Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti migrénes fejfájásra mit szedhetek, vagy mi enyhítene rajta? Elviselhetetlen! fórum

Terhesség alatti migrénes fejfájásra mit szedhetek, vagy mi enyhítene rajta? Elviselhetetlen! (tudásbázis kérdés)


11. syria (válaszként erre: 1. - Drazseee)
2017. okt. 4. 07:26

Úristen! Heti 2-3 nap! Én az évenkénti egybe majd’ beledöglöttem.

A nospa jó, vegyél be a másik mellé kettőt. Hogy mi a másik, azt neked kell kitalálnod. Nekem az antineuralgica segített, de sajnos az „okosok” megszüntették a forgalmazását azzal az indokkal, hogy „elavult”. Ez volt a legolcsóbb és legjobb fejfájás csillapító, egy időben recept nélkül is lehetett kapni.

2017. okt. 2. 11:48

Voltaren dolo végszükség esetén, diklofenák, harmadik trimeszterig lehet.

Sok alvás, pihenés, sötét szoba, hideg borogatás, folyadék.

Nekem akkor múlt el, mikor már nem dolgoztam és otthon pihenhettem.

9. drazseee (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 11:19
Hát igen,az pedig segitene. De ez van, a babáért bármit, ö majd kárpótolja a fájdalmakat :) most úgy tűnik a hajnali 3 óta tartó fájdalom enyhülne egy picit. Már kiültem az udvarra is egy félórára a kellemes őszi napsütésre macskával az ölembe és kutyákkal körülvéve. Lehet h ez segitett :D
8. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Drazseee)
2017. okt. 2. 09:58
Ez sajnos szívás, nekem is csak az ibuprofen jó a fejfájásra, de az negyedóra alatt elmulasztja, én kifejeztten utáltam, hogy terhesség alatt csak paracetamol szedhető. Még az jött be, hogy energiaitalt is ittam mellé, mert a koffein is életmentő nálam. Ha magas a vérnyomásod, ezt neked nem ajánlom, csak mondom úgy általában,hátha valaki olvas a jövőben, ezt is kipróbálhatja.
2017. okt. 2. 09:43
Nekem ezek a gyógyszerek sosem hatottak. Ami a legtöbbet segít a Béres Antifront. De abból sem mindegyik, a legjobban a normál csepp vált be, egyből dupla adagot szoktam szedni, nem lépve túl a napi maximálisan ajánlottat. Hogy terhesen lehet-e, nem tudom. Keress rá egy betegtájékoztatóra.
2017. okt. 2. 09:17
Az Advil ultra forte-ra már én is gondoltam, de mivel ibuprofen a hatóanyaga, igy nem merem. Mivel nekem azt mondta a nődoki h azt kifejezetten tilos! Az algoflex forte is az, pedig az nekem mindig használt, de azt sem merem. Ez tényleg másabb mint egy sima fejfájás. Görcsös. Köszönöm az eddigi válaszokat. Szivesen várok még továbbiakat is.kinek mi vált be, sokat segitene..
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Drazseee)
2017. okt. 2. 09:11

Paracetamolt szabad szedni (panadol), esetleg akkor kellene azonnal,amikor még csak kicsit fáj. És kerülném a sós dolgokat, az olajban sült dolgokat is, mert a 60%a ezeknek a rohamoknak kajafüggő, csak a maradék az, ami front vagy magasvérnyomás miatt van.


Terhesség alatt meg még inkább érzékenyebb leszel. Még egy dolog ami okozhatja, de a vége felé, a folyamatosan bedugult orr,ha véletlenül meg vagy fázva stb, de erre is paracetamolt kellene szedni+gőzölés, a terhesség vége felé pedig valamennyire be lesz dugulva mindig az orrod, mert megnövekedett lesz a vér mennyisége az egész szervezetben.


Együttérzek mert a fejfájás egy brutál dolog. Amikor nem vagy terhes, mitől szokott elmúlni?

2017. okt. 2. 08:59
Szia! Én migrénes vagyok. Tudni kell a migrénről, hogy más fajta fejfájás, mint egy "sima" fejfájás. Szerencsémre terhesség alatt nem volt migrénem, "csak" sima fejfájásom, amire az általad is felsorolt gyógyszerek jól hatnak. Gyerekkoromban migrénes voltam, gyógyszerrel kezeltek és a migrénes fejfájások megszűntek, viszont egész életemben gyakran fájt a fejem. Szülések után kiújult a migrénem, el tudom képzelni mennyire szenvedsz tőle, nekem is 2-3-szor van egy héten. Neurológus írhat fel migrén ellenes szert, én Cinie-t szedek. Mivel a migrén más típusú fájdalom, mint a sima fejfájás, ezért a sima fájdalomcsillapítók nem hatnak rá! A migrénes fejfájás okának bizonyos vérerek kitágulását tartják. A Cinie összehúzza ezeket a vérereket, és ezáltal enyhíti a migrénes fejfájást. A Cinie a migrénellenes készítmények csoportjába tartozik, hatóanyaga a szumatriptán. Betegtájékoztatója azt javasolja, hogy beszéljen kezelőorvosával," ha gyógyszert szed magas vérnyomásának kezelésére, mivel néhány esetben azt tapasztalták, hogy a szumatriptán megemeli a vérnyomást". De biztos vannak olyan gyógyszerek is, amik magas vérnyomás esetén is alkalmazhatóak migrénre. Én is azt javaslom, hogy beszélj a nőgyógyászoddal, és a háziorvosoddal, és kérd, hogy utaljanak be szakrendelésre, ahol a terhességed és a magas vérnyomásod, az állapotod figyelembe véve írnak fel neked megfelelő készítményt. Kívánom, hogy találj megoldást erre a problémára! Szia!
2017. okt. 2. 08:33
Nekem is borzalmas migrénem volt a terhesség elején. Advil ultra forte-t szedtem, azt a második trimeszter végéig lehet. A nőgyógyászom is azt mondta, lehet, mert az állandó fájdalom többet árt, mint a gyógyszer (főleg, h be lehet venni). Nem mondom, h mindig segített, de volt, h igen. A harmadik trimeszterben elmúlt hála az égnek.
2017. okt. 2. 08:11

Én is nagyon fejfájós voltam, de szerencsére terhessen nem volt migrénem. Kefalgin-t szedtem, de az nem szedhető terhessen.

Házidokitól kérj mást vagy utaljon be valahová ahol tudnak felírni valamit.

2017. okt. 2. 08:02
Terhesség alatti migrénes fejfájásra mit szedhetek, vagy mi enyhítene rajta? Elviselhetetlen! Fél oldali fájdalom, rendkivül erős, fel sem tudok olyankor kelni! Szerdán leszek 17 hetes. Nem állandóan fáj, úgy hetente kb 2-3 nap. Ez van a 13 hét óta.Vérnyomásom picit magas. Arra amúgy is szedek évek óta gyógyszert.Voltam orvosnál, nőgyógyásznál vele. A következőket mondták: algopyrin/panadol/rubophen végső esetben 1 nospa! Egyik sem segitett egy picit sem. Vizesruha,pihenés, sok folyadék..mégsem enyhül. Ha valaki volt hasonló helyzetben, mi segitett neki? Már tényleg elviselhetetlen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook