Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? fórum

Kinek jó és mért, hogy nem lehet gyes mellett 8 órát dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. Kira88 (válaszként erre: 56. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:38

Ne foglalkozz velük,ez tipikus magyar hozzáállás, hogy "ha nekem rossz akkor legyen az neked is"...


Másrészről viszont én magát a GYES-t nem tartom ma a 21. században ideális, életképes dolognak. Annak idején a kommunizmusban találták ki, az úgynevezett "rejtett munkanélküliség" része volt, a rengeteg munkanélküli nőnek kitalálták, hogy ti akkor bizony hivatásos anyák lesztek, és kiszúrták a szemüket egy minimális összeggel(ahogy ma is...)

A világ fejlettebb részén ilyen 3 éves fizetett otthonlét sosem volt és soha nem is lesz. Ugyanis ez senkinek nem érdeke. Nem jó a munkáltatónak, hogy a dolgozó 3 évre kiesik a körforgásból, és nem jó a dolgozónak, aki egyáltalán nem vagy csak nehezn tud visszatérni a munkaerőpiacra. Most majd biztos azzal jöttök, hogy a gyermeknek érdeke az anya 3 éves közelsége, arra meg azt mondom, hogy a gyereknek az lesz a normális, amihez hozzászoktatják. A francia, spanyol, brit, svájci stb. kisgyerekkel nincsen otthon évekig az édesanyja, és nem hiszem, hogy ők mind-mind lelkileg sérült, önző, rideg emberek lennének emiatt...


A megoldás szerintem az lenne, ha arra haladnánk, amerre a nyugati államok: bababarát munkahelyek, részmunkaidő, apuka vegye ki a részét a dolgokból, adókedvezmény a cégnek, aki kisgyerekes anyát alkalmaz, munkahelyi bölcsődék( ún. day-care)stb. stb. Ezeken kellene fejleszteni, nem a GYES időtartamán, összegén lovagolni, mert annak nincs jövője.

2011. jan. 3. 13:26
Nem vagyok rosszindulatú. Még irígy sem. De a gyes azért jár, hogy otthon maradjon valaki a gyerekkel.
57. caravell (válaszként erre: 54. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:24
Nyugi. Majd, ha eljön ez az idő, Te is másképp gondolod. Mindenki mindig qrva okos, míg nem szembesül az adott helyzettel. Én már szembesültem a Tiéddel. Akkor sem volt több a gyes, ettem zsíroskenyeret, hogy otthon maradhassak. A lányom pedig tanuljon, az a dolga. De Te bizonyára meg tudod mondani, hogy lehet az egyetem hülye beosztása mellett állást vállalni, ugye? Ja, és éjszaka tanulni... Majd megvonod a vállad és azt mondod, nemvagyok köteles tégd eltartani. Legfeljebb nem tanul tovább, és akkor mi van, nem ügy, ugye? Mert, megismétlem, még az a rohadt családi pótlék sem jár utána. Semmi.
56. orsolya33 (válaszként erre: 55. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:22
Szánalmasan rosszindulatú és irigy felfogásotok van!!! Tudom,és itt mindenki tudja,hogy később rosszabb lesz és nem lesz támogatás,de én nem ezen fogok lovagolni,hogy bezzeg más kap támogatást,hanem azon hogy megoldjam. Anno ti is megkaptátok ami járt és akkor még más világ is volt!!!!
55. orsolya33 (válaszként erre: 54. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 13:17
a kisgyerekes anyukákat,azért,mert azon lesznek és vannak, hogy jobban élhessenek.
54. orsolya33 (válaszként erre: 52. - Caravell)
2011. jan. 3. 13:16
Egy egyetemista el tud menni dolgozni, egy gyerek nem. Az én kötelességem nekik mindent megadni, egy felnőtt embert pedig segítek.Ti felnőttként mondjátok,hogy a felnőtt gyerekeiteket milyen nehéz eltartani,egy kisgyerek,aki még nem dolgozik mennyivel lenne könnyebb??? A ti gyereketek felnőtt,nem vagy köteles eltartani,csak segíteni!!!! MIÉRT BAJ AZ,HOGY KAPUNK A KIB...SZOT ÁLLAMTÓL 3 ÉVNYI SEGÍTSÉGET????????? MIÉRT BAJ NEKTEK, HOGY CSAK 3 ÉVIG LEGYEN EGY KICSIVEL TÖBB???? Én nem panaszkodok azért ,mert el kell tartani a gyerekekimet és akkor is meg fogom oldani,ha már nem kapok gyest és nem fogom elsajnálni és lefikázni
53. caravell (válaszként erre: 48. - Iemma)
2011. jan. 3. 12:56
Igen, a GYES nevetségesen kevés. Mindig is az volt. A mi időnkben is, elég sok zsíros kenyeret ettem, hogy otthon lehessek a gyerekemmel. Használt ruhákban járt az egészcsalád. De mondok valamit: diplomás fiuzetésem van és most is használt ruhákban járunk. Erre elég a fizetés. Ez egy ilyen világ. De jó is lenne, ha ez lenne a legnagyobb probléma, hogy 6 vagy 8 órát dolgozhatnak a gyes mellett...
52. caravell (válaszként erre: 37. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 12:53

Ezt el sem tudják képzelni, holott említettem én is az elején. Nem tudják, hogy némelyik könyv darabja annyiba kerül, mint a havi pelenka. Ezen majd akkor fognak sírni, ha odaértek. És egyetemistára még családi pótlék sincs, nem anyatejet fogyaszt és nem utazik ingyen a BKV-n. A ruhákról meg annyit, a kamaszfiam 14 éves, félévente a teljes ruhatárát le kell cserélni (gyorsnövésűú, már 46-os lába van), és nem 1000Ft/db ruhákról van szó...


És hogy nyugaton mi van... ehhh... itt élünk, így élünk. Van ott is ami jobb és ami rosszabb. Rossz helyre születtünk. Vagy lehet odaköltözni. Azt is tudom, Pesten könnyebb. Ebben igazatok van. Több munkalehetőség, részmunkák, ovi, bölcsi... nincs utiköltség, jobban megéri... stb.


De az alap kérdésen nem változtat: a GYES mellett nem lehet 8 órát dolgozni, mert arról szól, hogy az állam támogatja, aki otthonmarad (!!!) a gyermekével.

51. orsolya33 (válaszként erre: 50. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 11:42
Ja, és ha majd csak a családit kapjuk,akkor ugyan ott leszünk mi is,mint akinek külön jött a két gyerek.
50. orsolya33 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2011. jan. 3. 11:41
PL. nekem ikres szülőnek? Mert én elméletileg kapnám a gyest iskolás korukig. De. pl. a gyedem egy és nem dupla, tehát csak egy családival kaptam több összeget,mint akinek egy gyereke van,csak hogy kettőnek kellett tápszer, pelenka ruha. Nem örökli meg az egyik gyerekem a másiktól a kabátot, a ruhát, a cipőt,hanem egyszerre kell megvennem két garnitúra ruhát. Azt meg senki ne várja el tőlem,hogy mindenből csak egyet veszek és ketten viseljék. Igazságtalan is , de nem is.
2011. jan. 3. 11:20
a gyes valóban egy nevetséges összeg, de akinek óvodába/iskolába jár a gyereke, az csak a családit kapja a 8órás munkabére mellé. velük szemben szerintem nem fair hogy valaki megkapja a gyest+családi+ 8órás munka utáni bért. ők is fizetik a napközit/óvodát és nem kapnak havi+ 23ezret érte!
48. iemma (válaszként erre: 22. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:56
Mert nevetségesen alacsony összegű és nem lehet belőle megélni. Szerintem mindenki otthon maradna a gyerekével 3 éves koráig, mert ez lenne a legjobb a gyereknek, csak el is kell tartani azt a gyereket és huszonpárezerből nehezen fog menni. Mellesleg én is jó pár évig fizettem a járulékokat azért hogy most itthon lehessek és eddig sem segélyből éltem, de mivel nincs bölcsőde, óvoda és persze kisgyerekeseknek munkalehetőség sem így az egész egy paradoxon.
47. orsolya33 (válaszként erre: 37. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:50
Hát meg ez a beszólásod!!!!! Szerinted egy gyereknek csak pelenka kell?????? Meg csak párizsival tömöm!!!!! Szerintem keress egy olyan fórumot,ahol arról tárgyalnak,hogy de szar még a felnőtt gyerekemet eltartani!!!
46. orsolya33 (válaszként erre: 38. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:48
Te ítélkezel! Te hánytad a kisgyerekesekre,hogy te dolgozol és nem kapsz gyest! Te irígyled Tőlünk???? Miért??? Nézz már körül,hogy most mi van??? Én is fogom segíteni a gyerekeimet,de ettől függetlenül a kisgyerekesektől nem fogom sajnálni majd azt amit most én is kapok rájuk!!! Én 26 éves vagyok és évek óta tartom el magamat,úgy,hogy az anyám nem tudott segíteni és nem várom el tőle. Az meg a te egyéni problémád,hogy segítesz a gyerekeden és az állam meg nem.Felnőtt ember,az élet nehéz és nem lesz mindig ott anyu,hogy segítsen,vagy segíteni tudjon.
2011. jan. 3. 10:48
a tankönyvet is te veszed?
2011. jan. 3. 10:47
a mostani gyereke is lesznek egyetemisták :)
43. mese habbal (válaszként erre: 11. - Caravell)
2011. jan. 3. 10:46

az hogy később még annyit sem kap az ember azt kell jelentse, hogy akkor vegyék el az előbbieket is? ha neked szar, akkor legyen másnak is? mi is leszünk abban a cipőben, mert a gyerekek megnőnek,é s te is voltál ebben... nem értem ezt a hozzáállást.... :S

valóban, az is gáz, hogy később nem adnak semmit... de ez atopik nem erről szól.. meg nem is arról, hogy az egésznek nem lenne jelentősége, ha normális fizetéseket kapnának az emberek, amiből meg lehet élni...


és az is elég fura nézőpont, hogy a gyes arra van, hogy maradj otthon... tényleg? és hogy tartod fenn magad huszonezer forintból? mert a gyes már csak annyi, nem olyan "hatalmas" összeg mint a gyed...

42. Zsozsolt (válaszként erre: 36. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:46

Államiba? Mert, az nincs.

Nálunk a bölcsi, csana 80 kb.

41. 06bfdda89d (válaszként erre: 37. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:46
Hja.A legolcsóbb tk.10ezernél kezdődik...:(
40. 06bfdda89d (válaszként erre: 34. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:45
Na ugye.:)
39. 06bfdda89d (válaszként erre: 31. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 10:45
Az a 24 éves,csak hadd tanuljon egyetemen...Khm.
38. szemmelver (válaszként erre: 31. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 10:43
ne ítélkezz amiről még sejtésed sincs!
37. szemmelver (válaszként erre: 30. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 10:43
szerinted nem dolgoznak? még a suli mellett is, de az egyetem nem egy pelenka árába kerül, és nem is párizsit esznek, meg tápszert
36. szemmelver (válaszként erre: 32. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:42
én nem voltam velük gyesen, csak gyeden 2 éves korukig aztán bölcsibe mentek
35. szemmelver (válaszként erre: 33. - Zsozsolt)
2011. jan. 3. 10:41
itt }}Nagykanizsán
34. szemmelver (válaszként erre: 31. - Orsolya33)
2011. jan. 3. 10:41
egyetemre jár
33. Zsozsolt (válaszként erre: 28. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:41

Hol nyílnak? Nálunk egy se nyilt.

Unokatesónál meg kilóméteres a váróslist a bölcsibe és oviba is. :(

2011. jan. 3. 10:40

:))

akkor rájuk már nem kell vigyázni :)


Amikor ők voltak kicsik, akkor Ti hogyan oldottátok meg?

Nekünk a mi szüleink mesélték, hogy az oviba már szivességből hamarabb felvették a szobatiszta gyerekeket ( volt hely és kiskapu) és a cégnél is hamarabb elmehetett az ember, ha mondta, hogy zár az ovi. Annak a rendszernek is voltak előnyei.

31. orsolya33 (válaszként erre: 29. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:38
24 éves gyerek szégyellheti magát,hogy nem dolgozik!!!! De hát ,ha te bevállalod,hogy eltartod,miért ne tenné!!!
30. orsolya33 (válaszként erre: 25. - Szemmelver)
2011. jan. 3. 10:38
De anno kaptál gyest! Szerinted mi örökre kapjuk? A felnőtt gyerekeid ruhatárát nem kell lecserélni évszakonként!!!! A felnőtt gyerekeid elmehetnek dolgozni,ha még iskolások,akkor nyári munkára,amiből megvehetik maguknak,amit te nem tudsz!!!!! Nehogy már sajnáld a tehetetlen 3 éven aluliaktól azt a 26 ezer forintot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook