Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek akarunk megfelelni valójában fórum

Kinek akarunk megfelelni valójában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. márc. 11. 19:55
nem tudom igazán,hogy kinek...persze magunknak leginkább,de az embernek saját magáról alkotott képét-így vagy úgy-befolyásolja a környezetének róla alkotott képe is.
2007. febr. 20. 12:20

Sajnos nincs olyan nap, amikor az ember ne szembesülne azzal, hogy meg kell valahol felelni. Elsősorban önmagunknak, de valahol ahhoz az is hozzátartozik, hogy másnak is megfelelj. De nem mindegy hogy milyen módon. Manapság szerintem egyre több a média által kreált kép, aminek próbálunk megfelelni. Hány fiatal nő keres fel plasztikai sebészt, hogy olyan legyen, mint Annácska , vagy még sorolhatnám a "rossz példaképeket". Azt azonban mindíg elfelejtük, hogy nem biztos hogy amit a média sugároz és ültet a fejünkbe, a saját értékeinket tükrözik. De mit tegyen egy nő, ha midnehol csak nyálát csorgató férfi tekintetekkel találkozik...meg akar nekik felelni..hogy ő is alanya legyen ezeknek a folyamatoknak. Sajnos igen. Egyetlen mondattal szeretném a lényeget leírni:

"Azért akarunk másoknak megfelelni, hogy elfogadjanak minket,de ha már megakarunk felelni változtatnunk kell valamin, és akkor már nem olyanok leszünk, mint amilyenek születtünk."

2007. febr. 19. 16:03
Én senkinek, és mindenkinek. Nem megfelelni kell, hanem úgy élni, hogy reggel, ha felébredsz ne akard lehányni a tükörképed. Ez a mániákus megfelelés csak az ember saját bizonytalanságát tükrözi a döntéseinek helyességében.Ha megkérdeznéd azt, akinek meg akarsz feleni ( pl. anyuka, férj..stb.), hogy mi a véleménye, sztem azt mondaná, hogy a legidegesítőbb dolog az benned, hogy állandóan meg akarsz feleni neki. Én egyedül Istennek akarok megfeleni. a többiek meg szeretnek olyannak, amilyen vagyok. akinek nem tetszik tehet egy szivességet.
40. Rika1
2007. febr. 3. 05:41
Én magamnak,és ha már magamnak megfeleltem akkor jó lesz mindenkinek is:)
2007. febr. 2. 21:51
Mindenkinek:-(((((((Csak nem jön össze mindig:-((((
2007. jan. 20. 19:24
Mindenkinek.Magamnak is.
2007. jan. 16. 08:14

Én mindig mindenkinek meg akarok felelni.

Természetesen ez nem sikerülhet mindig,de mégis !

2007. jan. 16. 03:44

a saját magunk és néha mások elvárásainak.

legnagyobb elégedettséget az okoz ha sikerül is. szerintem

35. zitukaa9770 (válaszként erre: 34. - 2ab728965c)
2006. dec. 18. 10:54

Úristen!!!

Kedves Bolondfáni!

Az én lelki gondomra olyan szépeket írtál és segítettél is velük,most meg ilyen butus dolgokat írsz.A vonatsínek nem oldanak meg semmit csak azoknak okozol fájdalmat akiket szeretsz és viszont szeretnek Téged.

2006. dec. 18. 08:52

Én is saját magamnak szeretnék, de nem sikerül sehogy sem, bárhogy próbálom.


Ilyenkor mi van, maradnak a vonatsínek, mint végső megoldás????????

2006. dec. 18. 08:46
Saját magamnak, és a visszajelzések bizonyitják, hogy jól látom, vagy sem, lehet korrigálni.
32. Lenus (válaszként erre: 29. - Droma)
2006. nov. 4. 14:20
Egyet értek veled abbam, hogy fogadjon el olyannak amilyen vagy. Szerintem ha már velem van, akkor azért van velem mert belsőleg, külsőleg megtetszettem neki, utólag már ne akarjon megváltoztatni. Ha nem tetszik, akkor viszont lehet koccolni.
31. 4726e582cf (válaszként erre: 29. - Droma)
2006. nov. 2. 21:06

Hát tőlem az ilyen girhes csajok nem várhatják azt, hogy azt mondom, hogy milyen jól néznek ki, lótúrót! Majd mondom, ha tényleg úgy godnolom, hogy jól néznek ki! Nade nem pont az ilyen sipákok!!


Aranyos vagy köszi :), de tényleg nem úgy van, ahogy gondoltam annó... lesz egy igazi és akkor sutty nincs többé önutálat. Lótúrót! Lehet, ha mellette leszek, akkor elmúlik, de addig... :-S

30. Droma (válaszként erre: 27. - 93a74b44ea)
2006. nov. 2. 20:59

Igen,van ilyen sajnos.Én is a torzult énképpel küzdök,pont az olyanok miatt akik ilyeneket csinálnak.De látszik az egy nőn ha majd kicsattan az elégedettségtől,és csak teszi az agyát,vagy tényleg úgy gondolja.

Gratu a fogyáshoz,ez erős akaraterőről tanúskodik:)És tudod,ahogy egy másik fórumban is mondtam már...nagyon kell akarni:)Ezzel nincs gondod ha 88ról 55kg vagy:)Gratu

29. Droma (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:56

Jól tetted:)Igy majd azt hiszi hogy tényleg.És nem talán nem bosszant direkt másokat.Nemtom mért nem elég neki,hogy ő jól néz ki.Mért kell hogy fájditsa mások szivét:/Ez gonosszág.


Én nem foglalkozom az ilyen önelégült kis girnyó pasikkal.Szerencsére akivel jártam még egy sem mondott ilyet.Mind úgy szeretett ahogy vagyok.Úgyhogy ilyen téren szerencsés vagyok.de ha azt mondaná hogy fogyjak...hát akkor lehet keresni egy szebbet,jobbat.nem?


Te meg dolgozz szépen az önbizalmadon:)Sok csonti egyedül sedereg az utcán,és azon eszi magát,hogy nincs pasija.Te meg ott feszithetsz a kicsi szived mellett.Vagyis legalább tudod,hogy szeret,és csak a távolság miatt nem feszithetsz állandóan mellette:)

28. 4726e582cf (válaszként erre: 26. - Droma)
2006. nov. 2. 20:45

Azt hittem így lesz... de nem lett. Majd tán, egyszer :).


Sok ilyen pasi van, hidd el. Felpofoznám őket, és a tükör elé tuszkolnám, mert nem igaz, hogy éppen az ilyen nagyszájúkon nincs egy kg felesleg sem, de mikor pl ezt firtatom, hogy és ő hogy néz ki, akkor megsimogatja alakuló pocakját és közli, hogy ez tekíntély...hah


Na igen... több csaj is ilyen nálunk. Mivel nemrégen dobtam le megint valamennyi kilót, nyáron pont nekem sipákoltak, hogy felszedtek pár kilót... mondanom sem kell, hogy nem volt 3 kg, amit felszedtek és hetekig ezen forogtak, hogy jaj, de kövér vagyok... grrrrr.

De juszt sem mondom, hogy nem is kell fogynotok, hanem vadul helyeseltem, hogy jaja tényleg felszedtetek :D.

27. 93a74b44ea (válaszként erre: 26. - Droma)
2006. nov. 2. 20:45

Biztos ilyen is van, de olyan is, akin te nem igazán látsz hibát, ő meg magát tényleg rondának látja.

Tudod, torzult énkép...Én is küzdök vele rendesen.

Ha a kezem a szívemre teszem, azt mondom, h 45 kilósan éreztem magam a legjobban. 167 centihez...

És ez már sajnos beteges.

Most 55 kg vagyok, és vannak napok, hogy gyűlölöm a testemet.

Ez se könnyű, hidd el.

Ja, és én voltam 88 kiló is, tehát nem úgy beszélek, mint aki nem volt még igazából kövér...

26. Droma (válaszként erre: 24. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:41

Éppen ezt próbáltam ecsetelgetni,hogy ha ő igy szeret,akkor szeresd te is magad,nagyon:)


Engem ez elszomorit,hogy vannak ilyen pasik,mert azok nem, is szeretik igazán a lányt..Nekem inkább attól forog a gyomrom,mikor egy nőci tudja magáról hogy irtó jól néz ki,és ott eszi a fene másik nők előtt akiktől klasszisokkal jobb csaj,hogy jujj ez de nem jó,meg az de nem jó rajtam.Csak azért hogy azt mondják neki,hogy ugyanmár nem is igaz.Közben tudja,hogy persze hogy nem úgy van!!!Na hát ilyenkor akadok:/

25. Droma (válaszként erre: 21. - Venes)
2006. nov. 2. 20:37
Igazad van.De én sajnos attól nem érzem jobban magam.Mert neki jó alakja van,rajtam meg ott van pár fölös kiló,és nekem nem az jut eszembe,hogy neki milyen rossz,hogy nem ehet ezt vagy azt,hanem hogy én mért nem birom ki hogy ne egyem azokat:(
24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Droma)
2006. nov. 2. 20:36

Mondom, nem a pasin múlik. Ő csak megkönnyiti a dolgot :), mármint dob egy nagyot az önbizalmamon, dehát csak ideig-óráig :S.


Na igen, pont ettől forog a gyomrom. Csonti, és a pasija 3 kg láttán (látszik az egyáltalán???) rögtön elkezdi az "imádott" nőt buzirgatni, hogy hájas, fogyjon le... blöe... Valószínű, addig lett volna a pasim és nem tovább...

23. Droma (válaszként erre: 20. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:32

Örülök,hogy megtaláltad az igazit:)De akkor mért nem fogadod el magad olyannak amilyen vagy?Valószinűleg azért szeret igy,mert igy vagy jó,ahogy vagy.Varratni is lehet ám jó kis cuccokat,amibe nagyon dögös tud lenni az ember lánya:)


Másik dolog:A tesóm kb 50 max53kg szokott lenni.És már pár pasija mondta neki,hogy fogyni kéne.Nem normális,hogy milyen emberek vannak.

Mikor nekem mondta egyik volt pasim hogy kicsit meghiztam,(de elég bunkó módon közölte)akkor finoman elküldtem a .......ba!Hát hagyjon már engem békén a hülyeségeivel.Nem azt mondom hogy meg vagyok elégedve magammal,de akkor sem a volt pasim(aki egy bunkó önelégült majom) véleménye alapján alakitgatom magam!

Bocs,lehet ez nem ide vágott,csak felháborit,hogy a nők már eleve is sanyargatják magukat,hogy megfeleljenek lehetőleg a legtöbb embernek,meg maguknak is,és akkor jön egy vagy több ilyen alak és kész az önbizalom.

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Venes)
2006. nov. 2. 20:25
Gondolom majd az én önképem is lenyugszik. Ma valahogy nagyon háborog :))), próbálom befogni a száját, de csak szövegel és hisztizik, ahogy olvashatjátok... :)
21. Venes (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:24

A hüle anorex libákat messziről le kell ******-ni.:)

Szerintem ha ilyen helyzetek elszomorítják az embert, akkor arra kell gondolni, hogy ő csak salátát ehet, ásványvízzel. Nem élvezheti a csokoládé lágy krémességét, de közben vágyik rá. Engem ez szokott bíztatni, vagyis anno bíztatott, amikor még kicsit torzult volt az énképem.:)

20. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Droma)
2006. nov. 2. 20:21
Oh, nem a pasiról van szó :))), ő 122 kg-osan is szeretett volna, ha akkor ismer, most éppen azon aggódik, hogy most már ne fogyjak, vagy csináljam úgy, hogy ne menjen onnan, ahol szerinte nőies, azaz mehet esetleg az ujjaimból lefele, vagy a lábujjaimból... :D, de még a fülemből is, a többi megfelel számára, csak engem öl meg, hogy nem kapok magamra semmi normális cuccot (na jó ez füllentés, mert itt-ott órákig tartó turkálás és próbálgatás után találok egy-két cuccot - pl angol turi)
19. 4726e582cf (válaszként erre: 13. - Venes)
2006. nov. 2. 20:18

Vágom mit mondasz :), csakhogy addig nem tudok magamnak megfelelni, míg nem mehetek be akármelyik üzletbe mondjuk melltartót venni, vagy gatyát, vagy akármit...


Ezért könnyebb pl az amerikaiaknak, ott bárhova bemész kapsz magadra göncöt, és nem zsákot! Pl, az én méretem kint sima XL, és nem 4XL. Jah és nem úgy néz rád az eladó, mintha valami mérgező, de legalább is leprás lennél, majd mikor erőt veszel magadon és megkérdezed, hogy esetleg ez a pulcsi van-e nagyobba úgy 48-asban (mondjuk egy 42-44-est szorongatsz a kezedben), akkor elhúzza a csontos száját és közli gunyorosan, lesajnálon, hogy "na hát olyan nagy nincs"... Na míg ez van, addig nem is lehetnek kiegyensúlyozott kövérek/husik, mert folyton azt éreztetik velük, hogy na hát akkora nincs, mint ők!


Arról nem is beszélek, hogy esetleg akarhat egy husi is felvenni mondjuk szexis fehérneműt, pl. mert a párja odavan a husijáért és szeretné ilyesmiben látni... az meg kész röhej komolyan, ott végképp nincs nagy méret. Harisnya is max 2-es... stb. Tök elkeserítő!!!

18. Droma (válaszként erre: 16. - Veronitas)
2006. nov. 2. 20:16
Sajnos,szerintem is igy van.:(De ez akkor sem jó:(
17. Droma (válaszként erre: 14. - 4726e582cf)
2006. nov. 2. 20:15
Már egy ideje itt vagyok veletek,és ha nem is nagyon,de egy kicsit ismerlek.Szerintem te sokkal boldogabb vagy mint sok más csonti nő.Igy vagy jó ahogy vagy,és ami a legfontosabb hogy Ő téged igy szeret ahogy vagy.De ezt te is tudod.
16. veronitas (válaszként erre: 12. - Droma)
2006. nov. 2. 20:15
ez szerintem a nők alaptermészetéből adódik
15. Venes (válaszként erre: 12. - Droma)
2006. nov. 2. 20:14

Az ember mindig jobb akar lenni. Önmagánál is.

(Én is nagyon sokszor vagyok elégedetlen, de aztán látok egy nálam rosszabb helyzetben lévőt és ha csak rövid időre is, de felértékelem a helyzetemet és önmagamat.)

Nők vagyunk és kész. Talán ezért van ez az örökös elégedetlenség és másnak való megfelelési vágy. De ahogy a kedvesem mondja, mindenkinek úgysem tudok ,,jó lenni", megfeleleni, így felesleges, hogy tőrjem magam rajta.

14. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Droma)
2006. nov. 2. 20:12
Ezt nem tudom átérezni... sosem voltam csonti, vagy olyan nő, aki jól néz ki...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook