Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bicskanyitogató - pedig valójában nem az fórum

Bicskanyitogató - pedig valójában nem az (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
256. b598e4912b (válaszként erre: 237. - Lonna4)
2017. jan. 29. 13:55
felnézek rád! tényleg
255. Channa* (válaszként erre: 253. - LoIIy)
2017. jan. 29. 13:34

Én tudok ilyet, de a kettőből az egyik rákos volt, a másiknak meg agyhártya gyulladása volt.

Hát, nekik kellett a lázcsillapítás az biztos.

254. csikil4ny (válaszként erre: 251. - Toprengo)
2017. jan. 29. 12:50

Én olyat sem, aki túlélte, viszont én nem kísérletezek a gyermekem életével. Arról tudok, hogy 41,5 fokig jótékony hatása lehet a láznak, én 38,8 fölött félrebeszélek, tehát nem várom meg a kritikus határt. Nem vagyunk egyformák, a gyermekek sem. A fülhőmérő sem mér pontosan.


A gyermekeidnek magas lázmentes gyermekkort kívánok!


Még egy kérdés: akkor miért írtad ki a fórumot?

253. LoIIy (válaszként erre: 251. - Toprengo)
2017. jan. 29. 12:33

Hülye kérés, főleg, hogy sokan olyan konkrét esetet sem tudunk amikor valakinek 42 fokra emelkedett a láza.


Viszont az orvostudomány ismer esetet, és sajnos halálozás is van a statisztikában. Úgyhogy bár én (mondjuk nem tőlem kérdezted, de nyitott fórum, talán nem gond, ha válaszolok) nem tudok konkrétan, sem 42 fokos lázról, sem halálról, ennek ellenére dokumentálva van ilyen eset.


Egyik ismerősöm kislánya 42-nél alacsonyabb láztól kapott lázgörcsöt és hallucinált, mentő vitte kórházba.


De tudom, most hiába írunk itt okos dolgokat, a fejedbe vetted, hogy jót teszel, és talán évek múlva döbbensz rá, hogy mit tettél, és hálát adsz majd, hogy nem lett baja a gyerekednek.

252. Lonna4 (válaszként erre: 250. - Toprengo)
2017. jan. 28. 23:13
Soha nem tettem volna próbára a saját gyerekem életét. Felelőtlen beképzelt kivagyisaggal intézed az egész dolgot. Remélem lesz aki megállítása a gyerekek apja a gyerekorvos, valaki aki ravilagit a gyereked nem kísérleti alany. Ha azt olvasod valahol hogy tuleli a vizalatt 7 percig ne nyomd őket víz alá légyszíves. Nem tágítja a tudejuket. Nekem ez kB ugyan az a kategória. Olvasol valamit agyad elborul majd te megmutatod tuleli a 42 fokos lázat a gyereked. Tuleli, és akkor mi van nagyobb kaland téged az anyját tulelni. Felelőtlenség kivagyisag arrogancia. Szegény kicsik mivel kísérletezel meg? Megnezed ki bírjak e odakinn a mínuszokban vagy megélenek e fenyen húsleves helyett. Ne barangolj a neten, meg újabb szemléletmódot próbálsz ki rajtuk. De a jofenebe miért nem magadon kísérletezel? Nem vagy ép...
251. Toprengo (válaszként erre: 238. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 22:25

Tudsz konkrét gyermekről, aki nem élte túl a 42 fokos lázat?

Ja, hogy mindenki így gondolja. Akkor biztos így is van, igaz?

Ez a különbség. Amit te divatnak gondolsz, az az én szememben egy másfajta szemléletmód.

Egyébként meg senkit sem akarok meggyőzni arról, amit ezzel kapcsolatban gondolok.

250. Toprengo (válaszként erre: 237. - Lonna4)
2017. jan. 28. 22:22

Azt hiszel, amit akarsz. Mindebből, amit itt leírtam, nem ismersz engem, tehát nem tudod, hogyan érzek a gyerekeim iránt. Vagy velünk vagy egyetlen napon is? Nem vettelek még észre.

Attól, mert te így gondolod, nem biztos, hogy így igaz. Mint ahogy igaz is lehet. De biztosat nem tudhatsz.

Ja, nem játszmázom. De mint mondtam, te úgyis azt hiszed, én meg nem foglak győzködni.

249. globus (válaszként erre: 244. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 14:50

Azt hittem, erről beszéltek:

[link]

248. Panna.33 (válaszként erre: 242. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 14:44
Szerintem a fényevéshez, oltások mellőzéséhez nagyon elvakultnak, és a valóságtól elrugaszkodottnak kell lenni. Szerencsére.
247. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 229. - Toprengo)
2017. jan. 28. 11:02
Neked is szíved joga, úgy értelmezni a mondataimat, sőt az összes tudományos, vagy tudományosnak feltüntetett cikket, ahogy telik tőled.
246. michelle.r (válaszként erre: 244. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 10:56
Nagyon sokan pedig nem, noha valószínűleg mindannyian pont ugyanazt olvasták. A nagynéném maradt a kemoterápiánál, viszonylag gyorsan ő is végstádiumba került. Ezzel nem a citromkúra mellett kapányolok, csak azt gondolom, az ember mérlegel, döntéseket hoz, aztán kezeli a döntése következményeit.
245. michelle.r (válaszként erre: 242. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 10:54
Tudom, hogy igazad van. De akkor sem élhetünk úgy, hogy azért nem mondunk, csinálunk valamit, mert valamelyik Darwin díj várományos rossz következtetést von le belőle.
244. csikil4ny (válaszként erre: 243. - Channa*)
2017. jan. 28. 10:48
Egy kétgyermekes anyuka ismerősöm -tanult nő - dőlt be a kemoterápia HELYETTI citromkezelésnek, kiegészítve kineziológiával. Végfázisban van...
243. Channa* (válaszként erre: 242. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 10:36

Ahogy mondod!


Emlékeztek a cukorbeteg kezelésre?

Több anyuka is kipróbálta a gyerekén a gyógyszermentes gyógyulást, aztán meghalt a gyereke....

242. csikil4ny (válaszként erre: 240. - Michelle.r)
2017. jan. 28. 09:28
Ne tudd meg, hogy mennyien. Elég nekik, hog, orvos is hangoztatja, tehát igaz... Az emberi butaság nem ismer határokat. Még akkor sem, ha saját gyermekük életét veszélyeztetik, lásd fényevés, vagy oltások mellőzése.
241. M0ncsa (válaszként erre: 240. - Michelle.r)
2017. jan. 28. 09:22
*bólogat*
240. michelle.r (válaszként erre: 238. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 09:15

Azért azt a felelősséget ne varrjuk már a nyakába, ha valai akkora balfax, hogy egy ilyen oldalon szerzi be az információt töprengőtől, pochahontastól vagy a hét törpétől!


Még az orvosok is össze-vissza beszélnek és nem értenek egyet, van aki már a 2. napon antibiotikumot nyomva, van aki a negyedik napon kezd rajta gondolkodni. Ki az a hülye, aki névtelen bejegyzések alapján kezd próbálgatni különféle terápiákat.

239. Channa* (válaszként erre: 238. - Csikil4ny)
2017. jan. 28. 07:42
Egyet értek!
238. csikil4ny (válaszként erre: 233. - Toprengo)
2017. jan. 28. 06:50
Én nem merném ezt a fórumot így kiírni. Mi van, ha valaki aki olvassa kipróbálja - mert most divat a láz jótékony hatásáról regéket mondani (csak nem a 42 fokosról) s a gyermeke nem éli túl?
237. Lonna4 (válaszként erre: 234. - Toprengo)
2017. jan. 28. 06:41
Akkor legyen provokator ha ez jobb. Remélem hogy az vagy. Nem tudom elhinni hogy ennyire hidegen hagy a gyereked egészsége. Amúgy 40 fok felett az ég egy adta világon semmit nem profitál a lazbol a gyerek immunrendszere. Jó egészséget kívánok mindkettőnek, éljek túl a gyerek kort. Neked meg valami más játszmát az életedbe, mint ezt a fórumon állok sorba pofonert. Társat jó munkát barátokat..
236. Lonna4 (válaszként erre: 228. - Toprengo)
2017. jan. 28. 06:22
Hát had gondoljak azt amit akarok. Téged láthatóan nem érdekel. Azt is elmondtad a dokinak hogy Hunor után szabadon kísérletezel a gyerekeden? Nem azt mondtad hogy 42 fok mértel és kiprobaltad tuleli e a par éves gyereked. Mert te jobban tudod. Én is kérdeztem egy orvost szerinte te nem vagy ép. Finomabb szót használtam mint ő. Szerintem ne kísérletezz a gyerekeden. Magadon ha úgy hozza a sors próbáld ki42 foknál kell vagy sem láz csillapítás.
2017. jan. 27. 22:02

Kár, hogy csak este tudok válaszolni, beszélgetni.

Sebaj, aki napközben nem ér rá, így jár. :-)

234. Toprengo (válaszként erre: 227. - Lonna4)
2017. jan. 27. 22:01

Nagyon divatos lett mostanában ez a troll kifejezés.

Csak túl sok mindenkire akarjátok ráhúzni.

De nem baj, a lényeg ettől nem változik.

233. Toprengo (válaszként erre: 224. - Michelle.r)
2017. jan. 27. 21:59
A kisfiam, akinél egyszer mértem 42 fokos lázat, többször 40-et, köszöni szépen, jól van, igaz, még köhög, de az orvos szerint negatív. Hétfőn mehet suliba. Örülök. :-)
232. Toprengo (válaszként erre: 218. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 21:57

Megsértődtem? Hogy én nem vettem észre! :-)

Te tényleg nagyon félreértelmezed a szerepemet ebben az egészben.

De persze szíved joga, azt gondolsz rólam, ami jólesik.

231. Toprengo (válaszként erre: 214. - Michelle.r)
2017. jan. 27. 21:55
:-)
230. Toprengo (válaszként erre: 212. - Gribedli***)
2017. jan. 27. 21:53

Gondolhatod így, attól még én tudom, mit miért teszek, mert én ismerem önmagam. Te nem ismersz engem.

Nem volt szándékom vitát generálni, de valóban tudtam, hogy lesznek viták a témából adódóan. Nem félek az indulatoktól. Ha félnék, nem írtam volna ki ezt a fórumot.

Ahogy már írtam, érdekel az emberek véleménye, most épp ebben a témában, a történteket követően.

Az, hogy ezzel én magam negatív embernek, anyának látszom, nem zavar. Attól én nem leszek kevesebb, sem több, amit mások gondolnak rólam.

229. Toprengo (válaszként erre: 211. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 27. 21:50

Felvállalom, amit gondolok, másképp nem indítottam volna ezt a fórumot.

Vállalom, hogy szerintem a láz jótékony hatású, és nem szükséges csillapítani, csak ha a betegnek fájdalmai vagy rossz közérzete van. Én így tartom helyesnek.

Az már a te dolgod, ha ezt egy lapra veszed a kutyák vagy a gyermekek bántalmazásával.

Én nem így gondolom.

228. Toprengo (válaszként erre: 210. - Lonna4)
2017. jan. 27. 21:47

Miért kellene arról tudnia a gyermekorvosunknak, milyen témák érdekelnek engem? Egyébként tudja, hogy egyszer mértem 42 fokos lázat a fiamnak. Képzeld, elmondtam neki, és nem akadtak fenn a szemei. Nyilván nem először hall ilyesmiről.

Ja, és nem folytatok ember-kísérleteket.

Nem gondolom, hogy egy meggyőződés alapján ilyet kellene feltételezned rólam.

227. Lonna4 (válaszként erre: 208. - Toprengo)
2017. jan. 27. 12:25
Ne az elsőt nézd meg, nézd át az összeset ezen a fórumon. Láthatóan remekül szórakoztal rengeteg nevető arcot írtál. Toll falva királynője vagy.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook