Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valójában a fizetés hány %-a lehet lakáshitel? Kinek mi a tapasztalata? fórum

Valójában a fizetés hány %-a lehet lakáshitel? Kinek mi a tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Kaygo)
2018. okt. 27. 14:22
A törvény úgy szól, hogy az összes jogcímen történő levonás a bruttó bér 50 %-át nem haladhatja meg. És a különböző jogcímek szerint a levonások sorrendjében első helyen az állammal szembeni (adóhivatal, önkormányzat) kötelezettség áll, utána a gyerektartás, és úgy jöhet sorba a többi.
2018. okt. 27. 14:13

Ez egyszerű ebben az esetben van a nettó fizu, saját házba, nincs eltartott. Ilyenekkel nem kell számolni.

Nincs más hitel se.


Szóval az érdekl, h 215 nettós fizut, bár a törvény szerint 50%-ig lehet terhelni 10 évnél hosszabb, fix kamatú hitellel (ilyen lenne), de a gyakorlatban hány %-ig engedik terhelni a bankok a fizut?

5. globus (válaszként erre: 3. - Kaygo)
2018. okt. 27. 14:09

Te hogyan szeretnéd? Ha jól értem, valószínűleg rövidebb időre, magasabb törlesztővel, ugye?

Tőlünk is kértek kereseti igazolást. Hitel gyerek nevén van + 2 adóstárs, azaz mi. Bankban kaptunk egy táblázatot, hogy mennyit fizetnénk különböző távú futamokra, ezt pontosan ki is számolják majd.

Mi inkább hosszabbra kértük, 36 ezer Ft havi részlettel. Ráérsz akkor eldönteni, melyiket válaszd. Sok szerencsét!

2018. okt. 27. 14:05

Banknál kell rákérdezni.

Tudomásom szerint van olyan bank, amelyik kéri a jövedelem-igazolást az összes családtagtól, ill. a jövedelemmel nem rendelkező, u.n. eltartottak adatait is.


És a családi egy főre jutó jövedelemből számolja ki, hogy a megélhetésre szükséges összegen felül minimum 2 havi hiteltörlesztés összege maradjon meg a családi kasszában.

Mert rájöttek, hiába van pl. havi 400 ezer jövedelem, ha pl. 6-8 fő megélhetését kell biztosítani + a hiteltörlesztés, stb. stb.

Szóval legbiztosabb: irány a bank!

2018. okt. 27. 14:03

Ezek mind tudom, le is írtam nagyrészét a kérdésben...


Azt kérdeztem a gyakorlatban, hány % lehet.


"A 10 évig, vagy annál hosszabb időre garantált kamatozású hitelek esetében minden marad a régiben, és ahogy eddig, úgy ezután is a háztartás jövedelmének 50 százalékát lehet törlesztésre fordítani."


Ez oké.


De Sok helyen úgy írják, h 35% lehet.

Máshol azt írják, h 30-40%.


Konkrétan azoknál is amiben törvényielg 50% a megengedett, lefelé eltér a bank.

2. globus (válaszként erre: 1. - Kaygo)
2018. okt. 27. 13:44
2018. okt. 27. 13:41

Törvény szerint 400ezer havi nettó alatt fizetés 50% lehet hitel.


Sok helyen úgy írják, h 35% lehet.

Máshol azt írják, h 30-40%.


Lakáshitelt szeretnék felvenni.

215.000Ft nettó bérre szerintetek mennyi a maximális havi törlesztő amit adnak? (nincs egyéb hitelem)


Mert 50%-a 107500Ft, ennyire nem is terhelném és nem is adnak gondolom ennyit.

Viszont 30%-a 64500Ft, ami kevés lenne a kinézett hitel törlesztőjének és a törlesztési időt se akarom hosszabbra tolni.

35% az már 75000Ft az már jobb volna.


Fizetés 40% szokták engedni a bankok hitelel terhelni?

pl. a 215ezret 86000Ft-al?


Aki ért hozzá vagy vett fel lakáshitelt olyan írjon már.

Majd megyek bankokhoz hitelminősítésre, csak gondoltam megkérdezem, hátha van aki tud valami hasznosat írni, h gyakorlatban hány %-ig engedik terhelni lakáshitellel a fizut.


Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook