Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogy készíti a tejfölös uborkasalátát? fórum

Ki hogy készíti a tejfölös uborkasalátát? (tudásbázis kérdés)


12. b789d47c89 (válaszként erre: 11. - Mari20)
2011. febr. 28. 09:20
Ez még mindig a tzatziki és nem a tejfölös ubisali...
11. Mari20
2011. febr. 25. 14:36

szia

én megmosom a kigyó ubit, megtörlöm, és uborka reszelőn héjastól lereszelem egy tálba, egy gerezd foki-t apróra vágok bele, ha ez most tegyük fel egy uborkából készül- egy kicsit megsózom, mintha enni készülném a ( félbevágott ubit) és édesitővel édesitem (12 szem susinát féldl vizbe feloldom és ráöntöm, én citromlével savanyitok ( de itt szokás édesitő helyett 3 ev kanál cukrot tenni rá, és 2 kanál ecetet)vagy vagy döntsd el te menyiket szeretnéd, kicsit álni hagyom, 5-10 perc ( persze össze kavarom ) hogy össze érjenek az izek, majd egy pupos kanál tejfölt teszek még rá, szintén össze keverem, és tálalás elött egy kis piros paprikával megszórom, diszitem....


egyébként a fantáziádra van bizva , mit hogyan csinálsz....


jó étvágyat

2011. febr. 25. 12:05

itt sokan keverik a czaciki és a tejfölös ubisali fogalmát.


A 3. hozzászóló írt a tutit.

2011. febr. 25. 10:35

szia!

Én így csinálom:

lereszelem vékony szeletekre az uborkát,jól besózom és állni hagyom úgy félórára!Majd kinyomkodom a levét,apróra vágott fokhagymát teszek bele és egy pohár ecetes-cukros vízzel leöntöm:) Tálaláskor egy kis tejföl és piros paprika díszítésként!(nagyon finom!)

2011. febr. 25. 10:31
köszönöm lányok:-DDDDD
2011. febr. 25. 10:26
Sajtreszelőn lereszelem +sózom, közben tzatziki port keverek tejföllel, lecsöpögtetem az ubit és összekeverem :)
2011. febr. 25. 10:26
A felszeletelt, besózott uborkát kinyomkodom és (személyenként egy gerezd) zúzott fokhagymát teszek bele, majd egy pohár tejfölt.
5. jucika.mucika (válaszként erre: 1. - 0ae50a5e6b)
2011. febr. 25. 10:25
MEGRESZELEM AZ UBOKÁT,PICI SÓ CUKROT IZLÉS SZERINT ÉS RÁ A TEJFÖL SZOKTAM BELE TENNI EGYKIS BORSOT!
2011. febr. 25. 10:24
Ja és kevés apróra vágott fokhagyma is mehet bele...
2011. febr. 25. 10:24
Az uborkát besózom és állni hagyom fél órát, míg levet ereszt. Aztán vízből, ecetből, cukorból és sóból levet készítek neki, beleteszem a saját levével együtt az uborkát, belekeverek egy pohár tejfölt, a tetejére pedig pirospaprikát és őrölt fehér borsot szórok. :)
2011. febr. 25. 10:23
Joghurttal (natur) és fokhagymásan :)
2011. febr. 25. 10:22
Egyszerű kérdésem van:-) ki hogy készíti a tejfölös uborka salátát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook