Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki ismer olyan süti receptet, amelyiknek a tésztájába sütés előtt lekvárt is kell keverni? fórum

Ki ismer olyan süti receptet, amelyiknek a tésztájába sütés előtt lekvárt is kell keverni? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 8. 10:11
4. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Zöldalma 2)
2010. márc. 16. 14:11
Nagyon köszönöm,valami hasonlóra gondoltam. :)))
2010. márc. 16. 14:03

Szia!


Van egy receptem a netről, én még nem sütöttem meg.



Fahéjas, lekváros kevert süti


Gyors, olcsó, és finom, könnyű süti.40 X 28 cm �s tepsiben sütöttem.


Hozzávalók:

3 tojás, 30 dkg porcukor, 1 cs. vaníliás cukor, 7,5 dkg margarin, 22,5 dkg lekvár, 2 kávéskanál szódabikarbóna, 1 citrom reszelt héja, 3 teáskanál őrölt fahéj, 45 dkg liszt, 3 dl szódavíz


Elkészítés:

A tojásokat, a cukrot, a vaníliás cukrot, a margarint, a lekvárral, szódabikarbónával alaposan kikeverjük. Hozzáadjuk a reszelt citromhéjat, őrölt fahéjat, lisztet, és simára keverjük.A végén hozzáadjuk apránként a 3 dl szódavizet.Kikent, kilisztezett, vagy sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük, és 180 fokon megsütjük.

Vaníliás cukorral meghintve tálaljuk, de akár kettévágva lekvárt is kenhetünk bele.

2010. márc. 16. 13:56
sajnos én nem tudom....de szivesen megkostolnám....biztos finom...:)
2010. márc. 16. 13:54

Sziasztok! Ki ismer olyan süti receptet,amelyiknek a tésztájába sütés előtt lekvárt is kell keverni???

Pl. valamilyen lekváros kevert,vagy hasonló.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook