfokúm van)....


jah és mostmár van munkám is, remélem a következő tréningem meg angolul lesz. :)


ha reggel 8tól este 8ig keményen csak angolozol, akkor tényleg pár hét alatt felfejleszthető a nyelvtudás, egyébként meg több idő. és a legfontosabb az élőszóban gyakorlás (lenne).


és a szóbelire felkészítő alapkönyv az 1000 kérdés 1000 válasz. ha azt tudod, bajban nem leszel.

18. Bichi (válaszként erre: 15. - Noorah)
2010. nov. 11. 10:30

Libri, Alexandra. Most amit hirtelen itthon találtam: Oxford bookworms library. Peter Dainty The love of a King ez pl. 2-es szintű. A másik az Easy readers. Pat Lowe: The Girl with no name, ez B szintű.

De rengeteg van tényleg. Ha bemész egy nagyobb ilyen könyvesbolba és megkérdezed, találni fogsz egy halommal...

2010. nov. 10. 21:12
Az internet is sokat tud segíteni ez ügyben.Nem tudom van-e Skypeod vagy más elérhetőséged,mert akkor tudnál gyakorolni akár írásban akár szóban
16. e552983a4b (válaszként erre: 15. - Noorah)
2010. nov. 10. 09:16

Sziasztok!

Ezek a kis könyvek engem is érdekelnének. Tudnál esetleg konkrét címeket írni, szerzőt, stb. ?!

15. Noorah (válaszként erre: 14. - Bichi)
2010. nov. 10. 07:56
Tudnál írni helyet, ahol ezeket be lehet szerezni? Vagy írót, címet, kiadót?
14. Bichi (válaszként erre: 13. - Noorah)
2010. nov. 9. 20:59
Én angol nyelvű könyveket szoktam olvasni. Olyat, ami dirkt szintekre van osztva. Kis regények, egészen alapfoktól 1-től nem is tudom, talán 6-os szintig. Nagy sikerélményt hoz, egy regényt tudsz olvasni egy idegen nyelven. Szép lassan szintről szintre lehet haladni. Egy szintből több féle is van.
13. Noorah (válaszként erre: 12. - Pantuf)
2010. nov. 9. 20:54

Esetleg a következő munkában. Mert ezt sajnos e miatt nem jött össze. :(


De megfogadom. :)

12. pantuf (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. nov. 9. 20:46

Nekem meg meg sem szaradt a pecset a kozepfoku angol nyelvvizsga papiromon, amikor kaptam egy kulfoldi allasajanlatot. Akkor meg nem nagyon mertem beszeleni, e-mailt irni angolul. De amikor idekerultem nem volt sok valasztasom. Az elejen a fonokom azt mondta, hogy jol beszelek, csak keveset. Persze, mert akkor mindent elore betanultam, csak amikor kerdeztek akkor voltam gondban. Ugyanigy volt az ugyfelekkel is. De nagyon segitokeszek voltak es 3 honap mulva mar nagyon batran tarsalogtam angolul.

A lenyeg, hogy el kell kezdeni. Szedd ossze azokat az angol mondatokat, amiket legtobbet hasznalsz a munkadban es megold be oket. Talan majd neked is azt mondjak, hogy jol beszelsz, csak keveset;-)

11. Noorah
2010. nov. 9. 20:30
Na már le is szedtem a kedvenc sorozatom egyik évadához a magyar és angol feliratokat. Amúgy is két nyelven lehet nézni/hallgatni, így lehet variálni. Szuper! :)
2010. nov. 9. 20:25
Nekem az angol feliratos dan filmek segitettek:)
2010. nov. 9. 20:03
Német nyelvvizsga előtt napi szinten olvastam, forditottam, mondatokat irogattam. Este 7-től éjfélig. Mindennap. Hétvége szünet, akkor ismeretlen szavakat gyakoroltam. aztán meglett a nyelvvizsgám és nem használtam igy felejtettem, de szerintem 2-3 hét alatt megint használható szintre tudnám hozni. Ja és próbálj meg ilyen üzleti angolt használni, szerintem.
8. Noorah (válaszként erre: 6. - Kubin)
2010. nov. 9. 20:03
Utánanézek! köszi
7. Noorah (válaszként erre: 4. - LadyHeather)
2010. nov. 9. 20:02
Nem is rossz ötlet ez így! Köszi!
2010. nov. 9. 20:01

én most egy okj-s tanfolyamon vagyok, és szakmai angolt kell tanulnunk, és ott van egy nagyon jó könyvünk. Lényegében pont az irodai kommunikációhoz készült.

Praktikus irodai kommunikáció ANGOL

Írta: Rachel Armitage-Amato ; Catherine E. Baker ; Andrina Rout

Klett kiadó.

Szerintem meg lehet venni könyvesboltban is, jól meg van szerkesztve, nekem nagyon tetszik :)

meg hát tényleg: angol tévé, chatelés ... :) sok sikert :)

5. Noorah (válaszként erre: 2. - Arcansas)
2010. nov. 9. 20:01

Mindegyiket próbáltam már régebben. Angol nyelvű filmeket néztem, de nehezen hallom ki a szavakat (pedig nincs rossz nyelvérzékem), nyelvkönyvekkel elvagyok, de az nem beszéd, könyvekkel soha nem éreztem előrébb magam. A cset a legjobb ötlet, régen fórumoztam, és páran azt írták, jobb az angolom, mint az angoloknak (de ez csak azért lehet, mert mi irodalmi angolt tanulunk, ők pedig azt nem ahsználják..), de ez sem a legigazibb.


Hogy szeretem-e a nyelvet? Nos... nem vagyok fanatikus. :D Fellángolok, aztán szépen kialszok, főleg ha nem ellenőriznek. És nagyon utálok szavakat magolni (tudom, tudom, ez a legfontosabb része). :)

2010. nov. 9. 19:59

Amit én szoktam csinálni:

Beszerzel pár darab jó dvd filmet és angolul hallgatod, magyar felirattal, utána csak angolul angol felirattal. Sokat ér, hidd el :)

2010. nov. 9. 19:58

Szia!


Én azt szoktam csinálni, hogy a plakát feliratokat fordítom, ahogy utazok.. :)

2010. nov. 9. 19:55

Ha valóban szereted az angolt,akkor menni fog.Szabadidődben nézz angolnyelvű csatornákat(filmet,sorozatot,híradót,bármit),lényeg,hogy rendszeres legyen,valamint vedd elő a nyelvkönyved és nézd át a nyelvtant,a szavakat:)

Esetleg a neten csetelj angolul:)

2010. nov. 9. 19:48

Az a helyzet, hogy angolból van középfokú vizsgám, de azóta már eltelt pár év és sokat felejtettem, sőt anno sem mondtam magam tényleg középfokúnak. (Érteni értem, de én már nehezebben hozom össze a mondatokat.) És most épp állást keresek. Fel is hívott egy HR cég és felajánlott egy állás, mert tetszett nekik az életrajzom és a hasonló terülten szerzett diplomám, de koppantam, mikor kiderült, hogy amint felvesznek, napi szinten kell használnom az angolt telefonon, mailben és tárgyalásokon is. Na ehhez vagyok én nagyon kevés! Régen mikor felkészültem jártam pár hetes intenzív tanfolyamra (ez készített fel a nyelvvizsgára), előtte pedig nyelviskola félére (de ez lassú és nem is olyan jó) és magántanárhoz (ő is húzza, ahogy lehet).


Van más megoldás azon kívül, hogy kimegyek X időre külföldre tanulni, vagy csak ez segíthet update-elni a tudásomat? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook