Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi fiam augmentint kap, az első dózis után 6 órával piros folt jelent meg a combján, lehet allergia? fórum

Kicsi fiam augmentint kap, az első dózis után 6 órával piros folt jelent meg a combján, lehet allergia? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 27. 21:19

Sziasztok!

Nincs tapasztalatom ezzel a szerrel,és most felírták a kislányomnak.Nem ízlik neki,hiába hígítottam egy kis vízzel.Mással nem szabad?Hátha úgy lenyelné.

Köszi választ ,ha esetleg vannak tapasztalatok.

18. judit0625 (válaszként erre: 17. - Ildiko0914)
2010. máj. 26. 16:39
:))))))))))))
2010. máj. 25. 12:15

Akkor nem tudtam ügyeletre vinni,mert nálunk az egyenlő a korházzal,hanem sok idegesség mellett adtam a gyógyszert, persze tudván azt, hogha mégis alllergia akkor mi történhet, de le állitani sem mertem, mert tüdőgyulladásról volt szó. Meg mutattam egy asszisztensnek ő azt mondta csipés. Ebbe nem nyugodtam bele teljesen de mivel hamar elmúlt csak adtam tovább a gyógyszert,még másnap is jött ki két folt a lábán, de az is el múlt hamar, más tünetet nem vettem észre, de alig vártam elteljen az ünnep, hog vihessem a dokihoz.Ma le vittem és el mondtam és azt mondta, hogy nem lehet allergia, mert az az egész testen jön ki, vagy csipés vagy ételtől. Na egyrészből meg nyugodtam, de azért sok kérdés nem tisztázodott bennem azóta sem. A gyógyszert szedjük, és azóta nem volt többet.

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

2010. máj. 24. 11:45
szia,szerintem,alergiáról,van,szó.lehet,hógy,abba-kéne,hagyni a gyógyszert.{vagy,a gyerek,ügyeletethivni,{tánácsadás }1219
15. diorissimo88 (válaszként erre: 5. - Ildiko0914)
2010. máj. 24. 11:10

Az is lehet, pl, hogy nem az augmentin váltotta ki, hanem a másik gyógyszer, a köptető amit adtál.

Lehet, hogy valamelyik segédanyagra érzékeny a kicsi.Próbáld meg, hogy egyszerre csak az egyiket adod,akkor is kijönnek-e a foltok?

Egyébként, mikor az én kisfiam kifoltosodott a köhögés elleni szirup után, akkor is az ügyeletre mentünk...

2010. máj. 24. 09:39
Az én fiam is allergiás az augmentinre és a zynacefre igy csak klacidot meg sumamedet szedhet ,nekünk a kórházban jött ki az allergia szerencsére ,kapott gyógyszert rá be is irták a könyvébe teszek fel a naplómba a nem titkosba képet nézd meg!!
13. Pocok:) (válaszként erre: 7. - Ildiko0914)
2010. máj. 24. 07:39

Szerintem ne szedjétek tovább.

Ügyelet és irnak mást,sok egyéb alternativa van tüdőgyulladásra,cecloretta és társai

12. Pocok:) (válaszként erre: 1. - Ildiko0914)
2010. máj. 24. 07:38

hagyd abba a gyógyszert és figyeld a kicsit.

Ha több jön ki akkor irány orvos.

De szerintem semmi gond nem lesz.

Első találkozáskor általában csak foltok jönnek,nem szokott komolyabb dolog lenni.

11. Pocok:) (válaszként erre: 2. - Lehoagi)
2010. máj. 24. 07:36

miért is???előtte volt allergiás reakciója???

akár bármi mástól lehetne allergiája,cefalosproinok,panadol..stb

2010. máj. 23. 19:09
Nekem így lett penicillin érzékenységem. Egy szem tabletta után amit este vettem be, reggelre tele voltam piros pöttyökkel.
2010. máj. 23. 18:52

Nekem a kisfiamnak egyszer a cefziltől jött ki allergia a pocakja teli volt pici piros pötyökkel de jobban a pocija meg a hajlatoknál az allergia volt tuti akkor nem is szedhettük be a gyogyit leállitották nála azota azt fel se irja neki a doki.

De hivj esetleg egy dokit fel telefonon is megmondják hogy az allergi volna esetleg beviszed egy dokihoz bár ügyelet van csak.Gyógyuljatok meg mihamarabb:):):)

8. judit0625 (válaszként erre: 7. - Ildiko0914)
2010. máj. 23. 16:18
én a helyedben felhivnám a gyerekügyeletet.Habár nem tudom, hogy merre laksz, van-e nálatok ilyen, de ha van, akkor ott a doki biztosan mond rá vmi okosat!
7. ildiko0914 (válaszként erre: 6. - Judit0625)
2010. máj. 23. 16:04

köszönöm!

olyan tanácstalan vagyok, nem tudom kitől lehet meg kérdezni, félek is abbahgyni, mert mégis csak tüdőgyulladás van a dologban, ha felirták be kellene szedni, de ha allergiát okoz..., nem tudom tegyek:(

És ha meg jelenés után hamar múlik, akkor is baj?

Mit gondoltok?

2010. máj. 23. 15:58
az én gyerekeimnél tökéletesen bevált az Augmentin. Szerencsére nem volt semmi mellékhatás, ami egyébként minden gyógyszernél előfordulhat!! Ha megy tőle a gyerek hasa, akkor nagyon valószínű, hogy penicillinérzékeny.Legalábbis akkor szokott leggyakrabban ez a mellékhatás előfordulni.Bőrpír esetén én nem adnám neki tovább, csak akkor, ha a doki mondja. Egyébként jobbulást!!:)))))
5. ildiko0914 (válaszként erre: 3. - Diorissimo88)
2010. máj. 23. 15:43
a tegnap reggel adtam neki augmentin majd kesőbb eurespalt is , délután mikor fel kelt a combján volt egy nagy piros folt.Kbelül 20 perc alatt el múlt, az esti adagot be adtam és nem lett semmi. Ma szintén délután mikor fel kelt, akkor gyanott ahol a tegnap volt, ott csak egy kis foltocska, a szárán már egy nagyobb és a bokája fölött még nagyobb az érdekessége az hogy fél órán- órán belül ez is eltünt.
2010. máj. 23. 15:36

jaj ne ijessz meg!

enyhe tüdőgyulladása volt a fiamnak, amit kezelt azitromicinnel negy napig és utána folytassa augmentinnel

3. diorissimo88 (válaszként erre: 1. - Ildiko0914)
2010. máj. 23. 15:34

Bármelyik gyógyszer válthat ki allergiát.Figyeld, nem-e jön ki több folt rajta. Az én ksifiam egyszer a rhinatiol köhögés elleni sziruptól foltosodott ki.De ő tetőtől talpig. Azóta nem is adtam neki.

Augmentin az enyémeknél hasmenést szokott okozni, ezért én sem szeretem, már szólok előre hogy ki se írják.

2010. máj. 23. 15:29
naná, azt az orvost is börtönbe küldeném, aki augmentint ir fel gyereknek!!! Ne add neki, és meglátod, hogy attól volt. Mire irta egyáltalán az a félnótás orvos!?!??!
2010. máj. 23. 15:09
Kicsi fiam augmentint kap, az első dózis után 6 órával piros folt jelent meg a combján, lehet alllergia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook