Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? fórum

Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. szemmelver (válaszként erre: 27. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:37
18 és 24
28. szemmelver (válaszként erre: 26. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:37
sorra nyílnak a bölcsik és nincs benne gyerek
27. Zsozsolt (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:37
hány évesek a gyerekeid, ki vigyáz rájuk egész nap míg dolgozol?
26. Zsozsolt (válaszként erre: 22. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:36

nekem azt mondták, mert ez is segítsége a gyerekválallláshoz, ha már bölcsi nincs



akkor most már vagy minden gyerekre van állami bölcsi vagy nem kell az államnak gyerek

2011. jan. 3. 10:35

én dolgozok ebből kell megéljek

nem kapok még mellé se gyest se mást és eltartok 2 felnőtt tanuló gyereket!

24. Zsozsolt (válaszként erre: 18. - Anyuci91)
2011. jan. 3. 10:35

eddig még nem volt sehol máshol a gyerek, mivel gyed volt...

de csak a fizetés nem elég a magánbölcsire vagy csanára...ahhoz kellene a gyes is

amikor babát vállaltunk még volt 8 óra mellett gyes....

2011. jan. 3. 10:34
Vissza térve a nyugati felfogásra, rendszerre. Nem szívesen hagyom egy másik nőre a gyerekemet,én akarom tanítani és felnevelni a gyerekeimet,velem legyenek egész nap és ne egy számomra idegen nővel és hozzám ragaszkodjanak és ne egy idegen nőhöz. ENNYI!!!!! Ezzel minden anya így van!!!!
22. szemmelver (válaszként erre: 21. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:34

de benne volt

nem is értettem miért lehet dolgozni mellette

21. Zsozsolt (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:33
és eddig nem volt benne a nevében csak most?
20. orsolya33 (válaszként erre: 18. - Anyuci91)
2011. jan. 3. 10:32
Gondolom azért zárt be sok állami bölcsit, hogy ne kelljen sok állami fizetést kifizessenek állami dolgozóknak. De azért szüljön a magyar, mert kevesen vagyunk,meg persze dolgozzon is, csak nincs hol,ha van is kevés pénzért,aminek az egy harmadát természetesen leadózzuk. A magánvállalkozók szeretnek nem bejelenteni,panaszkodni,de amellett vadi új, nyugati autóval furikázni.
2011. jan. 3. 10:31
szerintem a GYES anevében is benne van gyermek gondozási segély, tehát aki gyesen van az ne dolgozzon, hanem nevelje a gyerekét
2011. jan. 3. 10:29

Kedves kismamák!

Az állam ott követte el a hibát, hogy sok bölcsödét bezárt és még óvodát is megszüntetett, amikor valamikor nagyon is fontos intézmény volt. Köztudott nem mindenkinek van anyukája, aki nyugdíjas és vigyázz az unokájára, hogy amig ő távol van, vagyis részmunkaidőben dolgozik. Aki ilyen módon vállal munkát az addig az ideig hová tegye csemetéjét kire bízza. A munkáltató semmiképpen sem nézi jó szemmel azt, hogy a munkahelyen bent legyen a gyermek ez tilos. Akkor kérdem én hogyan oldja meg? Jelen pillanatban kedveznek a családos nőknek valamit, de ahhoz. hogy stabilan müködjön biztos feltételeket kellene megteremteni hozzá és nem a bizonytalant.

Üdvözlettel: Ágnes

2011. jan. 3. 10:19

Ezzel is egyet is értenék, ha lenne bölcsöde....de nincs...sőt nálunk ovi is csak nagycsoporttól van, alig van kisebb gyerek...máshova nem veszik fel, mert nem oda tartozik lakcím szerint...akkor? marad a havi fizetésú bölcsi és ovi...

ha van bölcsi, ne fizetssen semmit az állam...de így....


vagy, ha van részmunkaidő...de ez így, hogy szinte egyáltalán nincs részmunkaidő se bölcsi és ezt tudják is, szemenköpni a szülőket úgy,mintha hülyék lennének, hogy menj el 6 órásnak dolgozni ( ami nincs...)


és ugye, ez visszafele fejlődés, mert eddig volt 8 órás munka mellett gyes....csak ez a cégeknek nem tetszett, mert kötelező volt visszavenni az anyákat....így meg nem az....jó kis lobbi

16. solmyr
2011. jan. 3. 10:17

GYES jogosultság változás:

- Visszamenőlegesen mindenki számára a gyermek 3 éves koráig jár a GYES

- GYES mellett csak heti 30 órás azaz napi 6 órás munkaviszony létesíthető, kivéve otthoni munkavégzés esetén, amikor is ugyanúgy 8 órás munkaviszony létesíthető GYES igénybevétele mellett is

- egy évesnél idősebb ikrek, ill. tartósan beteg gyermekek mellett azonban korlátlanul lehet dolgozni


A GYES és GYET, valamint az anyasági támogatás eddigi adóterhet nemviselő járandóságból adómentes járandósággá változott!

15. orsolya33 (válaszként erre: 11. - Caravell)
2011. jan. 3. 10:17
Közel nem annyi a gyes egy gyerekre,amennyivel én havonta,éveken keresztül támogattam az államot,ennyi jár! Ez az egyik,a másik,hogy nyugaton lehet nem maradnak otthon a gyerekkel,csak fél,illetve egy évig,de nem is bölcsibe rakják őket,hanem meg tudnak fizetni egy dadát,ha szükséges és nem jellemző,hogy nincs hova vissza menni dolgozni,illetve kirúgnak,ha beteg a gyerek havonta.Ja, és ott a férfi fizetése elég,hogy fenntartson egy családot.A nagyobb gyerek, főleg ha már főiskolás, el tud menni dolgozni,és estin elvégezni,ha nem tudják támogatni,én is és szerintem sokan mások is megoldották.
14. iemma (válaszként erre: 11. - Caravell)
2011. jan. 3. 10:15
Csak akkor biztosítanának országos szinten elég állami bölcsődét, de az sincs. Legalább az alapfeltételeket teremtenék meg hozzá, hogy visszamehess dolgozni, hol vannak az EU-s ígéretek, a gyerekbarát munkahelyek, bölcsődék, óvodák?
13. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Rozália)
2011. jan. 3. 10:07
De felesleges volt nem hivatalosan csinálni, hiszen eddig a gyermek 1 éves kora után lehetett 8 órában dolgozni GYES mellett.
12. iemma (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:07

Ezzel maximálisan egyetértek. Eddig is ellehetetlenítették a kisgyerekes anyák visszakerülését a munkaerőpiacra, de ezután...

De hát mit várjanak a nők, amíg a Parlamentben szinte csak férfiak ülnek és döntenek a nők jogairól, abortuszról, juttatásokról. Közben persze sírnak, hogy rohamosan fogy a lakosság, elöregszik a társadalom. Vajon miért. Én szülés előtt vagyok, de már csak a terhesség, babakelengye, dokiról nem is beszélve egy kisebb vagyon.

Egyébként ezeket a jótét törvényeket soha nem azért hozzák, hogy nekünk jobb legyen. A munkáltató érdekei mindig fontosabbak.

2011. jan. 3. 10:07
Kedveseim! Senkit nem szeretnék megbántani, de a GYES az arról szól, hogy anyuka otthon marad - vagy leglább részben otthon marad - a gyerekkel foglalkozni, ezért az állambácsi támogatja. Szóval nem kell rinyálni, ez nem a kisgyerekeseknek járó általános fizetéskiegészítés. Nagyobb gyerekkel még több költség van és mit adnak rá pluszban? Semmit. A nappali tagozatos egyetemista gyerekre már tanulmányi támogatás (lánykori nevén családi pótlék) sem jár, érdemes lenne kiszámolni a költségeket a bérlettől a fogkrémig a kajától az öltözködésig, plusz a tankönyvek stb. Ez van.
10. Mandula71 (válaszként erre: 5. - 4b138bec0c)
2011. jan. 3. 10:06
2011. január 1-től változtak a szabályok:)
9. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:06
Biztos nagyon megért majd mindenki,aki úgy szenvedte végig a gyest,hogy mellette nem tudott dolgozni úgy,mintha otthon se lenne...A gyes arra van.Hogy otthon vagy.Vagy menj vissza dolgozni.A gyes nem bölcsi-befizető...
8. Rozália (válaszként erre: 6. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 10:05
Az én unokáim is kétéves koruktól bölcsisek voltak.
2011. jan. 3. 10:03
A menyem cége megoldotta, hogy az ikrek mellett 8 órát dolgozhatott, annyiért is kapott fizetést... de ez nem volt hivatalos.
6. orsolya33 (válaszként erre: 4. - Mandula71)
2011. jan. 3. 10:02
Tényleg!!??? Így már másabb egy kicsit.Utána fogok kérdezni. Ne nézzetek telhetetlen anyagiasnak,de Ti is tudjátok,hogy nem csak a gyerekeseknek nehéz anyagilag. Nem gondoltam volna, hogy egy gyes az járna, mivel a gyedből pl. egyet kaptam,a családiból van duplán.Szóval a gyeses időszakra annyit kapok,mint a gyedesre, kb. Még így is gondolkodok,hogy menjek e vagy sem,jobb e lenne még együtt lenni egy kicsit,vagy a közösségbe való beszoktatás lenne e Nekik jobb.
2011. jan. 3. 10:01
Tudtommal Gyes mellett már lehet 8 órát, sőt amennyit bírsz:)
4. Mandula71 (válaszként erre: 3. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 09:57
Tudtommal ikergyermekek esetén 8 órában is vissza ehet menni dolgozni, csak az ikergyesről kell lemondanod. Egy gyerek után továbbra is kapnád, 8 órás munka mellett.
2011. jan. 3. 09:54
Elméletileg én 7 évig maradhatok az ikreimmel gyesen. Vissza mentem volna 8 órába,ha kapnám mellette a gyest,ugyanis a jelenlegi juttatásom az csak rájuk és a konyhára megy,de a ruházkodásuk ebben még nincs benne.Lehet valaki megszól ezért,de ha nem kapom meg a gyest 8 órába,és nem is biztos,hogy 4-6 órába vissza vesznek,akkor inkább a gyerekeimmel maradok még egy két évet.Örültem volna,ha kapom 8 órában is a gyest,mert akkor jobban és többet tudtam volna spórolni és mellettük magamra is jutna annyi,amitől jól érzem magamat,pl. új ruhák,ami alapvető lenne szerintem. Nem élünk szegénységben, de magamra nagyon sajnálom a pénz,úgy érzem,ha veszek egy pulcsit,azt tőlük vonom meg. Ezért lett volna jó,de ha így nem ,akor nem érdekel,inkább velük vagyok.
2011. jan. 3. 09:52

sajnos egyetértek.. én is eléggé csalódtam, amikor kiderült, hogy ha visszamegyek, akkor nem kapok gyest... így most ugyanannyi lesz a fizum, mint azelőtt, csak akkor még nem volt gyerek, akit el kellett tartani.. persze a gyes is csak egy év lett volna, de az is több a semminél... :(


egyik oldalról nyomják, hogy szaporodjunk, mert kevés a magyar, másik oldalról meg tesznek rendesen keresztbe mindenkinek, aki gyereket vállal, és mindenki azt vágja a fejedhez, hogy "minek szültél, edd meg amit főztél"... :(

2011. jan. 3. 09:44

A munkáltatónak jó, ugye?

Mert eddig vissza kellett venni az anyukákat a gyermek 3 éves kora előtt és így tényleg segítség volt a gyes összeges a bölcsire ( állami nincs nálunk).

Most viszont, azt mondják a cégek, hogy gyere vissza az eredeti szerződésed szerint 8 órában gyes nélkül, mert nekik nem kell koloncnak 4-6 órás munkaerő...új munkahelyen meg részmunkaidőst találni kapcsolat vagy szerencse kérdése.

Szóval, akkor eddig lehetősége volt az anyukáknak visszamenni, mert kötelező volt őket visszavenni, most , hogy csak max 6órások lehetnek, már nem kötelező visszavenni, hisz az csak 8 órában gyes mellett lenne kötelező. Micsoda felüdülés ez a cégeknek....

Gyes nélkül meg egy átlagfizetésű nő (akárhogy nézzük, egy nő kevesebbet kap átlagban ugyanarra egy cégnél, mint egy férfi manapság napjainkban)fizetése ha be kényszerül fizetni a szülő a bölcsit...háááátt,,újabb nehézség

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook