Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kikelnek valaha a Cedrus Atlantica Glauca bonsai fenyőfa magok? fórum

Kikelnek valaha a Cedrus Atlantica Glauca bonsai fenyőfa magok? (tudásbázis kérdés)

8. rinike (válaszként erre: 1. - Cfa6b883d8)
2013. márc. 18. 20:41
Az általad vett mag lehet, hogy annyira bonsai fáé, hogy az első 10 évben csak a föld alatt nő! :D
7. r-iett (válaszként erre: 6. - Cfa6b883d8)
2013. márc. 18. 20:14
Mag helyett inkább fát vegyél
2013. márc. 18. 20:07
elvileg ez lesz belőle: [link]
2013. márc. 18. 20:06

Fa nőhet ki belőle, de az nem lesz bonsai.

Vannak bizonyos növények, amiknek vannak törpe változatai (de az nem bonsai!), de tudtommal a Cedrus atlanticának nem. A neve sem utal arra, hogy törpe lenne (a Glauca az ezüstös árnyalatra utal).

Bonsait neveléssel lehet csinálni belőle.

2013. márc. 18. 20:03

A bonsai fák nem túl gyakran hoznak termést, hiszen művileg el vannak korcsosítva-már elnézést-azért, hogy picik maradjanak. Levágják a friss hajtásaikat, a gyökereiket, és alig-alig szabad tápanyagot adni nekik. A mag, amit rendeltél, az egy bonsai nevelésére alkalmas fenyőféle magja lehet maximum, de neked kell(ene) belőle bonsai formájú fát nevelned. Ez évekig, évtizedekig tart!

Ha nem fizettél érte irdatlan összeget, akkor akár meg is próbálkozhatsz a csíráztatással, faneveléssel, de ha nem értesz a bonsaihoz, akkor valószínűleg egy szép nagy fád lesz egy-két év múlva, amit a kertbe is kiültethetsz :)

3. megi04 (válaszként erre: 1. - Cfa6b883d8)
2013. márc. 18. 19:58

Lehet,hogy nem átverés,és mégis az! Nagyon sokat,(nagyon-nagyon hozzáértő emberek)kütyüznek vele!:(

Otthon,csak úgy,hogy elülteted,nem valószínű,hogy lesz belőle valami:( Én,legalábbis így láttam/hallottam a spekt.umon.

2013. márc. 18. 19:55

Nem a magtól lesz bonsai a fa, hanem fordítva.

Visszamondanám, ha lehetséges.

2013. márc. 18. 19:53
Rendeltem V*teráról Cedrus Atlantica Glauca bonsai fenyőfa magokat 3db ot...és aztán mondta a bátyám, hogy ez átverés.Tényleg az?Ne fizessem ki, valóban sosem kel ki, vagy nő ki belőle fa?:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook