Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mit szed migrénes fejfájásra, és meddig tart nála? fórum

Ki mit szed migrénes fejfájásra, és meddig tart nála? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. jan. 11. 13:59
Próbáltam tüzetesen átnézni a fórumot,hogy van e ilyen migrénes,de ezek szerint a migréntől már azt sem láttam.Ha megtalálom bele olvasgatok abba is.
2010. jan. 11. 13:49

Sziasztok!

A Flectorra én is esküszök. Az erős fájdalom utáni "másnapos" érzés sincs utána

2010. jan. 11. 13:40

Éppen a múlt héten nyitott valaki ilyen témájú fórumot. Nézz be oda:

Migrénesek ide! Van valami tuti tippetek ellene?

2010. jan. 11. 13:40

Sziasztok!


Nekem is szokott hányingerig, hányásig fajuló migrénem lenni. Régebben hatott a Saridon és az Algoflex... ma már nem.

DE! Én megtaláltam a megfelelőt, ami azóta hatásosnak bizonyult. Igazából anyukámnak javasolta az orvosa, aztán ő mondta nekem, hogy próbáljam ki, hátha beválik. S lássatok csodát!

Nos, nem csigázom tovább a kedélyeket: Flector por.

Igaz, ezt csak receptre lehet felíratni.

Általában fél óra alatt elfújja a fájdalmat, de ha nem csípem el időben (vagy nincs nálam egy tasakkal), akkor van, hogy kettőt kell meginnom összesen, de az már a tuti. :)

Lehet, hogy így is kínlódok (összességében) pár órát, de még mindig jobb, mint napokig szenvedni.

Én ezt javaslom. :)

27. 021a029148 (válaszként erre: 22. - Mamuci55)
2010. jan. 11. 13:38
Én is láttam a riportot. A lány szerencsésnek mondhatja magát, mert megteheti, hogy kilép a munkahelyről és megpróbálja kikúrálni magát (amit szerény véleményem szerint nem lehet, max. javítani lehet rajta). Nagyon szimpatikus lány volt, aki nagyon értelmes dolgokat mondott, a baj csak az, hogy ezek a gyakorlatban nem működnek. Sajnos majd ő is megtapasztalja, ha idősebb lesz, ha családja lesz, és egyre inkább kiszorul a munkaerőpiacról, egyre kevesebb esélye lesz, és az élet problémái egyre jobban körbeveszik, hogy nem is olyan egyszerű mindez. Akkor láttam volna reálisnak a műsort, ha megszólaltatnak mást is, olyat, aki mindent kipróbált már, és mondjuk csaka változókor segített rajta. Mert azzzal vigasztalják a migréneseket, hogy majd a klimax után elmúlik, a hormonok csökkenése által.
2010. jan. 11. 13:22

Volt, hogy az segített, hogy megittam egy erős feketekávét, két panadollal és megittam egy nagy pohár hideg vizet rá. De ha már hányinger is van, akkor nem segít semmi, csak az alvás, hogy túléld a napot. Egy nap fekvés kaja, pia nélkül, reggel már jobb.

Azt hallottam, hogy az agyi idegek rángása okozza (nem biztos, hogy így a pontos) ezért kell nyugtató + fájdalomcsillapító. Egy ismerősöm volt a migrén-klinikán, neki ezt mondták.

25. Adryca
2010. jan. 11. 13:20
Én is leszoktam, de nem vettem észre, hogy jobb lenne. Sajnos minden külső tényezőt (kollégák, időjárás,betegség) nem lehet kizárni. :-(
2010. jan. 11. 13:17

Sziasztok !

Sajnos ez a ronda, migrénes fejfájás gyerekkorom óta állandó kísérőm pedig enélkül is el tudnám képzelni az életem.

Mostanában én is Saridont szedek, de esetleg gyengíti a fájdalmat. A többi amit leírtatok gyogyit, már mind kipróbáltam, volt ami régebben egy kicsit használt, ma már nem.

Most kaptam egy Béres Trinell Pro tablettát, de még nem próbáltam ki, állítólag hatásos.

Nem próbálta ki közületek Valaki ?

Két nap sötét szoba fekvés, ha lehet és vizes ruha a homlokon, szemen, arcon, mikor, hol fáj jobban.(időnként rohanás hányni)

Ez van.

2010. jan. 11. 13:08
Én 4 hónapja már a cigiről is leszoktam,mert hogy arra fogták.Figyelek rá,hogy naponta meg igyam a megfelelő folyadékomat is,a levegőn kicsit többet kéne lennem.Stressssssssssssssssssssssssssz??????????Na azt hogy kerüljem el,nem csak a munka helyen van,elég ha kimegy az ember az utcára.
22. mamuci55 (válaszként erre: 20. - C8ff3cf569)
2010. jan. 11. 13:02
Ja és a riportban volt egy páciens aki azt mondta kerülni kell a stresszt mert ez kíváltó ok lehet.Ezért Ő kilépett a munkahelyéről,hogy nyugodt legyen.De kérdem én ezt ki teheti meg a mai világban.Ki rúgni szokták az embert,és ez már elég stresszes nem?.
21. 16d1dd6891 (válaszként erre: 18. - 7529edede9)
2010. jan. 11. 12:59
a Q... a gyomrodat is tönkreteszi hosszabb távon...
2010. jan. 11. 12:58
Köszönöm a jó tanácsokat.Szóval nem csak nekem nem múlik el.A mai napomat is cataflammal és két kávéval kezdtem,de még mindig alig látok a bal szememre.Szoktam én is kenni jégzselével is,meg van egy maszkom is amit a hűtőben kell tartani.De ezek csak javítanak kicsit.Úúúúúúúúúúúúúútálatos egy dolog ez.Most ilyen állapotban az ember,hogy menjen dolgozni,vagy akárhova????????????????????
2010. jan. 11. 12:57
Sziasztok!Pár nappal ezelőtt is indult egy fórum a migrénről.Ott is írtak javaslatot.Én csak az szeretném mondani,hogy a tv.-ben láttam a Gyógyhír magazinban egy riportot,hogy nem kell a migréneseknek szenvedni,menjenek el a fejfájás ambulanciára és mindenkinek segítenek.Én kétszer,két helyen is voltam.A segítség annyi volt,hogy kikérdztek,és megkérdezték mit szoktam bevenni ha fáj a fejem?Aztán mondtam mit,akkor szedjem azt.Nekem egyébként ha olyanom van,semmi nem használ.Cataflam,algopflex,kefalgin.De ilyenkor 3-4 gyógyszert is be kell venni,hogy valamennyire használjon.A lányaim is sajnos ilyen fejfájósak.Most vettek valami migrén ellenes orr spryt.De még nem próbálták.Nem akarok senkit elkeseríteni,de ez idősebb korben még rosszabb.Legalább is nekem ez a tapasztalatom.
18. 7529edede9 (válaszként erre: 17. - Monstro)
2010. jan. 11. 12:53
A quarelin volt nekem a legjobb valaha, nagyon erős,sokat szedtem de letiltotta a körzeti orvosom mert a szívemnek nem volt jó.Most már elvből nem szedek be semmi orvosságot, amit még szoktam használni az a meleg szódabikarbónás víz de ez is akkor jó ha még nem ért el teljesen.
2010. jan. 11. 12:39
Nekem a quarelin bevált:) igaz kettőt kellett tegnapelőtt is bevenni, de utána tompa lett a fájdalom.
2010. jan. 11. 12:37
Ami nekem bevált: vietnámi balzsamot a fájó részre kenni. Attól elmúlik, mástól nem.
15. Adryca (válaszként erre: 13. - 7529edede9)
2010. jan. 11. 12:36
Igen ezt én is mindig szoktam, talán ez segít a legtöbbet, nem is a gyógyszer. Én jegesmedve balzsamot szoktam.
14. Adryca
2010. jan. 11. 12:32
Nekem sem nagyon hatnak a gyógyszerek, ha migrénem van. De azt mondták még anno, hogy vegyek be cataflamot- (asszem így kell írni), hát nem tudtam, hogy az erre is jó, de néha azt szoktam bevenni, vagy algoflex fortét, de sokszor nem hasznélnak csak enyhítenek.
2010. jan. 11. 12:30
Én is szoktam egy erős,gyógynövényes olajat felszívni és a halántékot bekenni vele.
12. bebe82 (válaszként erre: 10. - 473905f38c)
2010. jan. 11. 12:29
Bővebben tudnál írni róla?
11. bebe82 (válaszként erre: 6. - Island)
2010. jan. 11. 12:26
És az hatásos?
2010. jan. 11. 12:26

Homeopátiás bogyókát:)

És egy gyógynövényes krémmel kenem be a halántékomat.

9. bebe82 (válaszként erre: 3. - 16d1dd6891)
2010. jan. 11. 12:24

Én is így vagyok.

Amint megérzem, hogy valami nem oké, rögtön beveszek 2 szem saridont. Ha még nagyon időben elcsípem, akkor hat. Ha nem... hát akkor másfél-2 nap fejfájás vár rám. Régebben a hányás után jobb volt, ma már az sem segít. Ezzel szerintem együtt kell sajnos élni. Bár ha valakinek van tuti ötlete, azt szívesen várom én is.

2010. jan. 11. 12:23
az eredeti kérdésre még: nekem minden alkalommal két napig tart a migrén, ha szedek valamit, ha nem... utána elmúlik.
2010. jan. 11. 12:22
Megelőzésként jó a MagneB6! Tesómnak bevállt!
2010. jan. 11. 12:21
nekem csak az algopirin hat.De lehet kapni orrsprayt migrénes fejfájásra,de elég drága!
2010. jan. 11. 12:19

Egy fél xanax és egy donalgin. Néha az antifront-csepp is kell mellé. Sima fájdalomcsillapítók semmi...

Néha jó a cataflam is.

2010. jan. 11. 12:15
Nekem már semmi nem használ, régebben quarelint szedtem most apranax görcsoldót.Ha van rá lehetőség, sötétben lefeküdni és várni, hogy túléld..
2010. jan. 11. 12:12
nálam semmi se hat, normál gyógyszereket szedek (Saridon stb), ezek kicsit javítanak a helyzeten. olyan gyógyszert még nem találtam, ami ezt a fejfájást elmulasztotta volna.
2010. jan. 11. 12:12
Én algopyrint, majd lefekszek. A hányás előtt kezeem magam:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook