Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiköltöznél Spanyolországba nyelvtudás nélkül? fórum

Kiköltöznél Spanyolországba nyelvtudás nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. aug. 27. 20:46
Elég sok helyet kell látogatni, mielőtt világot-látottnak leszel nevezhető.
49. Ildi
2022. aug. 27. 20:37
Buenas noches😉🔥🔥🔥 [link]
48. tien (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 20:34

Köszönöm,a férjem jól van.


Ugye? Valami fantasztikus érzés volt ott lenni.

Utána Dortmund (pedig imádom)szürkének tűnt.


Kívánom,hogy teljesüljenek az álmaid.❤️

47. timycat (válaszként erre: 46. - Epresturmix)
2022. aug. 27. 19:58

Párizstól én sem voltam elájulva. De én már nagyon rég voltam, akkor is csak a többiek miatt mentem.


Ami a sorbanállást illeti, fuuu de utálom, sok látnivalóról, ételről emiatt maradtam le.

A covid - számomra - pozitív hozadéka, hogy néhányszor úgy utaztunk, nyaraltunk, hogy nem csak tömeget láttunk hanem magát a várost, tájat, apró részleteket is, ki lehetett élvezni a látványt és sehol sem volt sor.

Sajnos Prágába vagy Rómába már nem jutottam el. Prágáról egy munkatársam áradozott, hogy bár többször jártak ott, de a covid alatt látták igazán először.

Láttam képet a Trevi kútról vagy a Spanyollépcsőről, amin benne volt a teljes egész és a páron kívül egyetlen más ember sem látszott. Korábban ez elképzelhetetlen volt.

46. Epresturmix (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 18:53
Most voltak ismerősék Párizsban. Gyönyörű meg minden, de azért nem állítottàk, hogy el voltak ájulva. Jópénzért felmehettek az Eiffel toronyba, mégjobb pénzért az étterembe is, de sajnos a pofáncsapás akkor érte őket, amikor órák hosszát álltak mindezért sorba. Persze, gondolom mindenhol ez megy ahol sok a turista…
45. michelle.r (válaszként erre: 23. - Tien)
2022. aug. 27. 18:36

Igen. Párizsnak van valami olyan varázsa, amit sehol máshol a világon nem éreztem. Pedig jártam néhány helyen 💫


Remélem, megoldódtak a férjed problémái 💙

44. Bless the child (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 27. 18:25
Spanyolországról van szó. A miénket a saját bőrünkön érezzük
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2022. aug. 27. 18:18

A mi statisztikánkat is mellé kellett volna tűzni.

Egyébként is az egész akkor gömbölyű, ha az árakat és fizetéseket is összehasonlítjuk.

42. globus
2022. aug. 27. 17:46

Sehová nem mennék, de még a helységtáblán túl sem. Alig várom, hogy itthon lehessek.

Igaz, én már öreg vagyok.

41. Borian (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2022. aug. 27. 16:49
Olaszországban is jóval olcsóbb az élelmiszer, ott nyaraltunk. Igaz, ott pl. 10% az áfa az élelmiszereken.
40. Borian (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2022. aug. 27. 16:47
KSH: 2022 júliusában az élelmiszerek ára 27,0%-kal emelkedett, ezen belül a leginkább a margarin (65,8%), a kenyér (57,9%), a sajt (52,6%), a száraztészta (49,1%), a tejtermékek (43,8%), a baromfihús (38,8%), a péksütemények (38,5%) és a tojás (37,5%) drágult. Átlag alatti mértékben, 13,0%-kal nőtt az idényáras élelmiszerek (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) ára. A csokoládé, kakaó 12,7, a cukor 8,4, az étolaj 6,9%-kal került többe. A tartós fogyasztási cikkekért 14,0, ezen belül a konyha- és egyéb bútorokért 20,1, a szobabútorokért 18,2, a használt személygépkocsikért 17,9, az új személygépkocsikért 17,5%-kal kellett többet fizetni. A szeszes italok, dohányáruk átlagosan 11,2, ezen belül a szeszes italok 13,2%-kal drágultak. Az állateledelek ára 33,1, a lakásjavító és -karbantartó cikkeké 26,5, a testápolási cikkeké 16,9, a járműüzemanyagoké 6,7%-kal lett magasabb. A szolgáltatások díja 6,8%-kal emelkedett, ezen belül a taxi 27,4, a lakásjavítás és -karbantartás 20,7, a járműjavítás és -karbantartás 16,4, az üdülési szolgáltatás 13,1%-kal került többe.
39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Bless the child)
2022. aug. 27. 15:36
Fiam eddigi beszámolója alapján mondom, hogy ez előtti években Fuerteventurán kicsivel olcsóbb volt általában az élelmiszer mint nálunk. Most kb. egálban lehetünk? Az EU-ban a 2. helyen állunk az élelmiszerek drágulása terén. Nem tudom ki az első, de emlékeznék ha Spanyol ország lenne.
38. Bless the child (válaszként erre: 28. - Banános Zselé)
2022. aug. 27. 15:08

Idén legalább 500 euróval többet költenek majd alapvető élelmiszerre a spanyolok – ez derült ki az ország fogyasztóvédelmi szervezetének adataiból.


Hétről hétre drágább az élet a dél-európai országban, ráadásul a háború miatti áremelések a legalapvetőbb termékeket érintik. A szervezet statisztikájából kiderül, hogy az idei első negyedévben a növényi zsiradékok ára nőtt meg drasztikusan.


A sajátmárkás olívaolajok átlagosan körülbelül 54 százalékkal drágultak, az ugyanilyen napraforgóolajok átlagosan 49 százalékkal kerülnek többe, de a szuper-és hipermarketek nagy részének kínálatában sokszor 100 százalékos vagy annál is nagyobb mértékű drágulás érzékelhető. A legnagyobb spanyol élelmiszerlánc, a Mercadona üzleteiben például a tavaly nyári 1 euró 50 centről hirtelen 3 euró 20 centre emelkedett az ára. A margarin, a tésztafélék és a lazac 30 százalékkal, a lisztek, kekszek 10 százalékkal drágultak.


A fogyasztóvédelem szerint a hús, a hal, a zöldség-gyümölcs, az olajok, tejtermékek, általános élelmiszerek, valamint a tisztítószerek és higiéniai eszközök együttesen 84 százalékkal drágábbak mint egy éve. A szervezet kiemelt néhány olyan árut is, amelyek olcsóbbak lettek, ilyenek például a drogériás termékek, valamint néhány zöldség és sertésféle. Számításaik szerint 2022-ben egy átlagos spanyol háztartásnak legkevesebb 500 euróval több pénzt kell majd alapvető élelmiszerekre költenie mint korábban.

37. 55Judit (válaszként erre: 36. - Gabbbicica)
2022. aug. 27. 14:18

Így van. Akinek a gyakorlati dolgokhoz 0 érzéke van, az maradjon a seggén. Másik, mindenki legyen tisztában a képességeivel, és aszerint cselekedjen.


Itt valaki feltett egy kérdést, mindenki a saját képességeit figyelembe véve válaszol. Ez így rendben is van, de ez sem mit nem segít a kérdezőnek.

36. gabbbicica (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2022. aug. 27. 14:01
Azert azt, akinek 0 erzeke van a gyakorlati dolgokhoz, még itthon is sokszor lehuzzak/atverik a segitok, ugy hogy beszelik a nyelvet.
2022. aug. 27. 13:59
Persze.
34. gabbbicica (válaszként erre: 31. - 5d8fd6c5cb)
2022. aug. 27. 13:55

Koszi, nem en inditottam a forumot.


En nem mennek a forumindito helyeben.

33. 55Judit (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2022. aug. 27. 12:00
Ezekre a kérdésekre előre megírtam a választ a 25.-ben.
32. tien (válaszként erre: 27. - Mimóza07)
2022. aug. 27. 11:56
Abban igazad van ,hogy NULLA nyelvtudással ne induljon útnak!
31. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 15. - Gabbbicica)
2022. aug. 27. 11:55

Azért amikor anno megszülettél, akkor is ott álltál mindenféle nyelvtudás nélkül.


Nézd meg, mára meg milyen jól elboldogulsz a világban.

Én Barcelonát és környékét elég jól ismerem.

Állj pozitívan a kérdéshez, a muszáj az nagy úr, a nyelvtudás meg majd ragad Rád.


Az a sok curva spanyol pisis is megtanulta, pedig ők sem okosabbak ám nálad.-))

Bízz magadban!...

30. tien (válaszként erre: 27. - Mimóza07)
2022. aug. 27. 11:53

Itthon egy német cég leányvállalatánál dolgoztam.

Vittem Münchenbe csoportokat is betanulni pl.

Nem volt annyira ismeretlen a nyelv.


Vannak sikersztorik nulla nyelvtudással is és fordítva.Perfekt némettel kullogtak haza.


Sok a változó a sztorikban.

Hely ,segítség ,munka,szerencse stb..

2022. aug. 27. 11:48
Sehova sem mennék nyelvtudás nélkül. Esetleg ha angolul beszéltek, az egy jó kapaszkodó lehet, de gyakorlatilag minden országban szükséges a helyi nyelv legalább társalgási szinten való beszélése.
2022. aug. 27. 11:46
Magyarországhoz biztos nem, hiszen itt van legnagyobb drágulás
27. Mimóza07 (válaszként erre: 18. - Tien)
2022. aug. 27. 11:45
Oké, akkor te vagy a kivétel. :) De sokan akkor jönnek rá hopp nem is olyan egyszerű lakast berelni, kiváltani a munkaengedélyt, meg a többi, amikor mar ott vannak. Ismerek vkit, eladott itthon mindenét, hogy ő többet nem jön haza, aztan fél év múlva itthon volt. Mert hogy ő azt hitte... Ja, oké. Ez a németeknél volt. Azt mondta elvették a törökök meg a lengyelek tőle a munkát. (Autószerelő egyébként a szakmaja.) Hát igen, ők beszélik a nyelvet. Mondjuk a lengyeleknél az oktatás színvonala nem ott van ahol nalunk.
26. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Ditta25)
2022. aug. 27. 11:40

Egyikotok se beszel semmit? Angolul sem?


Ki fog nektek akkor segiteni munkat/lakast talalni?


Bankszamlat nyitni? Hivatalos dolgokat intezni?

25. 55Judit (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 11:25
Nem tudom. Ezt a face csoportokban kérdezd meg. Ha kell, adok linket zárt csoporthoz.
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 11:23

Vannak face csoportok, ahol kint élő magyar segítők vannak jelen. Van olyan akinél szállást lehet bérelni, van akitől kocsit lehet bérelni. Vannak tolmácsok, akik esetleg ügyintézésekben tudnak segíteni.

A spanyol nyelv valóban nem nehéz, ha rávinne a kényszer sokkal gyorsabban is tudnám tanulni.

Az ottani lakosok nagyon segítőkészek, kedvesek, látszik rajtuk hogy nem stresszelnek az életükön és semmin.

Idén én is mentem volna októberben fiammal, de sajnos akkor műtik a szememet.

23. tien (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2022. aug. 27. 11:21

Sajnos a férjem egészségügyi problémákkal küzdött.

Volt némi megtakarításunk,és hazajöttünk pihenni.

Bár nem vettük számításba az elszálló árakat és a többi nyalánkságot itthon.


Franciaország a cél ugye?

Egyszer voltunk Párizsban,de szavakkal nem lehet leírni az érzést.Csoda!

22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Ditta25)
2022. aug. 27. 11:15
Nagyon kiszolgáltatott leszel. Munkád nem lesz, nem tudom ki fog bérbe adni egy ingatlant, ha beszélni sem tud veled. Villámgyorsan kezdj tanulni, a spanyol nyelv nem nehéz társalgási szintig.
21. michelle.r (válaszként erre: 18. - Tien)
2022. aug. 27. 11:14
Mi volt az oka? Nálunk is évek óta tervben van a költözés, de a kisebbik gyerekem nem akart. Szereti a suliját. Viszont jövőre végez az általánossal, végre szabad lesz az út 🙃
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook