Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcduzzanatra Augmentin fórum

Arcduzzanatra Augmentin (beszélgetős fórum)


2020. márc. 8. 20:04

Hurrá!

Vissza kell menned dokihoz?

Azért ha igen, még jelentkezz, mit mondott!

2020. márc. 7. 21:55
Mára szinte teljesen leapadt a duzzanat:)
28. asgardi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 11:06

Szuper!

Látod, nálad is pár nap kellett az enyhüléshez. Tudom, hogyha fáj, akkor ez nem vigasz, de most már tűrhetőbb lesz.

Vigyázz rá, ne kapjon addig huzatot!:)

2020. márc. 6. 10:49
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Halistennek ma mar nem faj. Még picit nyom a duzzanat de sokkal elviselhetobb mint az elmúlt két napban. Hétfőn kell visszamenni a dokihoz. Remélem addigra szépen helyrejön.
26. papája (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 09:38
Nagyon jó! Pihenj, ha tudsz. Azért azt nem értem miért nem tárták fel a gennygócot, akkor sok kíntól megszabadítottak volna.
2020. márc. 6. 07:54

Nagyon jó! Remélhetőleg ennyi idő kellett az AB-nak, hogy elkezdjen dolgozni.

Jobbulj gyorsan, rohamosan!

2020. márc. 6. 06:27
Fél 7. És még mindig nem fáj. Napok óta nem telt el ennyi idő anélkül hogy nem vettem be gyógyszert. Remélem ez jót jelent.
2020. márc. 6. 04:42
az javulásnak nevezhető ha nem fáj most igazán? Picit mintha még nőtt volna de.. A fajdalom mérséklődött. Pedig mostmar 4 órája vettem be utoljára fájdalomcsillapítót. Nyom megkellemetlen de most nem fáj. Picit aludni is tudtam
2020. márc. 6. 00:14
Nem hallottam még a C vitaminról ilyen formában. Köszönöm szépen az ötletet
21. Sz123
2020. márc. 5. 23:28
Vegyél be 1000mg-os C vitaminból pár darabot! A felesleget kipisiled, de nagyon szépen segít a genny felszívódásában és a gyulladás csökkentésében!
2020. márc. 5. 22:49

Flector Advillal nem túl jó ötlet, pláne 2-3 óránkét felváltva. Ugyan az egyik hatóanyaga diklofenak, a másiké ibuprofen, de ugyanabba a kategóriába tartoznak (nem szteroid típusú gyulladáscsökkentők) a hatásmechanizmusuk ugyanaz, tehát olyan mintha dupla dózis vennél be valamelyikből. Mellesleg a gyomrodat is kikészíted velük, úgyhogy probiotikumot vagy joghurtot mindenképpen egyél, az antibiotikum miatt is.

Ha nagyon fáj, akkor vehetsz helyi érzéstelenítőt is a tabletták helyett. Nekem a Kamistad nagyon bevált és nyugtató hatású is.

2020. márc. 5. 22:07
Köszönöm szépen. Remelem lassan indul a Gyógyulás
18. asgardi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 21:58

Gingisolt én asszem aftára használtam. Lehet, együtt már sok a kettő és nagyon irritálja a gyulladt részt.

Azért majd írjál ám, hogy vagy!

2020. márc. 5. 21:53
Corsodyllal meg ecseteltem is gingisol plusszal. Mondjuk az csípett eléggé. De ezeket id tegnap óta használom
16. asgardi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 21:49

Hűtés vagy melegítés segít valamit?

Belülről öblögethetsz valamivel? Esetleg azt megkerdezheted meg, hogy kombinaltan szedhetsz-e fájdalomcsillapítót (valamit a flectorral váltva, kiegészítőleg) ? Ezt ügyeletes vagy háziorvos is meg tudja mondani akár telefonon is. Sajnos most több dolog nem jut eszembe.


Tedd magad vízszintbe, vagy ahogy a fejednek kicsit jobb!

2020. márc. 5. 21:35
Kegyetlen az a gombóc. Mar csak fekszem es várom hogy történjen valami.. Mintha egész életemben igy fájt volna most ugy érzem. Utálok teregetni mosogatni de most ugy varim hovy ezeket tudjam csinalni gond nélkül. Uy érzem most teljesen odavagyok. Szültem két gyermeket. Az egyik 9 hónapos de nem emlékszem hoy ennyire kegyetlen lett volna :(
14. asgardi (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. márc. 5. 20:50

Nem mondta senki, hogy egyszerű. Egyébként meg nem mindenkinek van a közelében olyan intézmény, ahol egyből ellátják.

Ha nem lesz jobban 1-2 napon belül, amit úgyis érez (fájdalom, húzódás, lappadás mértéke alapján), biztos vissza fog menni. Sajnos azonnali varázsszer nincs, ha pedig tényleg romlik az állapota, úgyis az a forgatókönyv lép életbe, ami nálad.

2020. márc. 5. 19:57
Begyulladt. A fél arcom nem dagadt csak az alkapcsomnál van egy nagyobb dudor. Mint egy kis méretű mandarin kb
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Asgardi)
2020. márc. 5. 19:56

Hát nem tudom...Néhány napot kibírni fogfájással nem egyszerű.

Elsőre nekem is csak el kezdett fájni a fogam, mentem is azonnal dokihoz, de pont nem rendelt az enyém és legközelebb másnap délután rendelt. Hát nem bírtam ki addig fájdalommal. A Honvédba végre foglalkoztak velem...

11. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:53

Történt valami a fogaddal?

Betömték? Begyulladt?


Nekem egyszer betömtek egy fogamat és rá 3 hétre begyulladt és felvágták az ínyemet. nem próbálkoztak antibiotikummal, rögtön vágtak és kitisztították. 4 napon keresztül tisztogatták és tömködtek bele gyógyszeres valamit, és közben a begyulladt fogamat gyökérkezelték.

Nekem nem csak az álkapcsom volt bedagadva, hanem a fél arcom. Úgy néztem ki, mint Quasimodo...

10. asgardi (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:50

Tarts ki valahogy, hidd el, jobb lesz 1-2 napon belül!

Alvás előttre időzítsd az esti Flectort, hátha kicsit elnyom és tudsz pihenni valamicskét!

2020. márc. 5. 19:47
Csak nagyon fájdalmas igy :(
8. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:47

Nekem volt ilyen arcduzzanatom. A fog tövében tályog volt. Ez felnyitotta doki és kitisztította a gennyet.

Augmentint szedtem és Normaflort. Mire elfogyott a gyógyszer rendbe jöttem teljesen. Fájdalomcsillapító nem kellett.

7. asgardi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:40

Lelohad. Ne ijesztgesd magad, csak hagyj időt a gyógyszereknek dolgozni!

Pár hete volt hasonló sztori a családban, 3-4 nap alatt lement gyógyszer hatására a duzzanat, igaz az elején nagyon nem jól nézett ki.

2020. márc. 5. 19:38
Olvastam olyat hogy másnak felvágják es ott távozik a genny amitől dagad az arc. Nekem vajon ilyet miért nem mondott? Igy hova fog lemenni a duzzanat?
5. Piroska52 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:34
igen,az csak fele mint a por, kitartás,jegeld ha az jól esik,
4. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:32

Anitbigyonak pár nap mire hat, lehet először meg egy kicsit duzzadni fog, ne ijedj meg, aztán elindul lefelé. A flector nagyon jó, gyulladascsokkento is!

Nézd meg, hogy mennyit kell várni a kettő közt, ha kell. Doki mondta, hogy jegeld? Nehogy megfazzon ott vmi! Probiotikumot is szednek a helyedben!


Mihamarabbi jobbulast!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Piroska52)
2020. márc. 5. 19:29
Ez a bogyó változat. De azt is duplán veszem be olyan dozisban mint a por
2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 19:28
időbe telik amig hat az antibiotikum,éjszakára vegyél be fájdalomcsillapitót,a flector az por vagy bogyó,?
2020. márc. 5. 19:21
Sziasztok..megduzzadt az arcom 3 napja a bal alkapcsomnál. A fogorvos augmentin 500at adott emelett szedem a flector rapid dolot es az advil ultra fortét felváltva. Kb 2-3, óránként. Tegnap este ota szedem az antibiotikumot. Eddig 4 szemet vettem be. Mást n csinált velem. Azt momdts addig nem nyul hozzá sehogy amig nem megy lejjebb a duzzanat. De mar nagyon fáj most este.. Mit tegyek? Fog hatni ez a kombo? Jegelem is napközben. De még semmit nem javult. Vslakinek még vmi jo tanács ezenkívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook