Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek melyik keresztnév tetszik nagyon, és melyik nagyon nem? fórum

Kinek melyik keresztnév tetszik nagyon, és melyik nagyon nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2017. máj. 9. 21:13

Lánynév: Veronika, Gabriella

Fiú: Bence


Az emberek egy része a divat után megy,

másik része a szülei nevét adja, mert ő is ezt kapta,

a harmadik része ami neki tetszik éppen.


Például a nagyszüleim még a királyok és királynők neve után adták a gyerekek neveit.

Változik a világ, de azokat az idegen neveket, amik távol állnak tőlünk, valahogy furának hallom, hogy Horváth Dzsesszika, főleg magyarosan írva. Netán Tóth Giuseppe, és társai.

15. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Loretta16)
2017. máj. 9. 21:06

A Bence keresztnévért azért állok ki, mert ezelőtt negyven évvel, háború óta az első Bence, ahol a fiam született, Ő volt, nem én mondom, a nővérek mondták.


Gyakorlatilag ez a név a háború után, szinte fekelistás volt, mondhatnám.


Hogy azóta miért lett kedvenc, ki tudja?

14. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - Globus)
2017. máj. 9. 19:59
a Csilla,Mónika,Andrea,Krisztina is kiment a divatból.az egyik unokahúgom Szilárda,a másik Heléna.a lányom Dóra.
2017. máj. 9. 19:47
Zoàrd. Fiúnév. Nekem tetszik.
12. globus (válaszként erre: 11. - Angelgirl8588)
2017. máj. 9. 19:34
Hajdanán rongyrázós nevek tucattá váltak, biztos vagyok benne, hogy a mostaniak is azok lesznek. De mindig lesz mit űberelni, hiszen töretlen a szándék, a mi gyerekünknek olyan neve legyen, ami a környéken senkinek :) Nem aggódom, jönni fog utánpótlás.
2017. máj. 9. 18:45

Nagyon sok név van, ami tetszik és talán még ennél is több, ami nem :D És ha azt elkezdeném felsorolni, kiakadna a Hoxa :D Gondolok itt a nagyon új és iszonyat furcsa nevekre... Nem a Milán, meg Noel, meg Mira és társaira, mert ezek szépek, csak túlságosan tucat lett sajnos... :/ Az olyanokra gondolok, mint Ixion, Abbás, Dzsingisz, Osszián (bár párom kedvenc együttese :D), Sólyom (ismerek ilyen nevű kisfiút, de furcsának találom), Fahéj, Imodzsen, Szolanzs (bár nagyon szép Solange formában :)) és napestig sorolhatnám :D :D Annyira röhejes nevek vannak, hogy az hihetetlen. Mondom ezt úgy, hogy nem szeretnék senkit megbántani, akinek esetleg ezek tetszenek, szíve joga :)


Ami viszont tetszik:

fiú:

Bence (lehet, hogy elcsépelt, de szerintem nagyon szép :))

Günter (eszembe nem jutna így elnevezni a gyerekem, de annyira király név :D)

Norbert (így fogják egyszer hívni a kisfiúnkat :))

Imre (oviban dolgoztam, és inkább az Imike tetszett meg, meg az Imkó :D :D)

Dorián (nagyon sokáig tetszett, most már annyira nem, de még mindig szépnek tartom :))

Viktor

Áron (barátkozok vele, eddig nem igazán tetszett :))

Marci (sajnos se a Márton, se a Marcell nem igazán tetszik, csak a Marci :D)

Alex

Dimitrij (hasonlóan érzek, mint a Günternél :D)


lány:

Zoé (így fogják hívni egyszer a kislányunkat :))

Emma (nagymamám után ^_^)

Anna (személyes kedvencem, és minden olyan név, ami Annával kezdődik, leginkább az Annabella :))

Emmaróza (ezt nemrég fedeztem fel, iszonyatosan megtetszett :))

Kitti

Daniella (még ált.sulis koromban ismertem egy ilyen nevű lányt, akinek gyönyörű hosszú, göndör haja volt :))

Viktória

Brigitta

Dorottya (se a Dóri, se a Dóra becézése nem fogott meg túlzottan, bár akkor már inkább Dóra :))

Alexa

Tatjana (úgy vagyok vele, mint a Günterrel :D)

Nina

Elena


Hirtelen ezek jutottak eszembe :D Amúgy nagyon tetszenek az oroszos, illetve a franciás nevek, de nem hiszem, hogy a gyerekemnek adnám azokat :) Esetleg a kutyámnak :D És nem azért, mert csak egy állatnak valók, hanem egyszerűen nem tudom elképzelni a gyerekemnek pl a Güntert vagy a Tatjana-t :)


Nagyon gyönyörű nevek vannak, csak győzzön az ember válogatni :D Bár nekem valahogy a lány nevek között mindig sokkal több volt a szimpatikus, mint a fiúk között :)

2017. máj. 9. 18:11

LIKE

Anabell, Emma, Olívia

2017. máj. 9. 18:11

férfi: Péter, Csaba, Zsolt, Gábor, Zoltán

női: Anna, Virág, Rózsa, Tünde, Emese, Emőke

2017. máj. 9. 18:04
Nekem nem tetszenek a regies nevek. En szeretem az ij neveket. Nyilvan nem a romak altal divatosnak tartott nevek jonnek be. Ha itt kint sikerulne a baba es fiu lenne Jacoby Alexander. Ha lany, akkor pedig az Odalya nagyon tetszik. Kulonleges nevnek szamitanak, de en szeretem a szep neveket :)
7. kokuszoscsoki (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2017. máj. 9. 17:53

Nekem a Dzsenifer nagyon tetszik! Bár nem dzs-vel, hanem j-vel.


Kedvenc lányneveim vannak, amik gyönyörűek szerintem, bár nincs lányom, de talán majd egyszer lesz, akkor ezek közül választok a Jenniferen kívül: Emília, Natasa, Natália, Olívia, Szeréna, Alíz, Kira, Elza. Én nem szeretem sem a régies neveket, sem a tucatneveket. Volt aki már beszólt azért, mert nem magyar nevek közül válogatok, de ha egyszer az ilyenek jobban tetszenek, akkor hadd döntsem már el, milyen nevet adok a gyerekemnek. Én sem szólok le senkit, mert Józsefnek nevezi el a kisfiát, holott én sosem adnék ilyen nevet. De ha az anyukának tetszik, akkor nincs joga senkinek sem bírálni...

2017. máj. 9. 17:45

Tetszik: Andrea, Enikő, Zsolt, Péter

Nem tetszik: azok a brazil szappanoperás nevek, fiú-lány egyaránt

5. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Zsanci79)
2017. máj. 9. 17:41
Ami nagyon finom! Nyámi! :)
4. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Loretta16)
2017. máj. 9. 17:37

Más meg adná 😁😁😁

Még mindig jobb, mint Alejandro, Raul, DZSenifer es tarsai 😂😂


Nem tudom, hogy a te keresztneved Loretta-e, de az egyik ismerosomnek a lanya az. Sajnos mindig a roletti jut eszembe rola 😁

2017. máj. 9. 17:31

Nekem nagyon tetszenek: Noémi, Viktória, Péter, Levente

Nem tetszenek: Barbara, Kitti, Bence (pont azért nem, mert elcsépelt divatnevek)

De pl. Mihályt sem adnék a gyerekemnek, és Titanillát se :)

2017. máj. 9. 17:23

Fiú: Ákos

Lány: Viktória

2017. máj. 9. 17:21
Sziasztok! Érdekelne, nektek melyik nevek tetszenek, és melyek azok amelyeket soha nem adnátok a gyereketeknek. Nem várok gyereket, csak egyik nap beszélgettünk a kollégáimmal erről. Akár fiú, akár lánynevek...:) Mi az ami az embereket vezérli ebben? A divat, vagy az egyéni ízlés? Ez érdekel engem. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook