Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? fórum

Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. laszlozsu (válaszként erre: 86. - Zsozsolt)
2011. jan. 7. 16:02

Ez a 70-es évek óta az idén január 1-ig sokszor sokféleképpen volt. Követhetetlen.

Mint írtam már az én időmben is lehetett mellette dolgozni, csak 4 órában.

Pl. az átkosban nem lehetett. Vagy ez vagy az. A rendszerváltás után változott ez valamit.

88. laszlozsu (válaszként erre: 87. - Orsolya33)
2011. jan. 7. 15:57
Ebben nagyon is egyetértünk.
2011. jan. 7. 14:48
Engem nem érdekelne a gyes,ha tudnám azt,hogy egy havi fizetésem nem éppen elég lenne a havai számlákra, ételre és semmi luxusra,hanem elég lenne és még maradna is egy kicsi. A parlamentben pedig nem az ország gazdasági válságának megoldására törekednek,hanem,hogy mindent ellenezzenek,amit kitalál az adott párt. Közös megoldás nincs és természetesen a saját profitálásuk áll az elsődleges helyen. hülyeség ezen vitatkozni,hogy mi járna és mi nem a családoknak,mert ami jár gyes egy gyerekre,sokszor nem a gyerekre megy,hanem a hitelre és vagy a számlákra. Tudom, itt most sokan mondják,hogy akkor minek vállalnak a családok gyereket. Mi hála az égnek nagy sz@rban nem vagyunk,de nem is egy normális ,kiegyensúlyozott anyagi a helyzetünk.Emberek,ez magyar ország, ennyi.
86. Zsozsolt (válaszként erre: 85. - Laszlozsu)
2011. jan. 7. 13:33
Ez január 1-ig nem így volt, lehetett dolgozni mellette....most már nem...következmény...akit eddig visszavettek, most már nem kötelező visszavenni...azaz, a szülőt nem,csak a cégeket támogatják...
85. laszlozsu (válaszként erre: 80. - Zsozsolt)
2011. jan. 7. 12:14

Ki mondta, hogy a GYES azért van, hogy otthon legyen az anya?


Hát ezt nem tudja Neked senki megmondani már. Anno, amikor bevezették a GYES intézményét, valamikor a 70-es évek elején, akkor döntöttek úgy, hogy az anya legyen otthon a gyerekével, s ezért segélyt kap.

A gyermek nevelésének támogatására pedig családi pótlékot.


Régebbi híradásokban talán utána tudsz nézni, hogy kinek a szájából hangzott ez el.

84. laszlozsu (válaszként erre: 79. - Zsanci79)
2011. jan. 7. 12:08

Annak idején, amikor én szültem a gyerekeimet akkor még csak 4 órában lehetett.

Változnak az idők, a kormányok, a törvények. Mondjuk én ugyan GYES-en nem voltam, az általatok is írtak miatt GYED után teljes munkaidőben visszamentem dolgozni.

Nem most volt, de nem is olyan rég. Amikor Bokros úr csomagolt. Szóval akkor is jó helyzet volt.

2011. jan. 6. 23:41

Én ezzel a rendelkezéssel kivételesen egyetértek.

A gyes nem más mint gyermek nevelési segély aminek pont az a funkciója, hogy amig a szülő gyereket nevel és nem munkaképes legyen valami pótlás.

Ha visszamegy 8 órába dolgozni fizetést kap és miért kapná a gyermek nevelési támogatást is?

Az más kérdés, hogy persze mindenki el tudná költeni.

82. zsanci79 (válaszként erre: 81. - Zsozsolt)
2011. jan. 6. 16:35

Igen, és sajnos még az is tetézi ezt, ha bevalljuk ha nem, hogy előbbre valók a protekciósok, valakinek a valakije, stb....

Nekem nagyon jól jött van a gyes pont a bölcsi fizetése miatt is, egyedül vagyok vele, és hát muszály dolgozni. Mivel plusz pénzbe kerül a bölcsi, így még kevesebbet is fogok kapni mint a gyedem volt, és a gyes pont kipótolta volna ezt a kieső részt. De ha nem, hát nem...Most megint adtak is meg nem is....mert visszállították a 3 éves gyest, de mégsem kell a javát kifizetni, mert megvonják a 8 órásoktól. Ugyanezt csinálták azokkal, aki már dolgoznak gyes mellett, mert ugye jobb helyen azokat még ki szoktatták futtatni. De itt nem, Adtak nekik is egy kicsit, márciusig, oszt jóna!ot!

Én is szívesen otthon maradtam volna vele, de abból a pénzből nem sokat ennénk.

81. Zsozsolt (válaszként erre: 73. - Zsanci79)
2011. jan. 6. 12:38
Tesóméknál a bölcsi tele van olyan gyerekekkel, akinek az anyja csak papíron dolgozik a családi bizniszbe. Közben a gyereket lepasszolja és elmegy tornázni, tanfolymara, kozmetikushoz, körbejárja a barátnőit vagy csak otthon elvan. Más meg nem tud dologzni menni, mert nincs helye a bölcsibe a gyermeknek, mert az ilyen szülők gyerekei foglalják el.
2011. jan. 6. 12:31

Ha eddig lehetett, most miért nem?...

nem lett sem több állami bölcsi, sem több részmunkaidős munkahely

minket körberöhögnek akár 6 akár 4 órás munkakörről érdeklődünk, senki nem akar részmunkaidős alkalmazottat

akkor kéne valamit változtatni, ha változik a környezet...

nálunk csak a fizetés nem elég a magánbölcsire....ahhoz kellett volna a gyes...



Ki mondta, hogy azért van a gyes, hogy otthon legyen az anya????

79. zsanci79 (válaszként erre: 78. - Laszlozsu)
2011. jan. 6. 11:51

Egyetértenék még veled is, de akkor 4 órát lehessen dolgozni ne hatot. Mert a hat és nyolc között olyan nagy külömbség valljuk be nincs!

De mondjuk a példád szerint 4 órás munka mellett sem kaphatsz munkanélkülit, ugye?

És továbbra is azt mondom, hogy nagyon sokan a kényszer magánbölcsit fizetik belőle. Pl. én, olyan se magán, se állami, mindenesetre több mint az állami. Mert az ember a mai világban örül, hogy egyáltalán visszamehet dolgozni.... a tisztességese ugyebár.

Amúgy meg előbb férőhelyet kellene csinálni, és nem lenne talán ennyire zúgolódás sem. de hát az sem megy! Persze egy íróasztal mögül könnyen el lehet dönteni mindent!

2011. jan. 6. 08:53

Most kicsit távolodjunk el attól, hogy mire elég a GYES, hogyan lehet belőle megélni, és mely korosztályú gyermekek kerülnek többe egy család számára.

A kérdés az, hogy kinek jó és miért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni?

Ha valaki 8 órát dolgozik, az főállású, teljes munkaidőben foglalkoztatott jogviszonnyal rendelkezik, ergo távol van az otthonától, nem meríti ki annak a fogalmát, ami a GYES jogviszonyát adja. A GYES tulajdonképpen az anya létfenntartásaihoz való csekély hozzájárulás az állam részéről. Segély, mert kiesett a munkaerőpiacról egy csodálatos cél érdekében, hogy gyermeket neveljen.

Egyszerűen azért nem lehet 8 órát dolgozni mellette, mert akkor már nem vagy GYES-en, ha főállásban vállalsz munkát. Mint ahogy nem lehet munkaviszony mellett munkanélküli járadékot sem kérni, mert a kettő üti egymást.

Az tény, hogy ma már nincs olyan gyermeket nevelő család az országban, akinek ne lenne nehéz. Minden életkor más és más anyagi nehézséget hoz. Szerencsére a GYES mellett azért részmunkaidőt engedélyeznek. Nem akarok abban állást foglalni, hogy kinek nehezebb, sőt nem sajnálok senkitől semmit. Egyszerűen csak a kettő jogviszony közötti különbséget akartam szemléltetni.

77. jozsi.38 (válaszként erre: 75. - Iemma)
2011. jan. 6. 07:07
nem csak a kisebbség van otthon 3évig, hanem rengeteg vidéki, ahol nincs bölcsi és a nagyik még dolgoznak, az oviban túljelentkezés olyan szinten, hogy kiscsoportba rászorultsági alapon veszik fel a gyereket, 5éves kort betöltöttet mert törvény írja elő. kérdem én: ha 3éves kor után lejár a gyes, az anya nem tudja hova elhelyezni a gyereket, nagyi mint lehetőség kilőve, szerinted hova fog tudni elmenni az anyuka dolgozni gyerek mellől?
2011. jan. 6. 02:14
Aki napi 8 órát dolgozik, az mikor van a gyerekével?? A gyes azért van, hogy a gyereket nevelje az anya.
75. iemma
2011. jan. 4. 16:35
Őszintén szólva ezzel is csak a kisebbség jár jól, mert ők a 3. évben sem fognak elmenni dolgozni és ugyanúgy kapják a Gyest mint aki éveken át fizette a járulékokat. Miért nem a GYED-et adják 3 évig? Így esetleg nem kellene automatikusan elszegényedni minden gyermeket vállaló anyának aki előtte tisztességesen dolgozott.
74. zsanci79 (válaszként erre: 73. - Zsanci79)
2011. jan. 4. 13:40
ja és ugye kényszerből megy a magánbölcsibe, mert államiba nem fér be, és oda fizeti, vagyis fizette a gyest. Nagyon sok magán bölcsi, családi napközi van már, nem véletlen, hogy miért.
73. zsanci79 (válaszként erre: 72. - Kira88)
2011. jan. 4. 13:38

Az irígységre gondoltam, az tipikus magyar tulajdonság, lépten nyomon ezzel találkozom.

Azért vették el a gyest a 8 órás dolgozóktól, hogy vissza állítsák a 3 éves gyest, mert aki be tudja adni bölcsibe a gyerkőcét, az már dolgozik a 3. évben, és ugye a bölcsikben túljelentkezés van, tehát sokan vannak így. Aki a gyesre, és egyéb szoc. támogatásra szüli a gyerekeket, igazából az jár "jól" a 3 évben, mert megélni tisztességes család nem tud belőle. Jó mi?

72. Kira88 (válaszként erre: 71. - Zsanci79)
2011. jan. 4. 13:22

Azért vannak sajnos sokkal rosszabb helyek is a világban...

Az tény, hogy valamit kezdeni kell ezzel a paradoxonnal, hogy mindenki szülésre bíztatja a magyarokat, aztán aki megteszi, azt ott rövidítik meg, ahol érik. Nem hiszem, hogy egy normális országban a gyermekvállalás egyenlő az elszegényedéssel...

71. zsanci79 (válaszként erre: 68. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 14:16
Sajnos tipikus jó magyar hozzáállás....dögöljön meg a szomszéd lova is! Kár ezen vitázni, a világban nincs mégegy ilyen f@sz ország mint ez....
70. e1641dee25 (válaszként erre: 65. - Caravell)
2011. jan. 3. 14:16
Hogy milyen igazad van....
69. zsanci79 (válaszként erre: 28. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 14:14

Fúú, Te hol élsz?

Nálunk most lett 10 férőhelyesből 20 férőhelyes, kb 60-an születnek a településünkön egy évben, Úgyhogy mivel most bővítették, ezért belátható időn belül nem lesz több férőhely...

a megyeszékhelyen is min. 1 évvel előtte be kell íratni.

Látod, ebben meg Te nem vagy benne, ezért látod másképp

68. orsolya33 (válaszként erre: 65. - Caravell)
2011. jan. 3. 14:09
De, tudok szépen vitatkozni,csak nem olyan emberrel,aki azt hiszi,hogy akinek pelenkás a gyereke,annak könnyebb. Tudom, hogy később se lesz az,csak hogy ha te kapnál támogatás az iskolára,mert van iskola támogatás is,akkor nem szólnék bele, hogy mire fel,hanem hogy jól teszed, hogy megigényled,mert senkinek sem könnyű.HA vissza megyek dolgozni úgy, hogy kapnám a gyest,attól függetlenül adózok is a fizetésemből. Szóval még egyszer: Nem kellene más emberektől sajnálni azt a + 26 000 FT-ot,amit egy évig kapnának, ha esetleg két évesen beadja bölcsibe a gyerekét,mert kevés a 26 000 FT. és a 15 000 FT-os gyerektartás. De a banki fizetésem sem olyan magas,hogy dúskáljunk.Tudod, én még annak is tudok örülni,ha valaki nyer, valaki pedig még a zsíros kenyeret is elirigyli. Mellesleg mi is rocsiból öltözünk,főleg a lányaim,mert sajnos egy bébi pulóver ugyan annyiba kerül,mint egy felnőtt, és ketten vannak.De én ezt vállaltam és nem kívánom senkinek,ha nekem rossz,akkor legyen másnak is.
67. zsanci79 (válaszként erre: 52. - Caravell)
2011. jan. 3. 14:06
Szerintem meg 6 órát se lehessen, mert az a 2 óra már nem oszt, nem szoroz......
66. zsanci79 (válaszként erre: 57. - Caravell)
2011. jan. 3. 14:02

"Mindenki mindig qrva okos, míg nem szembesül az adott helyzettel"

Látod, itt mondod meg a frankót! Te ezzel a helyzettel szembesültél már, most nem érint tehát azt nem érzed át. Most azzal szembesülsz, hogy nem kapsz csp-ot az egyetemista gyereked után (gonodolom, mert csk 1-2hsz. olvastam el). Neked most ez Sz@r. Ha erről nyitnál fórumot, az érintettek veled egyetértenének, aki nem érintett, az lehet nem.

Aki meg már felnevelte a gyerekeit, vagy nem kap már. csp-ot utána, de tanul még, annak meg az a baja hogy nem kap gyerekkedvezményt....Sorolhatnám még, és mindenkinek tök igaza van!

Éppen ezért nem kell azt mondani, qrva okos vagy, míg nem vagy benne....hisz Te sem vagy ebben benne...

65. caravell (válaszként erre: 60. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:56

Fröcsög belőled az idulat: nem tudsz szépen vitatkozni?

Ne velem veszekedj, nem én találtam ki az egészet. Volt egy véleményem, azt fenntartom, a gyes arról szól, hogy otthonmarad anyuka.


Az anyagi problémákat elismertem . Persze, ezt te nem vetted észre, mert csak az indulataidon át látod az egészet. Megismétlem: a gyes nem arra való, hogy megoldja a magyar állampolgárok valóban sz@r helyzetét. Mindenkinek sz@r. A gyest meg nem sajnálom se tőled, se mástól. Én itt befejeztem a vitát, mert te rajtam éled ki a dühödet, nem tűröd, ha ellentmondanak neked, netán valaki, aki kicsit többet élt (joggal) kioktat. Akkor nem kellett volna fórumoznod...

2011. jan. 3. 13:55

Hát nekem nem jó! És szerintem nagyon sokan vagyunk így ezzel! Sokak nem jutnak be bölcsibe, és kénytelenek magánba vinni, mert muszály dolgozni, (hisz tisztességes emberek, tisztességesen nevelt gyerekekkel, nem segélyért állnak sorba ugyebár) és ez a pénz nagy részét fedezné a bölcsinek....De ez nem járja....

Amúgy meg, llegalább aki dec. 31-el már ebben a formában dolgozik, és kapja a gyest, annak végig kellett volna vinni. De így megint adtak is meg nem is....

Mikor a 2 év gyest vezették be, akkor sem azt mondták, hogy holnaptól, hanem akik még a régi rendszerben estek teherbe, azoknak a régi rend szerint járt....így kellett volna ezzel is. De azért veszik el, hogy megint 3 év legyen a gyes, higgyjétek el.

Én nemhiszem hogy ebbe menne az ország tönkre, hogy kifizetik a 3. évi gyest a 8 órásoknak is.


És igen, ha normális fizetések lennének, akkor senki nem húzná a száját, hogy már megint tőlem vették el azt a kicsit....

63. orsolya33 (válaszként erre: 62. - Kira88)
2011. jan. 3. 13:54
Hát igen. Lássuk be, a családalapítás magyar országon magas anyagi lemondással jár. Én ezt anno tudtam, ettől függetlenül akartam,aki itt anya, márpedig az irigykedők is,azok is tudták anno és belevágtak ebbe a fajta lemondásba.Itthon a családalapítás kezdetekor el lehet dönteni, hogy maradjon a párok megszokott életszínvonala és mondjanak le egy olyan boldogságról,mint a gyerek, vagy lemondanak a saját életszínvonalukról a gyerek kedvéért,amit szerintem eddig senki nem bánt meg, hiába vannak nehéz részei és buktatói a gyereknevelésnek. Szóval vagy-vagy, és nem is-is.
62. Kira88 (válaszként erre: 61. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:48
Orsolya kimondta a legfontosabbat: ha normális fizetéseink lennének, akkor senkit sem érdekelnének a különböző juttatások!
61. orsolya33 (válaszként erre: 59. - Kira88)
2011. jan. 3. 13:43
Tudod, ha a fizetések is uniósak lennének,tényleg nem érdekelne a gyes,kapja meg akkor az aki rászorul.Viszont egy hsz.-ben már írtam,hogy én azért nem támogatom hogy egy dada legyen a gyerekeimmel,vagy hogy egy évesen már bölcsibe menjenek mert én vagyok az anyukájuk,hozzám ragaszkodjanak és ne egy idegenhez. Jó lenne,ha egy darabig normálisan tudnánk élni és nem mindig csak a legszükségesebb dolgokra futná, de ez nem csak a családoknál van így tudom.
60. orsolya33 (válaszként erre: 57. - Caravell)
2011. jan. 3. 13:39
Én nem azt mondtam,hogy nem fogom a gyerekemet támogatni,de ha valakinek a szülei nem tudják támogatni,akkor feladja az álmait. A gyes jár nekem, mert tisztességesen dolgozok és leadózom amit kell. Szar világban élünk és nem pedikűrösre kell a plusz szaros 26000 Ft,hanem hogy a gyerekeimre költsem és nem csak a gyerekekre kell,hanem számlákra meg stb.Miért kell sajnálni,hogy kapjunk 3 évig + 26 000 FT.-ot, nem örökre, sőt, egy évig kapnák az egy gyerekes anyukák a + 26 000 FT.ot munka mellett, miért sajnálod???? Ha már neked rossz, legyen másnak is és majd de rossz lesz nekünk is és majd meglátjuk, Hát a 14 éves kamasz fiadnak megmondhatod,hogy úgy tanuljon, hogy az állam finanszírozza,ha akar valami lenni. Én elmentem iskola mellett dolgozni és nem anyám nyakán éltem,és nem azért mert nem akart segíteni,hanem mert nem tudott. 15 éves koromtól minden nyáron amit megkerestem abból vettem meg a ruháimat és a füzeteimet. Mert lehet ezt így is csinálni,egy főiskolás felnőttet nehogy már ennyire el keljen tartani.És amúgy TE anno nem örültél volna ha egy évig munka mellett kapod a gyest???? MI?? Ezen is agyaljál el és ne azt vágd az emberek,anyukák fejéhez, hogy hehe,majd meglátjuk milyen lesz még és hogy máshogy fogom gondolni. Nem fogom és nem is irigylem el a GYEREKEKTŐL a 26 000 Ft-ot és a szüleiktől se.Nem kisebbség vagyok aki egy hajszálat nem tett arrébb és nem segélyből éltem és élek,hanem dolgozok,amiből adózok az államnak és azért dolgozok,hogy jobb legyen,csak sajnos nem fizetik meg és persze ,hogy örülnék a többnek,hogy maradjon is és jusson is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook