Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek akarunk megfelelni valójában fórum

Kinek akarunk megfelelni valójában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
13. Venes
2006. nov. 2. 20:11

Szerintem azt kell elérni, hogy legkevésbé a nekünk idegen személyek véleménye fusztráljon.

Egyiknap nekem is számít, hogy mit mondanak rólam, még egy másikon felveszem a batikolt rikító nadrágom és mellé egy narancs felsőt és mosolygok mindenkire akinek tekintetével találkozok.

Most inkább az utobbi hangulat uralkodik rajtam. Ilyenkor bátran köszönök az idős néniek is az utcán, mégha nem is ismerem, hiszen szabad világban élünk. Ha mi nem tudunk önmegunknak örülni, akkor ki tudna?

Egy dolog, hogy ki mit gondol, de vajon az az illető ismer is minket valójában? Nem! Akkor pedig csak törődjön magával.

A saját mércénknek kell megfelelnünk és mással nem törődni, csak annyira, amennyire azt ő is megteszi velünk szemben.

(Remélem nem voltam túl érthetetlen.:))

12. Droma (válaszként erre: 10. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:10
Nem csak a husik nincsenek megelégedve magukkal.Van nagyon sok olyan lány/nő aki tők jól néz ki,és mikor meglát egy szebbet vagy aki akármiben jobb mint ő,akkor ő is olyan szeretne lenni.Nem tudom mért van,de ez nagyon nem jó,és nagyon sok ilyen van:(
11. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Veronitas)
2006. nov. 2. 20:08

Ne is mond... ami gatya feljön a csípőmre (46-48) az fix, hogy 20 cm-rel szélesebb a derekamnál...

Miért gondolják a gyártók, hogy derékatalanak a kövérek? :((((

10. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Venes)
2006. nov. 2. 20:07

Ez ördögi kör szerintem. Mert mindig felállítunk egy ideált, amit elérni szeretnénk, persze boldogok leszünk, ha elérjük, ha elérjük egyáltalán. Nem?

De ha nem érezzük jól magunkat a bőrünkben? Akkor máris ott van az, hogy nem felelünk meg, és akkor már senkinek nem felelünk meg.


Itthon egy nőn kívül nem láttam még husit/kövér csajszit, aki meg lett volna magával elégedve és tetszett volna önmaga magának... (na ezt megcsűrtem...)

2006. nov. 2. 20:05
jó, ez nagyon szépen hangzik, de hogy szeressem magam, amikor elhatározom, hogy veszek egy farmert, és bemegyek a boltba, fölpróbálok vagy húszat, egyik se jó, mert a derekam nádszál, a csípőm a duplája, ömlik rólam a víz, az eladó már idegesen heherészik rajtam, és a tekintetéből azt olvasom ki, hogy micsoda gnóm ez a nő..., és végül nadrág nélkül kiszédelgek az üzletből.
2006. nov. 2. 20:01
Egyértelmű, hogy én is magamnak. Szerintem erre a kérdésre adott más válasz nem valami jó. Magunknak kell tetszenünk, mert ha ez teljesül, akkor máris megoldódott minden. Aki szereti magát, azon az meg is létszik és a boldogság, s az öröm amit magából áraszt, másra is hatással lesz.
2006. nov. 2. 19:56
én sem magamnak akarok szerintem megfelelni, és egyáltalán nem magam miatt fogyózok. pedig valószínűleg magam miatt kéne elsősorban (és néha valóban eszembe jut, hogy az egészségem miatt nagyon is fontos), de ehelyett legfőképpen a munkahelyemen egyértelműen számít, hogy kin hogy áll egy ruha, pláne nyáron, am,ikor a hurkák ugyebár ki is bukkanhatnak.
2006. nov. 2. 19:34

Hm, ha nem akarnánk megfelelni senkinek, akkor fogyni sem akarnánk, mert ugye akkor elfogadjuk olyannak magunkat, amilyenek vagyunk, nem?


Viszont sajnos a társadalmi normákba pl. a kövér/husi már nem fér bele. A minap egy srác nekem ecsetelte, hogy ráförmedt a barátnőjére (aki mellesleg 170 cm magas és 55 kg általában, szerintem nagyon gebe), mert 58 kg volt és mondta neki, hogy milyen hájas... mondja nekem a srác... pont nekem. Kicsit hülyén nézhettem rá, mert rögtön visszavett a nagy arcából és szabadkozni kezdett, hogy nem célozni akart az én súlyomra, és úgy vagyok jól, ahogy vagyok. Kissé felpaprikáztam magam másodpercek alatt, mikor is beszóltam neki, hogy jaja, persze jó vagyok így is, de azért nem kettyintenél velem, bár ezek után még ha az egyetlen pasi lenne akkor sem kéne.

Szóval valójában kinek akarunk megfelelni? A társadalmi elvárásoknak. Ha elfogadott lenne a husi/kövér nő, akkor jóval kevesebb ember lenne rosszkedvű, magányos, magába fordult, mert nem kéne megfelelni...

2006. nov. 2. 18:55
Sokan mondják azt,hogy bizony saját magukon kivül senki másnak nem akarnak megfelelni,de az esetek nagy többségében ez kamu.Nagyon kevés ember van aki tényleg igy is gondolja.
4. Magdala (válaszként erre: 3. - Magdala)
2006. nov. 2. 17:12
Rónay György idézete volt és úgy gondolom valamilyen szinten kapcsolódik a témához.
2006. nov. 2. 17:11
"Bizonyos koron felül már nem az a fontos mit mondanak az emberről, hanem, hogy ő mit tart saját magáról. Legbelül, négyszemközt saját magával, ott ahol semmiféle ripacskodással, semmilyen ledér mutatvánnyal nem lehet elkendőzni az igazságot ..."
2006. nov. 2. 16:37

Nagyon nehéz tökéletesnek lenni!; mindenhol-mindenkinek megfelelni (munkahely, család, barátok ...) ezért néha egy kicsit szinjátszunk is;

de ezek is mi vagyunk ;-) .

2006. nov. 2. 16:30
szerintem ez változó, mindenki másnak.Én egyszerre szinte mindenkinek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook