Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriába nyelvtudás nélkül?! fórum

Ausztriába nyelvtudás nélkül?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 25. 19:15

Sziasztok!

Igazából először írók ilyen blogon!

Segítséget szeretnék kérni munkavállalás terén.

Vendéglátásban dolgozom,szakácsként,egy 4**** szálloda chef helyettese vagyok, de kinti munkaviszonylattoktól függően szeretném magam kipróbálni,na meg ugye az anyagi javak sem hanyagolhatóak.

Igazából német nyelvtidásom igen alap,de egy olyan konyhán ahol vannak magyarajkúak nem lenne nehéz belejönni!

Előre is köszönöm a segítséget!

78. rbadta (válaszként erre: 71. - 55a05b8a19)
2013. aug. 7. 18:49
igaz:)
77. rbadta (válaszként erre: 75. - Kovács Anita)
2013. aug. 7. 18:46
manapság már a nyugdíjasok is kimennek, semmi extra nincs benne már...csak dicséretes ha ennyi idősen belevág mert akar valamit..
76. michelle.r (válaszként erre: 75. - Kovács Anita)
2013. máj. 21. 13:27
Akkor utazzon ki, ha van pénze addig szállásra, életre, amíg nem talál munkát. Az alapfok majdnem elég egy szobalány munkához. Az ams.at-n találtok hirdetéseket, és a facebookon is van egy szárnyasfejvadász nevű csoport, aki folyamatosan hirdeti az osztrák szállodamunkákat. Lehet, hogy Németországban kellene keresgélnie, tapasztalataim szerint jobban tolerálják a hiányos nyelvtudást, mint az osztrákok.
2013. máj. 21. 09:42
Sziasztok !!Anyósom 53 éves ,és a fejébe vette hogy dolgozni akar Ausztriába .Most tanulja a német nyelvet,alapfok::::Szálódába szeretne dolgozni, mint szoba lány.Szerintetek van esélye hogy munkát találjon ???Hírdetés alapján keresse a munkát,vagy utazzon el, és úgy könnyebb lenne !!
2013. febr. 21. 12:44
sziasztok! Van itt valaki, aki Bludenzben (Vorarlberg) vagy a környékén lakik? Én itt élek a párommal. Ő dolgozik, én a tavalyi szezonban itt dolgoztam, az ideiben nem, de most ismét szeretnék. Keresek egy lányt, akivel lehetne közösen nyelvet tanulni, felfedezni a környéket, tapasztalatokat cserélni, stb! Lányok, aki nyitott erre, írjon! Szép napot Nektek!
73. e57e061615 (válaszként erre: 71. - 55a05b8a19)
2012. máj. 28. 23:38
Én azért nem mérnék ilyesmit hozzá, mert az elve rossz és szerintem szélsőséges helyzet, ha az embernek nincsenek rokonai, barátai.
72. rbadta (válaszként erre: 71. - 55a05b8a19)
2012. máj. 26. 18:55
igazad van ,csak nem te is?_)
71. 55a05b8a19 (válaszként erre: 63. - E57e061615)
2012. máj. 26. 18:50
nem rosszabb mint itthon állandóan egyedül lenni,a saját lakásodban.
70. 55a05b8a19 (válaszként erre: 65. - Deothora)
2012. máj. 26. 18:49
a magyarnál már csak a svájci rosszabb,tudom voltam kint,kérni még egy seprüt sem lehet tölük,köszönni,na azt nemszokás náluk,a sz@rukat is megennék,sant moritzban voltam,az,a hármas határ,üzletközpontban,pl.az olaszhoz mindenki bemegy vásárolni,a francia is,de a svájci,na az aztán nem,
69. e57e061615 (válaszként erre: 67. - VendrinerPiroska)
2012. máj. 26. 18:33
Mit igazol a gyakorlat?
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 65. - Deothora)
2012. máj. 26. 13:26
Igazad van.
67. VendrinerPiroska (válaszként erre: 63. - E57e061615)
2012. máj. 26. 13:24
Ezzel egyetértek, de a gyakorlati tapasztalat mást igazol és még csak nem is annyira a magyarokkal kapcsolatban. A magyar meglepően érdeklődő nép.
2012. máj. 26. 11:43

Rossz emberek mindenütt vannak!

Van ahol halmozódnak.Tudod,kutya is a dombra.. .avagy a szél is összehordja a szemetet! A jók az olyan helyről menekülnek,vagy hallgatnak,ezért észrese venni.

Közösségi oldalakon sok példát találni.. .

65. Deothora (válaszként erre: 64. - 25d4b44717)
2012. máj. 26. 07:42
Nem tudom mert alapvetöen nem szoktam magunkat másokhoz hasonlítgatni, mert meg sem fordul a fejemben hogy magyarok bármivel is rosszabbak lennénk egy némettöl, angoltól vagy franciától stb. A magyarok között is vannak pocsék alakok de azért nem kell ám a németektöl ill. a nyugat európai emberektöl sem elájulni ám....csak egy példa a németeknek nagy szenvedélye hogy minden kakiért feljelentgetik a másikat pl. egyik barátomra kihíta a kedves szomszéd a rendörséget mert a kikövezett kocsifelhajtójának a kövei között látott egy kis gyomot és rögtön ment is a feljelentés....de egy ismertebb eset: egy német srácot illetve a családját azért jelentett fel a föbérlöje mert a fiatal srác függöny gyanánt egy kaloz zászlót tett ki az ablakba sötétítö függöynként....és ez viccesen hangzik de majdnem jó pár száz ha nem ezer eurójába került a családnak ez a kis feljelentés....szóval nem kell ám azt hinni hogy, a nyugat európaiak között nincsenek kicsinyes, rosszindulatú aljas emberek...csak mivel mi magyarok vagyunk nekünk a magyar emberek szemétségei "jobban fájnak" azt jobban észre vesszük.
64. 25d4b44717 (válaszként erre: 62. - Deothora)
2012. máj. 26. 00:03
Biztos a magyarok jobbak:-)
63. e57e061615 (válaszként erre: 57. - VendrinerPiroska)
2012. máj. 25. 17:48
Ha huzamosabb időre költözik valaki, akkor a hétköznapokban miatt is célszerű tanulni még akkor is, ha sok honfitárssal él az ember, mert baromi pocsék lehet egy zárt, kicsi közösségben élni.
62. Deothora (válaszként erre: 41. - 25d4b44717)
2012. máj. 25. 17:42
Ezt sok év tapasztalatából egyáltalán NEM tudom alátámasztani!
61. e57e061615 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 17:40
Szerintem meg a saját cégében mindenki azt vár el, amit akar. Nem diszkrimináció, ha bizonyos nyelvtudás nélkül nem vesznek fel valakit, hanem általában praktikum. Lehet esztergagép kezelési készség, pénzügyi diploma vagy egy nyelv, miért ne szabhatná meg a munkaadó, hogy kit vesz fel, számára ki alkalmas? Olyan bécsi hirdetéssel is találkoztam már, hogy németen kívül angol és magyar nyelvkészség elvárás. Ez sem faji diszkrimináció, hanem elvárás, amit teljesíteni kell, hogy ki tudja szolgálni az új munkatárs a meglévő vevőkört.
60. Deothora (válaszként erre: 32. - 937a2a883a)
2012. máj. 25. 17:40

én ezt elhiszem, de azért ez igencsak -sajnos- szerencse kérdése is ám....nekem vagon ismerös van -közöttük apám is- akit a munkáért ki sem fizettek és ügyvéddel kellett odaállitani hogy legalább egy részét megkapják a fizetésüknek...és lehetne tovább folytatni a sort...

nehogy félreértsd de persze a bordélyokhoz és a rúdon való tekergéshez nem kell nagy nyelvtudás..oda gyomor kell, otthon meg el lehet mesélni hogy 3-4ezer eurókat keres "aupair vagy szobalányként":((

59. Deothora (válaszként erre: 8. - Pannus22)
2012. máj. 25. 17:33

szia én Ausztriában élek és nem akarlak elkeseríteni illetve az ismerösödet de nyelvtudásnélkül nincs sok esélye normális munkát találni, amit meg talál olyan hogy nem fizetik ki,esetleg átverik stb...ezért én is azt javasolnám hogy vagy azért alapszinten tanuljon meg németül hogy - ahogy felénk mondják - azért "el ne tudják adni" vagy inkább próbáljon otthon valami munkát keresni.

Amúgy annyi német nyomul sajnos manapság hogy mindenhova szinte öket veszi, fel mert a németek olcsón dolgoznak és perfekt beszélik a nyelvet..legalábbis az én környékemen így van.

58. JudyTim (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 17:28
kék írisz, nem kell az egész cégnek megtanulni a nyelvet.... csak annak aki többet akar tenni a saját érdekének :)
2012. máj. 25. 13:00

Előljáróban megjegyezném nincs ausztriai tapasztalatom és a németem sem túl jó, de mivel 10+ év külföldi (angol nyelvterület )munkatapasztalatom van, meg majdannyi multiknál itthonról, így megosztanám a véleményem.


Minden egyes országban ajánlatos és bizonyos szinten elvárt, hogy a dolgolgozó, sőt még a vezetőség beszélje az adott ország nyelvét.


Mikor multiknál dolgoztam itthon, a főnökség próbálkozott valamilyen szinten elsajátítani a magyart. Általában nem sok sikerrel, de a gesztus is fontos. Ezek azok voltak, akik hosszabb időt töltöttek itt folyamatosan. Akik csak jöttek-mentek megbeszélések erejéig, azok is gyakran megtanultak néhány szót udvariasságból. De el tudom képzelni, hogy van olyan aki ennyit se, tartós ittartózkodás ellenére Azokat eléggé elitélem. Tapasztalatból tudom ugyanis, hogy beszélhet ő bármilyen világnyelvet )pld. német) attól még nem fognak neki másutt a saját nyelvén bokázni. Pld. Angliában lehet, hogy képes lesz valamilyen szinten ügyintézni, mert telefonos tolmács létezik mondjuk az adóhivatalnál, de hétköznapi szinten meghal.


Ha munkát akarsz külföldön, akkor nyilvánvalóan hasznos nyelvet tudni, legalábbis ezt diktálják a piaci szabályok, meg a józan paraszt ész. Ha lengyel, litván, bolgár,ázsiai vagy akkor nagyobb eséllyel boldogulsz el kevés nyelvtudással, mert a többiek a hazádból segítenek a nyelveben, munkában és ügyesebben képviselik az érdekeidet, mint a magyarok, meg többen is vannak. Példa megint; A férjem munkahelyén két magyar lányt elküldtek, mert úgymond kevéssé beszéltek angolul, de felvettek két lengyel, akik semmit sem tudtak a nyelven, viszont két tucat honfitársuk volt ugyanazon a helyenm míg magyarból csak 1.

Tehát, ha magyar vagy akkor sajnos méginkább rá kell feküdni a nyelvre, mivel még kevésbé számíthatsz a honfitársaid segítségére.

56. michelle.r (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 12:23

Majd ha te fizetsz neki, akkor joggal várhatod el. Egyébként szerintem megtanult ő egy-két dolgot, ha itt van és munkát ad a magyaroknak ;)


Egyébként meg nem is azt várják el, hogy a nyelvüket megtanuld. Mostanában dolgozom japánokkal, hajlandóak voltak a kedvemért megtanulni angolul :o)).

55. michelle.r (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 12:20

Semmiképpen. Csak azok, akik munkát szeretnének kapni tőle.


Egyébként igen, megtehetné. Csak valamiért mégsem a magyar cégek terjeszkednek külföldön. És kétlem, hogy ennek az az elsődleges oka, hogy nem találnak kétszáz embert, akik a munka reményében hajlandóak magyarul megtanulni ;)


Egyébként nem értem, miért vitatkozunk, a XXI. században Közép-Kelet Európában miért olyan nagy elvárás, hogy az emberek beszéljenek nyelveket?

54. 093a17e5d8 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 12:17
Szerinetm nem egészen így van. Ha idetelepül egy japán, kínai, finn, svéd, francia stb. cég nem várja el, hogy tanuld meg a nyelvét, csak azt, hogy kommunikálni tudj vele általában angolul. Szerintem ez így van jól. Az angollal gyakorlatilag bárhol elboldogulsz a világban.
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2012. máj. 25. 12:08

Pedig nem viccelek.

Valamelyik állam idetelepít egy gyárat és, mint vezérigazgatót idetesz valakit. Ennek az egy embernek a kedvéért tanuljon meg 200 ember az ő nyelvükön? Szerintem ennek az egy embernek kellene megtanulnia a mi nyelvünket.

Hiszen, ha pl. egy Magyar vállakozó indít egy céget külföldön, akkor ő sem azt várja majd el, hogy a külföldi tanulja meg az ő nyelvét, peddig innen nézve joggal tehetné, nem?

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2012. máj. 25. 12:04

:)))

Igen, ez engem nagyon zavar.


Ha én veszem a fáradtságot, hogy megtanuljam, akkor vegye ő is.

51. michelle.r (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 11:30
Ne viccelj már! Tulajdonosként jön ide, nem dolgozni. Aztán ha elmegy öt év múlva Romániába, majd Bulgáriába, mert terjeszkedik a cége, tanulja meg az összes "balkáni" ország nyelvét, mert a saját alkalmazottai valami rosszul értelmezett nemzeti öntudatból nem hajlandóak a hivatalos üzleti nyelvet megtanulni?
50. michelle.r (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 11:25

Igen, tudom, hogy neked ez a vesszőparipád. Igen, ha egy külföldi idejön egy magyar céghez dolgozni, tanuljon meg magyarul. Már csak a saját érdekében is :o)).

De amíg te dolgozol egy külföldinek, addig szerintem joggal várja el tőled, hogy te tanuld meg a nyelvét.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook