Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikészít az anyám! :( fórum

Kikészít az anyám! :( (beszélgetős fórum)

99. Guruljka (válaszként erre: 6. - Kytty9)
2017. okt. 21. 18:57

Engem anyám nem egyszer hívott fel naponta. Sokszor.

Néha csak azért, hogy nem tudom-e, mi volt az a dal, ami így kezdődött... De ha meghallotta a hangomon az ingerültséget, megsértődött.


Havonta akár többször is elkérdezte a havi bevételeinket. Mert soha nem mondom el neki.


Egy időben (lefizette a postást, gondolom...) a bankszámlakivonataimat "véletlenül" hozzá dobták be, ő "figyelmetlenül" kibontotta. (Más volt a bankunk, tehát a borítékon a logo színe is.)


Volt, hogy fontos levelet nem kaptam meg, mert kibontotta, elolvasta, elfelejtette ideadni. (Hetekkel később véletlenül találtam meg nála.)


Ő nem zsarolt (mert amivel régen zsarolni tudott, az az ok az ő hibájából megszűnt, pedig Uramatyám, mikbe belementem amiatt...), csak mondogatta, majd ha ő már nem lesz, majd megtudom...!


Meghalt, előtte évek alatt, lassan szűnt meg a kapcsolat, amikor öregotthonba került.


Azóta szárnyalok.

98. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 97. - Kytty9)
2017. okt. 21. 15:57

Kapcsolj be valami jó zenét, nézz meg valami vidam, szórakoztató filmet, ami eltereli a figyelmedet.

Ne kattogj a teman.

Keruld tudatosan.

97. kytty9
2017. okt. 21. 15:38
Köszönöm Nektek a biztató szavakat! Próbálok másra gondolni, de egyenlőre nem megy... :/
96. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 92. - Kytty9)
2017. okt. 21. 14:54

Nem volt, nincs jelenleg sem es a jovoben sem lesz.

Ne feccolj ebbe annyi energiat, mert felemeszt.

Legyen szep hetveged!

Ne is gondolj ra!

95. Andi.Bobi (válaszként erre: 75. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 21. 14:51

Ez durva...mégis csak nekik köszönheted a férjed,a gyermeked apját!! Tisztelet azért jár nekik,akármilyenek is,mit csináltak,hogy viselkedtek azt csak ti tudjátok,de ilyet írni?

Szomorú..

94. csikil4ny (válaszként erre: 92. - Kytty9)
2017. okt. 21. 14:51
Tényleg lehetetlen. Tudom min mész keresztül, ezen én is átmentem. Ezzel a kérdéssel fordultam pszichológushoz, mert úgy gondoltam van más megoldás, lennie kell másnak, de nincs.
2017. okt. 21. 14:48
nézd, neked kell eldöntened, hogy mit akarsz. Ha sikerül normális kapcsolatot kialakítani vele a későbbiekben, jó. Ha nem, akkor sajnos ezt az álmot el kell engedned. Vannak néhányan, akiknek ilyen szülőt dobott a gép, csak saját magadon tudsz változtatni és a hozzáállásodon, rajta sajnos nem.
92. kytty9 (válaszként erre: 91. - Jozsi.38)
2017. okt. 21. 14:45

Nem akarom ezt.. nyilván, ha ezt akarnám , akkor folyatnám a játékát.. kiakarok belőle szállni!!! ezért megy most is a popp..

Én azt szeretném, hogy legyen egy normális, egészséges kapcsolatom az anyámmal.. ezért harcolok még és próbálkozok.. de lehet, hogy ez tényleg lehetetlenség..

91. jozsi.38 (válaszként erre: 85. - Kytty9)
2017. okt. 21. 14:33
ennyit belemondani,ha higgadtan tudsz beszélni, hívj fel, és lerakni a telefont. Nem lesz öngyilkos, házhoz jársz pofonért. Te igazából ezt akarod, ezért csinálod. ha nem ezt akarnád, már felállítottad volna a határokat
90. csikil4ny (válaszként erre: 85. - Kytty9)
2017. okt. 21. 12:56
Telefonszám csere?
89. forrest2010 (válaszként erre: 48. - Kytty9)
2017. okt. 21. 12:39
bakker ! adj hálát a Jóistennek , h nem laksz a közelébe :( naponta ott ülne a nyakadon :(
88. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Csikil4ny)
2017. okt. 21. 12:24
dehát nem él egyedül az anyja :(
87. 8a65af67ce (válaszként erre: 85. - Kytty9)
2017. okt. 21. 12:23
Én ilyen emberekkel biztos nem csevegnék. Ne hívd, és ne válaszolj! Nem kényszeríthet.
86. forrest2010 (válaszként erre: 85. - Kytty9)
2017. okt. 21. 12:15
nincs értelme magadat enni !!!! ha hagyod ! ki fog készíteni , az ilyen ember nem normális !!!
85. kytty9
2017. okt. 21. 12:12
Felhív üvöltve vagy a párja hív és anyám a háttérben üvölt majd.. hogy szemét vagyok és rohadék.. és takarodjak az életéből.. és felejtsem el.. és ő végez magával.. és ezt utálom hallani..
84. 8a65af67ce (válaszként erre: 83. - Kytty9)
2017. okt. 21. 12:07
Mi lesz, ha nem hívod?
83. kytty9 (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2017. okt. 21. 12:06

Igen, lehet, hogy igazad van.. ez már az én fejemben is megfordult..

de tudom, ha nem hívom, akkor mi lesz a következménye.. és attól még jobban rettegek, mint attól, hogy most épp hallgassam fél órát..

olyan szinten rettegésben tart és tudom, hogy nekem kell ezen változtatnom, de mivel így nevelt fel és 32 éve ezt tapasztalom és ezt kapom.. és így és így ugrálok.. ezen nem tudok hipp-hopp változtatni.. de rajta vagyok.. :(

82. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Kytty9)
2017. okt. 21. 11:08

Már bocs, de ez nem bénaság...

Neked egyszerűen hiányzik, hogy megalázzon. Ez nem normális dolog.

Te vagy a hibás, mert te hívogatod állandóan. Nem is ő hívogat.

Nincs miről beszélni, ezért áll a bál és megy egymás bántása. Most komolyan, ennek mi az értelme?

Mindketten előbb-utóbb kikészítitek a párotokat is.

81. csikil4ny (válaszként erre: 78. - Kytty9)
2017. okt. 21. 10:57

Ha kéred a pofont, megkapod. Ez már ilyen!


Nem, nem béna vagy, csak függsz tőle. Bármennyi könyvet elolvasol egyedül nem fogsz tudni rendet teremteni magad körül, kell a szaksegítség.

80. kytty9
2017. okt. 21. 10:46
Tudom.. :( béna vagyok
79. andi6020 (válaszként erre: 78. - Kytty9)
2017. okt. 21. 10:28

Hát így nem jutsz előbbre.

Ha ő nem hív, hívod te.

78. kytty9
2017. okt. 21. 10:24

Persze tegnap este nem bírtam ki, hogy ne hívjam fel.. mert a lelkiismeretem színre lépett.. de nem tartunk még mindig előrébb..

én végig higgadtan beszéltem vele, nem emeltem fel a hangom, nem degradáltam.. nah ezek róla nem mondhatóak el..

de szerinte én voltam a tiszteletlen az anyámmal, hogy beszélek vele..?! vegyem magnóra és hallgassam vissza..miközben Ő mondott nekem olyanokat, hogy gyerek vagyok, kicsinyes, ostoba, nyávogok, mint egy macska..és menjek orvoshoz, mert nagy gondok vannak az agyamban.. és engem biztos a párom befolyásol..

soha egy rossz szót nem mond, kiáll mellettem, de nem szidja az anyámat, pedig megtehetné..

magamtól nem lehet annyi eszem, hogy eldöntsem mi az ami rosszul esik s bánt??

nem érti, hogy eddig behódoltam és ugráltam és most miért nem? és ezért szemtelen vagyok vele..

mondtam, hogy úgy kezel, mintha még mindig gyerek lennék.. erre azt mondja Ő felnőttként kezel, csak én viselkedek gyerekként.. és én folyamatosan bántom és én terrorizálom és én alig várom, hogy felhívhassam és megint megbántsam valamivel.. :((

és én megakarom neki mondani és tiltani, hogy miről beszélhet és miről nem.. én ugráltatom őt.. és ha Ő behódol akkor jó nekem..

tehát azt állítja, hogy én azt csinálom vele, amit igazából Ő csinál velem.. !! :/

Én úgy gondolom, hogy csak megkértem, hogy ne beszéljen hetente a gyerek kérdésről.. mert ez nekem rossz.. és ne ő szervezze meg az esküvőmet.. persze segítsen majd benne, de nem Ő csinálja az egészet.. erre a válasz: persze most fogja be, de ha majd nekem szükségem lesz rá, akkor ugorjon..

:/

annyira kiforgatja a szavaim.. letagadja, amit korábban mondott.. én bántom.. én terrorizálom.. én vagyok a beteg.. és a "hogy beszélsz velem?" ..szerintem teljesen normálisan beszélek vele.. nem is "mernék" bunkón.. és Ő hogy beszél velem..? neki lehet?

áááááááááááááá, kikészít! és napok óta olyan vagyok, mint egy zombi.. :(( de ezen vhogy át kell esnem... :(

77. kytty9 (válaszként erre: 73. - 82b19139c2)
2017. okt. 21. 10:08
Köszönöm a tippet.. elfogom olvasni a könyvet.. :)
76. syria (válaszként erre: 38. - Mézgapaula)
2017. okt. 21. 07:45

A kákán keresed a csomót. A nagymamám lehet az apám anyja is. Írta volna, hogy az anyai nagymamám? Neki így nyilván rövidebb volt leírni, s biztosan nem gondolta, hogy ebből valaki arra következtet, amire te. A kommented alapján valószínűleg sok minden mást se tudsz elképzelni. :-(

Sajnálatos, hogy a történetben ez az egy dolog szúrt szemet számodra.

75. 10cc61fb5a (válaszként erre: 74. - 82b19139c2)
2017. okt. 20. 23:32
Jó könyv. Nekem még van itthon. Na ezután döntött úgy a férjem hogy elég a saját csaladjából. És azt kell mondjam, megérte. Ja és tancolunk majd a sirjukon, nem lesz ám sírás-rivas. Az ilyenek nem érnek ennyit sem. :))
2017. okt. 20. 19:14
Meg is vásárolható, itt van a tartalma és lentebb vélemények a könyvről: [link]
2017. okt. 20. 19:11
Van itt egy neked való könyv. Itt le is lehet tölteni ahogy látom: [link]
72. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Kytty9)
2017. okt. 20. 18:40

Ördögi kör, mert te is mindig megadod rá az alkalmat.

Egy darabig ne beszélj vele. Nem kell minden dolgodról beszámolnod. Akkor sincs semmi köze minden percedhez, ha az anyukád!

Te sem tudsz meglenni nélküle, ez így nagyon nem jó!

Az ördögi kört meg kell bontani, már ha akarod!

Lehet, csak neked is akarni kell. Nem kell, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, nincs miért!

71. selena78 (válaszként erre: 1. - Kytty9)
2017. okt. 20. 18:22

Tudod, a telefont le lehet tenni. Vagy nem is kell felvenni.


Vannak ilyen emberek. Ők a mártírok. Megrakják a máglyát, alágyújtanak és fellépnek rá. Naponta.


Az én anyám is tökéletesen tudta, hogy a családtagjainak mi a jó. Nem érdekelte, hogy azok, akikről szó volt, másként gondolják.


Szegény, már ágybanfekvő beteg volt, én ápoltam, még akkor is azon aggódott mi lesz velem, ha ő meghal.


Pedig már családom volt, jól kereső munkám, otthonom, férjem, gyerekem, de akkor sem hitte el, hogy meg tudok állni a lábamon, ha ő nem lesz.

70. csikil4ny (válaszként erre: 68. - Kytty9)
2017. okt. 20. 17:47
Akkor meg mi a baj? Tudod azt, hogy mi lenne jó neked, most már tudod azt, hogy hogyan érheted el...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook