Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mi a véleménye a Nátániel névről? fórum

Kinek mi a véleménye a Nátániel névről? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 8ad44037d8 (válaszként erre: 33. - Nirvi)
2011. jan. 5. 13:44

Szia!


Köszönöm!

Liliána lesz a neve:-)

33. Nirvi
2010. dec. 23. 14:47

Gratulálok:)

És őt hogy fogják hívni?:)

2010. dec. 23. 14:12

Megoldódott a kérdés, hiszen kislányom lesz és így nem kell a fiú neveken gondolkodni:-) Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a fórumhoz!

Kellemes Ünnepeket Nektek!!!!!

31. Pen80 (válaszként erre: 24. - 8ad44037d8)
2010. dec. 14. 14:48
Szerintem nem baj, ha nem olyan ritka a neve. Régen én is azt akartam, mert a páromnak is gyakori vezetékneve van, de már letettem róla. Fiúnak meg szerintem aztán tényleg mindegy. Őt inkább a különleges és ritka név fogja zavarni, ebben majdnem biztos lehetsz.
2010. dec. 8. 13:52

Sátános???:-) ez jó vicc, azért mert benne van a "átán"???

Kriszta , pont ez volt a kérdés hogy hogyan lehetne becézni!!!!

És ez nem valami szappanopera név, hanem Bibliai és a jelentése is szép, semmi köze a Sátánhoz:-)

2010. dec. 8. 11:23

Szerintem magyar gyereknek magyar neve legyen.

Egyáltalán Nati lesz, vagy hogy kell becézni?

Szerintem sok sokkal jobbnév is van, mint ez.

Biztos nem adnám a gyerekemnek.

De persze mindenki maga dönti el.

28. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - 8ad44037d8)
2010. dec. 8. 09:22
Nátániel... Olyan sátános ez a név :) Miért nem Jonathan? (az meg olyan almás...):D
27. sunshine24 (válaszként erre: 24. - 8ad44037d8)
2010. dec. 7. 20:36
Jó de azért az István meg a Nátániel között van egy igen széles skála, amin lehet mozogni. Nagyon sok szép név van még, ami nem tucat, mégis szép. Te döntésed, de abba is gondolj bele, hogy a gyerek egy egész életen át viselni fogja, és nem lesz mindig gyerek.
26. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 8ad44037d8)
2010. dec. 7. 19:35
Mivel héber férfinév, (a Bibliában Nataniel-ként jegyzik)és azt jelenti, Isten ajándéka, maradnék a Nati becenévnél. A Gabiról sem tudni mindig, hogy fiút vagy kislány becéznek, mégsem akadunk föl rajta. Akinek nem tetszik... Persze attól is függ a hangzás, hogy milyen családi név van előtte, milyen hangrendű..., milyen betűre végződik, hogy könnyű legyen kimondani és ne legyen akár mássalhangzó halmozódás.
25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 24. - 8ad44037d8)
2010. dec. 7. 17:41
Miért baj az, hogy nem becézhető?
2010. dec. 7. 15:52

De örülök hogy ilyen sokan írtatok! Hogy őszinte legyek még nem tudom hogy fiam vagy lányom lesz!

Nekem amúgy a Richárd név a favorit, de mivel áprilisra várom a babát nem akarom hogy pár nap legyen a szülinapja és a névnapja között !És ahogy nézegettem a neveket megtetszett a Nátániel név, de becézni nem igazán lehet, mert ugye a Nati az női becenév, a Néti is túl nőies nekem , Nátán-ról meg ne írjam le mire következtetek:-)

Még egy válasz a kérdezőknek! azért akarok különleges nevet, mert pl: ne legyen már István stb. mert ha bárhol szólítják hogy Nagy István majd jelentkezik 5 ember!!! Remélem érthetően fogalmaztam:-)

23. árnyjáték (válaszként erre: 21. - Pikkerpuko)
2010. dec. 7. 15:28

Te jó ég:DDDDDDD

Radiátorka,gyere ide:DDD

22. Nirvi (válaszként erre: 21. - Pikkerpuko)
2010. dec. 7. 14:50

:D:D:D:D:D


Ez nem semmi:D:D:D

2010. dec. 7. 14:43
"Folyamatosan frissülnek a hivatalos keresztnevek a Magyar Tudományos Akadémia internetes oldalán, ugyanis az utóbbi években megnőtt az érdeklődés az egyre különcebb nevek iránt. Egy időben a szülők egy része szappanoperák, illetve filmhősök alapján akart nevet adni csemetéjének, mára azonban a mesefilmfigurák lettek a legnépszerűbbek. Az Akadémia olyan neveket utasított el mint Vackor, Bogyóka, Pöntyi, Csibécske, illetve Radiátor, Kazetta és Csikó. De van, kinek ez sem szegte kedvét, így fordulhatott elő, hogy létezik Lakatos Nintendo, Oláh Pokémon és Galambos Tarzan is"
20. Nusika74 (válaszként erre: 16. - Nirvi)
2010. dec. 7. 14:21
Szerintem meg a kisfiad nevével nincs semmi baj,inkább azzal aki nevet rajt.Egyszer ezt a nevet álmodtam meg a harmadik gyerkőcömnek és nagyon tetszet(de aztán kislány lett:)).Sajnos igazad van hogy aki csúfolni akarja a másikat az kifog találni valami "vicceset".Az én fiam sokszor sírva könyörög hogy változtasam meg a nevét mert a suliban csúfolják .Nagyon meggondolandó hogy milyen nevet adunk a gyerekeinknek,hogy ne legyen mások céltáblája mert nem lehetünk mindig mellettük.
19. viliflora (válaszként erre: 1. - 8ad44037d8)
2010. dec. 7. 12:56
Van az ismerőseim között. Senki nemérti, hogy Natika miért nem lány.
2010. dec. 7. 12:35

Nekem továbbra is nagyon tetszik:)

De tény,talán én sem adnám a gyereknek,vagy nem tudom igazán.

2010. dec. 7. 11:30
Ez kb. olyan, mint a Dzsenifer. Angolul, oké úgy, hogy Jennifer, meg a Nathaniel is jó angolul. Egyébként angulul Nate-nek (Nét:-) becézik.
16. Nirvi
2010. dec. 7. 11:27

Az én fiam neve sem tetszik mindenkinek, sőt volt a családomba aki ki is röhögte.

Bár szerintem annyira nem vicces azért:)


Szerintem szinte minden névre lehet találni valami vicces becenevet.

Vagy ha nem, akkor kitalálnak valamit úgyis a gyerekek:)

Gonoszak és őszinték:):)

2010. dec. 7. 11:08

Nekem nem tetszik,de ez az én véleményem,ha ti ezt szeretnétek akkor adjátok!!!becézve Nati???nekem ez lány név a Natália becézése!!

Amúgy név választásban mindig lesznek olyan emberek akiknek nem tetszik!!!

De majd idővel megszokják!!!Valószínű Mi sem olyan nevet adunk majd a gyerekünknek ami mindenkinek tetszik,de hát ez a mi döntésünk:)

2010. dec. 7. 10:55

Szerintem gyönyörű és különleges név. Ha még a vezetéknézhez is passzol, hajrá! Ezerszer jobb, mint az időnként felkapott divatnevek.


Egy kollégám fiát hívják is, bár ők angolosan írják, és Nathan-nak becézik, vagy röviden - magyarul elég bénán néz ki leírva: Nét-nek.

2010. dec. 7. 10:31
Nem attól lesz egy gyerek különleges, hogy ilyen neveket adnak neki. Ez inkább kiközösítéshez vezethet. Én biztos nem adnék a gyermekemnek ilyen nevet. Annyi szép, ismert név is van, ami nem tucat, mégsem fogják a gyereket miatta évekig halálba cikizni. És arra is gondolni kell ugye, hogy ez a szegény gyerek egész életén át viseli majd ezt a nevet, és ami gyerekként cuki meg édes, felnőttként lehet már nevetség tárgya.
12. spinneli (válaszként erre: 11. - Pikkerpuko)
2010. dec. 7. 10:24

a szülőnek így is úgy is az lesz.

:)

2010. dec. 7. 10:19
Ne a gyerek neve legyen különleges, hanem maga a gyermek...
10. Nirvi (válaszként erre: 9. - Pikkerpuko)
2010. dec. 7. 10:17

:D

Szerintem is:)

2010. dec. 7. 10:14
A Pista szebb név...
2010. dec. 7. 09:56
Nem tetszik, kicsit erőltetett kimondani ha meg becézed pl Nati az már lány név...
2010. dec. 7. 09:55

Szerintem szép név.De én nem adnám a gyerekemnek,persze ez nem oszt,nem szoroz a témában.Azt viszont tudnod kell,hogy tök mindegy milyen becézést fogtok kitalálni,mert elsőre mindenki a Natira asszociál majd a név hallatán,és lehet,hogy az idősebb korosztály tisztelettel lesz afelé a becenév felé,amit kitaláltok,viszont a gyerekeket ez nagyon nem szokta érdekelni és orrba-szájba csúfolják majd!


Ezt persze túl lehet élni-én is túl éltem,nagyon ritka nevem van-és utána nagyon klassz,hogy az embernek nem tucat neve van,sőt idesebb korban jól esik a sok dícséret is akár,hogy milyen szép és ritka neved van,csak az ovit meg az általános iskolát kell átvészelni!

2010. dec. 7. 09:52

Nekem nem tetszik. Olyan mintha egy szappanoperából lépett volna ki.

És pl a Nati becézést tudom elképzelni neki, úgy meg a barátnőm macskáját hívják....:D


De nem is az a fontos, hogy másnak tetszik e...

2010. dec. 7. 09:52

nekem angolul tetszik...így magyarosítva picit fura, de biztos meg lehet szokni.

Becézni...esetleg Nati?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook